Cress

Cress https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202363/bmid_mesicni-kroniky-cress-Whs-202363.jpg 5 1488 273

Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem. I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Cress , 2014

Lily-fairy
30.05.2021 3 z 5

Mrzí mě, že tahle série má sestupnou tendenci. Jednička byla boží pohádka, dvojka mě pořád docela bavila, ale tady jsem rozpačitá. Moje nejoblíbenější z hrdinek (ta jediná, co není nijak super talentovaná nebo vyvolená), tu téměř nebyla. Spoustu zvratů jsem odhadla předem. Vyskytuje se tu až příliš moc klišé. Postavy jsou strašně over-powered. Mohlo to být poloviční a moc by se nestalo. Ach jo. Snad to poslední díl napraví...

ali_223
16.05.2021 5 z 5

A zase pecka. Nemám co vytknout. Podle mě stejně dobrý, možná i lepší, než první díl. Vřele doporučuji a vrhám se na čtvrtý a zároveň poslední :( díl.

midone
24.04.2021 5 z 5

Opět nemám co dodat. Nenašla jsem jediné místo, které by mě nudilo, nebo nebylo důležité.

Ivka14
23.04.2021 5 z 5

Třetí díl byl zatím ze všech nejlepší a. Objevují se zde nové postavy, ale hrozně se mi líbí, jak jsou ty postavy mezi sebou propojené. V knize se pořád něco dělo a romantické linky byly takovou třešničkou na dortu. Autorka odvedla skvělou práci a nemůžu se dočkat až si přečtu závěrečný díl.

elis1ě
09.04.2021 5 z 5

Třetí díl byl stejně napínavý a zajímavý jako ty předchozí. Přibyly nové pohledy (jako v každé knize této série), takže byla zase o něco delší, ale děj se vůbec netáhl. Cress jsem si celkem oblíbila, i když předchozí hrdinky mi přišli zajímavější (byly o dost průbojnější). Škoda, na geniální hackerku jsem se těšila. I tak dávám plný počet, protože celý nápad je prostě úžasný. Hrozně se těším, až dokončím tuhle sérii a začnu číst Iko, protože tahle postava člověka naprosto uchvátí. Jsem zvědavá, jak to dopadne se Scarlet a jaká bude Winter.

masavole
06.04.2021 4 z 5

Kniha se stejně jako předchozí dva díly četla sama. V knize se objevuje stále více postav a každá řeší vlastní problémy. K naší skupince se snaží připojit heckerka Cress, o které víme z předchozích dílů. V knizemi mi strašne vadila až přehnaná naivita Cress, i když chápu proč tomu tak je. Bylo mi líto, že jsme neviděli více Vlka a Scarlet, doufám že mi to další díl vynahradí.

katkaq
29.03.2021 3 z 5

Opět výborný počin, ale kniha mě tak neohromila jako předchozí díl. Stále je to čtivé, nápady jsou skvělé a neokoukané. Popelka, červená karkulka, Locika...jsem zvědavá, kdo bude inspirací pro další postavu.

Karoli282
12.03.2021 5 z 5

Další skvělé pokračování. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Jsem ráda, že se tak autorka rozepsala, protože tato série patří mezi mé nejoblíbenější. K předchozím párům se nám tady přidala Cress s Thornem. Jejich společné chvilky mě opravdu bavily. Autorka byla schopna všechny tyto tři páry příběhově propojit a mně nezbývá nic jiného, než se těšit na další díl.

Tess.96
10.03.2021 5 z 5

Kniha splnila veškerá má očekávání. Tenhle díl se mi zatím líbil nejvíce ze všech. Nabízí skvělou romantickou linku, napětí, ale hlavně se tu pořád něco děje, což je na třetí díl obdivuhodné. Postava Cress, která je inspirovaná princeznou Rapunzel byla přesně taková jakou jsem si jí představovala. Jsem tímhle dílem naprosto okouzlená a hned bych si ho přečetla znovu.

Tamten
19.02.2021 4 z 5

Originální zpracování tradičního námětů, pěkně propojený pohádkový námět se sci-fi a k tomu čtivě napsané. Malinko slabší než první, možná už to jen není takové překvápko jako Cinder.

Keyance
21.01.2021 5 z 5

U Cress mě nejméně zaujala a lákala pohádka, kterou se autorka inspirovala, ale za to Cress jako postava mě bavila neskutečně, romantická linka v téhle knize je zatím nejlepší. Máme tu spoustu úhlů pohledu, ale každá postava má svůj prostor a všechno spěje k skvěle zvládnutému finále. Interakce postav jsou úžasné a každá postava si stále ponechává svoje osobité způsoby chování.
9/10

ElikaS
14.01.2021 5 z 5

Cress odkazuje stejně jako ostatní knížky série na známou pohádku, tentokrát Lociku. I ve třetí knize děj bezprostředně navazuje na předchozí a začínáme tam, kde jsme skončili. K našim oblíbeným hrdinům se přidává hackerka Cress, kterou si můžeme pamatovat z prvního dílu.

Tentokrát už sledujeme několik dějových linek, které se vzájemně spojují a zase rozdělují. V tenhle moment už jsem rezignovala na svoje teorie a nechala se knížkou unášet. A neskutečně jsem si jí užívala. V knížce se pořád něco dělo ( a to je vzhledem k tomu, že má více než 600 stran, obdivuhodné), není zde žádná zbytečná vata, ale stále se posouváme dál a dál v příběhu. O tom svědčí i to, že jsem si pořád říkala, tak hned, jak se tohle vyřeší, tak knížku odložím a jdu spát. No a pořád ji ne a ne odložit, protože se vždycky vyskytlo něco dalšího, co mě přimělo pokračovat. Knížka mě neustále udržovala v napětí a překvapovala.

Cress jsem si stejně jako ostatní hrdiny oblíbila a do posádky skvěle zapadla. Hned se pouštím do posledního dílu.

Talys
07.01.2021 5 z 5

Těším se na rozuzlení celé série...

vandalindakova
29.12.2020 5 z 5

Tohle bylo naprosto skvělý! Na začátku byla nějaká ta akce, poté to bylo dost volné a rozděleně, ale druhá polovina knihy byla naprosto famózní! I love it! ???? Najdete tu spoustu humoru a mého oblíbeného sarkasmu (smála jsem se nahlas a to dost často), srdervoucí scény, akci, skvělou zápletku, odhalování a propojování souvislostí. Co umí Meyer nejlépe je právě to skvělé propojení mezi postavami a dějem i tam, kde byste to vůbec nečekali. Takže tohle je zatím asi opravdu nejlepší díl série!

lucakuca
16.11.2020 4 z 5

V předchozích dílech mě uhranula nebezpečná Popelka a drsná Karkulka a teď? Něžná Locika - na ni pozor nebo vás zasáhne hněv andělského koťátka! :-) čtivé, bláznivé a zamotané a vtipné.

Ailee
07.11.2020 4 z 5

Další skvělé pokračování. Vtipné, snad než samotný děj mě spíš baví ty postavy a jejich podivné vztahy a úsměvné situace, do kterých se dostávají. Jediné, co mě trošku mrzí, je ta předvídatelnost některých situací.

Alnima
07.11.2020 4 z 5

Pěkné pokračování Měsíčních kronik. První díl mě bavil úplně nejvíce, ale i tak hodnotím celou sérii jako povedenou a originální.

netopýrek
04.11.2020 4 z 5

Cress mi svou povahou byla zatím asi nejbližší ze všech postav v této knižní sérii.
Velmi se mi líbil část kdy se museli od sebe shodou okolností oddělit a jakým způsobem k sobě nakonec našli cestu.
Moment který bych na této knize ocenila asi nejvíc byl ten, když Cress přestala mít strach z Vlka a pochopila ho.

any37
03.11.2020 5 z 5

Cinder byla skvělá, Scarlet ještě lepší, ale Cress to vyhrává na plné čáře. Ta série se zdokonaluje každým dalším dílem a zároveň se taky víc a víc zaplétá. Těch skvělé vymyšlených odboček, které vám na začátku přijdou naprosto zbytečné a postupem času se stávají nedílnou a důležitou součástí knihy, je tam snad celý milion. A abych to tady jen nevychvalovala, tak povím i nějaké mínus - postavy. Nemůžu říct, že jsem si jednu z nich hrozně moc oblíbila, nemohla na ní najít žádnou chybičku a občas mě neštvala. Všechny mají nějaké nedostatky, ale na druhou stranu je to také něco přitažlivého na této knize, protože ve skutečném světě též nikdo není dokonalý.

viola5163
01.11.2020 3 z 5

Působivé pokračování série. Jsem ráda, že se naše parta rozrostla, ale na můj vkus je hrdinové v nějakých chvílích chovali hloupě, bylo to vtipné a odhalila se už nějaká tajemství. Děj se opravdu začal posouvat kupředu.

roboti kouzla Měsíc romance kyborgové

Marissa Meyer