Scarlet

Scarlet https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167998/bmid_mesicni-kroniky-scarlet-bml-167998.jpg 5 1725 315

Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě. Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku... který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet je nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly...... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Scarlet , 2013

Luigi1
09.07.2021 5 z 5

Krásný ikdyž místama smutný děj ,který posouvá Cinder k poznání jaká je politika svinstvo.Do děje vstupuje Scarlet Benoitová vnučka babičky Michelle,kteá by měla vnést světlo do krásného děje.Doporučuji.

knihomolkaMist
13.06.2021 5 z 5

Bomba!
Myslím, že Marissa vás nikdy nezklame.
Postavy jsem si zamilovala už od začátku. Líbil se mi velmi zajímavý ten retelling - jak někoho může napadnout něco tak geniálního??
Napětím napěchovaný retelling, co víc k tomu říct.
Velmi se těším na další díl :)

Ryšava
11.06.2021 4 z 5

Scarlet jsem si moc neoblíbila... Měla jsem z ní pocit, že se chová jak rozmazlená holka, která je zvyklá, že je všechno podle ní a když to nevyjde, tak za to můžou druzí, ale ona sama ne... Její dějová linie byla nudná. Naštěstí mezi tím byla Cinder, kniha pak utíkala rychle. Jsem zvědavá, jak bude vypadat další díl. Doufám, že se nestane čím více stran, tím je kniha zbytečně zdlouhavá, tím pádem nudná...

dianaxn
08.06.2021 4 z 5

Druhý díl byl o moc lepší než ten první. Je to retelling na Červenou karkulku, takže content zůstal stejný, ale co se mi na tom líbilo víc je to, že byla tahle kniha mnohem méně předvídatelná než Cinder.

Co se týče děje, tak tu bylo více akce, zvratů, překvapivých momentů a hlavně přibyly nové postavy, tudíž se častěji střídaly úhly pohledu, což bylo zajímavější.

Scarlet jsem si hned oblíbila, její charakter byl skvělý a někdy mi připomínala mě samotnou.
Vlk (teď myslím tu postavu, ne zvíře) mi až tak moc nesedl, což mi ale moc nevadilo, protože kapitoly byly většinou z pohledu Scarlet.

Druhá linka s Cinder byla taky super a neočekávaná, protože jsem nejdřív myslela, že když je každý díl o někom jiném, tak už se postavy z předešlých dílů dále nevyskytují, ale jsem ráda, že to tak není.

Kai se mi zdál pořád jako nudný love interest, i když nevím, jestli to je fakt kvůli němu nebo proto, že se objevil jenom v cca 5 kapitolách.
Ale kdo mi připadal jako extrémně zajímavá postava je Thorne. Vlastně jsem si tady hlavního mužského protagonistu představovala někoho jako Thorneho, takže mě mrzelo, jak málo tady byl. (a pak jsem měla radost, protože v dalším díle byl hlavním hrdinou)

Jinak už jsem na konci téhle série, takže můžu rovnou říct, že tohle je můj nejoblíbenější díl.

ali_223
16.05.2021 5 z 5

Opět povedená kniha, ale u téhle musím pár věcí vytknout.
Byla jsem ráda, že se příběh netočil jen okolo Scarlet, ale byl podán i z pohledu více osob a příběhy se navzájem prolínaly. Jenže. Podle mě tam bylo pro Scarlet moc málo prostoru, přeci jen, tahle kniha je o ní, ne?
No a pak to, že mi byla tato "hrdinka" mnohem méně sympatická než Cinder. Na některých věcech jsem s ní vůbec neshodla a to mi, podle mě, ten příběh trochu zkazilo.
I tak se mi ale příběh líbil a jdu si přečíst další díl!

Zruza
13.05.2021 5 z 5

Tak tohle byla jízda. V 1. knize se podle mě nic moc nedělo. Jen takový úvod, království, nový svět atd. Ale tady, tady se to rozjelo. Nové informace o světě, nové postavy, nové problémy. Velmi doporučuji.

midone
24.04.2021 5 z 5

Když je kniha výborná, nenapadá mě, co k ní dodat, jelikož se u kritiky mohu pozastavit a trochu ji rozvést, kdežto u tak skvělé knihy jako je tato bych pořád jen opakovala slova jako skvělé, čtivé, dokonalé postavy, úžasný děj a tak dále. Zkrátka před Marissou Meyer klobouk dolů.

Nelajza
14.04.2021 5 z 5

Tato knížka byla strašně moc povedená a skvělá. Nejprve jsem si myslela, že příběh se bude točit jen kolem Scarlet, ale Cinder dostala docela hodně prostoru a příběhu to pomohlo, ale zároveň i uškodilo. Na jednu stranu to bylo velmi zajmavé a myslím, že i důležité. Naproti tomu však Scarlet a Vlk dostali méně prostoru než jsem předpokládala. I tak jsem si je oba zamilovala. (hlavně Vlka) Nějaké zvraty v ději byly docela odhadnutelné, ale s tím do toho člověk jde. Je to přeci podle pohádky;) Moc moc doporučuji!

Ivka14
11.04.2021 5 z 5

Skvělé pokračování. Několikrát mě kniha překvapila a nemůžu se dočkat na další díl. Jsem ráda, že tam byly kapitoly i z pohledu Kaie a doufám, že jich bude v další knize ještě víc. Na to, že má kniha skoro 500 stran, odsýpalo to rychle.

masavole
06.04.2021 5 z 5

Druhá knížka se mi líbila, ještě více než první. Podle recenzí jsem si postavu Vlka představovala spíše jako Thorneho, ale opak je pravdou. Scarlet je strašná frajerka a její příběh jsem si moc užila. Taky se ale vracíme k Cinder a novému spojenci Thornemu, kterého jsem si ihned zamilovala. V knížce je více akce a odhalujeme tajemství Cindeřiny minulosti.

misatrix
03.04.2021 5 z 5

Z prvního dílu jsem byla unesena a tak se mi do druhého dílu moc nechtělo. Nedokázala jsem si představit, ze by mohl byt lepší než Cinder, ale Scarlet to dokázala! Naprosto úžasný příběh, ještě sypatictejsi hlavni postavy.. Naprostá pecka! Nemůžu se dočkat Cress

katkaq
29.03.2021 4 z 5

Tenhle díl miluju. Odsýpá to, opět sympatičtí hrdinové a čtivě napsané. Lepší příběh o červené karkulce jsem v životě nečetla. Geniální.

Karoli282
12.03.2021 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl této série. Vlk byl skvělá postava, oblíbila jsem si ho, jen škoda, že se Scarlet neměli ještě více prostoru. Byla jsem ráda, že se příběh věnuje i Cinder s Kaiem. Celkově jde podle mě o velmi originální pojetí pohádek a jsem opravdu vděčná, že něco takového bylo vymyšleno.

Keyance
21.01.2021 4 z 5

Do Scarlet jsem se pustila okamžitě po prvním dílu, původně jsem očekávala, že bude každý příběh víc sám o sobě a jen volně propojený se zbytkem série, a tak mě překvapil jak konec Cinder, tak tohle pokračování. Mrzelo mě, že jelikož dělíme knihu na víc perspektiv než u Cinder, tak neměla Scarlet s Vlkem tolik prostoru, ale Cinder mě v téhle knize bavila i víc než v předchozím dílu, tak dobrý. Romantická linka mi tu přišla trochu neuvěřitelná a konec možná drobet uspěchaný, na požitku mi to však mnoho neubralo.
8/10

Tamten
03.01.2021 4 z 5

Originální zpracování tradičního námětů, pěkně propojený pohádkový námět se sci-fi a k tomu čtivě napsané. Přesto je druhý díl malinko slabší než první. Možná mu nesedí přeskakování mezi dějovými liniemi, možná už to jen není takové překvápko jako Cinder.

vandalindakova
29.12.2020 4 z 5

Bylo to dobrý, ale Cinder byla lepší! ????
Ve druhém díle Měsíčních kronik se objevují nové postavy a nové prostředí. Jenže mě ze začátku tyto postavy příliš nezaujaly. Vlk mi přišel spíš protivný a moc mě jeho linka nebavila. Scarlet, holka celkem naivní jako. Spousta věcí ji přece muselo praštit přes nos tak, že by ji to ten nos zlomilo, ale ona ne. Ona se pak na konci děsně diví.
Romantická linka také horší než v jedničce, a to hlavně díky instalove, kterou já prostě nemusím no.
Měla jsem v knize části, kdy mě to bavilo číst (asi převážně ty s Cinder no), a pak části, kdy jsem se až musela nutit, protože mě to moc nebralo.
Jo a chyběl mi tam ten boží sarkasmus, který byl v prvním dílu nacpaný opravdu lopatou.
Ale i tak to stále hodnotím hodně pozitivně, a nějaké extra zklamání to rozhodně nebylo.

Talys
25.12.2020 4 z 5

No jo, zaháčkovala jsem se už u Cinder a budu tu sérii muset dočíst do konce. Líbí se mi hra s pohádkovými motivy kombinovaná s prvky fantasy ve scifi světě M.M. prostě umí:)

ElikaS
18.12.2020 5 z 5

Na pokračování Cinder jsem byla moc zvědavá. I druhý díl měl pohádkový motiv, tentokrát byl příběh inspirován Červenou Karkulkou. A moc dobře.

Příběhy inspirované pohádkami můžolu a Meyer to umí opravdu skvěle. Přestože sci-fi nečtu a nemám je ráda, tady mi ani prvky sci-fi vůbec nevadí. Vše přebijí příjemná pohádková atmosféra. Příběh Vlka, Scarlet i babičky Michelle byl skvěle vymyšlen.

Do tohoto základního příběhu se nerušeně prolíná příběh Cinder a Kaie. Jejich dějová linka je pěkně zakomponována a příjemně se prolíná se Scarletinou. Druhý díl série byl podle mého názoru ještě lepší než první. Dokázal mě překvapit, některé zvraty jsem opravdu nečekala. Některé ano, ale neubralo to na čtivosti, či napětí.

Teď už jsem napnutá, jak to bude pokračovat dál.

Alnima
07.11.2020 4 z 5

Pěkné pokračování Měsíčních kronik. První díl mě bavil úplně nejvíce, ale i tak hodnotím celou sérii jako povedenou a originální.

lucakuca
04.11.2020 5 z 5

Akce probíhá rychlostí blesku! Karkulka, Vlk a Babička - úžasně vymyšlené a s Popelkou bezvadně spojené. Jak to normálně nedělám, že potřebuji odstup a změnu žánru, jdu na další díl.

roboti kouzla smrt Měsíc nákaza romance kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984