Město děsu

Město děsu https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76185/bmid_mesto-desu-rcA-76185.jpg 4 8 2

Další z výběru Hammetových "pulp" povídek, které z různých časopisů sesbíral nakladatel Kroft obsahuje povídky : Město děsu - ...strážcem bratra svého - Asistent vraždy - Kdo jinému jámu kopá - Smrt na Pinet Street - Anděl z druhého patra - Strach ze zbraní

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Tamtam

Nightmare Town 1 , 1999

jprst
24.05.2023 5 z 5

Čtivé povídky z prostředí zločinu plné děje a napětí, ale jak již to bývá u povídkových knih, je úroveň jednotlivých povídek dosti kolísavá. Ale je to Hammett, jehož tvorbu mám rád natolik, že mi asi chybí dostatečně kritický pohled, takže za mne plný počet hvězd.

nightlybird
30.04.2011 3 z 5

Co říkat k Hammettovým povídkám - lépe než jeho kolega Raymond Chandler ve své známé eseji Jednoduché umění vraždy to snad ani vyjádřit nejde :
"Vytáhl vraždu z křišťálové vázy a pustil ji do ulic.. Hammett vrátil vraždu lidem, kteří ji z nějakého důvodu spáchali - ne aby jen vyrukoval s mrtvolou."
To je sice všechno pravda, ale povídky v tomto výběru nepatří zrovna k jeho nejlepším kouskům. A navíc já osobně preferuji Chandlera, to je prostě můj kůň.