Messi: Chlapec, který chodil všude pozdě (a dnes je první)

Messi: Chlapec, který chodil všude pozdě (a dnes je první) https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224564/bmid_messi-chlapec-ktery-chodil-vsude-po-tXJ-224564.jpg 4 31 4

Lionel Messi už ve svých 24 letech ovládl klub FC Barcelona a v současnosti vládne celému fotbalovému světu. Na mistrovství světa v Brazílii v roce 2014 dovedl Argentinu sice jen ke stříbrným medailím, ale rozhodně chce víc, chce se neustále zlepšovat a nic ho přitom nezastaví. Argentinský novinář Leonardo Faccio se ponořil do Messiho dramatického života, odkrýval ho detail po detailu, ptal se jeho přátel, spoluhráčů, rodiny…... celý text

Literatura naučná , Biografie a memoáry , Sport

Vydáno: , XYZ (ČR)

Messi: El chico que siempre llegaba tarde (y hoy es el primero) , 2011

Toms16
24.02.2019 5 z 5

Nejlepší knížka.
Messi je můj nejoblíbenější fotbalista a můj idol.
Takže doporučuji tomu, kdo fandí Messimu nebo Barceloně!

Pseudofilosof
23.09.2017 4 z 5

Informačně slabší leč velmi čtivá epopej o geniálním fotbalovém autistovi.

Barbara02
18.01.2016 4 z 5

Oproti jiným osobnostem je takhle kniha dost "nezajímavá" o klukovi co moc nemluví a dělá jen to co ho baví, ale to jí dělá silnou. Všichni mají představu, že takovýhle lidé se už od narození musí předvádět a všichni z nich padají na zadek. Kniha je čtivá i pro ty co fotbalu zrovna neholdují, ale mají rádi neobyčejné lidi a jejich příběhy.

callahanh
21.06.2015 4 z 5

Čtivá kniha o nejlepším fotbalistovi světa, která ale není úplně biografií, protože o jeho dětství se tu zas tolik nepíše. Autor se zabývá spíš jeho vrcholným obdobím a snaží se mu trošku nahlédnout i "do hlavy", což se mu ne úplně daří, protože Messi je tvrdý oříšek a nerad se s čímkoli svěřuje.Na druhou stranu z toho vznikají vtipné okmažiky, kdy Messi kontroluje rozhovor na druhé straně zeměkoule pomocí mobilního telefonu a vstupuje do něj. Největší přínos knihy spočívá v poodhalení toho, proč Barcelona patří k nejlepším klubům na světě, jak pracuje s mládeží a že má určitá pravidla, která se musí dodržet, aby za ni vůbec hráč mohl hrát. Je škoda, že autor nenahlíží víc do hráčova soukromí (což se ale dá pochopit vzhledem k jeho introvertní povaze) a nevěnuje se kontroverznějším momentům a ve své podstatě neodhaluje jeho špatné stránky a také si mohl odpustit některé dle mého ukvapené soudy (autor je Argentinec, takže některé fotbalisty, kteří získali Zlatý míč, považuje za krátkodobé zjevení). Jde zkrátka o takovou jednohubku, která jen potvrdí, že fotbalové ikony žijí v úplně jiném světě, leccos se jim promíjí a v tomto případě i to, že Jihoameričané mají úplně jinou mentalitu a fotbal pro ně znamená téměř vše. 70%

životopisy, biografie sport úspěch sportovci argentinská literatura hispanoamerická literatura fotbalisté FC Barcelona fotbal, kopaná Lionel Messi, 1987-

Autorovy knížky

Leonardo Faccio
argentinská, 1971
2014  77%Messi: Chlapec, který chodil všude pozdě (a dnes je první)

Kniha Messi: Chlapec, který chodil všude pozdě (a dnes je první) je v