Cress

Cress https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202363/bmid_mesicni-kroniky-cress-Whs-202363.jpg 5 1488 273

Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem. I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Cress , 2014

katka639
19.01.2019 5 z 5

Zamilovala jsem se do téhle série. Už se těším na Winter.

laura
16.01.2019 5 z 5

S každým dalším dílem bych nejraději dala víc a víc hvězdiček, tohle je zatím nejlepší díl z této série, nabitý adrenalinem, napětím, jiskřivými střípky vznikajících lásek, a hlavně humorem, kterým oplývá zejména kapitán Thorne :) Prostě, líbí se mi to čím dál víc a myslím si, že mi nakonec všichni budou chybět...

"Jestli vám to nevadí, tak vás teď zabiju..."
"O, jste to vy ale gentleman..." :) :)

Co dodat? Čtěte. Budete se bavit, budete překvapení, budete se o ně bát, a budete jim fandit. A bude vám líto, že ta báječná jízda už skoro končí...

Alex.Barunka
31.12.2018 5 z 5

Cinder byla průměrná, Scarlett byla skvělá, ale Cress je výborná!

roso.mak
25.12.2018 3 z 5

Ok, tak tady se to začíná dost táhnout a plány na sesazení zlé královny jsou dost fantasmagorické. Ale budiž.

denniys
22.12.2018 5 z 5

Další krásný díl této série..líbí se mi postupné přidávání hrdinek,krásná propojenost děje a neustálá akce..samozřejně i ty romantické linky,ale to bych radši snad ani nepřiznávala :D

Bookgirl
22.12.2018 5 z 5

Tohle bylo ještě lepší než první a dokonce i druhý díl. Bylo to opět plné akce a Cress mi byla sympatická. Jsem z této série unešená a těším se na Winter.

Lorej
02.12.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších rettelingových sérií, co jsem zatím četla!
Tímto dílem autorka ihned navazuje na konec Scarlet, který byl poměrně hektický. Dál rozvíjí příběh našich už dobře známých hrdinů, ale hlavně přidává příběh další dívky, v družici uvězněné Cress.
Naprosto mě příběh pohltil a už se nemůžu dočkat, až se mi do rukou dostane poslední díl Měsíčních kronik.

Zabka27
28.10.2018

Nádherná obálka knihy a k tomu opravdu povedený třetí díl Měsíční kroniky. Cress je trochu bláznivka a naivka zároveň a právě v tom je tak geniální, doslova! Děj příběhu je úžasný, jsem zvědavá na závěrečný díl!

Peetullka
21.10.2018 5 z 5

Zatím nejlepší ze série :)

Alexxxka
03.09.2018 5 z 5

Naprostá pecka!!! Tahle série mě baví čím dál víc :-)

roman9276
31.08.2018 5 z 5

Třetí pokračování a zase pecka. Cress alias Locika, špičková hackerka, trochu naivní holčička, co čeká na svýho prince a je uvězněná v satelitu. Díky tomu je to taková naivka, která zná život jen z obrazovek. Chvílema sem zase vůbec nedejchal, tolik zvratů jsem teda vůbec nečekal, a teď hurá na Winter.

Tofinka
27.08.2018 3 z 5

Za mě zatím nejslabší díl série.
Cress mi z nějakého důvodu nebyla sympatická. Děj mi plynul strašně rychle, jako bych ho ani pořádně nevnímala...
Těším se na další díl Winter a doufám, že se dočkáme pořádné akce ;).

Canney
23.08.2018 3 z 5

3,5*
Na čtení Cress jsem se těšila nejvíc, což je možná důvod proč jsem z tohoto dílu tak trochu zklamaná. Měla jsem přehnaná očekávání. Ve spoustě recenzích jsem totiž četla, že tento díl je jejich nejoblíbenější z celé série. No, já stále zůstávám u Scarlett a té v Cress bohužel moc nebylo.
Začátek jsem milovala, ale pak se to nějak zlomilo a už jsem se nemohla znovu pořádně začíst. Začala jsem se nudit a to i přesto že tam byla spousta akce a více méně se stále něco dělo. Konec ale opět stál za to!
Taky se tu poprvé objevila Winter, která mě docela navnadila na závěrečný díl této série. Ještě předtím ale chci přečíst Nejkrásněší.

Ajda300
09.08.2018 5 z 5

Když jsem dočetla Cress, tak jsem si nemohla pomoct a musela jsem Cress z popisu porovnat z tou na obálce. Vždyť ty vlasy měla mít zacuchané.
Kromě obálky ale nemůžu nic vytknout.

Jostik_21
08.08.2018 5 z 5

Ou, ou, ou. Chudák Thorne. Marissa je fakt třída, to jak dokáže psát více dějů na jednou do jedné knížky a přitom dávají smysl, to jak dokáže psát a když to vypadá, že bude vše OK, něco se najednou stane. Fakt super. Všechny postavy (Cinder, Kai, Jacin, Thorne, Cress, Vlk, Scarlet, Dr. Erland, Iko, Konn Torin a další - ale i postavy, co už umřeli v předchozích dílech: císaře Rikan, Pivoňka, Michelle) jsem si oblíbila, kromě LevAny. Ale i ta měla své kouzlo a jelikož, jsem už četla Nejkrásnější, nemůžu Levanu zas tak moc soudit, takže ji chvilkama nenávidím a chvilkama mi nevadí a chápu ji. Když tak přemýšlím tak ji ze 78% nenávidím.

Ticiana
03.08.2018 5 z 5

Tak to melo izasnej spad. Chvili jsem si myslela jako ze uz budou okey a pak... puf a bylo to jinak. Pecka. Tahle serie mne fakt bavi.

MiraiYume
03.08.2018 5 z 5

Autorka vytvořila fantastický svět, inspirace známými pohádkami v každém díle série je jen okrajová, výborně vyváženému příběhu to jen dodává na zajímavosti. Moc se mi líbí styl psaní Meyerová, je neskutečně dobrá vypravěčka, v jejích knihách nejsou téměř žádná hluchá místa. Cress je nabitá akcí, příběh graduje, ale stále se dozvídáme spoustu nového. V žádné kapitole nás nenechá vydechnout. Thorn je stále mou nejoblíbenější postavou. Cress je skvěle vykreslená, úplně jsem ji viděla před sebou a celkově mě ta zápletka s ní bavila. Levanu nesnáším čím dál víc a doufám, že ta svůj šťastný konec mít nebude! Je z ní záporák každým coulem. Musím zjistit, jak to dopadne! :-)

Belisima
26.07.2018 5 z 5

Nejúžasnější díl z celé série, Cress v družici jako zakletá princezna ve věži? Perfektní, neskutečně zajímavé, vtipné, já jsem byla nadšená.

AnickaGr
10.07.2018 5 z 5

Skvělé pokračování příběhu s dalšími skvělými postavami, které si člověk nemůže nezamilovat. Vtipné pasáže střídají napínavé, takže knihu nemůžete odložit, dokud nezjistíte, jak to všechno dopadne.

zinon
02.07.2018 5 z 5

Opět velmi povedené...jsem zvědavá na poslední díl :)

roboti kouzla Měsíc romance kyborgové

Marissa Meyer