Hvězdy nad hlavou

Hvězdy nad hlavou https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291150/bmid_hvezdy-nad-hlavou-l4p-291150.jpg 4 530 118

Označení v sérii - 4,5. Jak se Cinder ocitla pod ochranou Michelle Benoitové? Co přimělo Winter k rozhodnutí nikdy nepoužít svůj měsíční dar? A co vedlo k uvěznění Cress v satelitu a k Vlkovu postavení alfy v královnině armádě? Fanoušci Měsíčních kronik v této knize najdou devět povídek, v nichž si mohou přečíst o minulosti svých oblíbených postav. Soustředí se na klíčové momenty raného života hrdinů, které ovlivnily jejich budoucí život.... celý text

Povídky , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Stars Above , 2016

DreamerX9
03.01.2020 4 z 5

Ať je to jak chce nikdo nemá rád špatný konce. Ty příběhy byly fajn doplňkem a i takovým tím kdy si člověk řekl "aha tak proto to bylo takhle" u spousty sérií by fakt neškodilo kdyby byla ještě takováhle kniha navíc kde by byly trošku víc rozepsaný jiný postavy nebo i samotný děj ale bohužel ne vždycky je to dobrý a někdy i jedna taková knížka zkazí celou představivost. Tahle se mi líbila a souhlasím, že některé příběhy byly zajímavější než druhé ale nejkrásnější byl samozřejmě pohádkový konec ♡

Elsasbooks
06.11.2019 2 z 5

Tenhle povídkový díl je nejhorší z celé série, nic nového o příběhu nepřinese a je tím pádem zbytečný.

AnDyB
18.09.2019 5 z 5

krásné zakončení :) Každý by si měl přečíst ne jen jako doplňkovou knihu, ale jako celkové završení a ukončení měsíčních kronik :)

Andynka
15.09.2019 4 z 5

To bylo krasneeee. Tyhle krátké příběhy mě moc bavilo číst. A nejkrásnější byl samozřejmě ten poslední, kde se krásně završil celý příběh měsíčních kronik.

Aggie.
04.09.2019 5 z 5

Perfektní knížka pro někoho, kdo zoufale potřebuje další příběhy ze světa Měsíčních kronik, takže přesně pro mě. Je to krásné, nostalgické připomenutí postav. Btw. Bavilo mě sledovat jak se rozvíjí příběh androidů s jejich chybnými osobnostními čipy. Vždycky jsem si pomyslela "deviant!", fanoušci Detroit: become human znají :D

Audrina
13.08.2019 4 z 5

Jako doplnění celkového příběhu se jedná o velmi dobrý nápad. Bohužel, ne všechny povídky mě úplně zaujaly a moc jsem nechápala jejich celkový smysl. Každopádně ta závěrečná byla opravdu nádherná

elik-play5518
03.08.2019 5 z 5

Krásné povídky.

6484
22.07.2019 4 z 5

Dozvěděla jsem se hodně o svých oblíbených postavách. Nádherný konec.

DracoMalfoy
06.07.2019 5 z 5

Všechny povídky byly skvělé a zajímavé. Mě osobně nejvíce bavila povídka Malá androidka.

Lokina
01.07.2019 5 z 5

Co jiného bych měla napsat, než že se mi to líbilo. A že jsem vděčná za tuto doplňkovou knihu, díky níž jsem se mohla vrátit do světa Měsíčních kronik. Je to dokonalé, krásné a dojemné, zvlášť poslední kapitola :-)
Každá kapitola mě pobavila, rozesmutnila nebo jako u poslední kapitoly jsem se tetelila štěstím, že všichni hrdinové chystající svatbu, jsou pohromadě :-)
Kniha nemůže uniknout fanouškům této série, protože dotváří celek celého příběhu.

Kyta
10.06.2019 4 z 5

Krásné doplnění celé čtyřdílné série, které potěší snad každého fanouška!

Hned první povídka s názvem "Strážkyně" mě oslovila a považuji ji za jednu z těch nejvydařenějších. Je v ní popsané, jak se Michelle Benoitová stala ochránkyní Selene i co vedlo k tomu, aby k ní Scarlet šla bydlet. V dalších povídkách se autorka věnuje našim již známým postavám a událostem, které pro ně byly klíčové - Cindeřiny první dny strávené se svou adoptivní rodinou, Vlkův nástup do královniny armády, Cressino uvěznění v satelitu, odkud mohla špehovat dění na Zemi, nebo Thorneovo odhodlání jít si za svým snem (tato povídka byla jedna z těch slabších, přišlo mi, že se tam nic neděje). Hodně mě bavil příběh o Winter, kde je vysvětlené, proč se rozhodla nikdy nepouřít svůj dar - za to jsem ji obdivovala, protože radši snášela halucinace, než aby někomu nesvobodně vkládala myšlenky do hlavy. Také se mi líbilo to prostředí, ve kterém se tato povídka odehrávala, tedy na Měsíci.

Mile mě překvapila povídka "Malá androidka", která byla napsaná na motivy Malé mořské víly. Líbil se mi ten nápad, kdy se androidka zamiluje do člověka, mně to přijde dost zvláštní, ale také zajímavé a poutavé.
Když jsem došla k setkání Cinder s Kaiem, které bylo vyprávěné z princova pohledu, zase jsem se vrátila zpátky v čase, kdy jsem četla první díl série. Moc mě to bavilo a hned jsem dostala chuť přečíst si "Cinder" znovu.
A svatba Scarlet a Vlka byla už třešnička na dortu, bonus, který nám, fanouškům, byl dopřán. Tuto část příběhu jsem si užívala asi nejvíce, protože se tu objevují všechny naše milované postavy, takže co víc si přát!

Některé příběhy poutavější více, některé méně, ale jako celek to dává krásnou sbírku. Ne všechny povídky byly čtivé, občas mě čtení i nebavilo. Tato sbírka asi není úplnou nutností, protože většina těch příběhů jsou čtenářům známa ze série, nicméně ráda jsem se vrátila do tohoto světa a znovu se setkala se svými oblíbenými postavami!

katka-kacav3318
24.05.2019 5 z 5

Nezklamalo. Úžasný hned precteny. Vadilo mi, že tam Thorne balil někoho jinýho než Cress, ale přežila jsem to. A ta poslední část s tou svatbou byla prostě nejlepší.

seredomi
15.05.2019 5 z 5

Mile, čtivě a jednoduše doplňuje skvělou sérii. Žádná pobídka nezaostává a čtenář se dozví, co touží zvědět.

Adelin239
04.05.2019 5 z 5

Jedna z mála knih, u které mi ukáplo i pár slz...některé příběhy byly smutné, jiné zase naopak veselé. Nejvíce se mi zřejmě líbil poslední díl, díky tomu, že tam byly všechny mé oblíbené postavy pohromadě. No řekněte, svatba Scarlet a Vlka? Kdo by řekl, že tihle dva budou mít svatbu jako první? Já tedy ne :D.
Takže, když to všechno shrnu jedním slovem, byla to prostě nádhera. Opravdu. Knihu rozhodně doporučuji přečíst, především všem milovníkům Měsíční kroniky...Litovat rozhodně nebudete :-)

6370
01.05.2019 5 z 5

Nádherná kniha o tom co se stalo z ostatními.
Ta svatba byla nejhezčí.

girdi
14.04.2019 4 z 5

Bylo to milé. Některé příběhy zajímavější, některé až trochu moc "o ničem", ale když hrdinky a hrdiny máte rádi... není, co řešit. :-) Pro víkendové pohodové počtení jako stvořené.

Etule
04.03.2019 4 z 5

Mám ráda, když ve mě knihy probudí pocit, jako bych se setkala se starými přáteli. Opět jsem se mohla špičkovat s Thornem, soucítit s Winter (a fandit jí a Jacinovi), rozplývat se nad Vlkem a závidět ho Scarlet, věřit v lepší zítřky společně s Cress a těšit se z opětovného shledání Cinder s Kaiem. Moc pěkné čtení. :) Těším se na komiks, až se k němu někdy konečně dostanu.

blonďatá.luc
12.02.2019 4 z 5

Taková sladká tečka za celou sérií. Bylo milé vrátit se do dětství hlavních hrdinů a přečíst si o zásadních momentech jejich dospívání. Nejvíce se mi ale líbily poslední tři povídky a to povídka s novou postavou (převyprávěná Malá mořská víla), povídka o prvním setkání Cinder a Kaita - tentokrát z jeho pohledu a taky poslední povídka, která prostě byla dokonalou sladkou tečkou. Pokud se vám líbily měsíční kroniky, tohle si musíte pořídit! Rozhodně nebudete litovat.

warca
16.01.2019 5 z 5

Moje milované Měsíční kroniky. Povídky krásně doplnily celý příběh. Byl to způsob, jak ještě chvíli pobýt ve světe měsíční královny/ kyborské mechaničky Cinder, nebojácné přímočaré Scarlet, roztomilé bezelstné Cress a krásné šílené měsíční princezny Winter. Sérii Marissy Meyerové z celého srdce miluji. Povídky byly poutavé, zajímavé, vtipné, smutné, hluboké, čtivé a dokonalé jako všechno od ní. Mohla bych ji vychválit do nebes. Svět, který vytvořila, je pro mě opravdu srdcovka!

Kessetra
09.12.2018 4 z 5

Příjemná knížka, už jen na doplnění celé série. Některé povídky pro mě ani nebyly až tak zásadní. Stačily by mi pouze ty o Cinder. Ale hezké uzavření celé série :)