Scarlet

Scarlet https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167998/bmid_mesicni-kroniky-scarlet-bml-167998.jpg 5 1725 315

Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě. Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku... který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet je nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly...... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Scarlet , 2013

RemiBlack
22.07.2019 4 z 5

2019/34
Scarlet mě bavila mnohem víc než Cinder. Příběh se docela rozjíždí a už není tak předvídatelný - tedy většinou; Cinder nepokračuje v retellingu, ale má originální linku (což je super). Myslela jsem, že přezdívka Vlk bude v textu divná, ale kupodivu se to čte zase skvěle. ;)
Víc mě asi bavily části se Scarlet. Po Cinder jsem s pokračováním váhala, ale teď vím, že si Cress přečtu. Krásné letní oddechové. :) 4*

Kat9
18.07.2019 4 z 5

Ze začátku mi trochu trvalo se začíst, ale teď jsem vážně zvědavá na další díl.

Charmedka
14.07.2019 5 z 5

Jsem z knihy opět naprosto unesená, tenhle svět mě neskutečně baví a nemůžu se dočkat, až si přečtu další díly. Věřím, že budou stejně super. Zřejmě už nejsem věková cílovka, ale vůbec mi to nebaví, tahle série za přečtení stojí.

Andynka
15.05.2019 4 z 5

Ani druhý díl nezklamal. Nechyběla zde ani Cinder . Stále se spíše seznamujeme s novými postavami, které jsou důležitou součástí Cinder. A objevujeme zde nové schopnosti CInder. Doufám, že v dalším díle už konečně Cinder zapojí veškeré své síly a pokusí se Zemi pomoct i s nově nalezenými přáteli, jako je třeba Scarlet.

Lokina
12.05.2019 5 z 5

Když jsem začínala číst tuto sérii, rozhodně jsem nečekala, že mi tak přiroste k srdci. Už chápu proč má tolik fanoušků a já jsem ráda, že můžu být jedním z nich.
I když druhý díl je už o něco delší než první, díky čtivému stylu a hlavně napínavému ději se kniha četla sama. Díky tomu, že kapitoly byly vyprávěny z pohledu více postav, příběh se rychle posouval dopředu a mohli jsme sledovat různé cesty hrdinů, které se nakonec překřížily.
Cinder jsem si oblíbila a potěšil mě její vývoj v příběhu. Kapitán Thorne je kapitola sama o sobě, tohohle pohledného a vtipného lapače na ženy si nešlo neoblíbit.
U Scarlet a Vlka bylo hned jasné, že musí být spolu a já jim to hodně přála.
Jsem zvědavá, jak si hrdinové budou počínat v nadcházejících dílech, už se těším :-)

katka-kacav3318
07.05.2019 5 z 5

Tak tohle bylo ještě o tolik lepší než první díl. Od začátku jsem jsem milovala vztah mezi Scarlet a Vlkem. Což se mi i vyplatilo. Nádherně propojené příběhy, i když v této knize mě moc nebraly pasáže s císařem Kaitem. Opět úžasně napsaná kniha. Už si brousím zubů na další díl.

Laza27
30.04.2019 5 z 5

Jo! Tahle série mě prostě baví, i když věkově už dávno nejsem cílová skupina. Líbí se mi vykreslení postav, vztahové linie, propojení s pohádkovými příběhy. Prostě čtu dál :-)

Murasaki
25.04.2019 5 z 5

V tomto díle se setkáváme s novými hrdiny, kteří nám pěkně zamíchají dějem. Dostali jsme odpovědi na otázky z předchozího dílu, ovšem abychom to neměli tak jednoduché, vynořila se tu spousta dalších otázek a nových záhad. Každopádně mé nadšení z prvního dílu mě po dočtení Scarlet nepřešlo, ba naopak, ještě mnohem víc prohloubilo a nemůžu se dočkat, jak se všechno bude vyvíjet dál.

mStationka
08.03.2019 5 z 5

Druhý díl byl stějně chytlavý jako první. Co se týká Scarlet a Vlka? Mno...zajímavé ???? Ihned jdu na další díl.

LillyGrace
04.03.2019 4 z 5

Cinder byla průměrná, ale Scarlet mě neskutečně chytla. Skvělé hlavní i vedlejší postavy. Akorát to s těmi vlky mi přišlo trochu divný. Ale jinak mě příběh moc bavil a těším se na další díl.

marketa9252
03.03.2019 4 z 5

Další napínavý díl. Těším se na další =D

Alee
17.02.2019 4 z 5

No, řekněme si upřímně, že jsem od této knížky nečekala nic převratného. A skutečně jsem ani nic převratného nedostala. Scartlet je víc young adult než skutečné sci-fi, to asi nikoho nepřekvapí. Na druhou stranu, ale vezmu-li v potaz cílovou skupinu čtenářstva, tak kniha splňuje vše, co by taková kniha měla mít. Je to poměrně slušně napsané a čtivé, jsou tu líbivé postavy, příběh není příliš složitý, ale má nápad a aby se neřeklo, je tu navíc trocha toho sci-fi. Určitě je to zábavné nenáročné čtení,což je něco, co já také dokážu ocenit. Navíc si myslím, že jde o nejpovedenější převyprávění (jakože retelling) klasických pohádek, co znám. Inspirace původní pohádkou je tu využita velmi originálně a není na úkor děje, spíš naopak. Vážně mě bavilo hledat odkazy právě na známé pohádkové prvky, ať už jde o Cindeřinu upadlou nohu nebo vážně skvěle adaptovanou scénu "Babičko, proč máš tak velké zuby?"

Natynka23
13.02.2019 4 z 5

Druhý díl Měsíčních kronik se mi líbil o něco méně než první. Ale i tak to bylo skvělé pokračování Cinder. Dějová linka se Scarlet a Vlkem mě zpočátku moc nebavila, ale poté jsem si na ně zvykla a oblíbila si je.

Perry
05.02.2019 5 z 5

TY konce mě jednou zabijí :D
Musím říct, že druhý díl (Scarlet) se mi líbil o něco více než první. Možná to bude tím, že se zde prolínají příběhy jak Scarlet tak Cinder. Obě hlavní hrdinky jsem si moc oblíbila. Cinder pro její nekonečnou odvahu a Scarlet za její bojovnost.
Jsem zvědavá jak se vyvine následující třetí díl... i když už jistou představu mám, ale ... nechám se překvapit :)))

blonďatá.luc
28.01.2019 5 z 5

Tahle série mě vážně baví! Ta propracovanost klasických pohádek, které si člověk uvědomuje v drobnostech i v zásadních momentech … Myslela jsem si, že lepší díl, jak díl věnovaný Cinder, být nemůže - ale pletla jsem se! Přibyly další skvělé postavy, děj skvěle gradoval a já se nemohla odtrhnout do samého konce. Nemůžu se dočkat, co přinese další díl, protože tohle je JÍZDA!

DracoMalfoy
19.01.2019 5 z 5

4.5* Chytlavé, zábavné o tolik lepší než první díl. Gradace výborná, málokdy předvídatelné a vtipné. A do Vlka jsem se zamilovala. Hrozně se těším na 3. díl.

laura
11.01.2019 5 z 5

...i druhý díl mě pohltil a nepustil do poslední stránky... Příběh Červené karkulky a Vlka neměl chybu, moc mě baví nenápadná pohádková linka (unesená babička, vlkův neuhasitelný hlad aj.) a navíc to mělo spád, napětím to přímo jiskřilo a občas jsem se přistihla, jak nedočkavě obracím stránky dál, abych věděla, jestli to dopadne aspoň nějak snesitelně pro všechny postavy... Bohužel, ne všichni se toho šťastné konce dočkají, protože přece jen, tohle není pohádka... Už se těším na další díl...

roso.mak
25.12.2018 4 z 5

Chvíli jsem se bála, že hrdinka z předešlé knihy někam zmizí a bude se načínat úplně jiný příběh, ale naštěstí se znovu objeví hned v druhé kapitole. Logické díry v příběhu zůstávají, ale jinak stejně čtivé.

denniys
22.12.2018 5 z 5

Nechám pro jednou proniknout na povrch svou romantickou dětinskou stránku a dám plný počet..stydím se skoro,jak moc se mi tato série líbí :D příběh si s pohádkami tak krásně hraje,hlavní hrdinové jsou sympaťáci,kterým se musí fandit,záporačka je skvěle záporná,romantická linka tam prostě sedí na míru a přitom je to tak napínavé a akční..skvěle skloubené a vyvážené,možná o chlup lepší než díl první..tahle pohádková série mě prostě strhla jako malou holku

Yustina
21.11.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla velmi rychle, těším se na další díl :-)

roboti kouzla smrt Měsíc nákaza romance kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984