Cress

Cress https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202363/bmid_mesicni-kroniky-cress-Whs-202363.jpg 5 1488 273

Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem. I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Cress , 2014

Pollbooks
03.03.2022 4 z 5

Nadšení z prvních dvou dílů mě po pár stránkách celkem přešlo. Cress mi byla od začátku dost nesympatická, sice chápu že byla dost dlouho odstřihnutá, ale i tak mi její chování místy trhalo žíly.
Naštěstí to vyrovnal Thorne, který byl naprosto boží. Lociku jako pohádku ( Na vlásku ať si rozumíme ) je jedna z mých nejoblíbenějších pohádek a Flynn (Evžen) je Thorne jak vyšitý ,.

Znovu se nám tam objeví padouch aka Levana, která je ještě lepší než v předchozích dílech. Asi mám prostě slabost pro padouchy
Autorčino psaní je zase naprosto famózní, tomu nemám vůbec co vytknout a myslím si že by si to měl přečíst každý milovník fantasy.

Líbí se mi zase střídání pohledů a pak i to jak se znovu všechny postavy setkají. Epický!
Znovu objevení některých postav z Cinder mě potěšilo, nebudu však říkat kterých protože by to byl těžký spoiler.
Hlavně to jedno zjištění mě totálně odrovnalo

Prosím přečtěte si to všichni protože pak sami uznáte že je to top fantasy série all the time ️

Fallenyard
20.02.2022 5 z 5

Opět to nemá chybu, není nic, co bych mohla vytknout. Děj nádherně navazuje a v jednu chvíli mě úplně dostalo geniální propojení místa, času a zároveň vztahů, které mezi sebou momentálně postavy měly (setkání v pouštním městě)! Charakter Cress je zas úplně jiný, než předchozí hrdinky (a jiný, než jsem očekávala já) a ač jsem se bála, že si ji po Scarlet tak neoblíbím, opak je pravdou. Thornův charakter se dobře a logicky rozvíjí a dvojice Thorne/ Cress je ultimátně roztomilá :D Je to tak nepínavé, že nejde knihu odložit. Perfektní práce!

Kaila146
13.02.2022 5 z 5

Marissa opět nezklamala!

Zuzi04
02.02.2022 5 z 5

Tak tohle je můj nejoblíbenější díl z celé série!
Vztah mezi Cress a Thornem byl neskutečně sladký a moc jsem si užila jejich putování pouští.
Co bylo rovnež skvělé (a místy zábavné), bylo postupně budované přátelství mezi všemi našemi postavami.
Za mě plný počet hvězd :)

Petra-1
15.01.2022 5 z 5

Opět skvělé. Vše do sebe hezky zapadá a já se těším na zakončení série.

KarolinaBer
03.01.2022 5 z 5

Nejlepší dil z cele série. Cress se stala mou oblíbenou postavou v cele serii. Dej byl výborný, napínavý. Neslo přestat cist

ElessaRiverbow
22.12.2021 5 z 5

Třetí díl Měsíčních kronik byl úžasný, možná ještě o něco úžasnější, než ten předchozí. Děj rychle odsýpal a rychle jsem se začetla. Ani jsem neměla pocit, že čtu knihu s 600 stranami, jak rychle jsem ji měla přečtenou. Cress jsem si zamilovala, přišla mi sympatická a s Thornem, kterého jsem si oblíbila mnohem více, než v předchozí knize, mi přijdou jako skvělá dvojice a na jejich kapitoly jsem se vždy těšila. Trochu mě mrzí, že po rozdělení skupiny, tam nebylo moc kapitol se Scarlet, protože mě zajímalo, co se s ní stalo. Nakonec se její kapitola objevila ke konci, a díky ní jsem zvědavá, co se bude dít v dalším dílu.

Niu
18.12.2021 5 z 5

Nečekala jsem, co v sobě rozpoutám, když se pustím do Cinder. Pááááni, tohle je skvělé. Původně jsem myslela, že to budou samostatné příběhy, ale nikoli. Každá knížka navazuje na předchozí a více seznamuje s dalšími a dalšími hrdiny. Cress byla skvělá, stejně tak Thorne. Všichni jsou skvělí. Je to akce od začátku. Někdy v kapitole 39 jsem zadržovala dech a čekala, co bude. Už se těším na Winter a jsem zvědavá, na co, že to bude retelling.

Verča@
07.12.2021 4 z 5

Musím se přiznat, že tenhle díl jsem četla poměrně dlouho. V první polovině se nic moc nedělo a já knihu pořád odkládala. Ale když se tou první půlkou prokoušete, zbytek knihy je nabitý akcí a nečekanými zvraty. Posledních sto stránek jsem doslova zhltla najednou a i slzička ukápla. Moc jsem si užila skvělé konverzace a vtipné momenty. Bylo to krásné, dojemné a dokazovalo to, že (nejen) lidé jsou pro přátelství a lásku ochotni zajít kamkoli. I když bych tento díl zatím označila za nejslabší, přesto celou sérii moc doporučuji. 4/5⭐

tereza7804
29.11.2021 5 z 5

Vždycky než jdu na další díl, tak si říkám ,,To nemůže už přece být lepší, to prostě nejde!´´.
Marisso, přestaň psát tak dobře, odkud mám brát tak vysoká hodnocení?! Cinder jsem s klidným srdcem dala 4,8/5 a Scarlet 5/5... a co teď? Cress byla tak pětkrát lepší a to opravdu nepřeháním. Dechberoucí zápletky, skvěle popsané prostředí (aneb ne moc, ale tak akorát na pochopení) a úžasné postavy. Kamarádství Cinder a Thorna mě vážně v pozitivním směru zabíjí. Dusila jsem se během čtení smíchy i slzami. Těch 600 stran vám uplyne až MOC rychle. Tomuhle se říká neuvěřitelný talent.
6/5 - co se dá dělat :D

yvett239
06.11.2021 5 z 5

Já věděla, že bude problém s nedostatkem hvězdiček. :D Cinder jsem ohodnotila 4/5, Scarlet 5/5, ale co teď, když Cress je ještě o chlup lepší?

Říkala jsem si, jak si autorka poradí s přibýváním hlavních postav a tedy i linek, a poradila si fikaně. Od Scarlet jsme si pomyslně odpočinuli (ale bojím se o ni), abychom mohli poznat Cress. Tu jsem si zamilovala, roztomilou mimoňku. Přestávám řešit, koho mám ráda víc a koho míň, všichni hlavní hrdinové jsou osobití, skvělí a strašně mě baví. Koho jsem si ale extra oblíbila, protože jsme ho mohli poznat takřka dokonale, je Carswell Thorne. Jedna ukázka za všechny:

„Vítejte na palubě Zvonečníku, Vaše Vznešenosti. Kapitán Carswell Thorne, k vašim službám.“ Uklonil se.
Kai se zamračil. „Jo, vás poznávám.“
„Skutečně?“ Jeho úsměv se ještě víc rozšířil a muž šťouchl loktem do dívky. „Poznává mě.“

Tady jsem se rozchechtala, živě jsem si Carswellův samolibý úsměv a celou tu scénu představila. Elegance asi jako Jack Sparrow. :D
Co jsem ale doteď nepochopila - proč mu Cress pořád vyká. Vzhledem k tomu, že jsou asi o tři roky od sebe mi to přijde úsměvné, ale asi chápu, jaký pocit to má navozovat. Nicméně víc by mi to sedělo do situace, kdy je Thorne o dost starší než Cress, ale to by asi nebylo moc YA.

Seznámení s Winter mě navnadilo, jsem na ni zvědavá. A vůbec jsem zvědavá, jaké další zvraty se na nás chystají v dalším díle. Naštěstí jsem na poslední chvíli zjistila, že Nejkrásnější - Příběh Levany je lepší číst před Winter. Takže pozor na to. :)

Wolf12
31.10.2021 5 z 5

Cress je super kniha překvapilo mě, že byla ráda když si ustřihla svá vlasy.
Toto je nejvíce pravděpodobný příběh hlavně když je tam zmíněná Sahara.
Doporučuji přečíst si celou sérii - Měsíční kroniky.

lenka7679
31.10.2021 5 z 5

U většiny sérií, které jsem četla, je ten díl před posledním vycpávkový. Tady ne. Jsem spokojená. Po delší době série, která stojí za to.
Vše co se děje dává smysl, postavy jsou uvěřitelné. I když se nikde nedočtu detailních popisů, tak mi to vlasně nechybí a naopak mi lépe funguje představivost a fantazie. Je úžasné, jak je tato série napsaná. Jak spisovatelka pracuje s čtenářem a funguje to.
Je těžké napsat recenzi a přitom neprozradi nic z děje. Jen poradím, komu se líbí série Griša, nebo Trůny a jim podobné, tak se mu jistě bude líbit i tato.

TeriLin1111
24.09.2021 5 z 5

Další boží díl. Miluju ty postavy, každá je úplně jiná a hezky k sobě sedí. I přes to, že je kniha silnější, rychle utíká a čte se hodně dobře. Moc se těším na zlatý hřeb, neboli čtvrtý díl. Pro mě jedna z nejlepších YA sci-fi co jsem četla a nechci aby tahle série skončila.

Ema24
04.08.2021 5 z 5

Další naprosto dokonalý díl! Tuhle sérii miluju! Nová hrdinka, spoustu nových zvratů a informací. No prostě... za mě tahle série vůbec neztrácí na kvalitě. Můžu 100% doporučit.

knihomolkaMist
16.07.2021 5 z 5

Další díl této série, další skvělý zážitek! Zbožňuju, jak se příběhy hlavní hrdinek smotávají dohromady a děj i přesto nenásilně plyne dál.
Mohu jedině doporučit :)

martineknatasa
14.07.2021 5 z 5

Celá série je velice pěkná, krásně se čte. Doporučuji. Už se těším na další díl.

Luigi1
12.07.2021 5 z 5

Tak toto je nádherná série "Měsíční kroniky".Jak jsem psal minule určité pasáže se prolínají s dnešním světem.Díl o dílu graduje,je to nádherné čtení,kterému nechybí láska ani zápletka i drsné vyřizování účtů.Velice doporučuji.

Ryšava
26.06.2021 3 z 5

Kniha mě bavila, ale bohužel má to sestupnou křivku. Nelíbilo se mi, že se děj rozdělil na několik linek a jedna byla úplně vynechaná... Tím, že nejsem cílová skupina, tak jsem plno věcí odhadla. Kniha mohla být o polovinu kratší a nic by se nestalo. Na jednu stranu se těším na poslední díl, protože mě zajímá jak to dopadne. Ale na druhou stranu se bojím, že autorka bude děj zbytečně natahovat... Co musím vyzdvihnout a hodně se mi líbí je styl psaní a humor. Ten jsem si zamilovala :-)

Makkys
13.06.2021 4 z 5

Opět skvělý dil. Tahle série se mě hodně líbí a to už nejsem cílová skupina. Postavy jsou skvěle a hodně jsem si je oblíbila. Škoda ze už mam před sebou poslední dil. Určitě mužů všem tuhle sérii doporučit.

roboti kouzla Měsíc romance kyborgové

Marissa Meyer