Nejkrásnější

Nejkrásnější

Čiré zlo má své jméno, skrývá se za maskou klamu a používá “osobní romantické kouzlo”, aby získalo moc nad ostatními. Ale kdo je doopravdy královna Levana? Dlouho předtím, než jí cestu zkřížily Cinder, Scarlet a Cress v Měsíčních kronikách, žila Levana úplně jiný příběh – příběh, který nebyl nikdy vyprávěn… až dosud. Marissa Meyerová, autorka ságy Měsíční kroniky, odhaluje v knize Nejkrásnější ze všech život své magnetizující záporné hrdinky, nezapomenutelný příběh o lásce a válce, zradě a smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/243432/mesicni-kroniky-nejkrasnejsi-GMW-243432.jpg 4.2432

Měsíční kroniky

Fairest (2015)

Sci-fi, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Egmont (ČR)

planet129

Tohle je přesně ten typ knihy, kdy je příběh skvěle napsaný, ale hlavní hrdinka je k**** a to vám zkazí celé čtení.. Proto nechci hodnotit
PS: že to všechno Levana dělala z lásky? Ta ženská je cvok...

Audrina

Ze začátku mi trvalo déle než jsem se do knihy začetla, ale pak už se příběh četl jedním dechem. Novelka krásně vysvětlí původ některých postav a připraví čtenáře na závěrečný díl. A hlavně přiblíží Levanu, kterou jsem si skoro oblíbila a hlavně díky tomuto příběhu spíše dokážu pochopit její jednání

ajla5

Spoiler: Levana je psychopat.
Občas jsem k ní pocítila záchvěv lítosti, ale její další čin ho zadusil. A to se několikrát opakovalo. Za stěžejní považuji větu: "Jak se zabíjejí děti?" A to co udělala s Evretem, byla jen další exploze v jejím ohňostroji marnosti. Skvělý příběh. Jako ostatně celé Měsíční kroniky.

KateiBookLover

Jsem ráda, že tento bonusový díl vyšel. Dozvěděla jsem se spoustu informací, které mi pomohly pochopit příběh dalších dílů.
Ze začátku jsem Levanu měla ráda a soucítila jsem sní, protože to vůbec nebyla taková stvůra a byla týrána svou vlastní sestrou, nešťasně se zamilovala a jednoduše měla smůlu.
JInak krásně napsané a určitě přečíst!!!!! :)

Terry.89

V této novele se dozvíte hodně o Měsíčňanech a jak to vlastně na Měsíci chodí. A samozřejmě o Levaně, která původně vůbec nebyla taková potvora, jako dnes. Ba právě naopak, byla to obyčejná dívka, kterou týrala její starší sestra, nešťastně se zamilovala a jednoduše měla smůlu, že byla druhorozená.
Novela také prozrazuje něco o závěrečném dílu série Winter, a to přímo o původu samotné princezny Winter. Doporučuji přečíst si nejprve tuto knihu, než se pustíte do Cress, protože já je četla přesně opačně a z původu Winter, která se objevuje už v příběhu Cress, jsem byla malinko zmatená.
I když je kniha napsaná stejně poutavě, jako předchozí díly Měsíčních kronik, nezaujala mě natolik, jako třeba Cinder a Cress. Spíše ji řadím na druhý stupínek ke Scarlet.

Kyta

Jsem ráda, že nám autorka Měsíčních kronik dala možnost nahlédnout do svého světa i z jiné perspektivy. Královna Levana je tak komplikovaná postava, že si prostě zasloužila, aby se jí věnovala celá kniha.
Pro mě je Levana nejvíc nenáviděná postava celé série. Proto jsem měla před čtením "Nejkrásnější" trochu obavy, zda se mi bude kniha líbit. A brzy se ukázalo, že mé obavy byly zbytečné. Začetla jsem se snadno a Levanu jsem vůbec nebrala jako tu pozdější zlou královnu, která bude schopná čehokoli, aby dosáhla všeho, po čem touží, ale brala jsem ji jako normální patnáctiletou princeznu, ke které se osud nechoval fér.
O Channary jsme toho zatím moc neslyšeli, ale rozhodně by mě nenapadlo, že bude mít takovou povahu, jakou měla v této knize. Channary jsem už od začátku nenáviděla a nechápala jsem, jak se může chovat tak sobecky a rozmazleně a být na svou mladší sestru tak hrubá. Zajímala se jen o sebe a o své blaho a do pozice královny se vůbec nehodila. Nevěřila bych, že právě Cinder bude mít takovou matku (štěstí, že není jako ona).
Levana byla úplným opakem Channary. Zajímala se o svou zemi a záleželo jí na měsíčním lidu. Měla své sny a za každou cenu se jich snažila dosáhnout, bez ohledu na to, co to stojí. Byla naivní a představovala si věci tak, jak nejsou, ale jak by je chtěla mít. Šla si za svým a neviděla, jakou bolest při tom přináší druhým. Myslela si, že si násilím vydobyje lásku, jenže nechápala, že takhle to prostě nefunguje. Bylo mi jí zpočátku líto, protože se k ní osud choval krutě a nemohla nalézt štěstí, které si tak přála a které celý život neměla. Kroutila jsem hlavu nad tím, že je schopná jít přes mrtvoly, aby dosáhla "štěstí" a uznání. Po tom, co se dopustila u Evreta, mé mínění o ní začalo klesat. Začala se projevovat povaha té zlé královny, kterou známě ze série... Pochopit celou její povahu a činy není lehké, přesto jsem ráda, že jsem dostala šanci přečíst si její příběh, který je jistě důležitý pro čtvrtý díl série. Konečně jsem pochopila, proč se tolik bojí zrcadel, nebo proč cítí tak neskutečnou averzi vůči Cinder.
Evreta jsem litovala, nebylo spravedlivé, co s ním Levana provedla, neměl se ani šanci bránit. Obdivovala jsem ale jeho trpělivost a vůli.
Líbilo se mi prostředí Měsíce, konečně jsme měli možnost poznat, jaké to tam je; je to asi taková menší ochutnávka pro "Winter", kde se bude nejspíš odehrávat většina děje.
Kniha se četla sama, jako všechny knihy od Marissy Meyer. Dávám krásné 4*.

Adelin239

Rozhodně kniha splnila očekávání. Levany mi bylo během celého příběhu líto a soucítila jsem s ní. Ale i tak si myslím, že si některé věci až moc vysnila a vykreslila podle své vlastní představy. Neměla to lehké, a proto si chtěla postupně získat celý svět, jen aby byla na chvíli spokojená.
I když je kniha napsaná v pochmurném duchu, rozhodně ji doporučuji přečíst!
Je skvělé si přečíst knihu i z pohledu záporáka, celá série je o to více zajímavější.

Mergirus

Moc se mi líbí autorčin styl psaní, je svižný, a přesto výstižný. Bála jsem se, že bych mohal začít Levanu litovat, kvůli tomu, co se jí přihodilo v dětství. Ale ne, lítost se nedostavila. Pořád si jen něco malovala a stavěla si vzdušné zámky, ohýbala realitu, aby vyhovovala jí... Takový člověk si můj soucit nezaslouží, ne poté, čeho všeho se dopustila, včetně toho konce. Potěšila mě kniha i po češtinářské stránce - žádné gramatické ani stylistické chyby, překlepy jsem snad taky nenašla. Vřele doporučuji.

Denisa153

Někdy je dobré vydět příběh i z jiného úhlu a zamyslet se nad příběhem záporáka. A dokonce někdy i pochopíme jeho chování.
Je to příjemné doplnění příběhu.

xSimaix

Perfektní doplnění příběhu Měsíčních Kronik.

Příběh Levany je nesmírně zajímavý a skvěle vysvětluje její chování, přesvědčení a odkud vlastně pramení její nenávist, která má kořeny hluboko zakořeněné již v dětství.
Novela má sice pouze cca 200 stran, Marisse ale přesto dokázala napsat příběh měsíční královny již od brzkého dětství, dospívání až po kralování. Autorka dokázala skvěle zachytit důvody její bezcitnosti a zároveň zoufalství, jež cítila po celý její život.
Tento příběh mě přiměl dívat se na Levanu úplně jiným způsobem a také ji jistým způsobem litovat. Jak se totiž říká, za každým monstrem stojí monstrum jiné, což se v případě Levany potvrdilo možná i několikanásobně.

Podle mého je tento příběh nezbytný pro každého fanouška této skvělé série, doporučuji!

zuzca.h

Člověku lecos dojde po přečtení Nejkrásnější. Bylo mi Levany na jednu stranu líto co si musela vytrpět od své sestry, když byla malá a pak i v "pubertě". Pak poblázněnost v kombinací s mocí a s tím, že jí osud mírně nahrál do karet a pak už se to vezlo. Kdo ví jaká by byla kdyby nebylo sestry, kdyby na Evereta nepoužila kouzlo, kdyby poznala někoho jiného kdo by jí miloval stejně jako ona Evereta, ale to jsou jen samá kdyby. Celý příběh je napsán krásně a člověk ho přečte doslova jedním dechem.

safira09

Příjemné doplnění skvělé série Měsíční kroniky

Lenka.Vílka

Neb jak si oblíbit záporáka, přestože to je děsná mrcha...

trynitrix

Příběh Levany byl úžasný i když z něho šla husina, asi nebýt její sestry tak asi taková není, vždy někdo nebo něco za něčím stojí a pak se to vyvíjí. Nejvíce mi bylo líto Evreta i když ho milovala přes všechno nezasloužil si to.

Irsaf

Líbila se mi, i když to bylo takové zvracené.

wildXchos

Celá kniha měla temnou atmosféru, ze které nešlo uniknout ani na chvíli. Mě připadala Levana šílená už od začátku, a taky si myslím, že Evreta nemilovala, jenom si to myslela.

Alena_S

Asi není normální, po přečtení 1.části skočit hned na čtvrtou, ale když ona byla tak hezky útlá :) ...A teď hodně věcí dává smysl. Ale vstávaly mi vlasy z té královské rodinky, ne že ne.

Francesca14
27.12.2017

V první řadě musím říct, že mám z knihy celkem depku. Má dost temnou a depresivní atmosféru, prosakuje celým příběhem a z Levany i její sestry člověku fakt běhal mráz po zádech. Ale příběh byl čtivý, stejně, jako všechny ostatní knihy ze série a byl skvělým doplněním, spoustu věcí to vysvětlilo a určitě to přispělo k aspoň nepatrnému pochopení Levanina chování. Kromě smutného nádechu, bez kterého by se ale kniha neobešla, nemám knize co vytknout už proto, jak moc "Měsíční kroniky" miluju.

AriaLissa
17.12.2017

Na celým příběhu je nejsmutnější to, že jsem jí velmi často rozuměla, bohužel.

Bettybook
24.11.2017

Skvělé.

izfnp
20.10.2017

Veľké prekvapenie, nakoľko knižka je naozaj napísaná výrazne inak - a nie je to len jej stručnejšou naráciou -, ale taktiež preto, že ma to nečakane cez svoju takmer až biografickosť veľmi bavilo. Vždy ma zaujímalo, čo bude ďalej, užila som si doplňánie črepiniek do mozajky celého príbehu Kroník a Levana potvrdila status jednej z najzaujímavejších postáv série.

Mozkovna
18.10.2017

No... To teda byla jízda.
Přiznám se, že je tohle moje první knížka od Marrisy Meyer (ano, asi jsem spíš měla začít s Winter nebo jinou důležitější knihou v sérii), ale absolutně vůbec mi to nevadilo. Levanu jsem tedy ještě neznala - a ráda poznala. I když byla celkem drsná a krutá, měla jsem jí ráda a bylo mi jí líto (což je zrovna to poslední co ona chce). Přišla mi dost naivní ohledně Evreta a vší té lásky a manželství, ale přeci jenom si něčím prošla a jediné, po čem toužila, bylo, aby ji měl někdo rád. Chápala jsem její rozhodnutí, ať už byla sebekrutější a nelidská.
Hned jak budu moct, pustím se do ostatních dílu. Tempo Meyerové je moc příjemné a velmi dobře se čte.
Ačkoliv bych se měla momentálně spíš utápět v méně zábavných knihách k maturitě, Měsíční kroniky si mě získaly. U hvězd! Doufám, že mají pokráčko v knihovně.

IvankaM
16.10.2017

Věděla jsem, že mi kniha zabere pár hodin, proto jsem s její koupí trochu otálela.
Ale tohle byla síla.
Miluju příběhy padouchů... Je mi ji strašně líto. Ale furt ji nesnáším.
Jenže buďme upřímní, komu by to s takovou sestrou a rodinkou zůstalo v hlavně v pořádku?

kristynkal
14.09.2017

Ze začátku mě moc nebavila, ale později se to celkem rozjelo. Hodně věcí kniha vysvětluje a rozhodně byla lepší naž Hvězdy nad hlavou.....

nani_nka
31.08.2017

Veľmi som sa nehrnula do tejto knihy. Nemám rada ak spisovateľky zbytočne naťahujú sériu alebo ak vydávajú nejaké dodatočné novely k sérii. Ale keďže knihy o Cinder zbožňujem, musela som si prečítať aj tú o Levane. A nakoniec som bola veľmi rada. Kniha nám ponúka iný pohľad na Levanu, vďaka ktorému pochopíte prečo sa z nej sformovala taká odporná bytosť akou je. A dokonca s ňou budete v niektorých momentoch aj sympatizovať! Teda mne sa tak stalo...

Princezna22
12.08.2017

Asi budu jedna s mála,kdo Levanu má rád,v knize mi přišla děsně sympatická a bylo mi ji líto. Její sestra byla poměrně krutější než ona,což mě dost překvapilo.... Levanu mám ráda,jako postava v hlavních knihách je úžasná a perfektní! To co provedla Evertovi je kruté,ale na druhou stranu ji chápu. Přeci jen chtěla lásku. Konec knihy mě příjemně překvapil a myslím,že Evert k ní musel chovat nějaké city... Máme tu i malou Winter a miminko Cinder, které jsem v knize uvítala. Kniha podle mě rozhodně není zbytečná a k příběhu prostě patří!!! :) je to čtivé, sice knížka je poměrně malinká ale čte se strašně dobře. Já jsem ji četla delší dobu jelikož jsem si příběh chtěla pořádně vychutnat. Doporučuji

JajaCZ
22.07.2017

Príbeh o Levane má veľmi bavil. Bol skvelým doplnkom k sérií a veľa otáznikov, ktoré vznikli, vysvetlil.

pink_ivy
11.07.2017

Čekala jsem od toho víc. Levaninu krutost to svým způsobem vysvětlilo, ale nedokázalo mě to přimět ji vidět jinýma očima. Naopak se mi ještě víc znechutila.

molkniho
04.07.2017

Nemám slov. Kniha se četla sama a byl v ní zajímavý příběh s velice zvrácenou Levanou..Levana mi od začátku přišla naivní v tom, že ji bude Evret milovat, ale její naivita k tomu příběhu patří. Ale ten konec...nemám slov.

Ree
16.06.2017

Po Cress, která mi strašně rychle utekla, mi čtení Nejkrásnější přišlo docela dlouhé, přestože nemá ani dvě stě stránek. Nevím, jestli byl tento díl úplně nutný. Už z prvních tří dílů jsme zjistili, že celá Levanina rodina byla šílená. Tady jsme akorát zjistili, jak šílená byla Channary a jak přeskočilo v hlavě Levaně, ale Levana pro mě od začátku série není zrovna zajímavá postava, přestože většinou padouchy miluju. Akorát mi bylo líto Evreta a Solstice... Zasloužili si víc.
Celkově je nejspíš fajn přečíst si tenhle díl před Winter, ale osobně si nemyslím, že by to bylo zrovna nezbytné. Byť jsem Winter ještě nepřečetla.

novely pohádky převyprávění

Marissa Meyer