Nejkrásnější - Příběh Levany

Nejkrásnější - Příběh Levany https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243432/bmid_mesicni-kroniky-nejkrasnejsi-GMW-243432.jpg 4 790 165

Čiré zlo má své jméno, skrývá se za maskou klamu a používá “osobní romantické kouzlo”, aby získalo moc nad ostatními. Ale kdo je doopravdy královna Levana? Dlouho předtím, než jí cestu zkřížily Cinder, Scarlet a Cress v Měsíčních kronikách, žila Levana úplně jiný příběh – příběh, který nebyl nikdy vyprávěn… až dosud. Marissa Meyerová, autorka ságy Měsíční kroniky, odhaluje v knize Nejkrásnější ze všech život své magnetizující záporné hrdinky, nezapomenutelný příběh o lásce a válce, zradě a smrti.... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Fairest , 2015

Lenka40
Lenka40
28.04.2017 4 z 5

Tak tato kniha nám ukazuje život Levany .Myslela jsem si , že to bude záživnější . Nic moc mě tam nepřekvapilo ,ale zase jsem se dozvěděla něco ze života dalších postav z měsíčních kronik . Jinak četlo se to dobře a rychle ,ale nemělo to takovou štávu jako osatní díly. Už se moc těším na Winter , a jak to celé dopadne.

RosaRoses
RosaRoses
21.04.2017 3 z 5

Doufala jsem že Nejkrásnější mi Levanu předvede v jiném světle než v Měsíčních kronikách, že se vysvětlí její kruté chování podobně jako u Zloby. Bohužel jen ukazuje že Levana byla krutá, pomstychtivá a zlá už od 15 let.
Kniha je ale určitě napsána moc čtivě a pro mě jako fanynku Měsíčních kronik odhalila více z Cindeřina dětství což bylo přinejmenším hodně zajímavé a mně to asi stačí : ).

Tilikum
Tilikum
16.04.2017 3 z 5

Dostalo se to ke mně náhodou, sérii neznám. Moje obavy se ale nenaplnily, docela dobré. Jo a Levana je trochu psychopat

Percabethka
Percabethka
08.04.2017 3 z 5

Jako doplnění a dovysvětlení příběhu Cinder, Scarlet, Cress a Winter je to fajn, ale jinak se mi moc nelíbila... Hlavně mi tu nebyla sympatická žádná postava, ani Levana, přestože se z ní autorka snažila udělat chudinku, která se stane zlou jen proto, že jí nikdo nemá rád...

PeťkaW.
PeťkaW.
21.03.2017 4 z 5

Meyer natahuje a do hlavní dějové linie vkládá krátkou prequelovou knihu, která je pro zbytek příběhu tak nějak navíc a tím i trochu zbytečná. Ví to ona, vědí to čtenáři, ale stejně to funguje. Navíc je to skvělý způsob, jak přiblížit život Levany, aniž by to zasahovalo do "hlavních" knih. Zisk z další prodané knihy je pochopitelně jen druhotné plus :D . Ale dost rýpání. Jako vždy - skvěle a čtivě napsané. Výborně vykreslené charaktery postav. Dozvídáme se víc o politice a pletichaření na Měsíci a zároveň se objevují střípky informací důležité pro následující knihy. Neříkám, že teď bude Levana jedna z mých oblíbených postav, ale rozhodně na ni po přečtení tohoto příběhu budu pohlížet trochu jinak. Konec konců - nikdo není zlý sám o sobě. Vždycky k tomu člověka někdo nebo něco přinutí.

Kiwi24
Kiwi24
07.02.2017 4 z 5

Bylo to hezké, jen jsem se v tom občas ztrácela. Levana je velice náročná, a nedá se v ní moc dobře číst.... Ale určitě doporučuji!

Edona
Edona
14.01.2017 5 z 5

Od tohoto mezi příběhu jsem mnoho nečekala, ale to co jsem dostala, bylo úžasné. A zároveň kruté, smutné. Tak nějak jsem tušila, jak to dopadne, ono je to celkem jasné, máte-li načteny přecházející díly, ale stejně mě to zasáhlo. Hlavně závěr knihy, ten byl docela emotivní. Velmi jsem si oblíbila Evreta, ach Evrete Hayle! Jediný, který byl pravdomluvný, věrný a hodný. Levana je teda pořádně zvrácená mrcha a doufám, že špatně skončí, hodně špatně.

tsal
tsal
11.01.2017 4 z 5

Nejkrásnější jsem četla až po Winter, nikoliv v pořadí vydání po Cress, a v závěru jsem tomu docela ráda. Levana si tak pro mě zachovala kouzlo tajemna až do samého konce, což bylo jednak v souladu s množstvím informací, které o ní měly hlavní postavy série, druhak jsem si tak naplno užila oba pohledy na ni.

Přestože je Levana jednou z nejzajímavějších postav celé série, novele samotné jsem příliš nevěřila. Říkala jsem si, že je tak trochu jasné, o co v ní půjde a jak bude vše probíhat, protože cíl všichni dobře známe. Autorka však příjemně překvapila. Nic si neusnadnila, ponechala Levanin charakter jak ho známe a jen ho propracovala do detailu. Pomalu odkryla a prohloubila všechny lži, šílenství a emoční deprivace, s nimiž se budoucí královna potýkala, doplnila podrobnosti šeptandám, které už jsme slyšeli, a střípky poskládala do fungujícího celku, přičemž vyvrátila pár mých domněnek, o jejichž pravdivosti jsem byla zcela přesvědčená. Místo jednoho velkého domnělého čekání na okamžik, kdy se všechno zvrtne a zcela zvrátí, mě tak unesl plynulý proud bezradnosti, kdy mi sebrali i možnost doufat. Autorka opět ukázala, že se známými klišé umí pracovat na jedničku a bravurně jim dodává na svěžesti. Za mě druhá nejlepší kniha série po Cinder.

Efeméra
Efeméra
05.01.2017 5 z 5

Myslím, že tuto novelu by žádný fanoušek Měsíčních kronik neměl vynechat. Levana tu vůbec nepůsobí jako nastrčený záporák nebo plochá postava, právě naopak - autorka ji vykreslila opravdu mistrně. Čtenář má před očima všechny její myšlenkové pochody i motivace. Člověk vidí, jak moc je šílená, a zároveň je v šoku, že si to ona sama neuvědomuje. Na konci jsem měla slzy v očích. Opravdu doporučuji.

lukyli154
lukyli154
05.01.2017 5 z 5

Opět parádní počtení. Chvíli jsem si myslela, že byla Levana hodné děvče, kterému bylo ublíženo. Ale kdyby byla v jádru dobrá, neudělala by tolik příšerných věcí. Mrcha!

Aurorita
Aurorita
02.01.2017 5 z 5

Velmi příjemné doplnění příběhu. Ač mi bylo místy Levany skutečně líto, žádná omluva pro její chování není. Kniha, stejně jako ostatní od autorky, se četla sama, svižná, žádné zbytečnosti.

Tenebien
Tenebien
13.12.2016 4 z 5

Jestli Winter byla magor, tak Levana byla šílenec. :-) Člověku jí bylo až líto, protože z takového prostředí asi opravdu nemůže vzniknout normální lidská bytost...

Davina
Davina
10.12.2016 5 z 5

Tohle se opravdu povedlo. Knížky od M. Meyerové se mi čtou velice dobře a rychle. Levany mi zde bylo opravdu líto. Nikdy nepoznala lásku, tak chápu, že ji nemohla ani dát a tak se snažila vytvořit aspoň něco přibližného lásce. To ovšem neomlouvá její činy. Kniha se mi opravdu líbila.

xxiixxi
xxiixxi
03.12.2016 5 z 5

O Levaně jsem si vždy myslela, že je zlá, ale díky této knize jsem pochopila, jak moc a asi i proč je zlá. Navíc mě překvapilo, kolik toho vlastně "dokázala", ale všechno to do sebe hezky zapadá. Budu si muset brzo opět přečíst další díly, abych si mohla nyní Levanu představit se vším všudy, co jsem se dozvěděla tady

KateChatt
KateChatt
27.10.2016

Chtěla jsem si tuhle knížku přečíst, jenže hned po prvních pár stránkách jsem věděla, že to nebude ono. Levanu nemám a odmítám mít ráda. Taky moc nemám v lásce měsíční lidi (Cinder nepočítám).

AnykaLovesBooks
AnykaLovesBooks
18.10.2016 5 z 5

Páni. Tohle byl velice silný čtenářský zážitek. Tahle knížka, i když je krátká, ve mně vzbudila mnoho emocí a taky naprosto změnila můj pohled na Levanu. Mohlo by to být klidně delší, pár kapitol navíc bych rozhodně brala. Doporučuji. Při čtení mi neustále hrála v hlavě písnička Pacify her od Melanie Martinez, protože její text velmi odpovídá chování šestnáctileté Levany.

Laura Krivdova
Laura Krivdova
05.09.2016 5 z 5

Děsivě nádherné!!!

Damonka18
Damonka18
14.08.2016 3 z 5

Pořád s Levanou nemůžu soucítit. A to mě vždy povídky změní pohled na tu osobu. Ale tady se to nestalo. Vždyť co udělala je nenormální. Zabít svoji neteř. Zabít svého milovaného a jěště předtím ho donutit si ji vzít. Jediné je mi líto, co ji provedla sestra. Levanu mít ráda nikdy nebudu. Ale jinak svěle napsané.

AnuQa
AnuQa
18.07.2016 5 z 5

To bylo bombový bavilo mě to víc než cinder ;) i když levana nebývala taková za všechno může chanary! zajéímaly by mě další díly a jestli se cinder to o své matce dozví rozhodně doporučuji pro pochopení celého příběhu ;)

houbička_
houbička_
13.07.2016 5 z 5

Nechci se nijak dotknout oddaných milovníků série, ale za mě osobně se jedná o zatím nejlepší a nejsinější díl ságy. Z prvu jsem byla na Marissu naštvaná, že se vůbec opovážila napsat něco o Levaně. Během čtení jsem byla opět naštvaná, ale i dojatá a pobavená, a to i v jedné kapitole. Příběh byl zajímavý a čtivý, zvraty neočekávatelné, a pokud jste do této doby s Levanou nesympatizovaly, tento příběh to rozhodně neovlivní. A za mě Marisse dlužíme velký dík, protože jen málo spisovatelů se pustí do tak těžké úlohy, věnovat ne kapitolu, ale rovnou celou knihu hlavnímu záporákovi.

Měsíc princezny

Marissa Meyer