Nejkrásnější - Příběh Levany

Nejkrásnější - Příběh Levany https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243432/bmid_mesicni-kroniky-nejkrasnejsi-GMW-243432.jpg 4 791 165

Čiré zlo má své jméno, skrývá se za maskou klamu a používá “osobní romantické kouzlo”, aby získalo moc nad ostatními. Ale kdo je doopravdy královna Levana? Dlouho předtím, než jí cestu zkřížily Cinder, Scarlet a Cress v Měsíčních kronikách, žila Levana úplně jiný příběh – příběh, který nebyl nikdy vyprávěn… až dosud. Marissa Meyerová, autorka ságy Měsíční kroniky, odhaluje v knize Nejkrásnější ze všech život své magnetizující záporné hrdinky, nezapomenutelný příběh o lásce a válce, zradě a smrti.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Fairest , 2015

vandalindakova
08.11.2021 3 z 5

Pořád nějak přesně nevím, co si o téhle knize myslet. Pokud člověk miluje měsíční kroniky, tak je jasný, že je tohle nutnost jak k přečtení, tak k vlastnění v knihovně.
Pokud od toho ale někdo čeká, že to vysvětlí chování Levany v původní sérii, tak zadržte. Teda pokud vám nestačí vysvětlení, že je to evil bitch. :D To pak jo, to tu máme krásně a detailně vidět.
Od toho se odvíjí i můj názor, já čekala nějakou morálně šedou postavou s důvodem, proč je taková. Ne ne, je prostě zlá. Tečka. A tenhle příběh nám přináší přímý přenos toho, čeho je sakra schopná. A že je to jedno velký fuj.
Takže na druhou stranu obdiv autorce, že to dokázala takhle zobrazit a popsat. Ale tak jako tak, víc stran bych o tom asi číst nezvládla. Díky čtivosti, velikosti písma a celkově formátu, že to bylo fakt rychlý.
Jediné překvapení pro mě bylo to, jaká vlastně byla její sestra, a jak se stalo to, že k ní byla spojená ta Winter.

TeriLin1111
29.10.2021 4 z 5

Samozřejmě že to není taková pecka jako ostatní díly série, s tím jsem počítala, koneckonců je to přece jen takový doplněk ale musím říct že jsem moc ráda že ho autorka vytvořila. Z nějakého důvodu jsem si myslela že Levana jako mladší byla skutečně hodná. No, trochu jsem se spletla ale zároveň jako chápu že si prošla nějakými věcmi a že možná v něčem měla dobré záměry ale moc se jí to nepovedlo. Líbilo se mi téma "posedlé" lásky, nebo jak to říct. To v knížkách moc nevídám a v celku mě to baví. Klidně si to přečtěte před čtvrtým dílem, ale jestli si to přečtete po něm stejně jako já, myslím že to vůbec nevadí.

Marsí5
21.10.2021 3 z 5

No... Tak tohle byla teda rodinka k pohledání...
Levanin příběh je krátký, ale vhodně doplňuje některé informace ze série. Nedokážu Levanu ani pochopit ani litovat, protože to byla mrcha a husa už od dětství. A pak ještě psychopat.
Uznávám, že nemít tak krutou sestru, možná by dopadla jinak...
Knížka do série Měsíčních kronik, kdy na přečtení postačí jedno studené podzimní odpoledne :-)

knihomolkaMist
09.10.2021 5 z 5

Pěkný náhled na věci z jiného úhlu pohledu. Bylo zajímavé dozvědět se, jak to vlastně celé bylo.
Chtěla bych jen říct, že tohle rozhodně nemá na ostatní díly série, ale je to fakt skvělé doplnění. A Marissa navíc píše tak skvěle, že to máte přečtené hned :)

Ryšava
11.09.2021 4 z 5

V téhle knize jsem s Levanou soucítila, ale stejně to byla mrcha a psychopatka. Na druhou stranu chápu, že chtěla pouhé uznání a tak si ho vymahala aspoň strachem. Kniha se mi moc líbila a jsem ráda, že jsem si ji přečetla, až po měsíčních kronikách.

ÁňazLabyrintu
08.09.2021 4 z 5

Za mě zatím nejslabší díl série, i když je to spíše vlastně taková doplňovací novelka. Myslela jsem, že se dozvím něco, co mě přiměje Levanu aspoň trochu litovat, a přestože to byl možná malinko účel tohoto prequelu (přece jen to neměla úplně lehké se svou sestrou), tak se mnou to nepohnulo ani o píď a Levanu nemám ráda pořád stejně a akorát mě to přesvědčilo o tom, že je fakt zahořklá a psycho odmalinka.
Bylo to napsané moc dobře, je to celkem důležité číst před tím, než se pustíte do Winter, abyste pochopili, kde se Winter vůbec vzala.

martineknatasa
27.07.2021 5 z 5

Jsem ráda, že autorka ještě přidala k sérii tuto knihu. Ráda jsem se o hrdinech Měsíčních kronik dozvěděla další podrobnosti. Doporučuji k přečetení a jdu na další (dozvědět se ještě něco víc o Vlkovi.

dianaxn
24.06.2021 3 z 5

Tuhle novelu k Měsíčním kronikám byste si měli přečíst mezi třetím a čtvrtým dílem (Cress a Winter)

Jsou tady odhaleny nějaké důležité klíčové momenty a zvraty, bez kterých byste pravděpodobně nepochopili nějaké informace ve Winter, takže bych to nevynechávala.

Tahle kniha vypráví o Levaně (což je hlavní záporná postava série), její minulosti a jejím dětství.

Čekala jsem, že to bude něco typu, jak moc těžký život Levana měla a ospravedlňování, proč se stala takovou, jaká je, a proto mě překvapilo, že to tak nakonec nebylo.
Přišlo mi to zajímavé tím, že nebyla vyobrazená jako kladná postava ani ze svého pohledu, protože byla psycho a evil už od samého začátku.

Mám za to, že účelem téhle novely je, abychom se Levanu snažili pochopit a snad ji i litovali. Ano, to se stalo – je mi jí líto, ale zároveň ji pořád nenávidím (což dokazuje, jak je ta záporná postava dobře vykreslená)

Nicméně se mi to líbilo a je to skvělé doplnění celé série.

midone
24.04.2021 5 z 5

Jsem moc ráda, že tato kniha nebyla zbytečným dodatkem a bavila mě. Hezky to dokreslilo, tu Levaninu minulost, na kterou v měsíčních kronikách (v té základní čtyřdílné sérii) nebyl čas.

SPOILEROVÁ ČÁST :
Hrozně mě bavilo pozorovat, jak se tam objevovali hrdinové z měsíčních kronik ještě jako malé děti , to bylo vážně roztomilé a vykouzlilo mi to úsměv na tváři.

Karoli282
12.03.2021 5 z 5

Zajímavý pohled do Levaniny duše. Po tom všem, co provedla, jsem ji nebyla schopna litovat, ale mírné pochopení jsem pro ni dokázala najít. Stejně jako ostatní knihy této série se i tato četla velmi lehce. Určitě doporučuji.

denniys
04.03.2021 5 z 5

Měsíční kroniky jsem četla téměř před třemi lety, Příběh Levany pro mě byl příjemným návratem do tohoto světa.. Kniha se čte sama, příběh je jednoduchý, ale krásný, autorka píše s lehkostí.. a co se týče Levany samotné, pro mě se nic nezměnilo a rozhodně ji nelituji, zlo je její součástí a dobré úmysly jsou k ničemu, jsou-li z choré mysli..

Murasaki
23.01.2021 5 z 5

Po dočtení Winter jsem se pustila i do této jednohubky. Bylo fajn se blíže podívat do života Levany. Ze začátku mi bylo Levany docela líto. Přeci jen neměla jednoduché dětství. Ale postupně co všechno byla schopná udělat. Co jsem taky čekala, vzhledem k tomu z jaké rodiny pocházela. Ale že byla schopna tahle hnusně ublížit člověku, kterého údajně milovala. Běhal mi mráz po zádech. Každopádně příjemné doplnění série.

Keyance
21.01.2021 4 z 5

Novela, která jako doplnění série funguje znamenitě, se mi líbila, většina postav byla na zastřelení, ale to byl taky účel. Knihu jsem četla zároveň s první částí Winter a tak jsem si průběžně doplňovala znalosti o lunární minulosti. Akorát, smutná věc u všech prequelů - člověk ví, jak nakonec skončí, bez ohledu na to, jak moc si přejeme, aby tomu bylo jinak.
7/10

ElikaS
14.01.2021 4 z 5

Knížka nás nás vrací do období před 17 lety. Jak už název napovídá, dozvíme se zde více o životě Levany a o tom, co předcházelo celé sérii. Mám za to, že autorka trochu chtěla, abychom se Levanu snažili trochu pochopit a snad ji i litovali. Ale to se opravdu nedá. Přišla mi otravná a knížka na ni vrhla pravděpodobně ještě horší světlo než celá sága. Bylo naprosto mimo mé chápání, co všechno zvládla provést a čím si to zvládla ospravedlnit. Každopádně knížka se mi líbila a příjemně doplnila celou sérii. Navíc se mi líbil ten nápad věnovat knihu i Levaně, protože myslím, že si to zasloužila.

Julinka679
01.11.2020 5 z 5

A to jsem měla pocit, že po dočtení mi Levany bude i líto. Samozřejmě se tak nestalo, leze mi na nervy víc než obvykle, ona je prostě šílená. Sice neměla nejlepší výchovu a už vůbec ne skvělou sestru ale nejsem si jistá, že to mělo na její charakter nějaký velký vliv.
Konec mě překvapil a to, co se stalo Evretovi mě hodně mrzelo ale bohužel jsem to od té "šílenky" očekávala, takže asi žádné překvapení. Očekávala jsem od ní nejhorší a to jsem dostala. Skvělá práce autorky, na to nejde co říct, ona prostě umí psát! :-)
Za mě právoplatných 5* a už se těším na Winter :-)

Fortuna7
25.10.2020 5 z 5

Nádherně zpracovaný příběh "zlé královny" Levany

aquaver
24.09.2020 4 z 5

Tato doplňková kniha k Měsíčním kronikám byla pěkná. I když chvílemi mě nebavila tolik jako ostatní knihy ze série. Vím, že by mi asi mělo být Levany i líto, ale to co provedla Evretovi, tak se mi možná zhnusila ještě víc. Evreta mi bylo velmi líto. Chápu, že to co ji udělala Channary bylo fakt hnusný a celkově byla její sestra příšerná, ale Levana se od ní tedy zase až tak neliší (kromě začátku).

Malinali
09.09.2020 5 z 5

Celá série je báječná a tahle doplňková kniha o Levaně vysvětluje její povahu. Vlastně byla docela chudák. Výborně napsané...

pavlusci
02.08.2020 3 z 5

Tady dostanete odpovědi na spousty otázek

1v8na
03.07.2020 3 z 5

Jednalo se o doplňkovou novelu k sérii Měsíčních kronik. Celá série mi přišla velmi propracovaná, parádní a měla šmrnc a spád.
U této krátké novely jsem byla jak na kolotoči - chvíli jsem ji hltala a chvíli jsem si říkala, že nám autorka vlastně neservíruje nic nového.

Měsíc princezny

Marissa Meyer