Messalina: Hříšná císařovna

Messalina: Hříšná císařovna https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44815/messalina-hrisna-cisarovna-44815.jpg 4 53 7

Messalina (25-48 n.l.) užívala života plnými doušky, její sexuální život nevázanost znal záhy v Římě každý. Nikdo si však nemohl být jist před jejími rafinovanými, často smrtícími intrikami. Rok po uzavření jejího sňatku s Claudiem byl zavražděn císař Caligula. Claudius se stal římským císařem a nová císařovna Messalina dosáhla vrcholu své moci, nicméně její bezskrupulózní chtivost po rozkoši a politickém vlivu se nezmenšila a zdála se být bez hranic. Císař Claudius byl na svou mladou a krásnou ženu velice pyšný a o jejich hrůzných intrikách nic netušil. Messalina si vytyčovala velké cíle a na cestě za jejich dosažením se neštítila ničeho - pomluvy, násilné vyhnání do exilu i vraždy skutečných i zdánlivých protivníků byly na denním pořádku...... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Dialog

Messalina - die lasterhafte Kaiserin , 1999

Paulika419
14.04.2024 5 z 5

Jasně a stručně napsáno.Výborná kniha kde spisovatel Messalinu popsal a vystihl její charakter,moc a vliv na císaře Claudia.Ve svém mládí a intrikách spojené se svou náruživostí a posedlostí sexem ovlivňovala i své milence.Když jsem přečetla první stránky této knihy bylo těžké ji odložit.

čef
03.07.2021 5 z 5

Jak při tomto románu nevzpomínat na nádherný TV seriál Já, Claudius. I knih z tohoto období Říma je jistě hodně, všechny události z doby vlády Caliguly a Claudia byly mnohokráte propírány, i když je to už opravdu hodně let nazad. Tato kniha tedy přináší pro čtenáře historických knih nemnoho nového, žádné velké neověřené fabulace se zde nekonají a toto je možná ten hlavní důvod proč si tuto knihu přečíst.

Leona333
29.03.2020 5 z 5

Moc dobře napsáno. Stejně jako bylo dobře, dát ženám v Římě, už v těch časech značný prostor - moc. Jinak bychom byli ošizeni o velkolepé čtení. ; )
Messalina, je pro mne i dnes, stále jednou z nejvýraznějších žen starobylého, antického Říma.

Praevka
20.01.2019 3 z 5

Přestože autorovo pojetí příběhu postrádalo gradaci, bylo to čtivé.

Atanone
16.11.2017 5 z 5

Byla Messalina vtažená do kolotoče intrik a rozmařilostí,protože byla tak strašně mladá a nebo byla na svůj věk příliš vyspělá,chtivá moci a zkažená? To už se asi dnes nikdo nedozví..ale tento román o ní a době,ve které žila,je napsaný poutavě a pro milovníky antických příběhů (reálných či smyšlených) můžu jen doporučit.

Thanyss
18.06.2013 4 z 5

Příběh ženy, která si šla za svým a nebála se pro to udělat vše, co bylo v jejích silách, včetně intrik a úskoků. I tak ale nakonec nedopadla dobře. Každopádně poutavý příběh o ženě, která je součástí dějin, na které se nezapomnělo.

Val
04.11.2011 4 z 5

Dobře napsané, čtivé.....s touhle dámou bych se setkat nechtěla ani ve snu :-)

starověký Řím

Siegfried Obermeier