Měsíční píseň

Měsíční píseň https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25302/bmid_mesicni-pisen-ASH-25302.jpg 4 1146 162

Mercedes Thompsonová série

První díl volně navazující série Mercedes Thompson. Vlkodlaci můžou být nebezpeční, když se jim připletete do cesty, ale pokud jste opatrní, nechají vás na pokoji. Umí se dobře skrývat před lidmi, ale já nejsem člověk. Když na ně narazím, poznám je a oni poznají mě – Mercy Thompsonovou. Mercy má za souseda vlkodlaka, v autodílně opravuje mikrobus patřící upírovi, její bývalý šéf je gnóm. Ale ani Mercy není úplně normální… a její pouto s tajemným světem nadpřirozena ji brzy dostane do pořádného průšvihu. Vychutnejte si pořádný nářez, který na vás v knize čeká. Není radno si zahrávat s vůdcem vlkodlačí smečky… A unést mu dceru byla osudová chyba.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Moon Called , 2006

Vjeerus
14.01.2024 5 z 5

Tak tahle kniha byla opravdu překvapení roku. Při pohledu na obálku jsem nabyla dojmu, že to bude nějaká laciná a naprosto předvídatelná poloeroťárna s prvky fantasy a plná klišé, ale nakonec se z knihy vyklubal skrytý poklad na poli urban fantasy.
Hlavní hrdinka zaujme hned na začátku svým racionálním přístupem, kdy si uvědomuje co a kdo je a že je občas potřeba zatnout zuby a podřídit se, aby vypjatou situaci nezhoršila. Se svým sarkasmem a pěknou dávkou sebeúcty proplouvá světem nejen lidí, ale i nadpřirozených bytostí.
Autorka vymyslela perfektní svět, kdy vzala klasická fakta o fantasy bytostech a dala jim k tomu výrazné osobní charaktery, takže pak tolik nezáleží, zda jste vlkodlak, nebo ne, ale jestli jste prostě povahově vůl a nebo dobrák a jak se se svým darem (či prokletím?) naučíte fungovat.
Po dějové stránce je kniha také jedno velké wow, protože se opravdu stále něco děje, až jsem měla pocit, že příběh snad neobsahuje jedinou nudnou vycpávku. A co víc, tolik překvapivých zvratů a momentů jsem nečekala a stále nemůžu uvěřit tomu, jak nás autorka přelstila hned na začátku seznámením s postavou, kterou jsem považovala za budoucí hlavní, a pak jí odsunula do pozice jednoho dílku obří skládačky.
Poslední plus je, že se autorka vyhnula klasickému padouchovi, který má prostě jen zlý plán na ovládnutí světa a jen tak ho potřebuje při závěrečným souboji vyzvonit minimálně hlavní postavě dřív, než ji zlikviduje. Zde naopak dostaneme spoustu dedukčních schopností a nepřítele-dobráka, co to vzal jen za špatný konec.

Senza Jenka
28.09.2023 4 z 5

Jo, tak tohle se četlo samo. Mělo to spád i překvapivé zvraty. Jen ta zápletka s únosem Adama byla strašně překombinovaná.
K anotaci - Zee není gnóm, ale (údajně) gremlin - i když si myslím, že i s tímto označením autorka (nebo překladatelka?) nakládá velmi volně.

11191
08.09.2023 3 z 5

Příběh se rozjíždí. Člověk se seznamuje s hlavními postavami a se světem, ve kterém žijí nadpřirození fae, vlkodlaci a kojoti. Autorka nenaservírovala čtenářům vše na první dobrou, což je za mě super. Podstatné informace se dozvídáme přirozeně v průběhu celého příběhu a to mi udržovalo pozornost. Mercedes je sympatická a hlavně kvůli ní budu v této sérii pokračovat.

Stín183
04.09.2023

Tuhle knihu mám opravdu ráda,už jsem se k ni i poletech nekolikrát vrátila. Miluju když je tam akce a zaroveň ten humor. A taky když je tam ta nějaká romantická linka, samozřejmě. Adam-silný,vznětlivý vůdce smečky, ale zároveň se srdcem na správnem místě.
Mercedes-úžasná,vtipná, odvažná občas drzá... prostě pecka. Kežby takových podobných serii knih bylo víc.

JajaCZ
30.04.2023 3 z 5

Och, tak toto bolo pre mňa utrpenie. Ja neviem, či som sa netrafila do obdobia, kedy by som si knihu užila alebo to bolo naozaj kolísavou pútavosťou knihy, ale musela som sa do čítania v niektorých častiach doslova nútiť. Keď si spätne prehrám dej, nebol až taký zlý, no i napriek tomu som sa ku knihe nemala potrebu vracať, netešila so sa na ňu a odkladala ju.
Skúsim ešte ďalší diel, pretože by ma mrzelo, že celú sériu vlastním a nenašla som na nej to čaro, aké v nej vidia všetci ostatní.

Carolxc
26.04.2023 5 z 5

Tohle knižní doporučení mělo přijít dřív. Svět s vlkodlaky - které řadím mezi mé oblíbené bytosti - mě dostal a bavil mě. A nejen vlkodlaci jsou součástí světa, ale i další magické bytosti. Kniha mě zcela pohltila.

Mercedes, hlavní hrdinka příběhu, jenž je vtažena do nepříjemných situací mi byla sympatická a myslím, že ji s klidným svědomím mohu dát do seznamu oblíbených hrdinek a ten seznam není moc dlouhý. Nepůsobila celou dobu přesíleně a tak, že by každému, kdo ji zkříží cestu nakopala zadek, ale byla si vědoma toho, že se silou s jinými nemohla rovnat. Přesto byla odvážná a postavila se za své přátele.

Mercedes nebyla jediná, kdo si mě získal, byla to ještě postava Adama. Prostě vznětlivé a výbušné muže s přesto dobrým srdcem mám ráda a když je to ještě vlkodlak
Ale ani ostatní postavy nebyly vůbec špatné, naopak. Sympatická parta, kterým jsem fandila, ač tam bylo pár postav, co měli hrát nepříjemnou roli, až dokonce.

Já si v tuhle chvíli nedokážu vybavit nějaké větší negativa. Možná jen, že jsem pocítila jakousi převahu mužského pohlaví ( což není až takový problém ) a trochu se bojím milostného trojúhelníku, které nemám ráda.

Ale první díl mi rozhodně hodil slinu na další díly. Myslím, že jsem se zamilovala. Přirovnala bych to k tomu, když víte, že jsou na světě mnohem kvalitnější a lepší věci, ale vy to i přesto milujete, protože prostě můžete.

Těším se na další díly!

munka
23.03.2023 4 z 5

Chcela som zmenu, tak som ju dostala. Vlkodlaci, upíry, čarodejnice a Mercy Thompson. Zaujímavá zápletka, napätie a aj iskra preskočila. Určite si prečítam aj ďalšie diely.

Kate3003
23.03.2023 5 z 5

Zase jedna kniha ze série, která mě minula když vycházela (možná to bylo těmi né úplně zajímavými obálkami) a narazila jsem na ni až teď.
Jedná se o první díl takže i zde se nevyhneme typické seznamovačce s prostředím a jednotlivými postavami. Kniha si i přesto drží opravdu slušné tempo a děj velmi plynule běží a stránky mizí jedna za druhou. I když je fantasy o upírech a vlkodlacích plno tak si tenhle příběh zachovává velkou míru originality. Zaujalo mě zapojení dalších nadpřirozených bytostí i koncept jejich zasazení do běžného světa. Kromě toho že byla kniha neuvěřitelně čtivá byla i nabitá akcí a pár zajímavými zvraty.
Mercy jsem si oblíbila už od začátku pro její povahu, protože je přesně ten přidrzlý typ postav, které mám ráda. I odtatní postavy jsou sympatické a dle mého dobře napsané. Jsem ráda, že jsem na tuto sérii narazila a už se těším na další díly.

LenkaPet
19.03.2023 4 z 5

Tato série mi nějak unikla. Kniha se mi líbila, ale doufám, že další díly budou lepší. Trochu jsem se nudila, hodně vysvětlování, chápu, že to musí být, aby vše dávalo smysl. Marcy jsem si oblíbila, ostatní zatím moc ne, to chce čas. Určitě budu číst dál.

Arlienen
11.02.2023 5 z 5

Po několika letech jsem se opět vrátila na začátek série o Mercedes Thompson. Tuto sérii jsem začala číst na střední a hned jsem se do ní zamilovala, proto jsem si právě tuto knihu vybrala do letošní čtenářské výzvy - téma č. 11 Kniha, kterou nebudete číst poprvé.
Musím přiznat, že se mi kniha četla dobře, protože postavy už znám a mám je ráda. Čtení pro mě bylo jako návrat domů, který jsem si se sentimentem užila a ráda bych si ho opět znovu prožila.
*****
Po úklidu na lesní farmě jsme se zastavili u Warrena doma a našli Jesse bez lepící pásky a taky bez většiny vlasů. Warren vypadal... no, měl vypadat zahanbeně, ale v očích mu pobaveně jiskřilo.
Jesse protočila oči. ,,Kdo by si myslel, že gay neumí stříhat vlasy."

anna7852
10.01.2023 4 z 5

Tak tohle byla jízda. Miluju vlky,ani na chvilku jsem se nenudila,naopak jsem musela dočíst,jak me to pohltilo.
Uz začínám druhý díl:)

Thalin
18.12.2022 3 z 5

Dobře se to četlo, ale příběh samotný mě nedokázal tak úplně vtáhnout. Chvilkama mi to přišlo i zbytečně překombinované. Možná to bylo tím, že jde o první díl a teprve se to rozjíždí a čtenář se s Mercy a jejím okolím seznamuje. A možná tím, že se to nijak neliší od jiných urban fantasy, kterých už jsem četla několik a tak mě tohle tak neuchvátilo.

Frizer
18.12.2022 2 z 5

(SPOILER) Standartní urban Fantasy, pro změnu s hlavní hrdinkou. Automechanička co se umí převtělit do kojota a je rozháraná mezi světem lidí a světem nadpřirozena. Vlkodlaci, upíři, standartní mix. Jednoduchý, po povrchu klouzající děj mixnutý romantikou....ach jo...ale čtenářky si to jistě najde.

Lacie
29.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Mám ráda urban fantasy, v těch s ženskými hrdinkami pak Mercedes Thompsonová sdílí první místo s Kate Danielsovou, za nimi s odstupem Alfa a omega. I když to v prvním dílu člověk hned nečeká, jedná se o velmi komplexní příběh, kdy se cokoliv z toho, co se kdykoliv stane, může promítnout do děje za dalších x let (dílů).
Měsíční píseň je rozjezdová. Omezený výběr nadpřirozených bytostí s omezenými možnostmi, základní informace o Mercy i jejím okolí. Seznámíme se s principy fungování smeček vlkodlaků, okrajově s upíry a čaroději. Dozvíme se něco o Mecyině minulosti a vyřešíme první komplikovaný detektivní příběh.
+ vlastně všechny figury, které v tomto vesmíru fungují. Každý je osobnost dostatečně vyhraněná na to, abych si k nim mohla vytvořit vztahy a sledovat jejich cestu, vývoj… a být zvědavá nejen na Mercy, Adama a Sama, ale i Jesse, Bena, Zeeho a Tada, Warena a Kyla, Stefana...
– v podstatě jen jedno, zato trvalé – štve mě to tolik, že jsem se to naučila ignorovat, zmínky o tom, jak proměna vlkodlaka z jedné formy do druhé trvá 20 minut (u alfy pět), přehlížím. Jinak to nejde, mě to prostě neskutečně irituje, co je to kruci za vrcholného predátora, když si na dvacet minut v nejhorším možném okamžiku rovná kosti do nového tvaru a děsně u toho trpí???!!!
No nic, Mercy naštěstí tímto handicapem zatížená není, jejím dědictvím po domorodém otci je blesková proměna v kojota a pár dalších triků, o kterých zatím ona ani my moc nevíme. Je to další z nepříliš mocných bytostí, které hrají vysokou hru s mnohem nebezpečnějšími protivníky s využitím rozumu, vlastních dovedností a přesným morálním kompasem.

Hatshepsut
26.11.2022 4 z 5

Vlkodlaci, upíři, čarodějové, fae a kožoměniči. A to je teprve první díl.:-) Tak jak už to u těchto dílů bývá i tento byl trochu náročnější. Přesto byl čtivý. Je zde stále určitá záhada kolem hlavní hrdinky Mercy, což je sympatická, velmi nezávislá postava. Začátek této série má určitě svoji originální linku, tak uvidíme jak bude pokračovat.

Holubicka1
04.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Páni!
Můžete mi někdo říct, proč čtu Mercy Thompson až teď? Protože tohle byla magická jízda ze které jsem nechtěla vystoupit!
Nechápu proč jsem čtení tak dlouho odkládala a i když si nadávám, tak jsem zároveň nadšená, že mám ještě spoustu dílů před sebou a můžu si dát čtecí maraton.

Tahle knížka má absolutně všechno a jakmile jsme začala číst, tak nešlo přestat.
Je vtipná.
Je trochu temná.
Má postavy, které si zamilujete.
Plno akce, není tam jediný nudný moment.
Magický svět plný nadpřirozených bytostí a kouzel.
A samozřejmě nechybí ani sexy napětí a skryté lásky.

Mercy, automechanička, která je kožoměnička a její život je docela klidný a v rámci možností normální. Za souseda má Alfu smečky vlkodlaků. Její bývalý šéf je mocný Fea. Mezi její stále zákazníky patří upír, který je velkým fanouškem Scooby Doo. A to je jen pár z věcí, s nimiž se Mercy musí každý den potýkat. Takže ji nějak nerozhodí, když ji pomlácený mladý vlkodlak poprosí o práci. Od té chvíle se ale život, který Mercy znala, stává nebezpečný. V ohrožení jsou nejen všechny, které zná, ale i křehké příměří mezi nadpřirozeným a lidským světa.
Mercy je kožoměnička, kterou si zamilujete hned po pár stránkách. Je vtipná, loajální, drsná, soucitná, drzá a sarkastická. Takovou hrdinku si přece nejde neoblíbit.

Adam, co říct než jen, vrrrr. Je to silný Alfa a vůdce vlkodlaků, který je drsný, milující, loajální a taky vážně sexy.

Příběh je plný akce, dobrodružství, napětí, záhady, magie, nadpřirozeno, měňavců, upírů, vlkodlaků a naprosto úžasné zadek nakopávající hrdinky, která je shodou okolností kojot.

Elea
08.09.2022 4 z 5

Kniha se hodně dobře četla, líbily se mi postavy a jejich různorodost, jsem zvědavá na pokračování. Nedostatkem knihy je, podle mého názoru, příšerná obálka knihy, která odrazuje od četby.

hana4834
31.07.2022 4 z 5

Zajímavý námět na knihu a zajímavý pohled na hlavní i vedlejší postavy . Zatím nemám úplný pocit z knihy i když je to Čtivé a těším se na pokračování .

zaandulee
31.07.2022 4 z 5

Kniha mě chytla téměř od začátku, ihned jsem si oblíbila hlavní hrdinku, která mi je opravdu sympatická. Mercedes snad nemůžu nikomu lézt na nervy, je odvážná, laskavá, pracovitá, samostatná, upřímná a chytrá.

Příběh se odehrává v našem světě, kde na světlo postupně vycházejí nadpřirozená stvoření, která vždy žila mezi námi - víly, vlkodlaci, upíři... V každém dílu série Mercy řeší nějakou záhadu, zachraňuje či bojuje proti novému záporákovi, společně s Adamem a jeho smečkou vlkodlaků.

Série se příjemně čte, je tu romantická linka, spousta vtipu, dobrodružství, záhad. Kniha je chytlavá, určitě doporučuji. :)

freezi
06.07.2022 5 z 5

Píšem po prečítaní vestkych 12+1 ajA&O..
Krasna séria. O hodnotach, priatelstve, zásadách... láske bez sexuálnych scén.
Vyborne a rozširne vykreslene postavy, prostredie a kulturne zvyky... velmi realne postavy...