Scarlet

Scarlet https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167998/bmid_mesicni-kroniky-scarlet-bml-167998.jpg 5 1727 315

Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě. Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku... který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet je nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Scarlet , 2013

AsiUrčitě
16.05.2020 3 z 5

Bohužel druhá kniha z Měsíčních kronik mne trochu zklamala. Asi to bylo hlavní zápletkou. To si jako Scarlet opravdu myslela, že nakráčí k únoscům své babičky, řekne, že ji chce zpět, a oni jí ji jen tak vydají? Scarletina milostná linka byla stejně předvídatelná jako Cindeřina a Kaie, takže ani tohle mě tolik netáhlo. I když chápu, že pro cílovou skupinu to takto stačí. Vlčí smečka je zajímavý nápad, ale nenadchlo mě to tolik, jako ošklivá Popelka na plese bez nohy či nechuť královny k zrcadlům. Líbilo se mi jen to, jak Červená Karkulka utíká lesem před vlkem. Nakonec mě tedy nejvíce bavila opět Cindeřina linka. Kromě její snahy ovládnout měsíční kouzlo, zjistíme, že pro Cinder (Popel) je její jméno opravdu trefné.

blackoutzuzi
14.05.2020 4 z 5

Druhý díl ze série Měsíčních kronik, tentokrát inspirovaný příběhem Červené Karkulky, která se v tomto příběhu vydává na záchrannou misi. Její babička je totiž nezvěstná a ona pevně věří, že ji někdo unesl...
Marissa Meyerová píše velmi čtivě a poutavě, takže i když je Scarlet hodně obsáhlá, budete ji mít přečtenou během pár dnů.

pavla.ba
10.05.2020 5 z 5

Skvělé pokračování. Pro mě je možná Scarlett nejslabší díl, ale přesto je to výborné čtení a stojí to za to!

nikiss76
27.04.2020 4 z 5

Druhý díl byl určitě lepší než díl první, jelikož se zde rozvíjel příběh Cinder, ale zároveň se na scéně objevily další skvělé postavy a to Scarlet a Vlk neboli přepracovaná verze Červené Karkulky. Velmi mě bavila postava kapitána a jeho arogantní a vtipné výstupy, celé tomu dodaly šmrnc. Knize nechyběla akce, napětí, vtipné momenty i romance.

Makkys
19.04.2020 4 z 5

Opět skvělá kniha,od první stránky jsem se začetla a možná se mě i tenhle díl víc líbil než ten první. Autorka píše velmi čtivě a krátké kapitoly což se mě lépe čte. Moc se mě líbí jak se prolínají kapitoly a jak to na sebe všechno navazuje. Cestování bylo skvělé a hlavně co mě úplně nadchlo bylo že se část odehrávala v Paříží.
Moc jsem si oblíbila nové postavy které se v knize objevily a už se moc těším až budu pokračovat.

Tess.96
16.04.2020 3 z 5

Cinder se mi líbila o dost více. U autorky mám jeden velký problém a to, že se nikdy nemůžu do jejích knih pořádně začíst a většinou se mi to povede až za půlkou knihy a pak čtu o sto šest a nic mě nezastaví. Stejný problém jsem měla i u Cinder, ale příběhově mě to bavilo více. Tady už jsem byla trochu zmatená kdo je kdo a přišlo mi, že Scarlet je spíše je nutnost/mezičlánek k další knize nebo blížící se konci. Uvidíme, jak to půjde dál, nicméně si ale stále myslím, že námět je velice originální.

1v8na
13.04.2020 5 z 5

Z knížky jsem nadšená.
Je čtivá od první stránky.
Nechybí v ní akčnost, dobrodružnost, postupné dávkování.
Navazuje přesně na první díl.
Je zde nový příběh Scarlet a zároveň se prolíná i příběh Cinder či Kaie.
Samotnou čtivost podporují krátké kapitoly.
Co mi však vadilo, bylo měkká vazba knihy - trhá se a málo vydrží.
Nyní nutně potřebuju třetí díl!!!

Malinali
23.02.2020 5 z 5

Já jsem Scarlet a Vlkovi fandila, hned jak na sebe narazili. Děj ubíhal rychle, pořád se něco dělo. Nemohla jsem se odtrhnout od knihy, ale vždy jsem musela (malé děti), a tak jsem knihu četla déle než je mým zvykem, ale bylo to super a už chci číst další díl. Měsíční kroniky mě opravdu pohltily.

andrejci
14.02.2020 5 z 5

Druhý díl opět nezklamal. Převyprávění bylo zajímavé a líbí se mi jak to tam všechno začíná hezky zapadat. Scarlet mě povahově mile překvapila a byla jsem za ní ráda. S Vlkem mi to chvilku trvalo ale nakonec nebyl úplně nejhorší.

meda2007
21.01.2020

Druhy dil je trosku slabsi nez prvni. Neco mi tam chybelo. Jinak kniha opet krasne napsana a vymyslena. Opet musim pochvalit jemnou, nevnucujici se romantickou linku. Obe hlavni hrdinky jsou skvele napsane a ctenari nezbyva nez si je zamilovat. Libi se mi ze je nenapsala naivni a "hloupe" , jako v plno jinych knihach.

mia.com
19.01.2020 4 z 5

Tenhle díl byl o dost více akční než první. Takový road trip. Nicméně mám novou lásku, Vlka :D. Jistojistě pokračuji k dalšímu dílu :).

laurentialey
18.01.2020 4 z 5

Scarlet se mi líbila o ždibíček více než Cinder. Příběh odhalil další tajemství a zápletky, které nás mnohdy zmátly, překvapily nebo poukázaly na pravdu. Romantická linka byla božská a srdceryvná a já mnohdy neměla daleko k tomu, abych si pobrečela. Tak za co tedy strhávám jednu hvězdičku? Za Scarlet. V tomto díle, kterému vévodila, mě z neznámého důvodu neskutečně iritovala, ale ve zbylých dílech ji zbožňuji (taky to nechápu).
Kniha mě velmi bavila a já se s nadšením ihned začetla do třetího dílu.

DreamerX9
29.12.2019 5 z 5

Trošku jsem ze začátku pochybovala, že mě příběh Scarlet zaujme stejně jako Cinder ale bylo to super a bavilo mě to a potom když se dějové linie postav propojily bavilo mě to víc. Druhý díl byl zase o trochu lepší než první a nabral nový směr. Hurá na další! :)

zuzana4291
21.12.2019 4 z 5

První díl se mi sice líbil víc, ale i tato kniha má své kouzlo. A připodobnění červené kalkulce je zajímavé.
Konec knihy jsem lhtala plnými doušky a nemohla jsem se odtrhnout.

Kacennnka
03.11.2019 5 z 5

Tahle kniha je hodně o Karkulce a málo o Cinder. Scarlet je ale výborná postava a vedlejší postavy jsou ještě mnohem lepší. Dějová linka byla docela přímočará a odehrála se asi tak během dvou dnů, ale na škodu to rozhodně nebylo.

Viviana-Mori
29.09.2019 4 z 5

Původně jsem chtěla dát pět hvězd, ale říkám si, že ještě pořád očekávám od dalších dílů něco víc a čtyři hvězdy, myslím, mému dojmu zatím stačí. Scarlet se mi líbila, děj se vyvíjí dál, přibývají nové postavy, romantické linky, děj není už tak samozřejmý. Jsem hodně zvědavá, jak bude vše pokračovat a hrdinům jejich situaci nezávidím. Vůbec totiž nevím, jak bych si v jejich situaci poradila já. :D Na knize nejvíc oceňuji, že je velmi čtivá, místy roztomilá, vtipná a zároveň napínavá a ve svém sci-fi zpracování klasických pohádek i celkem originální. Série skýtá moc příjemné volnočasové chvilky.

Viky007
13.09.2019 5 z 5

Po státnicích jsem potřebovala něco jednoduchého, u čeho bych nemusela tolik přemýšlet. Scarlet je prostě oddechovka, ale nechybí ani napětí a špetka romantiky, takže já jsem spokojená. Jen mě mrzí, co se nakonec stalo s babičkou. Přijde mi, že autorka ten její potenciál moc nevyužila, ve finále tam byla k ničemu. A taky mi trochu vadilo střídání pohledů Scarlet a Cinder - hlavně když jsem neustále čekala na to, kdy se dají Scarlet s Vlkem dohromady, tak to mělo trochu rušivý efekt. Evidentně mám v sobě pořád kousek puberťačky :-D.

Verunka926
28.07.2019 5 z 5

Já Měsíční kroniky prostě zbožňuju!

Cometka
24.07.2019 5 z 5

Super, z druhého dílu jsem nadšená. Víc mě bavil příběh z pohledu Scarlet, byl takový víc akční a všechny informace do sebe pěkně zapadaly. Určitě doporučuji přečíst.

6484
22.07.2019 3 z 5

Scarlet se mi docela líbila,ale bylo mi líto její babičky.

roboti kouzla smrt Měsíc nákaza romance kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984