Cress

Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem. I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/202363/mesicni-kroniky-cress-Whs-202363.jpg 4.7971

Měsíční kroniky (3.)

ISBN:978-80-252-2952-1

Kniha Cress

Perry
včera

Kvalita příběhu je lepší a lepší každou další stránkou - a že jich Cress má požehnaně :D Kniha se četla pomalu sama.
Jsem strašně ráda za další posilu v teamu Cinder a záchrana světa. Cress s Thornem tvoří skvělou dvojici a já doufám že ve Winter dostanou ještě trochu prostoru. Přijde mi, že si toho mají ještě spoustu co říct. :))
Čím blíže se dostáváte ke konci, tím více je kniha napínavá a o úplném závěru asi nemá ani smysl se zmiňovat :D Běžím do knihkupectví pro Winter, která bude podle mě zajímavou bytůstkou v naší partě.

Andynka
předevčírem

Měla jsem velký problém se do knihy začíst. Přišlo mi, že se tam půl knihy nic neděje. Každopádně, jako celek to nakonec bylo moc fajn a napínavé, jak to celé dopadne. Jsem ráda, že příběh není založený na romantické lince.

Lokina

I třetí díl Měsíčních kronik nezklamal a já si čtení Cress užívala do poslední stránky. Těch šest set stran uběhlo strašně rychle, moc jsem se bavila, bála se o hlavní hrdiny a přála jsem jim, aby jim vše vyšlo.
Cress sice byla někdy neznalá, naivní dívenka, ale k jejímu charakteru to sedí. Thorne se stává mou nejoblíbenější postavou, při čtení kapitol, kde je spolu s Cress, vykouzlil se mi úsměv na tváři :-)
Co dalšího bych psala, je to napínavé, pohodové (s mírnými zástavami srdce) a návykové čtení :-)

katka-kacav3318

Měsíční kroniky prostě žeru. Jako Cress a Thorne moje další oblíbená dvojice. Chudák Vlk už jsem si myslela, že se se Scarlet nějak posunou a ono se stalo to co se stalo. Taky mám radost z Cinder a Kaie. No prostě další úžasný díl

Alee

Nechci se příliš opakovat, protože vše důležité jsme psala už v recenzích předchozích dílů a obsáhlejší úvahy si nechávám až pro čtvrtý díl a závěr celé série. Abych to ale shrnula, tak Cress je zatím nejlepší díl Měsíčních kronik, těch 600 stran jsem přečetla za tři dny. Knihy hodně hrají na emoce a měla bych asi výhrady k některým nelogičnostem, ale tady to prostě nemá smysl řešit. Tato série je asi nejlepším příkladem originálně zpracovaných retellingů klasických pohádek, navíc ve sci-fi kabátu. To je prostě moje.

DracoMalfoy

4.5 Na 2. díl to podle mě sice nedosáhlo, ale bylo to *velmi* blízko. Super postavy, zápletky, povětšinou nepředvídatelné, nebo alespoň dostatečně nepředvídatelné. Jen jedna výtka - málo Scarlet.

mStationka

Jak tohle všechno skončí?...

makul

Hodně čtivá kniha. Je to zatím můj 2. nejoblíbenější díl této série