Nejkrásnější

Nejkrásnější

Čiré zlo má své jméno, skrývá se za maskou klamu a používá “osobní romantické kouzlo”, aby získalo moc nad ostatními. Ale kdo je doopravdy královna Levana? Dlouho předtím, než jí cestu zkřížily Cinder, Scarlet a Cress v Měsíčních kronikách, žila Levana úplně jiný příběh – příběh, který nebyl nikdy vyprávěn… až dosud. Marissa Meyerová, autorka ságy Měsíční kroniky, odhaluje v knize Nejkrásnější ze všech život své magnetizující záporné hrdinky, nezapomenutelný příběh o lásce a válce, zradě a smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/243432/mesicni-kroniky-nejkrasnejsi-GMW-243432.jpg 4.2356

Měsíční kroniky

Fairest (2015)

Sci-fi, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Egmont (ČR)

kristynkal

Ze začátku mě moc nebavila, ale později se to celkem rozjelo. Hodně věcí kniha vysvětluje a rozhodně byla lepší naž Hvězdy nad hlavou.....

nani_nka

Veľmi som sa nehrnula do tejto knihy. Nemám rada ak spisovateľky zbytočne naťahujú sériu alebo ak vydávajú nejaké dodatočné novely k sérii. Ale keďže knihy o Cinder zbožňujem, musela som si prečítať aj tú o Levane. A nakoniec som bola veľmi rada. Kniha nám ponúka iný pohľad na Levanu, vďaka ktorému pochopíte prečo sa z nej sformovala taká odporná bytosť akou je. A dokonca s ňou budete v niektorých momentoch aj sympatizovať! Teda mne sa tak stalo...

Princezna22

Asi budu jedna s mála,kdo Levanu má rád,v knize mi přišla děsně sympatická a bylo mi ji líto. Její sestra byla poměrně krutější než ona,což mě dost překvapilo.... Levanu mám ráda,jako postava v hlavních knihách je úžasná a perfektní! To co provedla Evertovi je kruté,ale na druhou stranu ji chápu. Přeci jen chtěla lásku. Konec knihy mě příjemně překvapil a myslím,že Evert k ní musel chovat nějaké city... Máme tu i malou Winter a miminko Cinder, které jsem v knize uvítala. Kniha podle mě rozhodně není zbytečná a k příběhu prostě patří!!! :) je to čtivé, sice knížka je poměrně malinká ale čte se strašně dobře. Já jsem ji četla delší dobu jelikož jsem si příběh chtěla pořádně vychutnat. Doporučuji

JajaCZ

Príbeh o Levane má veľmi bavil. Bol skvelým doplnkom k sérií a veľa otáznikov, ktoré vznikli, vysvetlil.

pink_ivy

Čekala jsem od toho víc. Levaninu krutost to svým způsobem vysvětlilo, ale nedokázalo mě to přimět ji vidět jinýma očima. Naopak se mi ještě víc znechutila.

molkniho

Nemám slov. Kniha se četla sama a byl v ní zajímavý příběh s velice zvrácenou Levanou..Levana mi od začátku přišla naivní v tom, že ji bude Evret milovat, ale její naivita k tomu příběhu patří. Ale ten konec...nemám slov.

Ree

Po Cress, která mi strašně rychle utekla, mi čtení Nejkrásnější přišlo docela dlouhé, přestože nemá ani dvě stě stránek. Nevím, jestli byl tento díl úplně nutný. Už z prvních tří dílů jsme zjistili, že celá Levanina rodina byla šílená. Tady jsme akorát zjistili, jak šílená byla Channary a jak přeskočilo v hlavě Levaně, ale Levana pro mě od začátku série není zrovna zajímavá postava, přestože většinou padouchy miluju. Akorát mi bylo líto Evreta a Solstice... Zasloužili si víc.
Celkově je nejspíš fajn přečíst si tenhle díl před Winter, ale osobně si nemyslím, že by to bylo zrovna nezbytné. Byť jsem Winter ještě nepřečetla.

Adelschutzova

Takhle dobře se čtou jen měsíční kroniky...tahle knížečka není vyjímkou.z celé serie mi v hlavě utkvěla nejvíc.konečně jsem Levanu pochopila a udělala si celkově jiný obrázek na Channary-a že s tou autorka překvapila..a také tu máme malinkou Winter a Cinder. No za mě skvělý..

Evule114

Upřímně jsem tuhle knihu četla až po celé sérii, což je škoda. Také souhlasím s tím, že Levana je psychopat, ale téměř do posledních stran jsem tomu nechtěla věřit, ale právě ty poslední strany mě v tom utvrdily. No i ze skutečnosti víme, že psychopati byli u moci a jak to dopadlo... každopádně se to četlo dobře, jako ostatně celé kroniky... No štěstí, že Levana ve Winter umřela, jinak bych asi autorce nepoděkovala za skvělou sérii :-)

Lenka40

Tak tato kniha nám ukazuje život Levany .Myslela jsem si , že to bude záživnější . Nic moc mě tam nepřekvapilo ,ale zase jsem se dozvěděla něco ze života dalších postav z měsíčních kronik . Jinak četlo se to dobře a rychle ,ale nemělo to takovou štávu jako osatní díly. Už se moc těším na Winter , a jak to celé dopadne.

RosaRoses

Doufala jsem že Nejkrásnější mi Levanu předvede v jiném světle než v Měsíčních kronikách, že se vysvětlí její kruté chování podobně jako u Zloby. Bohužel jen ukazuje že Levana byla krutá, pomstychtivá a zlá už od 15 let.
Kniha je ale určitě napsána moc čtivě a pro mě jako fanynku Měsíčních kronik odhalila více z Cindeřina dětství což bylo přinejmenším hodně zajímavé a mně to asi stačí : ).

Tilikum

Dostalo se to ke mně náhodou, sérii neznám. Moje obavy se ale nenaplnily, docela dobré. Jo a Levana je trochu psychopat

Percabethka

Jako doplnění a dovysvětlení příběhu Cinder, Scarlet, Cress a Winter je to fajn, ale jinak se mi moc nelíbila... Hlavně mi tu nebyla sympatická žádná postava, ani Levana, přestože se z ní autorka snažila udělat chudinku, která se stane zlou jen proto, že jí nikdo nemá rád...

PeťkaW.

Meyer natahuje a do hlavní dějové linie vkládá krátkou prequelovou knihu, která je pro zbytek příběhu tak nějak navíc a tím i trochu zbytečná. Ví to ona, vědí to čtenáři, ale stejně to funguje. Navíc je to skvělý způsob, jak přiblížit život Levany, aniž by to zasahovalo do "hlavních" knih. Zisk z další prodané knihy je pochopitelně jen druhotné plus :D . Ale dost rýpání. Jako vždy - skvěle a čtivě napsané. Výborně vykreslené charaktery postav. Dozvídáme se víc o politice a pletichaření na Měsíci a zároveň se objevují střípky informací důležité pro následující knihy. Neříkám, že teď bude Levana jedna z mých oblíbených postav, ale rozhodně na ni po přečtení tohoto příběhu budu pohlížet trochu jinak. Konec konců - nikdo není zlý sám o sobě. Vždycky k tomu člověka někdo nebo něco přinutí.

Kiwi24

Bylo to hezké, jen jsem se v tom občas ztrácela. Levana je velice náročná, a nedá se v ní moc dobře číst.... Ale určitě doporučuji!

Edona

Od tohoto mezi příběhu jsem mnoho nečekala, ale to co jsem dostala, bylo úžasné. A zároveň kruté, smutné. Tak nějak jsem tušila, jak to dopadne, ono je to celkem jasné, máte-li načteny přecházející díly, ale stejně mě to zasáhlo. Hlavně závěr knihy, ten byl docela emotivní. Velmi jsem si oblíbila Evreta, ach Evrete Hayle! Jediný, který byl pravdomluvný, věrný a hodný. Levana je teda pořádně zvrácená mrcha a doufám, že špatně skončí, hodně špatně.

tsal

Nejkrásnější jsem četla až po Winter, nikoliv v pořadí vydání po Cress, a v závěru jsem tomu docela ráda. Levana si tak pro mě zachovala kouzlo tajemna až do samého konce, což bylo jednak v souladu s množstvím informací, které o ní měly hlavní postavy série, druhak jsem si tak naplno užila oba pohledy na ni.

Přestože je Levana jednou z nejzajímavějších postav celé série, novele samotné jsem příliš nevěřila. Říkala jsem si, že je tak trochu jasné, o co v ní půjde a jak bude vše probíhat, protože cíl všichni dobře známe. Autorka však příjemně překvapila. Nic si neusnadnila, ponechala Levanin charakter jak ho známe a jen ho propracovala do detailu. Pomalu odkryla a prohloubila všechny lži, šílenství a emoční deprivace, s nimiž se budoucí královna potýkala, doplnila podrobnosti šeptandám, které už jsme slyšeli, a střípky poskládala do fungujícího celku, přičemž vyvrátila pár mých domněnek, o jejichž pravdivosti jsem byla zcela přesvědčená. Místo jednoho velkého domnělého čekání na okamžik, kdy se všechno zvrtne a zcela zvrátí, mě tak unesl plynulý proud bezradnosti, kdy mi sebrali i možnost doufat. Autorka opět ukázala, že se známými klišé umí pracovat na jedničku a bravurně jim dodává na svěžesti. Za mě druhá nejlepší kniha série po Cinder.

Efeméra

Myslím, že tuto novelu by žádný fanoušek Měsíčních kronik neměl vynechat. Levana tu vůbec nepůsobí jako nastrčený záporák nebo plochá postava, právě naopak - autorka ji vykreslila opravdu mistrně. Čtenář má před očima všechny její myšlenkové pochody i motivace. Člověk vidí, jak moc je šílená, a zároveň je v šoku, že si to ona sama neuvědomuje. Na konci jsem měla slzy v očích. Opravdu doporučuji.

lukyli154

Opět parádní počtení. Chvíli jsem si myslela, že byla Levana hodné děvče, kterému bylo ublíženo. Ale kdyby byla v jádru dobrá, neudělala by tolik příšerných věcí. Mrcha!

Aurorita

Velmi příjemné doplnění příběhu. Ač mi bylo místy Levany skutečně líto, žádná omluva pro její chování není. Kniha, stejně jako ostatní od autorky, se četla sama, svižná, žádné zbytečnosti.

Tenebien
13.12.2016

Jestli Winter byla magor, tak Levana byla šílenec. :-) Člověku jí bylo až líto, protože z takového prostředí asi opravdu nemůže vzniknout normální lidská bytost...

Davina
10.12.2016

Tohle se opravdu povedlo. Knížky od M. Meyerové se mi čtou velice dobře a rychle. Levany mi zde bylo opravdu líto. Nikdy nepoznala lásku, tak chápu, že ji nemohla ani dát a tak se snažila vytvořit aspoň něco přibližného lásce. To ovšem neomlouvá její činy. Kniha se mi opravdu líbila.

xxiixxi
03.12.2016

O Levaně jsem si vždy myslela, že je zlá, ale díky této knize jsem pochopila, jak moc a asi i proč je zlá. Navíc mě překvapilo, kolik toho vlastně "dokázala", ale všechno to do sebe hezky zapadá. Budu si muset brzo opět přečíst další díly, abych si mohla nyní Levanu představit se vším všudy, co jsem se dozvěděla tady

KateChatt
27.10.2016

Chtěla jsem si tuhle knížku přečíst, jenže hned po prvních pár stránkách jsem věděla, že to nebude ono. Levanu nemám a odmítám mít ráda. Taky moc nemám v lásce měsíční lidi (Cinder nepočítám).

AnykaLovesBooks
18.10.2016

Páni. Tohle byl velice silný čtenářský zážitek. Tahle knížka, i když je krátká, ve mně vzbudila mnoho emocí a taky naprosto změnila můj pohled na Levanu. Mohlo by to být klidně delší, pár kapitol navíc bych rozhodně brala. Doporučuji. Při čtení mi neustále hrála v hlavě písnička Pacify her od Melanie Martinez, protože její text velmi odpovídá chování šestnáctileté Levany.

Laura Krivdova
05.09.2016

Děsivě nádherné!!!

Damonka18
14.08.2016

Pořád s Levanou nemůžu soucítit. A to mě vždy povídky změní pohled na tu osobu. Ale tady se to nestalo. Vždyť co udělala je nenormální. Zabít svoji neteř. Zabít svého milovaného a jěště předtím ho donutit si ji vzít. Jediné je mi líto, co ji provedla sestra. Levanu mít ráda nikdy nebudu. Ale jinak svěle napsané.

AnuQa
18.07.2016

To bylo bombový bavilo mě to víc než cinder ;) i když levana nebývala taková za všechno může chanary! zajéímaly by mě další díly a jestli se cinder to o své matce dozví rozhodně doporučuji pro pochopení celého příběhu ;)

houbička_
13.07.2016

Nechci se nijak dotknout oddaných milovníků série, ale za mě osobně se jedná o zatím nejlepší a nejsinější díl ságy. Z prvu jsem byla na Marissu naštvaná, že se vůbec opovážila napsat něco o Levaně. Během čtení jsem byla opět naštvaná, ale i dojatá a pobavená, a to i v jedné kapitole. Příběh byl zajímavý a čtivý, zvraty neočekávatelné, a pokud jste do této doby s Levanou nesympatizovaly, tento příběh to rozhodně neovlivní. A za mě Marisse dlužíme velký dík, protože jen málo spisovatelů se pustí do tak těžké úlohy, věnovat ne kapitolu, ale rovnou celou knihu hlavnímu záporákovi.

petrzel
02.07.2016

Bavilo mě to a těším se na další díly.

novely pohádky převyprávění

Marissa Meyer