Hvězdy nad hlavou

Hvězdy nad hlavou https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291150/bmid_hvezdy-nad-hlavou-l4p-291150.jpg 4 530 118

Označení v sérii - 4,5. Jak se Cinder ocitla pod ochranou Michelle Benoitové? Co přimělo Winter k rozhodnutí nikdy nepoužít svůj měsíční dar? A co vedlo k uvěznění Cress v satelitu a k Vlkovu postavení alfy v královnině armádě? Fanoušci Měsíčních kronik v této knize najdou devět povídek, v nichž si mohou přečíst o minulosti svých oblíbených postav. Soustředí se na klíčové momenty raného života hrdinů, které ovlivnily jejich budoucí život.... celý text

Povídky Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Stars Above , 2016

Niu
07.01.2022 4 z 5

Za Měsíčními kronikami udělána tečka. Mám radost, ale zároveň cítím smutek, že už nebudu součástí toho velkého příběhu. Ale co. Vždy si můžu znovu otevřít a začíst se :o)
Tato kniha byla psána formou jednotlivých příběhů, které se udály před i po. Musím se přiznat, že u tohoto dílu jsem se trochu nemohla začíst nebo soustředit. Ale to je preferencemi, které mám. Raději čtu několikaset stránkové knihy celého příběhu než krátké příběhy, každý o něčem jiném. I když nenechte se zmýlit. Tady všechno do sebe zapadá skvěle. Stejně nejvíc se mi líbily příběhy Cinder.
Pokud budu hodnotit celou sérii, tak nemůžu jinak než 5*. To, že mohou být podány pohádky sci-fi formou a že to nadchne dospělého jedince, mluví za vše :o) Určitě doporučuju všem, kteří chtějí něco netradičního.

houdkic
04.01.2022 5 z 5

Krasny navrat k oblibenym postavam a jejich osudum.

Luigi1
07.08.2021 5 z 5

Jsem spokojen se čtením i se zakončením celé serie Měsíčních kronik.

martineknatasa
02.08.2021 5 z 5

Povídky mne nezklamaly. Líbily se mi a kdo četl Měsíční kroniky, měl by si přečíst i tuto knihu. Doporučuji.

dianaxn
08.07.2021 4 z 5

Tohle je prequel / sequel s 9 povídkami k Měsíčním kronikám, které navazují po Winter (i když ne chronologicky) a rozhodně by si je měl přečíst každý fan Měsíčních kronik.

Povídky 1-8 jsou prequely o dětstvích jednotlivých hrdinů, o tom, co předcházelo a jsou tam momenty, které byly v nějakých dílech už zmíněny nebo něco dovysvětlují.

Povídka 9 je pro změnu sequel, která sleduje dění po posledním díle (Winter), což je zároveň i moje nejoblíbenější část, a lepší zakončení pro tuhle sérii si ani nedokážu představit.

takhle bych hodnotila jednotlivé části:

1. Strážkyně ★★★★
8. Mechanička ★★★★
9. Něco starého, něco nového ★★★★★

lucakuca
03.06.2021 4 z 5

Povídky o tom, co předcházelo u každého z Měsíčních kronik. Na jednu stranu super, na druhou jsem krapet zklamaná, že jsou to povídky, vždyť by to bylo peckovní jako další knihy.
Jsou to prostě drobky. Ale krásné drobky. Jako dráždění hladové šelmy plátkem šunčičky, bych to viděla.

Karoli282
12.03.2021 5 z 5

Skvělé doplnění jedné z mých nejoblíbenějších sérií. Jedná se o několik krátkých povídek, ve kterých se dozvíme více o našich oblíbených hrdinech. Všem doporučuji.

Julinka679
27.01.2021 5 z 5

Dlouho jsem přečtení této knihy odkládala, nechtěla jsem se s touto sérií rozloučit ale čas nadešel.
Kniha je tvořena 9 povídkami, které líčí příběhy našich oblíbených postav z Měsíčních kronik předtím než se všichni setkali, z nichž jedna je bonusová a odehrává se až po událostech posledního dílu.
Všechny povídky mají něco do sebe ale tou nejlepší je pravděpodobně ta poslední Něco starého, něco nového.
Celou sérii jsem si naprosto užila, zamilovala si téměř všechny postavy (až na Levanu, ta mi vážně lezla krkem :D) a také jsem si zamilovala ty překrásné obálky!
Ti, kteří četli tak ví, že se nedá hodnotit jinak než plným počtem, takže za mě 5* a naprosto doporučuji :-)

ElikaS
14.01.2021 5 z 5

Tato knížka je skvělým doplňkem pro milovníky Měsíčních kronik. Dozvíme se v ní mnoho zajímavých příběhů, které byly v sérii zmíněny, ale nedostalo se jím větší pozornosti. Krásně tedy doplňují původní příběh. Většina povídek je vlastně smutná, nebo alespoň dojemná. Je vidět, že naši hrdinové neměli lehký osud. Poslední povídka mě vyloženě potěšila o hrozně jsem si užila, že jsme se mohli vrátit k naším oblíbeným postavám i v budoucnosti.

Ailee
09.01.2021 5 z 5

Příjemné doplnění Kornik. Ne vždy mě to bavilo, ale ta poslední povídka byla tak sladká, že nemůžu jinak, než v návalu hřejivých pocitů dát za pět! :-)

Fortuna7
26.10.2020 5 z 5

Pro fanoušky Měsíčních kronik ta nejlepší možná knížka

1v8na
12.10.2020 4 z 5

Povídky k celé samotné sérii Měsíčních kronik byly taková třešnička na dortu. chyběla mi v nich akce a napětí jako v samotných dílech, nicméně to beru tak, že mělo jít o doplňkovou povídkovou knihu.
Celou sérii kronik jsem si užila.

aquaver
24.09.2020 5 z 5

Povídky se mi velice líbili. Ani nevím, která byla z nich nejlepší, všechny byly pěkné. A ten příběh o androidce byl dojemný. Doporučuji celou sérii, je totiž přímo úžasná ❤ Určitě se k této sérii někdy v budoucnu vrátím. Jen mě trochu mrzí, že už je to konec skvělé série :(

Malinali
17.09.2020 5 z 5

Loucim se s serii Mesicnich kronik timto poslednim dilem. Cela serie je skvela. Zde byly jednotlive pribehy z detstvi hlavnich postav + pribeh (na motivy Ariel) navic. Nadhera.

pavlusci
18.07.2020 5 z 5

Něco trošku jiného,než na co jste zvyklí u předešlých dílů, ALE! Je to skvělý!! Dozvíte se dost nových věcí a konec je parádní!!! Povedené ukončení celých Měsíčních kronik! Doporučuju!!!

susu12
02.07.2020 5 z 5

krásný

mia.com
17.02.2020 3 z 5

Nemám ráda takovéto doplňující knížky k sériím, kde autoři vymýšlejí příběhy z doby před začátkem samotné série. Mě to prostě kazí dojem a proto je nikdy nečtu (tady jsem také nesáhla po Nejkrásnější). Po přečtení komentářů jsem četla jen zmíněnou poslední povídku jako milé zakončení série. Příběh mohl být klidně ve zkrácené verzi součástí posledního dílu série. Nestalo se nic, co by nikdo nečekal.

andrejci
14.02.2020 5 z 5

Skvělý návrat jak se vrátit do tohohle úžasného světa. Hodně jsem si to užila a bylo fajn se vrátit ke starým známým. A ten konec byl skvělý.

laurentialey
10.01.2020 4 z 5

Oddechová kniha plná bonusových povídek. Splnila má očekávání a málem ukáplo pár slziček. Lepší zakončení Měsíční kroniky mít nemohly.

zuzana4291
04.01.2020 5 z 5

Skvělé zakončení celé série knih Měsíční kroniky. Hezké povídky, které více přiblíží hrdiny a u poslední povídky mi i ukáplo pár slz.