Městečko Pines

Městečko Pines https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198032/bmid_mestecko-pines-198032.jpg 4 623 192

Wayward Pines je poklidné malé americké město, jakých najdete v Idahu desítky. Ale jen na první pohled. Agent tajné služby Ethan Burke do něj přijíždí hledat dva pohřešované federální agenty. Úkol je jasný a zcela odpovídá práci, na jakou je Burke zvyklý. Netuší však, že ho ve zdánlivě idylickém městečku čeká řada nepříjemných překvapení. Po vážné automobilové nehodě skončí v nemocnici. Od místního psychiatra se dozví, že utrpěl poranění mozku a že rozhodně nemůže opustit nemocnici. Ethan ho neuposlechne a bez peněz a bez dokladů vyráží do města, aby se pustil do vyšetřování. Naráží na neochotu místního šerifa a řadu podivných osob, z nichž žádná není tím, kým se zdá. Nemůže se spojit se svými nadřízenými ani s manželkou a stále jasněji si uvědomuje, že se ocitl ve světě, jemuž nerozumí a v němž se necítí ani trochu bezpečně. Vše se ještě víc zkomplikuje, když konečně nalezne znetvořené tělo jednoho z agentů. Burke ví, že je načase zmizet, ale současně tuší, že na útěk je už pozdě. Nezbývá než bojovat a snažit se zachránit alespoň holý život.... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: ekniha , Jota

Pines , 2011

sgjoli
23.09.2017 3 z 5

Nemohu si pomoci, ale z knihy jsem poněkud zklamaná. Hlavně ten začátek byl pro mne jedno neskutečné utrpení. Dějově to bylo děsně zmatené a chaotické, postavy byly divné a jejich chování nedávalo smysl. Něco mi říká, že to byl autorův záměr, ale způsob, jakým celé vyprávění uchopil, mi vůbec nesedl a moc mne to nebavilo. Až kolem sté stránky jsem se začala chytat a konečně jsem začala mít zájem zjistit, co se vlastně děje. Pointa nakonec nebyla vůbec špatná, ale ten začátek mi bohužel dost pokazil celkový dojem z knihy. Za mne průměrné čtivo, ke kterému se nemám moc chuť vracet.

Zania
06.09.2017 5 z 5

Jsem nadšená. Tohle by měl být slavný bestseller! Proč tomu tak není ?:/

Annkag
06.09.2017 5 z 5

úžasný sci-fi triler.Už dávno som nečítala niečo čo by ma tak pohltilo.Do konca knihy som bola ako na ihlách a vytvárala svoje vlastné teorie a pavučiny ale to čo z toho vzešlo ma zrazilo na kolená a koniec som si musela ešte raz prečítat pretože som nemohla uverit tomu že z niečoho tak detektívneho a tajomného može skončit takouto halucinogénou vylomeninou.
Palec hore u mna jednoznačne.

TheSarcasm
30.08.2017 5 z 5

Četl jsem až po Temné hmotě a považuji obě knihy za srovnatelné i obsahově dost podobné. Městečko Pines se mi možná líbilo dokonce o trochu víc. Autorův styl se rozhodně nezapře. Souhlasím, že druhá půlka byla o něco slabší, ale děj si stále udržoval spád a napětí. Škoda, že u nás nevyšlo autorovi více knih, považuji ho v rámci žánru za nadprůměr a určitě bych si něco dalšího rád přečetl.

Ver-ča
21.08.2017 4 z 5

Od první poloviny knížky jsem nemohla přestat číst ale ta druhá polovina mě moc nenadchla:), ale jinak se my to četlo krásně. Během čtení jsem si oblíbila tajnýho agenta (Ethan Burke) protože kolik toho v knize dokázal to ani není v realném životě možný

Lidudu
16.08.2017 3 z 5

Začalo to úplně bombasticky, příjemně jsem se bála, tápala jsem ve tmě spolu s hlavním hrdinou. Jenže ten konec... Doufala jsem v něco nadpřirozeného nebo jinak šíleného, ale místo toho ze strašidelného příběhu byla zase další postapokalyptická sonda do svědomí (třídíte odpad jo?).
Ale jinak dobře napsané, atmosféra by se dala krájet a o akci také není nouze.

Mark.
10.08.2017 5 z 5

Kniha je čtivě napsaná. Poutavá a s děsivou sci-fi představou i možná.
V závěru knihy, mne nutila zvědavost kdo byl jakou dobu v hibernaci. A počítala jsem a počítala a vracela se stránkami :-D Někdy mi vadí, když něco v knize nepovažuji za důležité, třeba nějaký den a ono se ukáže, že celkem důležité je a musím se vracet. Tady mi to nevadilo, i autor mi to někdy zopakoval a spočítal.
Taková kniha, která mne nutí přemýšlet, když slyším cvrčky .... zaslouží si 5*. Třeba se odhodlám i na zmíněný seriál.

tom_kladno
09.08.2017 4 z 5

Knihu jsem přečetl téměř na jeden zátah. V průběhu jsem velmi často sklouzával k myšlenkám, ze kterého seriálu je ta či ona část. Jako velký fanoušek Twin Peaks bych si vůbec nedovolil přirovnání knihy, myšlenky a už vůbec ne atmosféry. Když se oprostím od zmíněného, tak se mi to líbilo. Spád, trocha toho amerického akčního hrdiny i závěr :)

ArwenAragorn
05.08.2017 5 z 5

Roztomilé městečko! Prvky hororu jsem teda v knize marně hledala, ale má napětí, spád, dost akce a závěr ještě vede člověka k zamyšlení. Nemám důvod nedat plný počet *.

zuzana3434
04.08.2017 4 z 5

Kniha ma zaujala žánrovo....z dôvodu sprvoti pôsobiaca detektívne, vzápätí prechádzajúca do misteriózna, trileru .. scifi. Oslovila ma práve vďaka zmenám žánrovej línie a ich vzájomnému prelínaniu. Ku koncu prvky románu ( citový vzťah hlavneho hrdinu k žene, jeho schopnosť dokázať prežiť v mestečku po viacerých pokusoch práve vdaka jej prítomnosti) boli príjemným odlahčením celkovej konečnej postapokalyptickej situácie, ktorá sa niesla v duchu celým príbehom, dodavajúc nádej že nejde ani tak o to kde sme ale s kým sa tam nachádzame.

ibrahimgilbert
29.07.2017 4 z 5

Prvně jsem viděla seriál, tudíž jsem už od začátku věděla, o co půjde, a i když se kniha v druhé polovině výrazně liší od seriálu, nebavila mě tolik, jak jsem doufala. Líbily se mi popisy krajin a "akčních" scén, ale v některých chvílích mi připadalo, že autor moc tlačí na pilu. 75%

mulder
26.07.2017 5 z 5

Za mě spokojenost. Kniha se dobře četla, měla spád a ta zvědavost, jak to dopadne....:-)

davas
24.07.2017 5 z 5

Není to klasický thriller, ale mně to teda velmi bavilo...pěkný příběh s prvky scifi ,který mne přibil ke knize a tak jsem jí zmáknul během jednoho dne...překvapení za 5*

Juicyk
21.07.2017 4 z 5

Mě to bavilo - kupodivu. Nejsem totiž žádná extra fanynka sci-fi, ale tohle nebylo zase nic až tak neuvěřitelného. No druhá polovina už možná trochu jo, ale pořád jsem si říkala, že i tohle je klidně v našem světě možné ... někdy ... možná ...
Místy ale přesto trochu zdlouhavé a nějaké mouchy to bohužel má, proto 4 hvězdy, ale lepší 4 ;-)

KnihomolkaMari
18.07.2017 4 z 5

Jak se tak dívám, hodnocení této knihy jsou velmi rozlišné, někdo ji zbožňuje, někdo ji bere za odpad. Já jsem tedy spíše v té první skupině, neměla jsem od knihy příliš velká očekávání jelikož jsem seriál Twin Peaks ještě neviděla a i když jsem milovník horrorů a thrillerů, (hanba na mě!) Kinga jsem ještě nečetla k němuž bývá toto dílo srovnáváno. Ale zpět je ke knize, byla strhující, napínavá a pro mne velice zajímavá a působivá! Jsem opravdu ráda, že jsem na ní ve výprodeji Joty nedávno narazila a koupila si jí! Stála za to! I když tam byla jedna, dvě části kdy byl podle mého popis moc zdlouhavý, tak jsem knihu slupla jak malinu! Ten konec mi jakoby do příběhu skvělé zapadnul, jak sám autor píše, projde nůž máslem a také mě i trochu udivil ale rozhodně v dobrém smyslu. Velice dobře propracovaná kniha! Doporučuji!

Miru
10.07.2017 3 z 5

No...co k tomu říct? Snad jen to, že napnutá jsem byla, ale přesto mě to ve finále na kolena nesrazilo.

Veronika33
02.07.2017 5 z 5

Kniha bola napínavá, nútila ma čítať ďalej, aby som zistila viac. Koniec ma totálne prekvapil, vôbec som nečakala, že sem bude smerovaná kniha. Odporúčam prečítať.

čuřil
23.06.2017 3 z 5

Převládá spíš zklamaní, než nadšení. Příběh je zkraje takový zamotaný - zmatený. Hrdina sice postupně přichází na kloub záhadám městečka. Zápletka je ale tak trochu jiný žánr, ne. Aspoň mi to tak přišlo. Někde jsem četl, že je to nové Twin Peaks. Podlehl jsem vábení a knížku si opatřil. Zůstalo však spíš jen u očekávání

mulderka
14.05.2017 3 z 5

Nemůžu za to, ale být Davidem Lynchem, asi bych z toho, že se na mě odvolává autor celkem průměrného thrilleru, moc radosti neměla. Nebo měla, z toho, že mé geniální atmosférické klasice výsledná záležitost nesahá ani po kotníky... Je to prostě něco úúúplně jiného než "vzorové" městečko Twin Peaks a konečné "zvrhnutí" někam do SF mě dost nepříjemně překvapilo. Prostě jsem čekala , namlsaná reklamním textem na obálce, něco víc, a toho se mi nedostalo. Seriál je možná lepší, ale ten jsem zatím neviděla.
Hodnocení: 3 a čtvrtka hvězdy max, a přes to nejede vlak.

Leena
09.04.2017 5 z 5

No tedy...Nemohla jsem to odložit...Přečetla jsem to za dva dny a oněměla úžasem...Tak to opravdu může v budoucnosti být,,,Určitě přečtu znovu:-)