Winter

Winter https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291149/bmid_winter-KpX-291149.jpg 5 1127 257

Dramatický závěr Měsíčních kronik. Princezna Winter má obdiv měsíčního národa pro svou vznešenost a dobré srdce, a navzdory tomu, že jí tvář hyzdí jizvy, její krása je prý ještě úchvatnější než královny Levany, její macechy. Winter svou macechu nenávidí a ví, že Levana neschvaluje její city k příteli z dětství – pohlednému palácovému strážnému Jacinovi. Ale Winter není tak slabá, jak si Levana myslí. Společně s kyborgskou mechaničkou Cinder a jejími spojenci by se jí dokonce mohlo podařit rozdmýchat povstání a zvítězit ve válce, která zuří už příliš dlouho. Dokážou Cinder, Scarlet, Cress a Winter porazit královnu Levanu a dopsat šťastné konce ke svým příběhům?... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Winter , 2015

Julinka679
Julinka679
04.11.2020 5 z 5

(SPOILER) Závěrečný díl série (pokud nepočítám speciální vydání) je pravděpodobně tím nejlepším.
Z naší Cinder je královna a bude z ní císařovna! Levana je mrtvá, z Iko je stále kočka a Thorne už Cress řekl, že ji miluje takže jsem spokojená!
Příběh Winter se četl jedním dechem a Jacina jsem si vlastně díky ní celkem oblíbila. Všichni hlavní hrdinové mi přirostli k srdci a jejich příběhy se četli naprosto skvěle.
Měsíční kroniky se stávají mou oblíbenou sérií a získají své čestné místo v knihovně.
Hodnotím 5*, které si Winter a celá série zaslouží :-)

any37
any37
03.11.2020 4 z 5

Potom, co byla tato sérii dalším dílem o něco lepší, jsem od Winter očekávala něco naprosto nečekaného, úplnou bombu. Ale upřímně, přišlo mi to hrozně táhlé. Kdyby autorka knihu v půlce utla a rozdělila do dvou samostatných dílů, asi by to bylo lepší. Děj je skvělý, pořád se něco děje a je tu spoustu akce a napětí, avšak na konci si už nepamatujete, co se stalo na začátku. Ale jak jsem říkala, co se obsahu týče, je to opět dokonalé. Postavy si vedly sice hůř než v předešlých dílech, asi až na Scarlet mě všichni aspoň dvakrát vytočili svými počiny a chováním. A co se týče jmenovkyně, předem se omlouvám všem fanouškům Winter, ale ta mě mimo jednoho nebo dvou světlých okamžiků štvala asi pořád.
4,5/5*

animovanej medv
animovanej medv
26.10.2020 4 z 5

Winter je super, je pravda, že je trošku delší než by musela být, ale já jsem za ten detail ráda.

Jsem ráda, že všechny hlavní postavy dostaly dost místa pro vlasní akci. Vůbec to není tak, že dělají jenom to, co Ciner rozhodne, ale každá z nich se projeví podle svých povah a rozhodně to stojí za to :) Hlavně jsem ráda, že Scarlet konečne není zavřená v kleci a můžeme si užívat její prutké ale roztomilé povahy.

Triologii jako takovou můžu doporučit, není to žádná složitá literatura, která by nás nutila uvažovat nad světem, i když přesah se do našeho světa dá najít. Od rasismu (kyborgové) po manipulaci lidí až po sílu médií.
Je to příjemná pohádka a rozhodně stojí na to :)

1v8na
1v8na
04.10.2020 5 z 5

Bylo to vynikající završení celé série. Příběh byl čtivý, poutavý, napínavý, dávka akce se servírovala čtenáři postupně.
Nebyla zde nouze o lásku, přátelství, porozumění, podporu, pochopení, obětování se, ale i lsti, intriky, lež, závist a zlobu.
Děj byl psán v er formě a z pohledu různých hrdinů.
Kapitoly byly krátké - to vše podporovalo čtivost
Líbila se mi myšlenka přepracování klasických pohádek v něco tak úžasného.
Bylo to geniálně promyšlené.
Určitě se někdy k celé sérii vrátím zase znovu.
Teď mám rozečtenou novelu Hvězdy nad hlavou a chci se vrhnout i na komiks o Iko.

Valentain852
Valentain852
03.10.2020 5 z 5

Dokonalé zakončení, tuhle sérii prostě miluji! nemám co k tomu víc dodat ikdyž SPOILER! - Co mi to autorka sakra jako udělala se Ze'evem? XD sakrá, ještě že Scarlet je dokonalá ženská a miluje ho pro to jaký je. :D

aquaver
aquaver
24.09.2020 5 z 5

Tak toto bylo naprosto... nádherný, napínavý, úžasný, originální,... Vlka mi bylo opravdu hodně líto. Na to že jsem Jacina dřív moc nemusela, tak teď patří k mým oblíbeným postavám. Stejně tak Thorne, Iko, Cinder, Winter a Kai. Samozřejmě ostatní jsou taky skvělý. Kdybych si ale měla vybrat jaký díl této série se mi líbil nejvíc, nedokázala bych si vůbec vybrat, všechny jsou totiž naprosto boží. Rozhodně doporučuji, a teď nemyslím jen Winter, ale celou sérii. Od autorky mám v plánu si přečíst i Renegáty, na které se už teď moc těším :)

tynka65
tynka65
16.09.2020 4 z 5

2237 stran, kdy jediné slovo nebylo zbytečné. A přesto, je mi tak líto, že celý příběh skončil. Zamilovala jsem si všechny kladné hrdiny (Scarlet a Vlka, Cress a Thorneho! ty nejvíc).. O Měsíčních kronikách vím už pár let, ale nikdy mi ta anotace nepřišla zajímavá (Popelka a kyborg-To jako vážně?!).. No nemohla jsem se mýlit víc. Bylo to skvělé! A určitě se k celé sérii ještě někdy vrátím.. Kdybych hodnotila celou sérii dám hvězdiček více, protože celý příběh je skvěle promyšlený a romantické linky byly úžasné.

ydnac
ydnac
07.09.2020 5 z 5

Pohádky, že jsou pro děti? Tak tahle je rozhodně pro všechny :-) Krásné, zajímavé, napínavé, zamilované a hlavně všechno dobře dopadne :-) Moc se mi to líbilo a paní Meyer se zařadila mezi mé oblíbené autorky.

Verunka926
Verunka926
29.08.2020 4 z 5

Winter byla stejně jako předešlé díly Měsíčních kronik skvělá, ale bohužel už mi to někdy připadalo trochu natahované. Jinak ale určitě celou sérii doporučuji.

Malinali
Malinali
23.08.2020 5 z 5

Celá tato seriezje báječná. Iko je miláček, a tak už mám o ní připravený i komiks k přečtení. Scarlet je moje oblíbenkyně (zrzka) a vůbec celá parta přátel z "vesmíru" mi bude chybět.

pavlusci
pavlusci
02.08.2020 5 z 5

Nejlepší, nejůžasnější a nejskvělejší ukončení téhle série! Blázna Winter si hned zamilujete, to vám zaručuju!!! A konec byl naprosto dokonalej!
Celou sérii Měsíčních kronik rozhodně DOPORUČUJU!!!

susu12
susu12
02.07.2020 5 z 5

(: úžasný

Viviana-Mori
Viviana-Mori
29.06.2020 4 z 5

Bylo to moc hezké, celá série je milá, zábavná, dobrodružná, jen Winter mi nějak k srdci nepřirostla, tím myslím celou knihu. Předešlé díly mě bavily o dost víc, leccos v tomto posledním dílu bylo už hodně zdlouhavé a knihu jsem četla dost dlouho. Ale jinak příjemně strávený čas nad všemi díly.

Majka1979
Majka1979
19.06.2020 5 z 5

Neskutočne nádherné ukončenie série, táto časť sa mi asi najviac páčila, bála som sa, tešila som sa, držala som palce.... žila som proste s Cinder celý čas :) Určite sa veľmi rada k tejto sérii vrátim :)

AsiUrčitě
AsiUrčitě
13.06.2020 3 z 5

(SPOILER) Konečně finále celé série. A pro mne trochu zklamání. Nějak jsem si nedokázala představit, že Cindeřino video bez dalších důkazů, všechny zmobilizuje, po tom, co byli neustále utlačováni a veškeré povstání bylo vždy krutě potlačeno. Také jsem nechápala, proč Levana pro sjednání pořádku na Měsíci nepoužila své měsíční vojáky. K čemu jí tedy ty stovky vojáků byly? (Jasně, aby vyděsila Zemi, ale to nemají už mít žádné jiné vyžití?) Navíc Cinder záhadně přežila pokus o svou vraždu způsobem, který nikdo jiný nepřežil. A to nemluvím o tom, že šla do války, ale zhroutí se v okamžiku, kdy začnou první lidé umírat. A při závěrečném masakru už nehne ani brvou. Toto trochu ubírá knížce body. I nadále se čte rychle, ale už mne to tolik nebavilo. Nebylo tu tolik překvapení, neboť čtenář velmi často ví, co se stalo s tím či oním, nebo, co se plánuje, díky vyprávění z pohledu různých postav. Zase ale Winter byla celkem zajímavá. Někdy věci viděla velmi jednoduše a naivně, ale byla také zároveň velmi chytrá a důvtipná. Přesto byla opět Sněhurka v podstatě jen zasazená do tohoto světa a nic originálnějšího vymyšleno s touto pohádkou nebylo. A konec? Trochu jsem čekala něco víc, ale jde to v duchu celé knihy (a formátu Young Adult). No, prostě pohádka :)

Nerissa
Nerissa
02.06.2020 2 z 5

(SPOILER) V tomto komentáři asi shrnu celou sérii, ale hlavně budu mluvit/psát o posledním díle - Winter. První dva díly se mi docela líbily. Vím, že nejsem cílovka, ale kdyby mi bylo těch 16 let, tak bych to zbožňovala. Teď jsem už kritičtější a od knížek čekám víc. Ale s tím jsem do toho šla a ze začátku byla docela příjemně překvapená. Neobjevila jsem tam nic hlubokého, ale bylo to čtivě napsané, originální a stránky vyloženě utíkaly pod rukama. Tak jsem se dopracovala až k Winter. Nevím, jestli to bylo tím, že to bylo už příliš mnoho young adult literatury a stránek během několika dní, ale už mě to nebavilo. Povstání na měsíci mi připadalo tak moc naivní, že jsem to nedokázala jen tak přejít. Dám příklad: jsou vytvoření vojáci, bestie, které zajímá pouze lov a zabíjení, jsou plní vzteku a touhy pro krvi, lidé jsou pro ně hlavně žrádlo - doslova. Ale přesto se je naše hrdinky rozhodnou začlenit do společnosti výměnou za jejich pomoc. Navrátit jim zpátky jejich život. A co k tomu je potřeba? Slib jejich alfy, že se budou chovat slušně... problém vyřešen a jdeme dál. Opravdu by to bylo tak jednoduché? Opravdu se dá věřit tomu, že by to dopadlo dobře a nestalo se hodně ošklivých věcí, až se do společnosti zařadí? Žádné nehody, předsudky, strach a nedůvěra? A podobných věcí, který by nefungovaly a kterým jsem nevěřila, tam bylo mnohem a mnohem víc a to mi teď, kdy už nejsem cílová skupina, nestačí jako vysvětlení. Asi polovinu knihy jsem se těšila, až to všechno skončí, ale bylo to natahované do nekonečna. Mám ráda dlouhé knihy, kde je příběh pečlivě i pomalu rozvíjen, ale všechno v něm musí mít nějaký smysl. Tady se dalo cca 200 stránek vypustit a příběhu by to výrazně neublížilo. Jen by kniha přišla o spoustu náhodných setkání, únosů a zatčení. Co dál? Snad už jen zbývá říct, že strašně moc překlepů v textu a lapání po dechu příběhu na kvalitě také nepřidalo :).

pavla.ba
pavla.ba
10.05.2020 5 z 5

Završení celé série v jedné bichli :D Těch více než 700 stránek uteklo jako voda a všechno se krásně propojilo. Po dlouhé době to byla série, kterou jsem jen nečetla, ale prožívala s hlavními hrdiny a kdybych nemusela chodit do práce, tak bych ji přečetla na jeden zátah :)

Cinder
Cinder
01.04.2020

Kniha byla super. Rozhodně doporučuji

Perry
Perry
21.03.2020 5 z 5

Každý kdo se dočetl až k tomuto dílu ví, jak skvěle jsou tyto příběhy napsané. Jak moc se vám dostanou pod kůži a jak moc si je oblíbíte. Tento díl nebyl výjimkou. Winter a Jacin dokonale zapadli do celé party.
Musím říct, že od konce jsem se nemohla odtrhnout a byla napnutá jak kšandy :D
Tato série a všechny postavy mi budou moc chybět a ráda se k nim někdy na skok vrátím. Naprosto úžasné zakončení.

"Potřebuju ho stejně, jako on potřebuje mě. To ale neznamená, že je to láska." Winter sklopila řasy. "Ve skutečnosti, drahá přítelkyně, myslím, že právě to je láska."

mia.com
mia.com
17.02.2020 4 z 5

Tak jako co si budem, mohlo to být minimálně o 100 stránek kratší :D Nicméně to bylo dle mě fajn zakončení. Nemám žádnou výtku k příběhu :)

roboti kouzla láska princezny kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984