Městečko Pines

Městečko Pines https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170906/bmid_mestecko-pines-170906.jpg 4 623 192

Agent tajné služby Ethan Burke do městečka přijíždí hledat dva pohřešované federální agenty. Úkol je jasný a zcela odpovídá práci, na jakou je Burke zvyklý. Netuší však, že ho ve zdánlivě idylickém městečku čeká řada nepříjemných překvapení. Po vážné automobilové nehodě skončí v nemocnici. Od místního psychiatra se dozví, že utrpěl poranění mozku a že rozhodně nemůže opustit nemocnici. Ethan ho neuposlechne a bez peněz a bez dokladů vyráží do města, aby se pustil do vyšetřování. Naráží na neochotu místního šerifa a řadu podivných osob, z nichž žádná není tím, kým se zdá. Nemůže se spojit se svými nadřízenými ani s manželkou a stále jasněji si uvědomuje, že se ocitl ve světě, jemuž nerozumí a v němž se necítí ani trochu bezpečně. Kniha Městečko Pines je další z řady mimořádně úspěšných knih Blakea Crouche, který je ve Spojených státech a mnoha dalších zemích celého světa znám jako autor napínavých příběhů na pomezí hororu, thrilleru a sci-fi. A právě tuto prověřenou kombinaci Crouch použil i v románu Městečko Pines, který vyniká svižnými, skvěle vypointovanými dialogy, přesvědčivou kresbou jednotlivých postav a především strhujícím příběhem s překvapivým rozuzlením, jež vám vyrazí dech. Městečko Pines nadchne všechny fanoušky Stephena Kinga, Petera Strauba a Paula Wilsona i milovníky Lynchova seriálu Městečko Twin Peaks, jímž se Crouch nechal podle svých vlastních slov inspirovat. A nejen je. Potěší každého, kdo má rád napětí a kvalitní literaturu.... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , Jota

Pines , 2011

Kaik
22.12.2019 4 z 5

Skutečně zajímavý mix thrilleru, hororu a sci-fi. Zpočátku mi chvíli trvalo se naladit na pravidla v městečku, ale bylo to rozhodně napínavé a celkově se to četlo hezky, ačkoliv Ethan byl mnohem nezdolnější než je pravděpodobné. Konec je správně překvapivý a naladil mě na pokračování.
Hvězdičku ubírám za to, že prostřední část knihy se mi úplně netrefila do vkusu a také Temná hmota se mi líbila ještě o chloupek víc.

Keporkakyně
12.12.2019

Knihu jsem nedokázala dočíst. Jednání hlavního hrdiny bylo hodně hloupé. Nad větami typu: "Ze zkušenosti věděl, že všude, kde žijí dobří lidé, žijí i lidé špatní." jsem si mohla ukroutit oči. Beru jako urážku, když někdo tvrdí, že toto je knížka pro fanoušky Městečka Twin Peaks. Spíš bych to viděla na fandy Věřte nevěřte.

Anna27
10.11.2019 5 z 5

Ethan je můj post apokalyptický hrdina. Seriál je taky dobrý, ale na knihu to nemá. Když si ve své fantazii uděláte obrázek města a postav, nic se tomu nevyrovná. Je to jedna z mých oblíbených knih. Ještě doplním, že je potřeba přečíst celou trilogii, fakt je to objektivnější hodnocení než každý díl zvlášť.

anája
13.10.2019 4 z 5

Že začátku to bylo takové nic moc,ale pak to začínalo nabírat grady a konec byl překvapivý

Hotovson
23.09.2019 5 z 5

Kdysi jsem viděl seriál, teď jsem se rozhod, že si přečtu knížku. Je to vlastně jako přes kopírák, takže můžu bejt spokojen, protože seriál mě naprosto uchvátil svojí atmosférou a hlavně tim zlomem, kdy se z mysteriózního sci-fi stal v podstatě horor.

První půlka možná nikoho moc neuchvátí, prostě divný městečko kdesi v lesích, agent je mimoň páč dostal šlupku do hlavy, ale ta druhá, když se konečně dozvíte, co je to za město a proč je tomu tak...začíná boj o život. Strhující, děj pěkně odsejpá, musim hodnotit vysoko.

genie
05.09.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, svižné hned od začátku, nicméně některé scény v druhé půlce poněkud zdlouhavé. Vyústění rychlé, ale překvapivé. Další díl mě zajímá.

monci6485
04.09.2019 5 z 5

Od téhle knihy jsem neměla velké očekávání, ale překvapila. Takový závěr by mě fakt nenapadl.. Paráda.

bekule
22.08.2019 5 z 5

Skvělá,tajemná,napínavá a pro mě nečekaně sci-fi četba. V první polovině se jevila jako dost tajemný příběh, pak to přešlo do hororu který mě hodně připomínal Koontzovy Přízraky a Půlnoc. Závěrečné rozuzlení mě dost překvapilo asi bych si raději představovala jiné směřování příběhu - víc do toho tajemna, toto mě trochu připomnělo Silo. Nečekala jsem že jsem opět náhodně sáhla po knize která má pokračování, a dokonce ve slovenštině je už i třetí díl! V knihovně dvojku nemají a i když mi vadilo několik nelogičností a celkové směřování příběhu jinam než bych chtěla stejně mi zvědavost nedá a pokračování si budu muset pořídit.

martin6849
29.05.2019 4 z 5

POKUD CHCETE TUTO KNIHU ČÍST, PROTOŽE SI MYSLÍTE, ŽE JE TO PŘEDLOHA K TWIN PEAKS, NEDĚLEJTE TO, BUDETE ZKLAMANÍ!!! :-)

Ano, byl jsem nepozorný, nechal jsem se nachytat, knihu jsem si koupil kvůli nápisům "Předloha ke kultovnímu seriálu" a "Thriller pro milovníky Městečka Twin Peaks" (vydání z roku 2018). A celou dobu čtení jsem si říkal, že kromě jakés-takés atmosféry to s Twin Peaks nemá vůbec nic společného, tak co to ti seriáloví tvůrci hulili (to není výtka, podle mě je Twin Peaks skvělý seriál). A on to něco hulil vydavatel, protože je to jen lákadlo, ukazující na jiný seriál. Uznávám, že bez toho bych si knihu nekoupil. A ať už je dobrá, nebo špatná, tak takové manipulace mě štvou. Takže pro vydavatele několikrát PALEC DOLŮ!!! Příště si koupi knihy od nich dobře rozmyslím.

!!! MOŽNÉ SPOILERY !!!
Ke knize samotné: Až na ten závěr se mi to celkem líbilo. Drobná škoda je, že Ethan je vlastně takový Conan Nepřemožitelný - o hladu, s horečkou, rozbitým ksichtem, dlouhými a hlubokými ranami po celém těle, krvavýma nohama a s dalšími zraněními je schopný běhat, plavat, bojovat, šplhat po skalách jako by se nechumelilo. Možná má za předky Ramba nebo Rockyho, takže mu opakované tupé údery do hlavy neudělají žádnou újmu. Při čtení jsem si samozřejmě všímal časových nesrovnalostí a celé vysvětlení na závěr je docela jasné, bohužel dost přitažené za vlasy.

Možná bych si i přečetl další díly, nicméně i kdyby je Laser-books nakonec vydali česky, potrestám je a od nich si to nekoupím :-). Raději využiju služeb nejmenovaného britského knihkupectví, které posílá do České republiky zadarmo a kde jsou ceny většinou mnohem lepší, než tady u nás.

EDIT: @hanzmb - koukám, že se na Conanovi celkem shodneme :-D

ThomasRuhe
22.05.2019 4 z 5

Kniha byla příjemným překvapením. Skvěle se povedl začátek, kdy se agent Burke probudí v lese u řeky se ztrátou paměti. Pak následuje pasáž odhalování a pátrání, kde autor zdařile vytváří atmosféru bezmocnosti až zoufalství hlavního hrdiny. Přitom tajemno městečka Pines zůstává nadále z velké části skryto. V závěru je pak vše až krystalicky odhaleno a vysvětleno.
Příběh se mi líbil a zaslouží si 4/5.

hanzmb
17.05.2019 3 z 5

Kniha je složena ze 2 částí. Vynikající začátek a prostředek. Spousta zajímavých nápadů neustále drží čtenáře v napětí. Přitom si nepomáhá nějakými "nadpřirozenými" pomůckami. Kulhat to začíná po překročení řeky. Takhle šplhat po skalách ztlučený, zmrzlý, hladový a v botách o pár čísel větších by zvládl jedině Conan. Nemluvě o souboji. To co přijde na závěr je ale mnohem horší. Nepřijde totiž nic.
Jako kdyby to přestalo autora bavit nebo vystřílel svoje schopnosti v začátku.

Lavender756
16.04.2019 3 z 5

No.. prvních cca 150 stran mě kniha velmi bavila,ale pak to jde raz na raz. Vše stále dokola. Ano, některé ,,lovecké" scény překypovaly napětím, a to je také moje třetí hvězda,ale jinak nijak nápadité dílko!

Kamilajznik
11.04.2019 4 z 5

Me se kniha teda hodne libila. Od zacatku mi prisla napinava a ja musela cist dal a dal a vedet, co se to tam sakra deje...nicmene byla cast knihy, ktera mi prisla prilis zdlouhava, ale ten konec jsem teda vubec necekala. Takze za me JO!

Ben Nevis
11.04.2019 4 z 5

Před knížkou jsem už znala seriál, tak jsem věděla, kam to všechno směřuje. I tak jsem si příběh užila. Pracuje se tu s teorií, že člověk je tvor přizpůsobivý. Zavřete ho do klece a on tam přivede na svět potomky. Ale hlavně nesmí vědět, proč v té kleci je.

Hodně z Městečka je však přizpůsobeno "wow efektu" na úkor logiky, psychologie nebo sympatičnosti postav. Hlavní hrdina je více méně proti všem.
Auto se inspiroval Twin Peaks, jenže ten byla fungující sbírka postaviček žijících na maloměstě. Wayward Pines musí dostávat zvenku umělé dýchání.

Patapuf
04.04.2019 5 z 5

Za mě naprostá pecka... vůbec nic sem od toho nečekal a o to víc sem byl příjemně překvapen... Napínavé až do konce a ten závěr sem rozhodně nečekal... rozhodně stojí za přečtení

Cherryel
31.03.2019 3 z 5

Příběh nebyl špatný,tak na jedno přečtení.Docela v táhl do děje.

pafčaodřeky
26.03.2019 3 z 5

Takže autorova pocta Městečku Twin Peaks...to mě přinutilo shlédnout celý starý dobrý Lynchův seriál. Inspirace je zřejmá (agent přijíždí do tajemného městečka) atmosféra však postrádá mysteriózně-poetickou lehkost, snivost. Crouch naopak jede tvrdě, bez špetky humoru rozkládá své psycho-hororové hrátky, v závěru změní žánr a střihne sci-fi "aha-pointu", která v podstatě překvapivá není. Za mne tedy ano, dobré, nikoliv kultovní.

micha-ella
09.02.2019 4 z 5

Záhadné, napínavé, zvláštní! Až do poloviny jsem se nemohla od čtení odtrhnout. Vadily mi popisy krutostí a mučení, ty pasáže jsem četla nerada a s nechutí a pokračovala jsem jen ze zvědavosti, kam to všechno nakonec povede. Pak jsem se občas musela i zasmát, jak je v tolika situacích naprosto nereálně přehnaná fyzická výdrž člověka! Taky sem tam skřípala logika, jak v akcích, tak v celkovém záměru. Přesto doporučuju!

Krivas
03.02.2019 5 z 5

Přečtěte si to...

Bediczek
28.01.2019 4 z 5

Začátek byl naprostá bomba a nemohl jsem se od knihy odtrhnout. Potom co bylo odhaleno jak to je příběh tak trochu ztrácel dech ale i tak solidní sci-fi. Dávám lepší 4