Winter

Winter https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291149/bmid_winter-KpX-291149.jpg 5 1128 257

Dramatický závěr Měsíčních kronik. Princezna Winter má obdiv měsíčního národa pro svou vznešenost a dobré srdce, a navzdory tomu, že jí tvář hyzdí jizvy, její krása je prý ještě úchvatnější než královny Levany, její macechy. Winter svou macechu nenávidí a ví, že Levana neschvaluje její city k příteli z dětství – pohlednému palácovému strážnému Jacinovi. Ale Winter není tak slabá, jak si Levana myslí. Společně s kyborgskou mechaničkou Cinder a jejími spojenci by se jí dokonce mohlo podařit rozdmýchat povstání a zvítězit ve válce, která zuří už příliš dlouho. Dokážou Cinder, Scarlet, Cress a Winter porazit královnu Levanu a dopsat šťastné konce ke svým příběhům?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Winter , 2015

Lily-fairy
07.07.2021 4 z 5

Důstojný závěr série, která mě bavila, když jsem chtěla něco pohádkového a oddechového. Stojím si ale za tím, že první díl prostě nasadil laťku moc vysoko a žádný další ho už nepřekonal.

dianaxn
23.06.2021 4 z 5

Začnu s tím, že si před tímhle dílem musíte přečíst novelu o Levaně, kde jsou odhaleny nějaké důležité klíčové momenty a zvraty, bez kterých byste tady nějaké informace nepochopili.

Pokud jde o postavy, tak o Winter jsem si nejdřív myslela, že je šílená (což je vlastně pravda, i když má důvod), ale nakonec jsem si ji oblíbila a oceňuju, že je každá hrdinka jiná a originální.

Druhého hlavní protagonistu Jacina jsem v předchozím dílem moc nemusela, ale po tom, co tady dostal víc prostoru, jsem ho taky začala mít ráda, i když jsem předtím pochybovala, že se mi to podaří.

Co se týče děje, tak se mi zdál skvělý, stejně jako zvraty, které byly taky super a většinou nepředvídatelné.

Navíc tady byly linky ze všech pohledů jednotlivých postav, takže i ty, které jsem předtím neměla ráda, jsem si tady nakonec oblíbila, protože jinak to ani nešlo.

I když je fakt, že to nemuselo být tak dlouhý – tahle kniha má 800 stran, z toho 500 bylo o revoluci, což teda někdy působilo rozvlekle. Ale líbil se mi autorčin styl psaní, takže to až tak nevadilo, protože se to četlo dobře a rychle.

Abych to shrnula – je to fantastický konec skvělé série a doporučuju.

Ivka14
21.05.2021 5 z 5

Tento díl byl BOMBA! Celkově tahle série byla skvělá. Sci-fi normálně nečtu, ale jsem ráda že jsem udělal výjimku. Postavy v tomhle díle i celé sérii byly skvělé a hrozně mi přirostly k srdci. Je těžké se loučit se Cinder, Kaiem, Cress, Scralet, Thronem, Winter, Jacinem nebo s drzou Iko.

Určitě doporučuji přečíst. Myslím si, že nebudete litovat.

Fortuna7
02.05.2021 4 z 5

Za mě to je nejslabší díl série. Některé části mi přišly hodně natahované, ale zase třeba pojetí celého reetelingu na Sněhurku mi přišlo velice originální a vtipné. Mně ale ani moc nesedla postava Winter, takže i proto mě to trochu míň bavilo a dávám jen 4⭐
Celkově jsem si sérii Měsíčních kronik velice oblíbila a hodně jsem se u ní nasmála. Mohu tedy jen doporučovat.

midone
24.04.2021 5 z 5

Nedá se někde dát 10* z 5*? Na tuhle knihu to sedí. Definitivně je toto jedna ze sérií, nebo možná jediná série, kde nedokážu najít sebemenší závadu.

masavole
16.04.2021 4 z 5

Dílem jsem se prokousávala docela dlouho, některé dějové linky mi přišly zbytečné a zdlouhavé. Jinak byla, ale knížka dobrá.

Peta1607
10.04.2021 4 z 5

Závěrečný díl série, měla jsem velká očekávání, která se svým způsobem splnila, ale kniha dle mého názoru obsahuje hodně hluchých a zdlouhavých míst, bez kterých by se příběh úplně obešel a kniha by nějakou tu stránku zhubla :D samozřejmě je to velmi povedené zpracování pohádkové předlohy a konec je prostě takový jaký se od pohádky dá očekávat, ale na 5 hvězdiček to prostě není

Tamten
14.03.2021 3 z 5

Originální zpracování tradičního námětů, pěkně propojený pohádkový námět se sci-fi a k tomu čtivě napsané. Bohužel ale asi nejslabší z celé série. Od začátku je poměrně zřejmé, jak to dopadne, přesto je příběh natahován a natahován, aniž by se tam něco výrazného dělo.

jennefer
09.03.2021 5 z 5

Úplně jsem zapomněla, jaká je tahle série vlastně jízda! A smekám, zakončení jak má být... Vlastně je člověk 3/4 knížky bez dechu a celý napnutý, aby to dobře dopadlo (a ne, vědět, že tyhle pohádky přeci vždycky dobře končí, to vůbec nepomáhá), a potom už si jen slastně pomlaskává, jak je to celé krásně zakončené, otazníky zodpovězeny, dvojice "and they lived happily ever after" a Země a Měsíc dostávají taky svůj šťastný konec.
Určitě chtělo odvahu vzít klasické pohádky o princeznách a udělat z nich sci-fi sérii, a musím říct, že se to dle mého názoru velmi povedlo.

kackabcz
06.03.2021 odpad!

Ok, jak tak čtu zdejší komentáře, absolutně nejsem schopná pochopit, zda jsem četla stejnou knihu... za mě snad všechno špatně... jednoduše shrnuto... pokud vás alespoň trochu zajímá, co ve světě dává a nedává smysl a jestli je dané chování postav možné, pak bych řekla, že vám z této série bude na blití...

Adýsek
04.03.2021 4 z 5

Od minulého dílu mě začali některé pasáže knihy nudit. Winter jsem odložila na více než měsíc, než jsem se donutila ke knize vrátit. Neříkám, že se tam nic nedělo, to ne. Ale přišlo mi, že to autorka trochu okecávala. Proto věřím, že by se prostředky posledních dvou knih daly trochu osekat.
V posledním díle nám k hlavním postavám přibývá měsíční princezna Winter a strážce Jacin. Hrozně se mi líbil Wintřin charakter. Celkově v průběhu série se všechny postavy posunuly dál. Největší charakterový posun byl určitě u Cinder.
Musím říct, že mi všechny postavy přirostly k srdci. Nejvíce mi budou chybět výměny názorů mezi Thornem a Cinder.
Abych se vrátila k této knize, tak se mi hrozně líbilo autorčino pojetí pohádky Sněhurka. Víme, že každý díl této série je reetelingem na známou pohádku. Winter je právě na Sněhurku. A jak už jsem říkala, moc se mi líbilo, jak hlavní zvrat Sněhurky autorka pojmula. Byla jsem z jejího nápadu hrozně překvapená.

Po tom nudném prostředku, vás autorka vtáhne do úžasného příběhu, u kterého Vám bude jedno, že v televizi běží váš oblíbený pořad, nebo že na vás někdo mluví, či že máte být už dvě minuty na online hodině. Jenom budete chtít zjistit, jak kniha dopadne.

Torak
04.03.2021 5 z 5

Měsíční kroniky mě hodně bavily.Maji svižný děj,propracovanou zápletku,hrdiny, které si nelze nezamilovat.Na chvíli jsem se díky nim dostal z toho světa,kde zuří pandemie covid.O tom,že je tato série úžasná, dokazuje to, že jsem 3 díl který má přes 600 stran dal na jeden zátah, doporučuji:)

Enny06
24.02.2021 4 z 5

Krásné zakončení série. Občas se mi příběh zdál zdlouhavý, ale i tak to bylo skvělé.

lucakuca
09.02.2021 5 z 5

Ooooooooo krásně uzavřené!! Tentokráte Sněhurka se pouští do boje po boku Popelky, Lociky a Karkulky. Promyšlené, akční, romantické. Jedná z nejlepších sci-fi sérii pro YA. Všechny 4 díly jsou úchvatné a udržet si laťku kvality hodně vysoko u všech dílů? To se povede málo komu.

Murasaki
23.01.2021 5 z 5

Je to tady. Po dvou letech jsem konečně přečetla i závěrečný díl Měsíčních kronik. Seznámili jsme se s Winter. Princeznou, která se rozhodla nepoužívat svůj měsíční dar na úkor své psychiky. Hodně jsem si Winter oblíbila. Také jsme se konečně dostali do velké finální bitvy. místy mi kniha přišla už taková dlouhá, ale konec stál za to. Příběh skončil nejlépe jak jen mohl. Nádherná série, která mi bude moc chybět. Ale nepochybuji, že se k ni ještě někdy vrátím.

ElikaS
14.01.2021 5 z 5

I čtvrtý díl odkazuje na pohádku, tentokrát se jedná o Sněhurku. Ve čtvrtém díle se dostáváme do Artemidy na Měsící, kde se Cinder s ostatními členy posádky připravuje na revoluci proti královně Levaně. S posledními díly série to bývá většinou takové komplikované. Každý fanoušek si představuje nějaký závěr a autor pokud chce fanoušky uspokojit se mu musí přiblížit, ale zároveň ho překvapit, aby to zase nebylo moc čitetelné. A myslím, že to se Meyer povedlo. Celý díl jsem si neskutečně užila. Bylo to napínavé, nepředvídatelné, ale konec mě uspokojil. Hrozně se mi líbilo, že hlavním hrdinům skoro nic nevycházelo podle představ, ale všechny zvraty byly promyšlené a dotažené a měly smysl. Celou sérii jsem si zamilovala. Řadím ji mezi nejlepší fantazy série, které jsem četla a rozhodně se k nim zase ráda vrátím.

Ailee
31.12.2020 4 z 5

Dobré zakončení série. Možná moc dlouhé, takže napětí trochu opadlo, ale i tak velmi dobré a takové uvěřitelné zakončení. Rozhodně jsem nečetla naspoledy.

vandalindakova
29.12.2020 4 z 5

Závěrečný díl Měsíčních kronik byl opět skvělý. Navázala bych stejně jako u předchozích dílů, protože styl psaní je tu prakticky pořád stejný.
Budu se opakovat, ale co se mi tu líbilo byla čtivost, to jak děj odsýpal a byl nabitý akcí. Dále opět kopa vtipných hlášek a ironie. Znovu se zde spoustu věcí zamotávalo i rozmotávalo. Co oceňuji je to, že se tu spousta věcí nedařilo. Nebylo to prostě, přišla holka a zachránila svět. Na cestě se ji objevilo spousta klacků. V tomto díle jsme mohli o dost více poznat princeznu Winter a Jacina. Ten mi tedy přišel občas protivný, protože byl starostlivý až moc.
Občas mi kniha bohužel přišla už příliš dlouhá a měla jsem pocit, že se to trochu vleče. Což je škoda.
A co mě naopak trochu zklamalo, byl useknutý a rozkouskovaný konec.

Celkově je celá série moc skvělá, bavila mě a jsem ráda, že jsem si ji konečně celou přečetla. Je to opravdu povedená sci-fi, která v sobě ukrývá několik retellingů

Čtecímaniak
11.11.2020 5 z 5

Doporučuji sérii!

Alnima
07.11.2020 4 z 5

Pěkné pokračování Měsíčních kronik. První díl mě bavil úplně nejvíce, ale i tak hodnotím celou sérii jako povedenou a originální.

roboti kouzla láska princezny kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984