Město duchů

Od toho dne, co se Cassidy málem utopila (no, ona se vlastně utopila, ale nerada na to vzpomíná), dokáže odtáhnout Závoj, který odděluje živé od mrtvých... a vstoupit do světa duchů. Dokonce její nejlepší kamarád Jacob je duch. Už tak je její situace dost na pováženou. A to se ještě zhorší. Když se její rodiče pustí do natáčení televizního pořadu o nejstrašidelnějších místech na světě, zamíří všichni i s Jacobem do skotského Edinburghu, kde se místní hřbitovy, hrady a tajné uličky jen hemží neklidnými duchy. A tehdy Cassidy potká Laru, dívku, která má stejný dar jako ona, a zjistí, že se toho má o Závoji – a sama o sobě – ještě hodně co učit. A bude se muset učit rychle, protože Město duchů je daleko nebezpečnější, než by myslela. První díl úspěšné série Cassidy Blakeové od mistryně strašidelných příběhů Victorie Schwabová nyní poprvé v českém překladu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454338/big_mesto-duchu-IQZ-454338.jpeg 4.4100

Cassidy Blake 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , #booklab

City of Ghosts, 2018

Kniha Město duchů

Paris131
dnes

Já úplně nevím... Na jednu stranu se mi kniha líbila, i nápad, ale to zpracování se mi nezdálo moc dobré. Já vím, že je to pro mladší, ale je opravdu nutná taková předvídavost? Autorka má sice čtivý styl, ale mohla si s tím vším víc pohrát. Čte se to dobře a rychle, protože je to tak jednoduše napsané, ale to je tak vše. V tomto žánru mi mnohem lepší přijdou jiné série: Třeba Mediátor od Cabot, anebo Pátračka Gilda. Asi by toho bylo víc, ale teď si úplně nevzpomenu. Nebylo to špatné, ale ve svém žánru Město duchů spadá spíše do průměru. Kdo má v tomhle ohledu načteno, tohle prostě moc neocení.

harena

Knížku jsem koupila naší dvanáctileté slečně, která má období, že se ráda bojí. Přečetla ji během tří dnů, nemohla se odtrhnout od čtení. I mně se příběh líbil, čtivě psaný lehce plyne dopředu, duchové, hřbitov i Rudá vrána jsou tajemní, ještě že Cassidy má skvělé kamarády, kteří jí stále pomáhají. Krátké kapitoly a širší řádkování je plusem.

sgjoli

V. E. Schwab mám jako autorku ráda, a cokoliv jsem od ní dosud četla, tak se mi zatím vždy líbilo. A platí to i pro Město duchů. Kniha, potažmo série, je sice určená primárně pro mládež, ale to vůbec nevadí, i tak jsem si to užila.
Jedná se o příjemný duchařský příběh s fajn hlavní hrdinkou. Děj příjemně plyne, je napínavý, místy temnější a strašidelnější, pochmurný. Samozřejmě, tyto vlastnosti jsou uzpůsobeny mladému publiku, takže to není zas tolik temné a tolik strašidelné, jak by být mohlo. Ale v rámci žánru mi to přišlo fakt povedené a ta dávka napětí, tajemna a strašidelnosti dobře odměřená.
Zápletka je možná trochu jednodušší, ale taky v tom nevidím velkou překážku. Vynahradil mi to totiž fakt, že kniha je napsaná hodně svižně, napínavě, čtivě a pro mne to celé rozuzlení dopadlo uspokojivě. Má to hlavu a patu.
Jedná se o první díl série, takže člověk se tu možná nedozví úplně na 100 % vše, jak ty nadpřirozené věci fungují, ale nevadí mi to - osobně v tuto chvíli doufám, že řadu doplňujících informací se dozvím v díle dalším.
Celkově tak hodnotím 4 hvězdami z 5. Příjemné odpočinkové čtení, u kterého se člověk hezky zabaví. Za sebe určitě mohu doporučit.

HermanekB

Když jsem byla mladší, četla jsem ráda knížky plné strašidelných příběhů. Obzvláště ráda jsem měla knihu „Ve škole straší,“ na autora si už ale nevzpomenu. Tato kniha mě opět vrátila do těch let a myslím, že by si ji moje mladší já oblíbilo ještě více než to přítomné. (I když by šlo pravděpodobně spát s hnědými kalhotami...)

Příběh je napsán svižně a chytlavě, zbytečně se nezastavuje u žádných pasáží a je vcelku jednoduchý. Pro cílovou kategorii akorát. Nečekejte ani zdlouhavé popisy, spíše dialogy.
Postav je v knize málo, ale zato je velká šance, že si je oblíbíte. Nedá však od nich čekat nic extra. Jejich kroky a chování jsou naprosto předvídatelné a záporné postavy neexistují (je zde samozřejmě „padouch,“ ale není v knize žádný otrava, který by nám pil krev svým chováním). Občas se mi zdá, že jsou hrozně ploché, ale co čekat od knížky pro tak mladé čtenáře?
Samotný příběh mě nepřekvapil. Taktéž byl vcelku předvídatelný a nic mě zde neuchvátilo, nepřekvapilo. Originalitu moc neočkávejte, spíše se zaměřte na přátelský vztah mezi hlavními hrdiny a tím, jak autorka všem známé téma zpracovává, jak si pohrává s drobnostmi (*SPOILER* třeba sklíčka na náhrdelníku, způsob, jakým odvádí Cassidy duchy zpět na onen svět,...).

Knížka hezky plynula, přiměla mě vrátit se do dětství. Děj není složitý, postavy předvídatelné. Můžeme krásně sledovat přátelství dvou lidí. I když je kniha pro mladší čtenáře, čtení jsem si užila a dávám proto čtyři hvězdičky ****.

DreamerX9

Kniha pro mladší čtenáře, nicméně vtipná a originální. Ale jeden díl mi stačil. Tato autorka zkrátka umí psát

terryaknihy

Ha! Prej kniha pro mládež. No já se několikrát celkem bála při čtení :D Navíc jsem knihu rozečetla potom, co jsme měli s bookaboutdaniel na IG Strašidelný stream, kde jsme si povídali o strašidelných knihách. Ale! Příběh je nádherně napsaný, lehce čtivý a hrdinka je úžasná mladá a nebojácná slečna. Námět tzv závěsu s přechodem na druhou stranu se mi velmi líbil a místo krásného Edinburghu navazovala pěknou atmosféru ke knize. Knihu bych doporučila přibližně aspoň od 13 let, ale rozhodně předá něco i dospělým :)!

PeM

Pro mě taková oddechovka, další díl si určitě přečtu, zkusím dát na seznam čtiva synovi, třeba ho to zaujme (je po mamince - má rád tajemno a takové ty "záležitosti") ;-)

Damonka18

Děj byl skvělý, skvěle se to četlo. Šlo vidět, že je to pro mladší čtenáře, ale i tak se mi to líbilo. Kniha mě hrozně připomněla knihu Krajina plná stínů. Přála bych si aby mezi Cass a Jacobem bylo něco víc než jen přátelství. Hned jdu do knihkupectví pro druhý díl.