Nejkrásnější - Příběh Levany

Nejkrásnější - Příběh Levany https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243432/bmid_mesicni-kroniky-nejkrasnejsi-GMW-243432.jpg 4 791 165

Čiré zlo má své jméno, skrývá se za maskou klamu a používá “osobní romantické kouzlo”, aby získalo moc nad ostatními. Ale kdo je doopravdy královna Levana? Dlouho předtím, než jí cestu zkřížily Cinder, Scarlet a Cress v Měsíčních kronikách, žila Levana úplně jiný příběh – příběh, který nebyl nikdy vyprávěn… až dosud. Marissa Meyerová, autorka ságy Měsíční kroniky, odhaluje v knize Nejkrásnější ze všech život své magnetizující záporné hrdinky, nezapomenutelný příběh o lásce a válce, zradě a smrti.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Fairest , 2015

Yustina
25.11.2018 4 z 5

Poutavé čtení o Levaně.. Kolikrát jsem přemýšlela z čeho její zloba pramenila..chvílemi mi jí bylo i líto... Přesto jsem si záporačku Levanu neoblíbila..

Tucaka
19.09.2018 5 z 5

Při čtení měsíčních kronik mě Levana, ať už si převaluji její jméno na jazyku připadala velmi nesympatická, zkrátka typický záporák. Po přečtení Nejkrásnější jsem částečně změnila názor, stále ji beru jako tu ''zlou'', avšak po vykreslení jejího příběhu je mi ji spíš líto. Velmi napínavý příběh

roman9276
11.09.2018 5 z 5

Nejkrásnější je takovej spin off k celý sérii měsíčních kronik. Byl jsem docela zvědavej, na mládí tý čůzy Levany, která všem tak ničila život. Sice to holka neměla jednoduchý, ale dozvíte se o tom, jak vznikl tenhle psychopat, a co všemu tomu předcházelo.

IrennCasman
24.08.2018 4 z 5

Musím se přiznat, že zpočátku se mi do knihy vůbec nechtělo. Měla jsem z ní trochu strach, ale teď vím, že jsem se neměla čeho bát. Moc se mi líbil příběh Levany, psychopatky, vražedkyně a královny, přesně v tomto pořadí. Popravdě to vůbec nebylo špatné. Velice mě zajímal důvod, proč je Levana taková zahořklá "čůza". A teď už to vím, takže má zvědavost byla uspokojena...

Jostik_21
12.08.2018 5 z 5

V knize jsem musela někdy i Levanu litovat, i když je psychopat. Ale říkám si, co by se stalo, jaká by Levana byla, kdyby se k ní Channary chovala líp, kdyby ji nedonutila pomocí kouzla jít do toho ohně. Třeba by Levana byla lepší. Kdyby si našla muže, který ji bude milovat, jako ona jeho. Ale dost co kdyby, Levana je jaká je. Je psychopatka a to se potvrdilo v mnoho případech. Jak se zabíjejí děti? Proč mě Evret nemiluje? (Spoiler: Fakt ho nechala zabít, kvůli tomu, že miluje svojí ženu Sol, oprava, miloval svojí ženu Sol, která zemřela a ji nemiluje? Jak by ji mohl milovat, když na něj použila tolik magie. A sama Levana použila osobní kouzlo k tomu, aby vypadala jako ona. Vždyť on jí nikdy nemiloval, vždy viděl tu svojí Sol, i když se líbali, tak jí neříkal Levana, ale Sol. Promiňte, ale Levana mě přijde fakt nechutná, hlavně, když na sebe vzala podobu jeho zemřelé manželky. Fuj. A Channary sice bylo horší ze začátku než ona, ale co, ke konci jsou obě stejný. Musí mít to, co chtějí. Vraždí, ne vlastně o Channary se nepsalo, že by někoho zabila. Ale i tak, jedna horší než druhá.)

Ajda300
09.08.2018 5 z 5

Nemohla jsem si pomoct a Levanu jsem trošku musela litovat. Channary mě dost štvala. Nechápu že Cinder může být její dcera

Ticiana
07.08.2018 5 z 5

Tahle vysla v pravej cas. Myslim ze kazdej se pta, proc je tak zla Levana. Autorka davkuje napeti a informace postupne. A ja uz jedu do finale

Belisima
26.07.2018 3 z 5

Jako doplnění komplet příběhu výborné, ale Levanu si nešlo oblíbit, proto mě to tolik neoslovilo i když příběh byl poutavý.

planet129
13.07.2018

Tohle je přesně ten typ knihy, kdy je příběh skvěle napsaný, ale hlavní hrdinka je k**** a to vám zkazí celé čtení.. Proto nechci hodnotit
PS: že to všechno Levana dělala z lásky? Ta ženská je cvok...

Audrina
02.07.2018 5 z 5

Ze začátku mi trvalo déle než jsem se do knihy začetla, ale pak už se příběh četl jedním dechem. Novelka krásně vysvětlí původ některých postav a připraví čtenáře na závěrečný díl. A hlavně přiblíží Levanu, kterou jsem si skoro oblíbila a hlavně díky tomuto příběhu spíše dokážu pochopit její jednání

ajla5
28.06.2018 4 z 5

Spoiler: Levana je psychopat.
Občas jsem k ní pocítila záchvěv lítosti, ale její další čin ho zadusil. A to se několikrát opakovalo. Za stěžejní považuji větu: "Jak se zabíjejí děti?" A to co udělala s Evretem, byla jen další exploze v jejím ohňostroji marnosti. Skvělý příběh. Jako ostatně celé Měsíční kroniky.

KateiBookLover
24.06.2018 5 z 5

Jsem ráda, že tento bonusový díl vyšel. Dozvěděla jsem se spoustu informací, které mi pomohly pochopit příběh dalších dílů.
Ze začátku jsem Levanu měla ráda a soucítila jsem sní, protože to vůbec nebyla taková stvůra a byla týrána svou vlastní sestrou, nešťasně se zamilovala a jednoduše měla smůlu.
JInak krásně napsané a určitě přečíst!!!!! :)

Terry.89
22.05.2018 4 z 5

V této novele se dozvíte hodně o Měsíčňanech a jak to vlastně na Měsíci chodí. A samozřejmě o Levaně, která původně vůbec nebyla taková potvora, jako dnes. Ba právě naopak, byla to obyčejná dívka, kterou týrala její starší sestra, nešťastně se zamilovala a jednoduše měla smůlu, že byla druhorozená.
Novela také prozrazuje něco o závěrečném dílu série Winter, a to přímo o původu samotné princezny Winter. Doporučuji přečíst si nejprve tuto knihu, než se pustíte do Cress, protože já je četla přesně opačně a z původu Winter, která se objevuje už v příběhu Cress, jsem byla malinko zmatená.
I když je kniha napsaná stejně poutavě, jako předchozí díly Měsíčních kronik, nezaujala mě natolik, jako třeba Cinder a Cress. Spíše ji řadím na druhý stupínek ke Scarlet.

Kyta
07.05.2018 4 z 5

Jsem ráda, že nám autorka Měsíčních kronik dala možnost nahlédnout do svého světa i z jiné perspektivy. Královna Levana je tak komplikovaná postava, že si prostě zasloužila, aby se jí věnovala celá kniha.
Pro mě je Levana nejvíc nenáviděná postava celé série. Proto jsem měla před čtením "Nejkrásnější" trochu obavy, zda se mi bude kniha líbit. A brzy se ukázalo, že mé obavy byly zbytečné. Začetla jsem se snadno a Levanu jsem vůbec nebrala jako tu pozdější zlou královnu, která bude schopná čehokoli, aby dosáhla všeho, po čem touží, ale brala jsem ji jako normální patnáctiletou princeznu, ke které se osud nechoval fér.
O Channary jsme toho zatím moc neslyšeli, ale rozhodně by mě nenapadlo, že bude mít takovou povahu, jakou měla v této knize. Channary jsem už od začátku nenáviděla a nechápala jsem, jak se může chovat tak sobecky a rozmazleně a být na svou mladší sestru tak hrubá. Zajímala se jen o sebe a o své blaho a do pozice královny se vůbec nehodila. Nevěřila bych, že právě Cinder bude mít takovou matku (štěstí, že není jako ona).
Levana byla úplným opakem Channary. Zajímala se o svou zemi a záleželo jí na měsíčním lidu. Měla své sny a za každou cenu se jich snažila dosáhnout, bez ohledu na to, co to stojí. Byla naivní a představovala si věci tak, jak nejsou, ale jak by je chtěla mít. Šla si za svým a neviděla, jakou bolest při tom přináší druhým. Myslela si, že si násilím vydobyje lásku, jenže nechápala, že takhle to prostě nefunguje. Bylo mi jí zpočátku líto, protože se k ní osud choval krutě a nemohla nalézt štěstí, které si tak přála a které celý život neměla. Kroutila jsem hlavu nad tím, že je schopná jít přes mrtvoly, aby dosáhla "štěstí" a uznání. Po tom, co se dopustila u Evreta, mé mínění o ní začalo klesat. Začala se projevovat povaha té zlé královny, kterou známě ze série... Pochopit celou její povahu a činy není lehké, přesto jsem ráda, že jsem dostala šanci přečíst si její příběh, který je jistě důležitý pro čtvrtý díl série. Konečně jsem pochopila, proč se tolik bojí zrcadel, nebo proč cítí tak neskutečnou averzi vůči Cinder.
Evreta jsem litovala, nebylo spravedlivé, co s ním Levana provedla, neměl se ani šanci bránit. Obdivovala jsem ale jeho trpělivost a vůli.
Líbilo se mi prostředí Měsíce, konečně jsme měli možnost poznat, jaké to tam je; je to asi taková menší ochutnávka pro "Winter", kde se bude nejspíš odehrávat většina děje.
Kniha se četla sama, jako všechny knihy od Marissy Meyer. Dávám krásné 4*.

Adelin239
21.04.2018 5 z 5

Rozhodně kniha splnila očekávání. Levany mi bylo během celého příběhu líto a soucítila jsem s ní. Ale i tak si myslím, že si některé věci až moc vysnila a vykreslila podle své vlastní představy. Neměla to lehké, a proto si chtěla postupně získat celý svět, jen aby byla na chvíli spokojená.
I když je kniha napsaná v pochmurném duchu, rozhodně ji doporučuji přečíst!
Je skvělé si přečíst knihu i z pohledu záporáka, celá série je o to více zajímavější.

Mergirus
20.04.2018 5 z 5

Moc se mi líbí autorčin styl psaní, je svižný, a přesto výstižný. Bála jsem se, že bych mohal začít Levanu litovat, kvůli tomu, co se jí přihodilo v dětství. Ale ne, lítost se nedostavila. Pořád si jen něco malovala a stavěla si vzdušné zámky, ohýbala realitu, aby vyhovovala jí... Takový člověk si můj soucit nezaslouží, ne poté, čeho všeho se dopustila, včetně toho konce. Potěšila mě kniha i po češtinářské stránce - žádné gramatické ani stylistické chyby, překlepy jsem snad taky nenašla. Vřele doporučuji.

Denisa153
13.04.2018 5 z 5

Někdy je dobré vydět příběh i z jiného úhlu a zamyslet se nad příběhem záporáka. A dokonce někdy i pochopíme jeho chování.
Je to příjemné doplnění příběhu.

xSimaix
04.04.2018 5 z 5

Perfektní doplnění příběhu Měsíčních Kronik.

Příběh Levany je nesmírně zajímavý a skvěle vysvětluje její chování, přesvědčení a odkud vlastně pramení její nenávist, která má kořeny hluboko zakořeněné již v dětství.
Novela má sice pouze cca 200 stran, Marisse ale přesto dokázala napsat příběh měsíční královny již od brzkého dětství, dospívání až po kralování. Autorka dokázala skvěle zachytit důvody její bezcitnosti a zároveň zoufalství, jež cítila po celý její život.
Tento příběh mě přiměl dívat se na Levanu úplně jiným způsobem a také ji jistým způsobem litovat. Jak se totiž říká, za každým monstrem stojí monstrum jiné, což se v případě Levany potvrdilo možná i několikanásobně.

Podle mého je tento příběh nezbytný pro každého fanouška této skvělé série, doporučuji!

zuzca.h
29.03.2018 4 z 5

Člověku lecos dojde po přečtení Nejkrásnější. Bylo mi Levany na jednu stranu líto co si musela vytrpět od své sestry, když byla malá a pak i v "pubertě". Pak poblázněnost v kombinací s mocí a s tím, že jí osud mírně nahrál do karet a pak už se to vezlo. Kdo ví jaká by byla kdyby nebylo sestry, kdyby na Evereta nepoužila kouzlo, kdyby poznala někoho jiného kdo by jí miloval stejně jako ona Evereta, ale to jsou jen samá kdyby. Celý příběh je napsán krásně a člověk ho přečte doslova jedním dechem.

safira09
28.03.2018 4 z 5

Příjemné doplnění skvělé série Měsíční kroniky

Měsíc princezny

Marissa Meyer