Nejkrásnější - Příběh Levany

Čiré zlo má své jméno, skrývá se za maskou klamu a používá “osobní romantické kouzlo”, aby získalo moc nad ostatními. Ale kdo je doopravdy královna Levana? Dlouho předtím, než jí cestu zkřížily Cinder, Scarlet a Cress v Měsíčních kronikách, žila Levana úplně jiný příběh – příběh, který nebyl nikdy vyprávěn… až dosud. Marissa Meyerová, autorka ságy Měsíční kroniky, odhaluje v knize Nejkrásnější ze všech život své magnetizující záporné hrdinky, nezapomenutelný příběh o lásce a válce, zradě a smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243432/big_mesicni-kroniky-nejkrasnejsi-GMW-243432.jpg 4.2701

Kniha Nejkrásnější - Příběh Levany

ÁňazLabyrintu
08.09.2021

Za mě zatím nejslabší díl série, i když je to spíše vlastně taková doplňovací novelka. Myslela jsem, že se dozvím něco, co mě přiměje Levanu aspoň trochu litovat, a přestože to byl možná malinko účel tohoto prequelu (přece jen to neměla úplně lehké se svou sestrou), tak se mnou to nepohnulo ani o píď a Levanu nemám ráda pořád stejně a akorát mě to přesvědčilo o tom, že je fakt zahořklá a psycho odmalinka.
Bylo to napsané moc dobře, je to celkem důležité číst před tím, než se pustíte do Winter, abyste pochopili, kde se Winter vůbec vzala.

martineknatasa
27.07.2021

Jsem ráda, že autorka ještě přidala k sérii tuto knihu. Ráda jsem se o hrdinech Měsíčních kronik dozvěděla další podrobnosti. Doporučuji k přečetení a jdu na další (dozvědět se ještě něco víc o Vlkovi.

dianaxn
24.06.2021

Tuhle novelu k Měsíčním kronikám byste si měli přečíst mezi třetím a čtvrtým dílem (Cress a Winter)

Jsou tady odhaleny nějaké důležité klíčové momenty a zvraty, bez kterých byste pravděpodobně nepochopili nějaké informace ve Winter, takže bych to nevynechávala.

Tahle kniha vypráví o Levaně (což je hlavní záporná postava série), její minulosti a jejím dětství.

Čekala jsem, že to bude něco typu, jak moc těžký život Levana měla a ospravedlňování, proč se stala takovou, jaká je, a proto mě překvapilo, že to tak nakonec nebylo.
Přišlo mi to zajímavé tím, že nebyla vyobrazená jako kladná postava ani ze svého pohledu, protože byla psycho a evil už od samého začátku.

Mám za to, že účelem téhle novely je, abychom se Levanu snažili pochopit a snad ji i litovali. Ano, to se stalo – je mi jí líto, ale zároveň ji pořád nenávidím (což dokazuje, jak je ta záporná postava dobře vykreslená)

Nicméně se mi to líbilo a je to skvělé doplnění celé série.

midone
24.04.2021

Jsem moc ráda, že tato kniha nebyla zbytečným dodatkem a bavila mě. Hezky to dokreslilo, tu Levaninu minulost, na kterou v měsíčních kronikách (v té základní čtyřdílné sérii) nebyl čas.

SPOILEROVÁ ČÁST :
Hrozně mě bavilo pozorovat, jak se tam objevovali hrdinové z měsíčních kronik ještě jako malé děti , to bylo vážně roztomilé a vykouzlilo mi to úsměv na tváři.

Karoli282
12.03.2021

Zajímavý pohled do Levaniny duše. Po tom všem, co provedla, jsem ji nebyla schopna litovat, ale mírné pochopení jsem pro ni dokázala najít. Stejně jako ostatní knihy této série se i tato četla velmi lehce. Určitě doporučuji.

denniys
04.03.2021

Měsíční kroniky jsem četla téměř před třemi lety, Příběh Levany pro mě byl příjemným návratem do tohoto světa.. Kniha se čte sama, příběh je jednoduchý, ale krásný, autorka píše s lehkostí.. a co se týče Levany samotné, pro mě se nic nezměnilo a rozhodně ji nelituji, zlo je její součástí a dobré úmysly jsou k ničemu, jsou-li z choré mysli..

Murasaki
23.01.2021

Po dočtení Winter jsem se pustila i do této jednohubky. Bylo fajn se blíže podívat do života Levany. Ze začátku mi bylo Levany docela líto. Přeci jen neměla jednoduché dětství. Ale postupně co všechno byla schopná udělat. Co jsem taky čekala, vzhledem k tomu z jaké rodiny pocházela. Ale že byla schopna tahle hnusně ublížit člověku, kterého údajně milovala. Běhal mi mráz po zádech. Každopádně příjemné doplnění série.

Keyance
21.01.2021

Novela, která jako doplnění série funguje znamenitě, se mi líbila, většina postav byla na zastřelení, ale to byl taky účel. Knihu jsem četla zároveň s první částí Winter a tak jsem si průběžně doplňovala znalosti o lunární minulosti. Akorát, smutná věc u všech prequelů - člověk ví, jak nakonec skončí, bez ohledu na to, jak moc si přejeme, aby tomu bylo jinak.
7/10

ElikaS
14.01.2021

Knížka nás nás vrací do období před 17 lety. Jak už název napovídá, dozvíme se zde více o životě Levany a o tom, co předcházelo celé sérii. Mám za to, že autorka trochu chtěla, abychom se Levanu snažili trochu pochopit a snad ji i litovali. Ale to se opravdu nedá. Přišla mi otravná a knížka na ni vrhla pravděpodobně ještě horší světlo než celá sága. Bylo naprosto mimo mé chápání, co všechno zvládla provést a čím si to zvládla ospravedlnit. Každopádně knížka se mi líbila a příjemně doplnila celou sérii. Navíc se mi líbil ten nápad věnovat knihu i Levaně, protože myslím, že si to zasloužila.

Julinka679
01.11.2020

A to jsem měla pocit, že po dočtení mi Levany bude i líto. Samozřejmě se tak nestalo, leze mi na nervy víc než obvykle, ona je prostě šílená. Sice neměla nejlepší výchovu a už vůbec ne skvělou sestru ale nejsem si jistá, že to mělo na její charakter nějaký velký vliv.
Konec mě překvapil a to, co se stalo Evretovi mě hodně mrzelo ale bohužel jsem to od té "šílenky" očekávala, takže asi žádné překvapení. Očekávala jsem od ní nejhorší a to jsem dostala. Skvělá práce autorky, na to nejde co říct, ona prostě umí psát! :-)
Za mě právoplatných 5* a už se těším na Winter :-)

Fortuna7
25.10.2020

Nádherně zpracovaný příběh "zlé královny" Levany

aquaver
24.09.2020

Tato doplňková kniha k Měsíčním kronikám byla pěkná. I když chvílemi mě nebavila tolik jako ostatní knihy ze série. Vím, že by mi asi mělo být Levany i líto, ale to co provedla Evretovi, tak se mi možná zhnusila ještě víc. Evreta mi bylo velmi líto. Chápu, že to co ji udělala Channary bylo fakt hnusný a celkově byla její sestra příšerná, ale Levana se od ní tedy zase až tak neliší (kromě začátku).

Malinali
09.09.2020

Celá série je báječná a tahle doplňková kniha o Levaně vysvětluje její povahu. Vlastně byla docela chudák. Výborně napsané...

pavlusci
02.08.2020

Tady dostanete odpovědi na spousty otázek

1v8na
03.07.2020

Jednalo se o doplňkovou novelu k sérii Měsíčních kronik. Celá série mi přišla velmi propracovaná, parádní a měla šmrnc a spád.
U této krátké novely jsem byla jak na kolotoči - chvíli jsem ji hltala a chvíli jsem si říkala, že nám autorka vlastně neservíruje nic nového.

susu12
02.07.2020

smutný

Majka1979
26.06.2020

Veľmi som sa potešila, keď som zistila, že ešte okrem série je aj niečo mimo nej a tak som si knihy hneď kúpila, táto sa mi veľmi páčila, bola som rada, že som sa o kráľovnej Levane dozvedela niečo viac, no a možno tá jej minulosť ju dosť ovplyvnila, ja týmto príbehom Mesíčních kronik žijem, určite si ich ešte rada viackrát prečítam :)

Frida12
16.04.2020

Kniha se mi moc nelíbila. Ostatní díly byli stokrát lepší.

Ailee
14.03.2020

Channary, typická rozmazlená královská čúza, co si myslí, že může všechno, a Levana, holka, co byla vždycky jako druhá, nechtěná, bez lásky. Na jednu stranu vňuká, jaká je chudinka, na druhou si o sobě myslí, jak všechno ví nejlíp a že má vždycky pravdu. Jako postava pro mě nebyla moc uvěřitelná. Na jednu stranu byla fascinující její chladná, pokřivená logika, když si šla za svým. Jako doplněk ke Kronikám ano, jako samostatná kniha nic moc.

andrejci
14.02.2020

Na tenhle díl jsem se hodně těšila. Zajímalo jaká byl Levana vlastně předtím než se z ní stalo ta potvora. Na jednu stranu s ní možná trošku soucítím. Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla ale nakonec se to povedlo a já se můžu vrhnout na poslední díl.

misatrix
14.02.2020

Mam rada knihy zabývající se příběhem hlavni záporné postavy, ale bohužel většina je na jedno brdo - sladká nevinná postava je vtahnuta do sletu události, po které ji přepne v mozku a je z ni masový vrah. Doufala jsem, ze se v teto knize dockam něčeho nečekaného, ale nestalo se.

laurentialey
08.01.2020

Kniha, která vám přiblíží temnou minulost královny Levany. Nevyrovná se Měsíčním kronikám samotným, ale je to skvělá třešnička na dortu. Neřekla bych, že se jedná o oddechovou četbu; dech vám spíše vyrazí.
Kniha mě příjemně překvapila a pomohla mi dostat se k ucelenému názoru na Levanu a ostatní postavy.

zuzana4291
01.01.2020

Jako doplněk celé série, je to dobré. Ale pro mě to bylo trochu nudné. Většinu těch věcí již bylo napsáno v celé sérii. Zde to bylo více do podrobna.

DreamerX9
31.12.2019

Když jsem četla kroniky viděla jsem Levanu jako monstrum ale Channary byla snad ještě horší. Díky knize jsem vlastně pochopila Levaniny důvody pro krutost a pro její chování. Naivní, zasněná holka, která chce být šťastná a obdivovaná i když si to co chce bere svým způsobem litovala jsem jí a tenhle nový pohled na zápornou postavu se mi líbil. Kniha byla krutá, smutná ale krásně napsaná stejně jako předešlé díly a rozhodně byla skvělým doplňkem k serii :)

Rezi29
19.12.2019

Zajímavý pohled na zápornou postavu, jak se vlastně stala tak zlou atd. Útlá knížečka, ale plná informací :)