Cress

Cress https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202363/bmid_mesicni-kroniky-cress-Whs-202363.jpg 5 1488 273

Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem. I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Cress , 2014

ReziEngli
05.05.2017 5 z 5

Prostě skvělá kniha, jako předchozí díly. Sice mi místy příběh přišel trošku zbytečně natahovaný, ale jinak mě kniha moc bavila.

IvankaM
26.04.2017 5 z 5

Tato série je čím dál tím lepší. Prostě jedno velké wow!

nikol2178
26.04.2017 5 z 5

Nádhera!! Byla to asi nejtlustší kniha jakou jsem kdy četla, ale přečetla jsem ji jedním dechem. Také jsem se u toho zasmála, opravdu tam byly i skvělé okamžiky k smíchu, ale také jsem si i pobrečela. Těším se na další díl. :)

natalie2171
25.04.2017 5 z 5

Už ani nevím, kdy jsem do příběhu tak hluboce upadla. Je to snad tak krásným dějem, který má hlavu a patu? Nebo snad postavami, které jsou natolik odlišné, že jsem si každou zamilovala? Mnoho věcí, které jsou na této knížce tak krásné.

Pucik13
23.04.2017 4 z 5

I třetí díl si drží svou kvalitu. Tempo příběhu mi vyhovovalo, jednotlivé příběhy postav do sebe zapadají - autorka to má skutečně promyšlené. Moc se těším, jak to dopadne... tak hurá na další díl☺

Percabethka
20.04.2017 5 z 5

V každé dobré knize musí být nějaký vtipálek, který vždycky odlehčí i tu nejstresovější situaci, viď, Thorne? :D ❤
SPOILER
Jsem ráda, že se zase propojila dějová linka Kaie a Cinder :)

Hanjimka
20.04.2017 5 z 5

Přečteno, nutně potřebuji další díl. Je to dobře napsaná série. Napětí posledních stránek mě zatím vždy nadchlo pro další díl.

Blaufik
16.04.2017 5 z 5

Děj je opět úžasně promyšlený a všechno se nám krásně spojilo, nikde nic neskřípe a všechno šlape jak má. Je více než jasné, že na nás čeká opravdu dechberoucí zakončení jedné úžasné série do které se s radostí pustím, ba co více, po dočtení této pecky jsem měla pocit, že Winter potřebuji okamžitě !

Více v mé recenzi v záložkách.

andyval
16.04.2017 5 z 5

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!
Sevřelo se jí srdce. ,,Kapitáne?‘‘
Zpozorněl. ,,No?‘‘
Zatahala za šifon na sukni. ,,Myslíte, že nás svedl dohromady osud?‘‘
Přimhouřil oči a po chvíli přemýšlení zavrtěl hlavou. ,,Ne. Jsem si vcelku jistý, že to byla Cinder. Proč?‘‘

Já jsem z toho nemohla :D. S každým dílem se do této série zamilovávám víc a fakt nevím co bude, až ji celou přečtu. A to píše člověk, který sci-fi ani fantasy nemá rád.

girdi
10.04.2017 4 z 5

Milá hackerka, vtipný Thorne...příběh se dále pěkně rozvíjí. Čte se to úplně samo :-)

Njzy
09.04.2017 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha! A ta scéna na konci Kaider ooooh :*

Klarsik3
08.04.2017 4 z 5

Ani bych neřekla, že ma kniha tolik stran.. Čte se sama :) Člověk se snadno začte.. Prostě a jednoduše mě to zase bavilo :)

PeťkaW.
21.03.2017 5 z 5

Tak tohle byla jízda! I bez přečteného posledního dílu si myslím, že můžu tuto sérii označit za jednu z nejlepších, které jsem četla. Výborný příběh, který vás strhne, sympatické postavy, které vám zkrátka přirostou k srdci, krásně čtivý styl psaní, originální pojetí příběhu... Opravdu není moc, co by mohl člověk vytknout. Krom poměrně snadné předvídatelnosti, ale k té se časem propracuje asi každý čtenář, jež má už něco načteno. Postava Cress sice působí zpočátku trochu... jak to jenom říct... zmateně a bláznivě, ale po pár stránkách zjistíte, že se vám vlastně právě kvůli tomu líbí. Trochu mě mrzí, odsunutí postavy Cinder na druhou kolej. Maličko se tak "zabrzdil" její vývoj, ale na druhou stranu je to pochopitelné, vzhledem k nárůstu počtu dalších hrdinů. Sečteno, podtrženo - jde o výbornou sérii, která vás chytne, i když sci-fi žánru, stejně jako já, neholdujete.

faoleha
20.03.2017 5 z 5

Thorne!

pink_ivy
01.03.2017 4 z 5

První díl Měsíčních kronik, ze kterého jsem víceméně nadšená. Vadilo mi, že byla Scarlet polovinu knížky úplně mimo, Cinder mi pořád taky nepřirostla k srdci, jenže v tomhle díle mi všechny ty nedostatky naprosto vynahrazovala dvojice Cress a Thorne.

První díl působil jako splácanice a jsem ráda, že mi autorka stále potvrzuje, že to přece jen měla trošku promyšlené a příběhy do sebe naprosto nenásilně zapadají. Tenhle byl rozhodně zatím nejlepší, jsem zvědavá na další.

Shinju
23.02.2017 5 z 5

TY jo nemám slov, prostě úžasné. (♥_♥) *(^O^)*

E.lisabeth
17.02.2017 5 z 5

Třetí díl mi maximálně zlepšil dojem ze Scarlet, posledních 200 stran jsem četla do noci, protože nešlo přestat. Cressin příběh s Thornem jsem si zamilovala a co nejdřív potřebuju další díl:)

lucka7508
07.02.2017 5 z 5

Opět autorka nezklamala :-)

Kačí137
30.01.2017 4 z 5

Cress má celkem hodně zvratů, dej se vyvíjí rychle a nejsou tam zbytečné kecy a nudné pasáže. Nesnáším popisy do takových detailů, že nemáte prostor na fantazii. Tady je to absolutně v pořádku. Postavy se taky nenudí, spisovatelka je nedá oddechnout a nás také ne. A ten konec je vážně fajn. Jsem zvědavá, jakým způsobem teda nakonec vyhrají (což je jasné,že). Zatím jsou rádi, že celkem přežívají :-D

Markouš
15.01.2017 5 z 5

Já tuhle sérii fakt zbožňuju ❤Všechny postavy jsou naprosto dokonalé a příběh velmi poutavý. Musím honem přečíst Winter jinak se asi zblázním :D

roboti kouzla Měsíc romance kyborgové

Marissa Meyer