Nejkrásnější

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Čiré zlo má své jméno, skrývá se za maskou klamu a používá “osobní romantické kouzlo”, aby získalo moc nad ostatními. Ale kdo je doopravdy královna Levana? Dlouho předtím, než jí cestu zkřížily Cinder, Scarlet a Cress v Měsíčních kronikách, žila Levana úplně jiný příběh – příběh, který nebyl nikdy vyprávěn… až dosud. Marissa Meyerová, autorka ságy Měsíční kroniky, odhaluje v knize Nejkrásnější ze všech život své magnetizující záporné hrdinky, nezapomenutelný příběh o lásce a válce, zradě a smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/243432/mesicni-kroniky-nejkrasnejsi-GMW-243432.jpg 4.2519
Série:

Měsíční kroniky

Žánr:
Sci-fi, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Egmont (ČR)
Orig. název:

Fairest (2015)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (113)

Kniha Nejkrásnější

Přidat komentář
katka-kacav3318
18. května

Nebavilo mě to tak, jako ostatní knížky, ale dalo se to. Jsem ráda, že autorka neudělala z Levany zase takovou chudinku, protože by tomu ubralo hodně na kvalitě. A překvapivě pro mě jsem si oblíbila Channary. Protože vystupovala jako největší borka.

DracoMalfoy
13. dubna

2.5* Tohle mi nesedlo. Jak ztvárnění Levany, tak příběh.... toto pro mně nefungovalo.

laura
19. března

Tak já nevím... Chtěla jsem dát jen jednu hvězdičku, čtivé to bylo, ale dle mého možná zbytečné. Dost toho bylo řečeno už dřív, vlastně to autorka jen rozvinula a nějak nedokážu najít pochopení pro někoho, kdo je svým způsobem zvrácený. Dobře, Channary ji znetvořila, ale každý máme volbu, my volíme, my se rozhodujeme, jací budeme, jak se budeme chovat, co za námi zůstane... Levana si vybrala, a co chtěla, to musela mít - jenže takhle to přece nefunguje. Můžeme toužit po lásce, ale nemůžeme ji získat násilím, manipulací nebo intrikami, můžeme chtít vládnout, ale nemůžeme si myslet, že toho dosáhneme vražděním nevinných dětí. Prostě, nemám pro ni omluvu. Ani ten, na kom je pácháno zlo, přece nemůže své vlastní činy tímhle omlouvat, právě naopak. Stejně jsem to měla s Čachtickou paní, i ona kdysi byla nevinná, mladá dívka, zamilovaná a krutě zrazená - a pak se mstila. Levana mi ji svým způsobem dost připomíná. A to, co se stalo na konci? Jako vážně? Takhle se dokazuje láska, to, že nám na někom záleží? Dávám tři hvězdičky jen proto, že jste všichni tak nadšení, ale já jsem tedy značně rozpačitá. Ano, určitě za to, jací jsme, může i to, odkud pocházíme, ale - vždycky si můžeme vybrat jinou cestu. Můžeme osudu vzdorovat, můžeme bojovat a chtít víc, chtít být lepší. Tak to vidím já. Nic neomlouvá naše činy, ani špatné dětství, ani týrání, ani to, že nám osud podkopává nohy. Protože to my házíme kostkou, my volíme.

Andreanis
04. března

Dřív jsem Levanu opravdu neměla ráda. Teď je mi ji líto. Všechno čím si prošla, co zažila a co všechno jí v životě chybělo. Ačkoliv je mistryní ve vytváření iluzí, sama jedné podlehla. Iluzi o vzájemné lásce.

Kniha je úžasná jako ostatní díly Měsíčních kronik. Čte se úžasně.

Celou dobu ovšem čelíte smutku a zoufalství. Neskutečně silné čtení.

makul
02. března

Pro mě zatím nejlepší díl. Ještě ale nemám přečtenou Winter a Hvězdy nad Hlavou, tak jsem zvědavá, jestli budou lepší než Nejkrásnější.

blonďatá.luc
12. února

Chyběly mi mé milované postavy, ale bylo zajímavé dozvědět se, kde se Levana vlastně vzala - umožnilo mi to lépe pochopit její činy, ale neznamená to, že bych ji začala mít ráda.

8635Izzy
06. února

Tady jde přesně vidět, že velká část povahy pramení z výchovy. Channary neznala lásku a byla rozmazlená, trápila svou sestru, protože mohla. Levana zas toužila být milovaná až moc. Bůhví, jak by dopadla Cinder, vyrůstajíc jako budoucí královna.

martina1199
27. ledna

Krátký návrat do světa Měsíčních kronik :-) Poznáme princeznu a později královnu Levanu, co ji formovalo i její motivy ke všem jejím činům.
A jestli to někoho zajímá, mě jí tedy nebylo vůbec líto.


Štítky

novely pohádky převyprávění

Autor a jeho další knihy

Marissa Meyer
americká, 1984

všechny knihy autora

Podobné knihy

Kniha Nejkrásnější je:

v Právě čtených8x
v Přečtených688x
v Čtenářské výzvě53x
v Doporučených62x
v Knihotéce287x
v Chystám se číst476x
v Chci si koupit157x
v dalších seznamech17x