Cress

Cress https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202363/bmid_mesicni-kroniky-cress-Whs-202363.jpg 5 1488 273

Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem. I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Cress , 2014

Julinka679
31.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Ach, u hvězd to bylo skvělé! Přijde mi, že každý další díl je ještě lepší než ten předchozí a to jsem si říkala, že už to snad ani nejde! :-)
Cress jako správná dívka v nesnázích se mi líbila ale ten Thorne! Proboha chlape, dělej už něco! :D Tam kolem sebe tancují snad od začátku a on stále není schopný jí říct, co k ní cítí! Vlk se mi začíná líbit čím dál víc, je vidět, že i on má emoce (díky autorce za to). Scarlet je také super ale mrzí mě, že nedostala tolik prostoru. Cinder jako vždy báječná, jak přišla v "přestrojení" za Adri a dala jí ty ubrousky, tak jsem smíchy nemohla :D Iko je pěkně praštěná ale to jsem očekávala, takže já jsem nadšená.
Každopádně konečně to Kai o Cinder už ví a políbil ji! Snad si to mladý císař zase nerozmyslí, jak je u něj zvykem. Levana mi už od začátku "pije krev", nejraději bych jí zavřela do cely ze zrcadel ať se na sebe pěkně podívá a zblízka!
Za mě tedy právoplatných 5* a už se těším na další díl :-)

Fortuna7
25.10.2020 4 z 5

Fajn kniha, ale bylo to až moc dlouhé a občas jsem se až trochu nudila...

Luccinda
22.10.2020 5 z 5

Po skvělé Cinder a o maličko slabší Scarlet přichází prozatím nejlepší díl ze série Měsíční kroniky. Cress je retellingem německé pohádky Locika, ovšem oproti předchozím dvěma dílům jsou tu už spíše jen náznaky původního příběhu. Marissa Meyer se také dost rozepsala, těch 616 stran ale uteklo jako voda a ani jediná z nich nebyla zbytečná! Autorka píše přímo nádherně, její jazyk je příjemně květnatý, styl psaní tak akorát popisný, a navíc neuvěřitelně čtivý. U knížek Marissy Meyer nikdy nemám problém se začíst, zvládnu přečíst klidně 200 stránek na jeden zátah jako nic a nenudím se ani chviličku, a to ani u takové bichličky jako je právě Cress. Vážně netuším, jak to ta ženská dělá.

Samotná postava Cress na mě působila trošku jinak, než jak nám byla představena v minulých dílech. Ze začátku mi přišlo, že se chová až příliš dětinsky, což mi k jejímu předchozímu vystupování v sérii moc nesedělo. Nakonec jsem si ale na její „nový“ charakter zvykla a zamilovala si ji úplně stejně jako ostatní postavy. Její a Thorneova dějová linka byla úžasná, bavilo mě pozorovat, jak se jejich vztah vyvíjí a kam spěje. Ani ostatní postavy v tomto ohledu ale nezůstávaly pozadu. Cinder a Kai byli opět boží, ani Iko nezklamala a jsem nesmírně zvědavá, co se s ní bude dít dál. V příběhu se objevili také Winter a Jacin, kteří, jak předpokládám, dostanou více prostoru v příštím díle, na který se už teď moc těším.

Valentain852
03.10.2020 5 z 5

Asi spoiler?
Tady se konečně Carswell pochlapil, začal být vážnější ale zároven zůstával pořád optimistický a jako vždy šarmantní , jeho vstah s Cress je jeden z nejlepších hned po Ze'evovi se Scarlet :D

animovanej medv
30.09.2020 5 z 5

Cress jsem si okamžitě oblíbila. Líbí se mi, jak je to vlastně super žena a jejich plány stojí na tom, že náhodně ze sebe vysype informaci, která je nutná k úspěchu, ale na druhou stranu je tak strašně plachá, že nijak nezastiňuje zbylé hrdinky.
Trošku mi vadí, že se úplně upozatila Scarlet, doufám, že v dalším dílu bude mít zajímavější úlohu.

ivedoo
28.09.2020 5 z 5

Naprosto úžasné čtení, nemám slov. Líbí se mi prolínání všech pohádkových postav. Skvělá autorka.

jindriskamalovc
25.09.2020 5 z 5

Perfektní. Napínavé čtení.

aquaver
15.09.2020 5 z 5

Další velice originální zpracování. Zavřená v družici namísto ve věži... velice originální a zajímavý nápad. Trochu mě překvapil charakter Crew, v prvním díle mi přišla trochu jiná charakterově (mám teď namysli tu komunikaci přes D-comm), asi jsem nečekala, že bude až tak naivní. Ale i tak je to fajn postava. Autorku si teď řádím ke svým oblíbeným autorům, stejně jako tuto sérii. A samozřejmě doporučuji.

tynka65
09.09.2020 5 z 5

Tak teď nevím jestli mám raději Scarlet a Vlka nebo Cress a kapitána.... Moc povedený další díl, zatím byl pro mě nejslabší ten první... Hodně mě bavilo cestování Cress a Thorneho pouští a jejich vzájemné zbližování, a zároveň i příběh Cinder a Scarlet s Vlkem (jen škoda že tu nemají více prostoru).. No těším se na závěrečný díl

ydnac
07.09.2020 5 z 5

Pohádky, že jsou pro děti? Tak tahle je rozhodně pro všechny :-) Krásné, zajímavé, napínavé, zamilované a hlavně všechno dobře dopadne :-) Moc se mi to líbilo a paní Meyer se zařadila mezi mé oblíbené autorky.

Malinali
01.08.2020 5 z 5

Jako já tuto sérii můžu. Napínavá, zábavná a vždycky mě něco překvapí. Mojí favoritkou je Cinder, a pak Vlk... A samozřejmě Iko ❤️

1v8na
28.06.2020 4 z 5

Kniha je akční, čtivá, dobrodružná, poutavá, parádně promyšlená!!!
Seznamujeme se opět s novou hlavní hrdinkou a přitom neopouštíme ty staré hrdiny. Líbí se mi prolínání všech příběhů do jednoho velkého celku.
Oceňuji i vykreslení povahy Cress - to, jak je ze všeho nadšená a vyjevená na Zemi.
Co mi však i zároveň vadilo bylo to, že mi přišla chvílemi naivní až příliš.
A taky i přijde, že se v knize hraje až moc na náhody...

pavlusci
25.06.2020 5 z 5

Dobře. Já -člověk,který není rychločtenář- jsem přečetla 609 stran za 4 dny. To je úspěch. Musím říct,že Cress byla naprosto boží! Zatím nejlepší díl z Měsíčních kronik. Zase jsem si o něco víc zamilovala všechny postavy! Tahle knížka mě chytla a nepustila. Až do konce. Naprosto úžasný díl!!! Doporučuju a těším se na blázna Winter.

Majka1979
17.06.2020 5 z 5

Super pokračovanie príbehu, úžasne sa to vyvíja, už mám pripravenú ďalšiu časť a teším sa na ňu veľmi :)

AsiUrčitě
13.06.2020 4 z 5

Příběh Cress byl trochu zajímavější, než Scarlet. Líbilo se mi, jak autorka líčila Cressino nadšení z čehokoliv, co viděla na Zemi. Na druhou stranu jsem si nemohla zvyknout na to, že Cress, která tajně schovávala Cinder a její loď, bude tak strašně bojácná. To, že je naivní, je pochopitelné vzhledem k tomu, že strávila prakticky celý svůj život v satelitu, ale když už se z ní stala prvotřídní hackerka, tak si neumím představit, že bude tolik bojácná a bude se prakticky schovávat před čímkoliv – před lidmi, před tím, aby promluvila atp. Také mě překvapilo, že se nezapojila více do plánování, když byla takovou přebornicí v hraní strategických her (šachy atp.). Alespoň, že se tam objevili dospělí, kteří řekli, že plány hlavních hrdinů jsou děsně naivní, takže to pak pozměnili (i když to nebylo o moc lepší). I nadále se příběh čte velmi dobře, ale retelling není tolik originální jako u Scarlet, prostě se jen pohádka převedla do budoucnosti. Navíc mi vadilo, že autorka tolik nepracovala s napětím, takže čtenář ví, co se stane. Opomenu-li, že příběh z různých úhlů jednotlivých postav (a ty mužské úhly tam jsou kolikrát navíc), stačilo by kolikrát, aby tam prostě nebylo napsáno, kam se jede, kdo žije, co se zjistilo, ale nechat tam trochu toho tápání.

pavla.ba
10.05.2020 5 z 5

U tohohle dílu jsem si říkala, že víc originální snad být nemůže. Další skvěle napsané pokračování. Miluju Thorna!

nikiss76
27.04.2020 3 z 5

Obsahuje spoilery.
Hodnotila bych 3, 5 hvězdy. Třetí díl byl už trochu překombonovaný. Stále se zde setkáváme s postavami z předešlých dílů a navíc se do celého příběhu zapojí Cress.
Líbilo se mi, že se postavy rozvíjely a vážně jsem si je oblibila.
Co mi tady asi vadilo, tak byl fakt, že už zde bylo až příliš náhodných společných shledání. Jako například když postavy, které spadly s družicí na Zemi na úplně stejné místo, jako ostatní členové posádky Zvonečníka. Další zvláštní shoda náhod, že jediná dívka, která napomáhá princezně Cinder je vlastně i dávno mrtvou dcerou doktora.
Podle mě se autorka z příběhu snažila vytřískat co nejvíc, ale už toho bylo prostě zbytečně moc.
Každopádně bych si ráda přečetla i další díl, protože chci vědět, jak to celé dopadne.

andrejci
14.02.2020 5 z 5

Tohle byl zatím nejlepší díl jaký jsem v této sérii četla. Začátek byl opravdu napínavý a to napětí se mě drželo po celou dobu. K naší skupince se zase někdo přidal. Líbí se mi propojení postav. Každá měla jinu minulost, ale částečně ji měli stejnou.

mia.com
04.02.2020 4 z 5

Zase bezvadný díl. Samá akce, rychle to ubíhalo, často jsem byla napnutá a Cress s Thornem...no sladkost sama :) rychle se vrhám na poslední díl a těším se, jak vše dopadne.

laurentialey
31.12.2019 5 z 5

Cress je zatím nejlepším dílem Měsíčních kronik. Kniha byla plná akce a napětí, ale ani na romantiku se nezapomnělo. Nemohla jsem se odtrhnout.

roboti kouzla Měsíc romance kyborgové

Marissa Meyer