Hvězdy nad hlavou

Hvězdy nad hlavou https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291150/bmid_hvezdy-nad-hlavou-l4p-291150.jpg 4 530 118

Označení v sérii - 4,5. Jak se Cinder ocitla pod ochranou Michelle Benoitové? Co přimělo Winter k rozhodnutí nikdy nepoužít svůj měsíční dar? A co vedlo k uvěznění Cress v satelitu a k Vlkovu postavení alfy v královnině armádě? Fanoušci Měsíčních kronik v této knize najdou devět povídek, v nichž si mohou přečíst o minulosti svých oblíbených postav. Soustředí se na klíčové momenty raného života hrdinů, které ovlivnily jejich budoucí život.... celý text

Povídky , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Stars Above , 2016

Terry.89
25.01.2018 4 z 5

Měsíční kroniky jsou mou nejoblíbenější fantasy sérií vůbec. Povídky doplňují jednotlivé střípky do charakteru hlavních postav celé série a jsou takovou "třešničkou" na dortu. Přesto jsou jen doplněním. Série by byla stejně úžasná, ať už s nimi nebo bez nich.

Bettybook
20.12.2017 5 z 5

Ta povídka o Thornem? Bomba.

klarinka9974
29.09.2017 5 z 5

Skvělé zakončení. Tento díl všechno vysvětluje, co bylo před prvním dílem a proč je každý takový jaký je. Navíc poslední kapitola je rozkošná :-) a dvě stránky o nové knize Bez srdce, vás rozhodně naláká na další knihu, kterou si nenechám ujít!

Chytuš
04.09.2017 3 z 5

Ajajaj, ačkoli jsem četla hned po Winter, tak tady už měsíční kouzlo nějak vyprchalo... Povinné povídkové doplnění pro milovníky série Měsíčních kronik, nicméně se nemůžu zbavit dojmu, že pokud bych Hvězdy nad hlavou nečetla, ničemu by to nevadilo. Překvapivě se mi nejvíc líbila povídka Malá androidka, která s původní sérií prakticky vůbec nesouvisí...

kristynkal
26.08.2017 3 z 5

Nevydržela jsem a prostě přeskočila k posledním povídkám, abych se dozvěděla jak to dopadlo :) serie celkově super a tohle doplnění jsem uvítala, i když se mi nečte tak dobře jako knihy. Obálka je nádherná, fakt se povedla.

Francesca14
21.08.2017 5 z 5

Já nemám slov. Obzvlášť poslední povídka mě v podstatě rozbrečela dojetím. Je to krásné doplnění celé série, ještě lepší seznámení s příběhem a pochopení postav... Jako vždycky je to čtivé a návykové. Všem fanouškům "Měsíčních kronik" určitě doporučuju.

Princezna22
15.08.2017 3 z 5

Zase čtivá, úžasně napsaná kniha. Ale musím přiznat,že po přečteni celé série se mi tato kniha zda nejslabší.... Povídky se mi zde líbili jen tři a to jen,když primhourim oko... Přečetla jsem to rychle,za mě jednohubka.. Za mě průměr 3 a půl hvězdy. :)

Lucik100
06.08.2017 5 z 5

Skvělý. Je hezké, když příběh dobře skončí a tenhle příběh skončil naprosto fantasticky.

Hanjimka
28.06.2017 5 z 5

Dobré zakončení celé série, mě se to líbilo. Oddychovka na prázdniny.

Adelschutzova
24.06.2017

knížku mám doma, čekám na tu zprávnou náladu,,,ale šíleně mě štve ta obálka. všechny obálky kde jsou lidi se mi nelíbí :D

JupiterFire
23.06.2017 5 z 5

Nemám slov :)

Ree
22.06.2017 3 z 5

Po Winter, kde se postavy navzájem pošťuchovaly a dobíraly si jedna druhou, mi Hvězdy přišly poněkud... nudné. V mnohém to rozhodně doplnilo příběhy předchozích knih, ale ze všech povídek mě doopravdy bavily tři. Nejvíce poslední, protože se konečně zase ukázaly všechny postavy. V hodnocení tak zůstávám na průměru, stejně jako u Nejkrásnější.

Jass
11.06.2017 5 z 5

Komentář k téhle knize jsem musela psát s odstupem, protože mi přišlo, že je naprosto úžasná, i když zároveň jsem si uvědomovala, že zas až tak dokonalá není. Rozhodně má slabší pasáže, rozhodně mohly být vybrány lepší scény, ale víte co? Je mi to fuk (teda, pokud napíše další povídkovou knihu s těmi dalšími momenty, tak jsem rozhodně pro...), protože tenhle náhled do minulosti byl průřezem nejdůležitějších životních momentů těch postav, měly být důležité pro ně, což se myslím vcelku povedlo. Ne vždy nám musí připadat zajímavé to, co je pro druhé důležité. Vím, že u čtení mě některé povídky bavily krapet míň než jiné, ale teď mi přijdou všechny naprosto dokonalé :D. Zoufale chci víc.

Dym
11.06.2017 5 z 5

Co k této knížce můžu říct? Jednoduše je to srdcovka pro všechny, co se zamilovali do Měsíčních kronik. Pohled do minulosti hlavních hrdinů vám je ještě více přiblíží a okouzlí vás také jedna povídka navíc. Ovšem mě se nejvíce dotkla poslední kapitola : )
Nepřeskakujte a nechte si to nejlepší na konec.

Shinju
01.06.2017 5 z 5

Úžasné doplnění série. :)

Aurorita
01.06.2017 5 z 5

Skvělé doplnění celé série, některé povídky byla pravda lepší, než jiné, ale celkově se to četlo velmi dobře. A samozřejmě poslední povídka naprosto parádní

Monisek.B
21.05.2017 5 z 5

Některé povídky jsem už před časem četla v angličtině, ale hlavně kvůli té poslední to stoji za opětovné přečtení. Mohla bych to číst pořád dokola a nikdy to neomrzí... Měsíční kroniky prostě miluju a budu se k nim vždycky ráda vracet

ReziEngli
17.05.2017

Bylo mi líto, že tam nebyla povídka o svatbě Cinder a Kaie :) Ale svatba Scarlet a Zeeva byla nádherná! :) Potěšila mě povídka navíc - Malá androidka, inspirovaná Malou mořskou vílou :) Nádherná byla :) Krásné zakončení série, takové doplnění informací :) Brzy si určitě sérii přečtu znova :)

Evule114
10.05.2017 5 z 5

Mě osobně bylo líto, když povídka skončila, chtěla jsem ať pokračuje dále a tak to bylo u každé, hlavně teda u té poslední, i když ta svatba Scarlet a Zeeva, moc jsem jim to přála, ale myslela jsem, že si počtem o svatbě Cinder s Kaitem, tak nic no, musíme si to pouze a jen představit :-) Každopádně skvělé čtení, mohlo by ho být více :-)

Percabethka
22.04.2017 5 z 5

Když jsem si všimla, že jsem na poslední stránce, hrozně jsem se lekla - protože tohle přeci nemůže být úplný konec! :D
Všechny povídky byly úžasné - nejvíc samozřejmě ty poslední dvě s Kaider ❤❤ A vážně mě dostalo, že autorka udělala z Cinder v povídce Malá androidka tu mořskou čarodějnici :D i když podstatně hodnější, ale stejně :D
Každopádně mi bude celá tahle série hrozně chybět a plánuji si dát brzy re-reading (hned co příběh trošku pozapomenu) ❤