Winter

Winter https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291149/bmid_winter-KpX-291149.jpg 5 1128 257

Dramatický závěr Měsíčních kronik. Princezna Winter má obdiv měsíčního národa pro svou vznešenost a dobré srdce, a navzdory tomu, že jí tvář hyzdí jizvy, její krása je prý ještě úchvatnější než královny Levany, její macechy. Winter svou macechu nenávidí a ví, že Levana neschvaluje její city k příteli z dětství – pohlednému palácovému strážnému Jacinovi. Ale Winter není tak slabá, jak si Levana myslí. Společně s kyborgskou mechaničkou Cinder a jejími spojenci by se jí dokonce mohlo podařit rozdmýchat povstání a zvítězit ve válce, která zuří už příliš dlouho. Dokážou Cinder, Scarlet, Cress a Winter porazit královnu Levanu a dopsat šťastné konce ke svým příběhům?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Winter , 2015

andrejci
14.02.2020 5 z 5

Tohle bylo skvělé zakončení. Doslova jsem ho zhltla. Velkolepá bitva byla skvěle napsaná. Líbilo se mi střetnutí všech postav. Konec byl opravdu dobrý. Chvilky před bitvou byly opravdu napínavé a to hlavně u jedné části. Škoda, že tento svět opouštím ráda bych se do něho ještě někdy vrátila.

Jupijow
05.02.2020 4 z 5

Místy trochu zdlouhavé, ale jinak příjemné zakončení celé série. Nejoblíbenější postavy jsou bezesporu Thorne a Cress.

laurentialey
06.01.2020 5 z 5

Poutavý, napínavý a dobře vyprávěný příběh, který skvěle zakončil celou sérii. Kniha byla tak dobře napsaná, že mi občas bylo nervozitou nebo nechutí špatně od žaludku (a to myslím doopravdy vážně!), ale samozřejmě jsem se také otřásala smíchy a brečela štěstím nad vztahy mezi postavami. Přečtení poslední věty pro mě bylo ranou do srdce a já jen doufám, že mi jednou na dveře zaklepe Thorne s tím, že by se mnou chtěl žít do konce věků na Zvonečníku.

zuzana4291
31.12.2019 5 z 5

Velmi čtivý příběh, u kterého jsem měla pocit, že čtu strašně pomalu, takže děj ubíhá strašně pomalu. Velmi hezky zasazený děj do pohádky o Sněhurce. I když v této knize se prolínají všechny předchozí postavy z této série.

DreamerX9
30.12.2019 5 z 5

Tak a můžu vydechnout :D Musím souhlasit, že některé části byly na můj vkus zbytečně zdlouhavé a občas jsem se i ztrácela. Ale druhá polovina knížky...nemohla jsem se odtrhnout jak se to rozjelo! Přečetla jsem to jedním dechem a i slza ukápla ale nejvíc šťastná jsem byla za ten nádhernej konec ♡ celá tahle serie byla od začátku srdcovka a až se z toho jednou vzpamatuju tak si to ráda přečtu znova. :) Jednoznačně Doporučuji!

Kacennnka
03.11.2019 5 z 5

Okej. Tenhke díl jsem četla měsíc. A mezi tím jsem tuším zvládla přečíst další 4 knihy. Přesto mě Winter neuvěřitelně bavila a já si čtení užívala. Akorát mi bylo strašně líto sérii dočíst. Měsíční kroniky jsou oficiálně jednou z mých nejoblíbenějších sérií a co víc, vystupovaly tam jedni z mých naprosto nejoblíbenějších hrdinů. Rozhodně se k nim ještě někdy vrátím. A Thorne s Cress si zaslouží vlastní knihu.

Elsasbooks
15.10.2019 3 z 5

Knížka je zbytečně moc dlouhá, kdyby byla kratší, bavila by mě víc.

Aggie.
04.09.2019 5 z 5

Všechny knížky Marissy Meyer se čtou samy a tahle nebyla výjimkou, měla jsem problém se od ní odtrhnout. Někomu to možná přišlo dlouhé, ale já byla ráda za každou stránku a zápletku, protože jsem se s příběhem nechtěla rozloučit za žádnou cenu (a to se mi nestává často). Miluju autorčin styl psaní.

RemiBlack
03.09.2019 4 z 5

2019/36
Všimli jste si někdo toho šíleného čísla u počtu stran? A přece se to četlo tak rychle, svižně a příjemně. Marissa Meyer prostě umí! :)
Nikdy jsem nepřišla na chuť Jacinovi a Cinder, ale knížka celkově mě hodně bavila.
Doporučuji, nenechte se rozhodit tou délkou!

AnDyB
20.08.2019 5 z 5

Kniha byla opravdu trochu natažená. Ale naopak jsem za to ráda protože to čtenáře vtáhlo do děje a spojilo všechny 4 příběhy dohromady do konečného závěru. Za mě super příběh krásná série :) Je to opravdu od-dechovka a chtělo by to více nečekaných situací a románky jsou také dost jasné ale to je přesně to co jsem od knihy čekala takže v pohodě :)

Audrina
13.08.2019 5 z 5

Výborné zakončení celé série. Měsíční kroniky jsou moji srdcovkou, i když nejsem primární cílová skupina. Obdivuju s jakým citem a pečlivostí autorka do příběhů zakomponovala osudy tradičních pohádkových postav a zároveň ho nakombinovala s úplně novým světem. A ten pohádkový konec je jen třešničkou na dortu

katka639
04.08.2019 5 z 5

Wow. Miluju tuhle sérii. Je skvělá. Rozhodně doporučuji přečíst.

katallinka
15.07.2019 5 z 5

Dokonalé zakončení série. V knize docházelo neustále k nějakým zvratům, takže i přes větší počet stran se knížka velmi rychle a dobře četla. Celá série se mi moc líbila nejvíce asi 3. díl. Všechny rozhodně stojí za přečtení!!!

Andynka
14.07.2019 4 z 5

Mad hodnocením všech kniz z téhle série, hodně dlouho přemýšlím. Už nejsem věková kategorie, ale přesto mě to baví. Jen to má pro mě více hluchých míst, ze kterých bych , jako mladším čtenářka byla nadšená. Ale je to akční. Napínavé, jen to překvapení tomu chybí. A ta jednoduchá romantická linka... no... z té jsem už taky vyrostla. :-) Ale jako celek, krásné zpracování se Sněhurkou, Karkulkou, Popelkou... to se moc povedlo.

DracoMalfoy
06.07.2019 4 z 5

Lepší než Cinder, ale na Scarlet nebo Cress to nedosáhlo. Postavy byly stále výborné a děj více než zajímavý. Podle mě se jednalo o více než důstojné zakončení série.

Lokina
25.06.2019 5 z 5

Nevěřila jsem, že si od dob Harryho Pottera tak strašně moc zamiluji jinou sérii. Přišly Měsíční kroniky a já byla a jsem v sedmém nebi ♥
Poslední díl byl velmi dlouhý a náročný, ale celé to stálo za to. Byly chvilky, kdy při některých pasážích jsem se smála, trnula napětím a strachem, byla naštvaná nebo se mi chtělo brečet. Cítila jsem tu bezmoc, kdy se hrdinové museli rozdělit nebo plány nevycházely, tak jak měly a ocitli se v nebezpečí.
Všechny postavy jsem si oblíbila, ale vztah Cress a Thorne byl pro mě jeden z nejmilejších.
Když se blížil konec, vůbec jsem si nechtěla připustit, že je konec. Bude mi po všech smutno, ale ještě mě čekají doplňkové knihy a komiks Iko, takže ještě se s tímto úžasným příběhem nehodlám rozloučit :-)

Laza27
22.06.2019 4 z 5

Celkově je to skvělá série s výbornými nápady, ale tenhle čtvrtý díl mi přišel ucouraný a některým zápletkám chyběl šmrnc.

katka-kacav3318
16.05.2019 5 z 5

Brečela jsem, že to končí. Úplně jsem se zamiloval do Carswella. On je úplně boží a ta část v tom paláci a Cress mě úplně odrovnala. Vlk se Scarlet opět nezklamali. A ta Winter je úplně šíleně ikonicka. No a Cinder nechápu, že ještě žije. Úplně boží nejlepsi série.

Alee
20.04.2019 5 z 5

Nemá asi smysl, abych tady pěla ódy nějak zdlouhavě. Tato série mě nadchla. Je to velmi kvalitní young adult s propracovaným světem, barvitými postavami, které vás vtáhne a nepustí, dokud nedočtete poslední díl. Pokud máte rádi pohádky, trochu toho sci-fi, jste ochotni občas přehlédnout nějakou tu nelogičnost (protože tu prostě jsou, nebudeme si nic nalhávat) a prostě si to užít, tak si myslím, že je tato série vhodná jako odpočinkové čtení i pro old adult :)

Natynka23
23.03.2019 5 z 5

Naprosto skvělé zakončení skvělé série! Winter je trochu bláznivá postava, ale o to víc jsem si ji zamilovala. Spolu s Cress je mojí nejoblíbenější postavou. Pro mě to byl nejlepší díl Měsíčních kronik a určitě se k nim někdy vrátím :)

roboti kouzla láska princezny kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984