Winter

Winter https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291149/bmid_winter-KpX-291149.jpg 5 1128 257

Dramatický závěr Měsíčních kronik. Princezna Winter má obdiv měsíčního národa pro svou vznešenost a dobré srdce, a navzdory tomu, že jí tvář hyzdí jizvy, její krása je prý ještě úchvatnější než královny Levany, její macechy. Winter svou macechu nenávidí a ví, že Levana neschvaluje její city k příteli z dětství – pohlednému palácovému strážnému Jacinovi. Ale Winter není tak slabá, jak si Levana myslí. Společně s kyborgskou mechaničkou Cinder a jejími spojenci by se jí dokonce mohlo podařit rozdmýchat povstání a zvítězit ve válce, která zuří už příliš dlouho. Dokážou Cinder, Scarlet, Cress a Winter porazit královnu Levanu a dopsat šťastné konce ke svým příběhům?... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Winter , 2015

Shinstria
23.07.2017 5 z 5

Upřímně, ocenila bych, kdyby v příběhu byl trochu takový ten oddychový čas. Ale v této knize jedna akce skončila a druhá zase hned začala. Takže jsem si nestihla "oddechnout". Ale díky tomu jsem taky nemohla přestat číst. Jinak si celou tuto sérii jednou přečtu určitě znovu.
--MINISPOILER---
Popelka - kyborg, která ztratí svou nohu? Boží! | Karkulka, která se zamiluje do muže s mutací vlka? Luxusní. | Locika, která je ajťák jak vyšitá a je uvězněná v satelitu? Hustý. | A Sněhurka, která ztrácí soudnost, kvůli své dobrotě? A zároveň má macechu terorizující Zemi i Měsíc? Ach.
--KONEC SPOILERU--
A k tomu ta jména! To je opravdu geniální.
Kterou milovnici fantasy a sci-fy dívčích románů, by kniha mohla nebavit? :D Autorka vymyslela opravdu něco úžasného. A jak se všechny ty příběhy spojily v jeden?Prostě nádhera.

ardeas
07.07.2017 4 z 5

Ha :) už po prvých pár kapitolách bolo jasné, že ak! čakáte happyend ako bežne pri rozprávkach býva, tak tu! to bude BIG happyend so všetkým čo sa len dá a musím povedať, že autorka si zavarila radou postáv, ktoré fakticky idú v jednom kuse pospolu pomaly dopredu dejom, ale vykorčuľovala z toho dobre so štastným koncom na n-tú :)

U mňa jediným hlavným mínus je, že pri toľkých postavách a na mnohých miestach to nemá švih na aký som zvyknutá, no to sa aj dalo čakať.

Marry123
01.07.2017 5 z 5

Tahle série je prostě skvělá :) Až mi je líto že už je konec, ale rozhodne na Cinder, Kaie, Iko, Scarlet, Vlka, Cress, Thorneho, Winter a Jacina budu s láskou vzpomínat. A možná i na Levanu i když to byla mrcha trochu líto mi ji taky bylo.

Bona137
30.06.2017 5 z 5

Několikrát se mi stálo, že jsem odládala knížku při čtení, protože jsem se bála toho, co příjde dál... Napínavé čtení na jednom dechu. A sic koncovku bych já osobně trošku poupravila, byl to dobře strávený čtenářský čas. Rozhodně doporučuju!

Aivinka
29.06.2017 5 z 5

Nádherná pohádková kniha. Winter jsem si zamilovala od začátku a kniha mi ubíhala jako voda. Těch 750 stránek za to stojí.

Hanjimka
21.06.2017 5 z 5

Ano je to knížka pro mládež a to už chvíli nejsem, ale bavily mě všechny příběhy a tento poslední a napínavý byl super. Krásně rozvinuté osoby a jejich příběhy. Odpočinkové čtení třeba na dovolenou.

Kačí137
20.06.2017 4 z 5

Pěkné zakončení série. Četlo se to celkem rychle a bavilo mě to. Je to prostě psané pro mladší ročníky, takže takové milé ;-). Oddychovka.

Ree
18.06.2017 5 z 5

No... četlo se to rychle. Říkala jsem si, jak dlouho mi bude trvat Winter přečíst, ale nakonec mě vtáhla natolik, že jsem ji zhltla za dva dny. Winter byla prostě úžasná bláznivka a Jacin zase úžasně zamilovaný blázen, ale zdálo se mi, že nedostali ani v tak rozsáhlé knize tolik prostoru, kolik si zasloužili, ačkoli vím, že tohle byl příběh hlavně Cinder. Ale tak nějak mi přišla z postav nejméně zajímavá (teda až po Levaně). Winter s Jacinem (kterému mimochodem lezli všichni tak skvěle na nervy) nebo Thorne a Iko mi přišli rozhodně zajímavější. Každopádně to pro mě byl nejpovedenější díl série, i když se mi scény bitky občas zdály poněkud nudné, ale možná to bylo tím, jak moc jsem chtěla zjistit, jak to všechno dopadne. Jako by nebylo jasné, že dobro zvítězí, a přesto to nedopadlo úplně tak, jak jsem předpokládala. Asi jsem čekala větší uzavření příběhu.

Všechny čtyři díly si ode mě vysloužily pět hvězdiček, ale musím uznat, že i tak se díl od dílu příběh zlepšoval a zlepšoval. Možná to bylo všemi těmi postavami, které jsem si oblíbila (zvlášť ta krátká vsuvka rozhovoru Thorneho a Kaie ve Winter se mi hodně líbila).

Roselunda 1928
10.06.2017 4 z 5

SPOILERY!
Asi by to byl nejvydařenější díl, jenže mi přišlo (opravdu), že to mají hlavní hrdinové chvílemi až moc jednoduché. Winter levou zadní přesvědčí vlčí bojovníky, aby se k nim přidali, Cinder bez potíží poštve lid proti královně...
Přiznám se, nejvíc mě zajímaly vztahy mezi postavami. Byla jsem uchvácena postupně se vyvíjejícím vztahem mezi Jacinem a Winter, neskutečně jsem si užívala Thorneho s Cress, a z opačné strany jsem obdivovala Kaie, že se k té babici dokázal chovat docela s klidem.
Celou knihu jsem zhltla za pár dní a určitě si s radostí přečtu příběh o Levaně :)

Hanusk
07.06.2017 5 z 5

Neuvěřitelná představivost autorky, celá série Měsíční kroniky byla do detailů propracovaná...krása.

lignano.007
05.06.2017 4 z 5

Doporucuji ....skvela kniha :-)

vysokaa
29.05.2017 5 z 5

Hodně dobrá knížka je velice poutavá a čtivá, já jsem jí měla přečtenou během týdne a jedním dechem, byla naprosto nejlepší z celých měsíčních kronik!:-)

lenča30
24.05.2017 5 z 5

Skvělá kniha,ráda se odreaguju u pohádky.

Anasa
21.05.2017 5 z 5

Odpočinula jsem si, vrátila se zase do ...nácti a vyčerpala jsem na čas svou potřebu romantiky a dobrodružství. Takže fajn.

Pucik13
08.05.2017 4 z 5

Poslední díl měsíčních kronik si udržel svou úroveň - opět se to příjemně četlo. Jen překladatel si mohl trochu víc pohrát se synonymy - na moje gusto tam všechny postavy často vrčely. Děj každopádně promyšlený, vše do sebe zapadlo. Moc pěkné, ještě ve mne ta náctiletá dušička, kterou to potěší, je☺

IvankaM
02.05.2017 5 z 5

Perfektní ukončení série! Nemůžu se dočkat, až se vrhnu na novely. Doporučuji každému k přečtení!

Evule114
25.04.2017 5 z 5

Asi bych se upalcovala, kdybych tady dala téměř každému palec, takže s vámi souhlasím. Tato série mě málem zabila, především poslední díl. Myslela jsem, že knihu v životě nepřečtu, ale byla jsem tak napjatá a vystrašená, že jsem byla najednou na konci a říkám si, to jako vážně? Takže jí nebudu komentovat, dokud si nepřečtu ještě Hvězdy nad hlavou a nedozvím se více, protože mi těch skoro osumset stran nestačí, ale nedalo mi to a tak hodnotím...
Kniha byla od samého začátku až do konce napínavá. Nevadilo mi, že hlavní postavy se rozdělovaly, jinak by to ani nešlo. Nejen, že mi bylo líto vlka, ale i Winter. Sice ostatní říkají, že v knize měla mít víc prostoru, ale mě to tak vyhovovalo. A poslední věc, která mě překvapila byla Adri s Perlou a jak se k nim Cinder zachovala.. to já bych bych jim udělila trest za to, jak se k ní chovali, aspoň na nějakou dobu :-) Ještě bych se chtěla dozvědět víc o vládě Cinder a jak ostatní pokračují se životy.
Jinak byl tento díl dokonalý a mohl mít více stran... Toť vše, proto 5 hvězdiček :-)

violet1313
23.04.2017 5 z 5

Představuji vám jednu z nejlepších sérií, jakou jsem kdy dostala do rukou.

Už od první chvilky posledního dílu jsem si kousala nehty na rukou ve strachu, jak to sakra skončí. Nemohla jsem dýchat a trnula hrůzou. Všechny hlavní postavy jsem si tolik zamilovala, že pokaždé, když se jim dělo něco zlého, jsem div nebrečela.
Doporučuji naprosto všem.
Amen

*Jeannette*
20.04.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších sérií, co jsem kdy četla...naprosto dokonalé!

Percabethka
20.04.2017 5 z 5

Celá tahle série byla naprosto dokonalá ❤
Miluji pohádky a tohle je asi nejlepší retelling, jaký jsem kdy četla. A spojení pohádek a sci-fi byl taky brilantní nápad :) Od prvního dílu až po poslední stránku Winter jsem měla moc ráda všechny hlavní postavy (což se mi úplně vždycky nestává) a jsem vážně šťastná, že vyšla ještě povídková kniha o jejich dětství, jinak nevím, jak bych se vypořádala s tím, že je vážně konec.
SPOILER
Jediné, co bych vytkla, je to, jak autorka zmrzačila většinu hlavních hrdinů - Scarlet a Thornemu chybí prsty, Winter je blázen a Jacin od ní má prokouslé rameno, z Vlka je mutant a Cinder je kyborg. Celou dobu jsem čekala, že Cinder na měsíci nějak opraví a bude z ní zase člověk, ale nějak mi to nevyšlo... :'( :D
KONEC SPOILERU

roboti kouzla láska princezny kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984