Winter

Winter https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291149/bmid_winter-KpX-291149.jpg 5 1128 257

Dramatický závěr Měsíčních kronik. Princezna Winter má obdiv měsíčního národa pro svou vznešenost a dobré srdce, a navzdory tomu, že jí tvář hyzdí jizvy, její krása je prý ještě úchvatnější než královny Levany, její macechy. Winter svou macechu nenávidí a ví, že Levana neschvaluje její city k příteli z dětství – pohlednému palácovému strážnému Jacinovi. Ale Winter není tak slabá, jak si Levana myslí. Společně s kyborgskou mechaničkou Cinder a jejími spojenci by se jí dokonce mohlo podařit rozdmýchat povstání a zvítězit ve válce, která zuří už příliš dlouho. Dokážou Cinder, Scarlet, Cress a Winter porazit královnu Levanu a dopsat šťastné konce ke svým příběhům?... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Winter , 2015

blonďatá.luc
12.02.2019 5 z 5

Skvělé finále!!! Byla jsem napjatá, šokovaná, zděšená, nadšená, poblázněná, naštvaná, rozněžněná …. a mnoho dalších pocitů ve mě tahle kniha (potažmo celá série) vyvolala. Ani trochu se s ní nechci loučit, byť mi Winter byla ze všech postav asi nejméně sympatická. Tuhle sérii prostě musíte mít - vězte, že si ji zamilujete stejně jako já.

laura
23.01.2019 5 z 5

Vážně se mi bude moc, moc stýskat po všech, kteří mě touhle sérií provázeli. Ať už to byla Cinder nebo Kai, kapitán Thorne nebo Cress, Scarlet či Vlk, Iko, a v neposlední řadě i Winter a Jacin... A samozřejmě spousta, spousta dalších, protože postavy se všemi příběhy prolínají, doplňují, mizí nám z obzoru a zase se tam vracejí, zjišťujeme, že i nedůležitá vedlejší postava, které nevěnujeme příliš pozornosti, se může stát postavou stěžejní než se stihneme vzpamatovat - a my si ji zamilujeme jako všechny ostatní... Ne pro všechny tahle jízda dobře skončí, ne všichni se dočkají toho šťastného konce, ne všem se splní jejich sny. Ale všichni bez rozdílu za ty sny a šťastné konce bojují. Nikdo se nevzdává a všem v srdcích bije naděje. Naděje na to, že věci se změní, jen když jim trošku pomůžeme.. No, trošku.. .:) Zkrátka, budou mi vážně chybět. Bylo to krásné, romanticky jiskřivé, napínavé a dech beroucí, nabité spoustu adrenalinových zážitků, strachu, chvil, kdy se přistihnete při tom, že zadržujete dech a po řádcích jezdíte očima tak rychle, že význam slov téměř nestíháte vnímat... Myslím, že se k nim za čas zase vrátím - už pro ten pocit něčeho neskutečně vzácného, který mi tahle série dala...

Bookgirl
02.01.2019 5 z 5

Tak tohle bylo doopravdy dobré. Tato série je s každým dílem lepší a toto byla jedna z nejčtivějších, nejnapínavějších a nejakčnějších knih které jsem kdy četla. S klidem mohu říct, že jsem se ani chvíli nenudila a nemohla jsem se odlepit. Jen málokdy se stane, že by mi opravdu k srdci přirostly všechny postavy a že bych tak nesnášela hlavní záporáky jako tady. Opravdu mě neustále fascinuje nádherný styl psaní a celková propracovanost světa i jednotlivých postav. Celá závěrečná akce a bitva byla opravdu dechberoucí a i realistická. Rozhodně nemám ten useknutý pocit, který mám často na konci série. Není co vytknout.

Kamik77
01.01.2019 5 z 5

Uf, to byla ale jízda ....strašně dlouhá,až moc. ;)

simi28
30.12.2018 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Měsíční kroniky se opravdu každým dílem zlepšují, takže pokud srovnáme Winter se Cinder, nemůžeme přehlédnout výrazný posun autorky.
V tomto díle jsem se neskutečně ráda setkala jak s novými, tak i se známými postavami z předešlých dílů. Styl psaní je božský a slovy nepopsatelný děj zrovna tak. Tuto knihu jsem sice četla velmi dlouho, ale na druhou stranu mně to vůbec nevadilo. Paradoxně jsem byla smutná, že tato úžasná a propracovaná série již skončila. Každému doporučuji.

denniys
27.12.2018 5 z 5

jedním slovem nádhera..krásné zakončení tohoto pohádkového příběhu..nic nechybí, nic nepřebývá, dokonale vyvážená kniha..jedna z mála sérií, u které by mi nevadilo, kdyby byla delší..

Tucaka
25.12.2018 5 z 5

Za mě naprosto skvělá série, kterou určitě nečtu naposledy. Ač bych možná strhla hvězdičku za zbytečně dlouhé plánování příprav na svrhnutí Levany, konec mě uchlácholil.
Co k postavám... Cress mě šla maličko na nervy svoji přecitlivělostí, Thorneho hlášky by měly vyjít v nějakém speciálním vydání. Cinder byla skvělá, ale očekávala bych jinačí konec. Ke Scarlet s vlkem není co dodat a Jacin s Winter? Zvláštní, opravdu zvláštní konec. Příběh o Winter mě příliš nenadchl.

roso.mak
25.12.2018 2 z 5

Úroveň dále klesá. Bez skrupulí jsem přeskakovala kapitoly, plány na vítězství jsou naivnější a naivnější. To se naštěstí nakonec srovná. Nic samozřejmě nesmí jít hladce, vše se musí zamotat, stránky kynou a kynou.

A já si po přečtení říkám. To sakra za celou dobu nikoho nenapadlo dát té královně něco do vína?

AliceTief
20.12.2018 5 z 5

Naprosto mě tato série dostala. Nemůžu si pomoct, ale určitě jsem tuto sérii nečetla naposledy =D Za mě nejlepší postava kapitán Thorne, prostě neměl chybu a ty jeho hlášky =D

Horselen
05.12.2018 5 z 5

Nedokážu pochopit proč jsem celou sérii tak dlouho odkládala. Je to jedna z nejlepších a nejpropracovanějších YA co jsem četla.
Winter a Jacina jsem si neskutečně zamilovala, přestože neměli tolik prostoru jako celý plán na svržení Levany.
Kniha byla velice dlouhá, ale naprosto skvělá a já ji můžu jen doporučit. Hrozně se mi líbilo propojení starých pohádek, zasazených do moderního fantastického světa.
Jediné, co se změnilo, bylo to, že mi v tomto díle lezla trochu na nervy Cress.

mekkejla
16.11.2018 4 z 5

Skvělé zakončení opravdu povedené série. Přesto, že už mi dávno není náct, tak jsem si ji užila a odpočinula si. Občas mi trochu vadilo naivní chování některých postav (že Cress), ale vše bylo vyváženo neskutečnými kulisami Měsíce a propleteností s klasickými pohádkami. To se autorce povedlo dokonale a i přes rozsáhlost knih dávalo vše smysl a zapadalo to.

Peetullka
11.11.2018 5 z 5

Měsíční kroniky jsem si zamilovala a upřímně dočíst Winter těch posledních 100 stran jsem odkládala asi týden, abych se s tímto příběhem nemusela loučit. Autorce se série velmi povedla a s klidným srdcem ráda doporučím. Nejvíce se mi teda líbili scénky s Cress a s kapitánem Thornem , protože tyhle dva jsem si opravdu zamilovala.

Zabka27
28.10.2018 4 z 5

Pro začátek musím říct, že jsem se naprosto zamilovala do té dvojsmyslnosti pohádkových hrdinek. Autorka je vsadila do úžasného světa budoucnosti a pro mě se tak tato série stala jedna z nejoblíbenějších! Sice mi Winter byla ze všech čtyř hrdinek nejméně sympatická,ale příběh mě natolik uchvátil, že ani tloušťka posledního dílu mi nevadila. Opravdu povedená série!

MartinaF
19.10.2018 5 z 5

Po třech týdnech konečně dočteno. Ta tloušťka mě neskutečně štvala, ale příběh vše plně vyvážil. Je to majestátní ukončení celé série. Napínavé od začátku až do úplného závěru. Těžko se mi bude s hlavními hrdiny loučit, ale vždycky si na ně ráda vzpomenu.

KateiBookLover
06.10.2018 5 z 5

Jednoduše nejlepší série na světě!!!! Užila jsem si každý řádek a každé slovo. Úžasné zakončení série. Miluju úplně všechny postavy a totálně jsem se zamilovala do kapitána Thorna. Obecně jsem scény s Cress a Thornem měla asi nejradši (hlavně tu jednu). Bylo to naprosto super a bude se mi stýskat, protože i když si to přečtu znovu, už nikdy to nebude takové jako poprvé. DOPORUČUJU!!!!!!!!!!!!!!!

Alexxxka
11.09.2018 5 z 5

Tleskám... Velké grand finále, které mělo šťávu. Neskutečně jsem si užila celou sérii a vřele doporučuji. Měsíční kroniky si prostě zamilujete.... :-)

roman9276
06.09.2018 5 z 5

Poslední díl měsíčních kronik. Winter alis Sněhurka, bláznivá princezna, co má v tý její pěkný hlavičce docela guláš. Poslední díl mi dal teda zabrat, je to celkem tlusťoch, ale prostě mega. Ty vole, milión dalších zvratů, Levana mě ze všech dílů tady štvala úplně nejvíc, čůza jedna. Celá série je totální nářez!

sassenkka
04.09.2018 5 z 5

Tohle byla jízda! Celá séria byla jedna velká jízda! Hrozně jsem si Měsíční kroniky užila, překvapily mě, šokovaly, zamilovala jsem si je.
Jedna kniha lepší než druhá. Každá postava byla propracovaná tak, že jsem je před sebou viděla. A to ne jen ty hlavní, ale vážně všechny. Autorčinu fanzatii bych chtěla mít. Skvěle vymyšlené příběhy. Byla tam válka, láska, nenávist, smrt, boj o život, byla tam Země, Měsíc, vesmír... prostě všechno. Bylo to super, famózní a kdyby šlo dát víc než pět hvězd, ráda je dám! :)

Lie
27.08.2018 4 z 5

Pěkné zakončení série. Ze všech postav jsem měla nejradši Cress a Thorneho, ale Winter s Jacinem jsou hned za nimi. Poslední bohužel zůstávají Scarlett a Vlk, asi proto, že ten klasický model “bad boy, co má za sebou trauma” + “holka, která ho vyléčí svou láskou” prostě nemám ráda.

Linda007
23.08.2018 5 z 5

Celá série je povedená. Princezna Winter je super nová postava. Důstojné zakončení série.

roboti kouzla láska princezny kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984