Nejkrásnější - Příběh Levany

Nejkrásnější - Příběh Levany https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243432/bmid_mesicni-kroniky-nejkrasnejsi-GMW-243432.jpg 4 791 165

Čiré zlo má své jméno, skrývá se za maskou klamu a používá “osobní romantické kouzlo”, aby získalo moc nad ostatními. Ale kdo je doopravdy královna Levana? Dlouho předtím, než jí cestu zkřížily Cinder, Scarlet a Cress v Měsíčních kronikách, žila Levana úplně jiný příběh – příběh, který nebyl nikdy vyprávěn… až dosud. Marissa Meyerová, autorka ságy Měsíční kroniky, odhaluje v knize Nejkrásnější ze všech život své magnetizující záporné hrdinky, nezapomenutelný příběh o lásce a válce, zradě a smrti.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Fairest , 2015

petrzel
02.07.2016 5 z 5

Bavilo mě to a těším se na další díly.

Narissa
27.06.2016 4 z 5

Asi mě ostatní ukamenují, ale pro mě to byl nejlepší díl celé série. Zcela vážně. Už strašně dlouho jsem nečetla nic z pohledu postavy tohoto typu. A navíc v sekci YA. Bylo to skvělé. V podstatě jsem měla pocit, že se probírám Levaniným psychologickým profilem a stálo to za to. Dost drsné a neuvěřitelně uvěřitelné. Navíc mě hodně překvapilo, jaká byla Channary. Z ostatních knih jsem měla pocit, že prostě Levana je ta zlá a pokrevní linie Cinder je ta správná a úžasná a přitom... Nechci spoilerovat, tak raději víc říkat nebudu. Ale určitě si to přečtěte!

juli2
19.06.2016 4 z 5

Krásné doplnění příběhu. Některé souvislosti jsou zde více vysvětleny. Doporučuji k přečtení, pokud jste se již do této série pustili.

maca1245
17.05.2016 4 z 5

Co na to říct trochu slabší než předchozí díly, ale jako dodatečné upřesnění příběhu to dopadlo dobře.

knihomolka01
14.05.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale přiznám se, že příběh mě nezaujal tolik jako ostatní knihy (Cinder...). Skvělý doplňující díl, dozvěděla jsem se spoustu věcí, jen mi některé pasáže přišly zdlouhavé a občas nudné a zbytečně dětinské. Proto 4 hvězdičky.

Janičta
11.05.2016 4 z 5

Nejlépe to vystihla sama Levana svými myšlenkami na konci knihy.
"Byla to všechno její vina. Úplně všechno".
Ano, Levana si spoustu věcí zavinila prostě sama. Odmalička se naučila žít v iluzi svého osobního kouzla a nakonec zahalila do iluze celý svůj život. A přes závoj klamu, který sama vytvořila, se dívá také na celou Měsíční společnost. Takového člověka (a navíc tak mocného) nepřimějete, aby viděl realitu....
Jsem ráda, že jsem mohla nahlédnout na celou měsíční společnost a udělat si o ní lepší obrázek, než z toho vzorku, co dorazil jako delegace na Zemi.
Kniha je docela dobrý doplněk Měsíčních kronik.

klarinka9974
30.04.2016 5 z 5

Měsíční kroniky jsou pro mě tou nejlepší sérií knih, kterou jsem měla tu čest si přečíst. Rozhodně si musíte přečíst i Levanu, Nejkrásnější protože se vám odhalí jak to všechno začalo a co to vyvolalo. Kniha je krátká a proto jí budete mít za jeden den přečteno. Čte se to samo a opravdu vás ten krátký příběh pohltí do děje od začátku do konce. Už se nemůžu dočkat dalšího dilu Winter :-)

Chytuš
21.04.2016 4 z 5

O bodík jdu s hodnocením dolů kvůli přemíře romantického platonického toužení, které mě na začátku knihy moc nebralo. Ale zase na druhou stranu k patnáctileté Levaně to se vším všudy sedělo. Jinak nádhera, Levanu si tedy ani po přečtení Nejkrásnější nezamilujete, ale je už snadnější pochopit proč se chová, jak se chová. A ta paraela na zlou královnu a její zrcadlo (zdrcadlo, zdrcadlo, řekni mi...) je prostě úžasná. Doporučuji číst až po Cress, některé pasáže by pak mohli zážitek u Cress spoilerovsky narušit :)

Bublushka
17.04.2016 5 z 5

Nádherný příběh. Opět jsme nadšena. Do čtení jsem šla s trochou skepticismu. Říkala jsem si, že pokus o ukázání záporačky v kladném světle je trochu klišovitý a hlavně jsem se bála toho, že to bude nastavované a nedůvěryhodné... ale spletla jsem se. Autorka mě svým stylem opět pohltila. Už od začátku se příběh četl skoro sám a lákalo mě zkoumat co se bude dít dál. Levana v mých očích trochu povyrostla, jako člověk, který je sice zlý, ale je takový ne úplně vlastní vinnou, ale zkrátka působením všech okolností a hlavně nedostatkem lásky, který z ní udělal to co je. Svým zvláštním způsobem mám ráda příběhy z pohledu nekladných hrdinů, kteří se nijak nepřetvařují a o to lépe se dají pochopit a dá se s nimi mít aspoň minimální soucit.
Příběhu se nedá nic vytknout. Vše do sebe krásně zapadalo a odpovědělo na různé otázky které u mě vyvolaly knihy. "Nejkrásnější" není jen přifařené dílko pro komerční účely, jak na mě zprvu, než jsem se s ním skutečně seznámila, působilo, ale plnohodnotný příběh rozšiřující už tak plný a promyšlený svět a příběh. Jedná se o bezvadné zaplnění čekání na poslední díl ságy a její příjemné rozšíření, které mi utkvělo v hlavě. Marissu obdivuji stále víc, je to skvělá autorka s dokonalým vyjadřováním a skvěle promyšlenou psychologií a vším co v příběhu řekne- nic tam není jen tak, vše má svůj smysl a je promyšlené aby se ke konci propojilo. Skvělá četba. Nemohu se dočkat Winter...

Arya26
01.04.2016 5 z 5

Blančitos : Nevím mě na začátku připadala podobná Cinder. Pak se z ní kvůli okolnostem stala zrůda jakou je teď. Ale souhlasím chová se hrozně.

Blančitos
28.03.2016 3 z 5

Ačkoliv nebyl její život přímo šťastný, to nic nemění na faktu, že je Levana sobecká manipulátorka a mrcha. Za vše hovoří její tzv. "láska" k Evretovi Hayleovi.

Jass
06.03.2016 5 z 5

Tohle bylo skutečně smutné... Kdyby Levana vyrůstala jinde, možná by z ní vyrostla úplně jiná žena. Musela jsem přemýšlet, co by vyrostlo z Cinder, kdyby žila na měsíčním dvoře. Z knihy vyplývá, že bychom měli přijmout kým jsme a nestydět se za to, je to něco s čím má asi většina z nás problém (jen doufám, že ne v takové míře jako Levana...), já určitě nejsem výjimkou. Příběh s nádherným nápadem a navíc jsme konečně přišli na to, co má Levana pod závojem... Autorka příběh skvěle ukočírovala, neudělala z Levany žádnou zneužitou chudinku, a přesto jsem si ji svým způsobem oblíbila.

SoniaShadow
25.02.2016 5 z 5

Velmi zajímavý příběh... Vidíme jak se z normální Levany postupně stala ta Levana v Měsíčních kronikách. Moc se mi to líbilo, hlavně kvůli těm situacím s princeznou Selene a princeznou Winter, protože se vyskytují v Měsíčních kronikách - tam to bylo jakž takž vysvětleno,ale vidět to z Levavina pohledu bylo skvělé a myslím, že je to pro tuto sérii jenom přínos :)

Arya26
30.01.2016 5 z 5

Nejkrásnější je jedinečná právě v tom, že ji nevypráví kladná hrdinka, ale právě ,,zlá´´ krutovládkyně Levena.
V této knížce jsme mohli zjistit, že Levana kdysi taky bývala vcelku dobrosrdečnou dívkou, ale byla znetvořena, nenáviděla samu sebe a nikdo ji nemiloval a celý svět se jí vysmíval... To samozdřejmě udělalo své s její osobností. Místo toho, aby žila ve skutečném světě a podívala se pravdě do očí, naučila se Levana žít raději ve svém vystavěném světě ze lží uvězněná od kruté reality. Přiměla lidi násilím aby ji milovali, to se jí ale vymstilo - láska totiž přerostla v hluboko zakořeněnou nenávist. Věřím, že je Levana ve svém jádru (hluboko pod měsíčním kouzlem) ,,dobrá´´ . Však její duše je zraněná a srdce má napadrť.
Bylo to příjemné zpestření a takový ,,předkrm´´ na dlouho očekávaný závěr série Měsíční kroniky. Díky této novele, jsem se mohla vcítit do Levany a částečně ji pochopit. Provedla opravdu hrozné věci, které se nedají omluvit, ale i tak už vím, co ji k tomu vedlo...

Aggie.
10.01.2016 5 z 5

První tři díly jsem asi jako kažký vnímala Levanu jako zloducha. A i když mě fascinovala, tak jsem jí prostě nefandila. Líbilo se mi, jak mě autorka ovlivnila vydáním této knihy před závěrečnou Winter. Teď už to fandění není tak jednoznačný. Nebo spíš mám pro Levanu větší pochopení a skutečně mi jí bylo líto, i když to jí neopravňuje k věcem, které udělala.

katerina3397
04.01.2016 5 z 5

Dvěma slovy: Miluju to.
Vždycky jsem Levanu nesnášela, ale tohle mi otevřelo oči a ukázalo, že villains také mají svou krutou minulost. Změnilo mi to i pohled na samotnou královnu a už k ní nemám takový odpor. ^^
Určitě, pokud jste četli Cinder a zbyrtek, přečtěte si i tohle, stojí to za to!
Nemám asi ani jednu výtku, autorka je úžasná a její knihy zůstanou v mém srdci navždy. Doufám, že po Měsíčních kronikách nepřestane s tvorbou a vytvoří nějaký další skvělá svět :)

Midnight01
31.12.2015 4 z 5

Je pravda, že Levana je strašná, zrádná, prohnilá mrcha, ale i tak je mi jí trochu líto. Nikdo jí neměl rád, sestra jí hodila do krbu, její jediná láska ji nikdy nemilovala... to sice neomlouvá ty krutý vraždy co spáchala, ale možná by byl celý příběh úplně jiný, kdyby měla lepší dětství.

smileEvca
28.12.2015 5 z 5

Marissa Meyer nikdy nezklame! Dočetla jsem všechny díly Měsíčních kronik a nevěděla kudy kam. Pak jsem narazila na tento dodatek, neváhala a přečetla jsem si jej. Bylo to naprosto úžasné. Trochu jsem se bála, že mě to nebude bavit tolik jako "hlavní" dějová linie, ale nebylo tomu tak. Krásně napsané, napínavé a HLAVNĚ nečekané. Jeden z nejlepších knižních dodatků vůbec. :-)

Danča:))))
13.12.2015 5 z 5

Co k tomu říct? V předešlých knihách jsem Levanu považovala za krutou a manipulativní a neměla jsem ji ráda. V Nejkrásnější je vidět, že taková byla od začátku ale teď rozumím proč. Když jsem s knihou začínala myslela jsem, že to bude příběh kde se z hodného člověka stal zlý. Tady to tak nebylo. Ona taková prostě byla vždycky. Nedivím se jí. Channary byla mrcha a já bych taky hledala způsob jak se jí zbavit. I přes to jaká Levana je, jsem ji po celou knihu litovala.

lenkaknel
24.11.2015 4 z 5

Jen mě vždycky zarazilo, když jsem narazila na větu, že Země dorůstala, případně byla v úplňku. :-) Tak jako ostatní knihy Meyerové je i Nejkrásnější záležitost na pár hodin. A jsem ráda, že konečně díky knize chápu, kdo je Winter a jak k ní Levana přišla. Doporučuji Nejkrásnější číst až po Cress, protože jinak vám uniknou některé souvislosti. ;-)

Měsíc princezny

Marissa Meyer