Cress

Cress https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202363/bmid_mesicni-kroniky-cress-Whs-202363.jpg 5 1488 273

Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem. I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Cress , 2014

Edona
14.01.2017 4 z 5

Třetímu pokračování Měsíčních kronik musím ubrat jednu hvězdičku, protože jinak velmi poutavý děj, byl bohužel místy protkáván ne příliš zajímavým dějem. Oproti předchozím dílům, zde opravdu byly kapitoly, které mě až tak nezaujaly. Nicméně musím pochválit zpracování postav, protože ve třetím díle jich přibude opravdu hodně a já se i přesto, téměř s každou postavou dokázala sžít. A opravdu je mám ráda všechny, od vtipné Iko, přes Kapitána až po Jacina. Všichni mají zajímavé linky, které se určitě v průběhu Winter rozjedou ještě více. Jo, těším se na pokračování! Doufám, že to bude ještě lepší.

RosaLucis
11.01.2017 5 z 5

Zamilovala jsem si Cress. Je neuvěřitelné, jak autorku dokáže každou postavu do detailů promyslet. Cress byla tak nevinná, plachá. Myslím že ten Creesin trik s přesvědčováním někdy použiji při písemce z matiky.
Jsem nejlepší matematik. Každou písemku zvládnu na jedničku. Nic mě nerozhodí...
Každopádně kniha byla stejně geniální jako ty předchozí.
SPOILER
Doufala jsem, že mě třeba Cress donutí najít na Kapitánu Thornovi něco, proč bych ho měla mít ráda. Ale ne. Ten pitomec si Cress nezaslouží. Doufám že se do příštího dílu polepší.

yohca.p.
29.11.2016 5 z 5

Je pravda, že jsem se k Cinder musela doslova dokopat, ovšem pro další díly jsem do knihovny doslova letěla. Knížka má naprosto geniální námět plný nejrůznějších postav a zvratů. Každý hrdina je jiný a tak to taky má být. Ovšem naprosto s přehledem je u mě nejlepší postavou Vlk, který je tak geniálně vymyšlený, až to skoro není možné, geneticky upravený a zoufale zamilovaný měsíční voják, dokonalé. Dále smekám jak autorka dokázala vystihnout postavu Cress. Byla tak roztomilá s tou svou fascinovatostí Zemí a neustálým doufáním v to, že ji někdo zachrání, že se stane zázrak a všechny jejich trable a problémy rázem zmizí.
Zbytek postav se mi pod kůži zas až tolik nedostal, možná ještě Thorne, který je prostě přesně ten hrdnina, do kterého bych se zamilovala já, být v té knize. A už se nemůžu dočkat až si přečtu Winter. Skvělá série od skvělé autorky. Nádhera.

Tenebien
24.11.2016 5 z 5

Ta poslední kapitola... ach. :-)

Cress nebyla tak skvělá jako Scarlet, protože mi její osobnost byla asi trošku bližší, nicméně jsem si ji i tak zamilovala. Její naivita mi po chvíli vůbec nevadila, protože to bylo všechno až roztomilé.
Knížka se pomalu nedala odložit a já už se nemůžu dočkat, až si přečtu Winter a Fairest a zbytek povídek, co jsem přeskočila, protože chci vědět, jak to všechno dopadne. :-)
Thorne je výborný i v tomhle díle... samozřejmě.
Jo a knížka je opravdu vtipná. Začátek šesté kapitoly a plánování svatby mě odrovnal. Samozřejmě se tam najde plno dalších scén a prupovídek, které stojí za zaznamenání. Prostě paráda!
Akorát chudák Wolf... No, omluvte mě, jdu si přečíst Winter. :-) (čteno v originále)

KateChatt
01.10.2016

Dokonalá knížka
Cress jsem si nehorázně oblíbila, hlavně proto jak neskutečně byla naivní - nebo právě proto?- Každopádně jsem si připadala jako velká Cress což se mi líbilo.
Je mi strašně líto Vlka, tolik doufám že Scarlet přežije a oba dva se znovu shledají.Prosím!!!
Ta malá malá šílená holka byla Winter?! No představovala jsem si ji jinak...
Poslední věc: hrozně se mi líbí, jak jsou do toho zapojeny klasické pohádky (Cinder-Popelka, Scarlet- Karkulka, Cress- Locika a Winter- Sněhurka).

TerKaW
25.09.2016 5 z 5

Kniha je naprosto skvělá. Těším se na Winter!

Lenny33
21.09.2016 5 z 5

Další skvělý díl série, i když začátek byl trochu zdlouhavý a nudnější, než se děj zase rozjel. Líbí se mi, jak jsou hlavní postavy knihy originální a jejich charaktery se postupně dále vyvíjí. Moc se těším na další díl a jsem moc zvědavá jak autorka vše promyslí a zakončí.

Klariska523
20.09.2016

Nemůžu si pomoct, ale nemůžu prostě vystát Kaie, ale opravdu hodně mě překvapil ten polibek na závěr (aspoň konečně něco udělal). Jinak miluju Carswella - ten je skv´ělý a navíc se mi hrozně moc líbí jakou jdou s Cress do páru a jak moc je do něho ona zamilovaná. Jinak Vlk a Scarlet jsou taky v pohodě. Každopádně mi hned došlo kdo je Jacin (ale to neva) a mám ho docela ráda.
Jinak se mi tahle knížka z celé série Měsíčních kronik líbila nejvíc a přečetla jsem ji za dva dny, protože tak chytlavý děj snad nemá žádná jiná kniha. Koždopádně se nemůžu dočkat Winter.

Ania_x
09.09.2016 5 z 5

Ohledně toho dílu mám tolik myšlenek a pocitů, že ani nevím, kde začít! I přes fakt, že kniha má více než 600 stran, se nikdy nedostane do bodu, kdy by příběh stál. Pravděpodobně za to vděčíme velkému množství hlavních postav, jejichž chování, rozhodnutí a pocity sledujeme. Nová hrdinka Cress, která se připojila do měsíční party, mi byla sympatická již od samého začátku. Připojuje se tedy k mým oblíbencům z této knižní série, mezi které již patřila Cinder, Iko, Kai a Thorne.
Příběh byl neuvěřitelně čtivý, což je ironicky pro nás, knižní fanynky, spíše ke škodě než k užitku. Díky krátké době, ve které jsme jistě všechny tento příběh přelouskaly, si na její pokračování počkáme o to déle, než kdybychom si jeho čtení vychutnávaly třeba po dobu měsíce. Nezbývá než dodat, že dalšího dílu se pochopitelně nemůžu dočkat, a že mi dělá obrovkou radost, že bude čítat ještě o 200 stránek více než tento díl.

Kaytria
01.09.2016 5 z 5

Knížce nemám absolutně co vytknout. Perfektně se čte, stále se tam něco děje, odkrývají se tajemství, je to napínavý. Každá postava má svůj osobitý charakter po celou dobu příběhu (toho si cením, to autorovi málokdy vydrží). Bylo to naprosto parádní čtení a už se těším na Winter.

petrzel
28.07.2016 5 z 5

Kdybych věděla a přečetla si ,že 4 díl ještě nevyšel tak to nezačnu ani číst kdo to teď má vydržet.

Evule114
25.07.2016 5 z 5

Opět musím dát 5 hvězdiček. Tak tohle jsem vážně nečekala. Budu teď strašně netrpělivá, než vyjde 4 díl :-(, ale co se dá dělat. Chudák Scarlet. Doufám, že jí Cinder vysvobodí a Vlk konečně bude zase svůj a ještě Thorne, snad zas uvidí. No a abych nezapomněla, Cress byla také skvělá. Sice trošku naivní, ale to k její postavě patřilo. Rozhodně tato série je báječná a stojí za přečtení.

baru.p
16.07.2016 5 z 5

Nechápu, jak by kniha mohla být takhle čtivá. Měla jsem jí přečtenou jedním dechem a nenapínavé části, vylepšily části o to napínavější. Prolnutí všech hrdinů bylo skvělé a těším se na poslední díl.

Narissa
22.06.2016 4 z 5

Skvělá! Po určitém zklamání se Scarlet jsem byla doopravdy nadšená. Nebudu nic říkat, abych nespoilerovala, ale vážně parádní.

Davina
21.05.2016 4 z 5

Já myslela, že už je tato kniha poslední (CHYBA!!) Tak jsem se začetla, že jsem se až moc rychle dostala na konec knihy, kde mě vlastně žádný konec nečekal. Nutně potřebuji další dávku Měsíčních kronik! Opravdu se už těším na Winter (Ta postava je celkem zajímavá). Rozhodně je to čím dál lepší.

maca1245
15.05.2016 5 z 5

Dlouho jsem otálel přečíst si tuto sérii. Dobrý rok jsem měl všechny tři díly v knihovně a prosebně na mě koukali. Bohužel při mé smůle jsem dal vždy přednost jiným knihám. Až jeden večer jsem jen ze zvědavosti otevřel právě Cinder a už se nešlo odpoutat. Jak jsem již zmínil u prvního dílu miluju předělávky klasických pohádek. Tuto celou sérii bych doporučil všem. Opravdu jsem se u toho zasmál a někdy bohužel to odnesli moje nehty na rukou. :))

Chytuš
21.04.2016 5 z 5

Takže pokud si chcete přečíst nějakou sérii, kde je díl od dílu lepší a lepší, tak musíte zkusit Měsíční kroniky! Cress mě uchvátila a ohromila, jako princezna to u mě (zatím) vyhrála. Už se těším na Winter, se kterou jsme se v Cress taky seznámili a tuším, že i ona bude coby hrdinka naprosto jedinečná :) Tak snad se už brzo dočkáme, milé spolutěšitelky :)

KiyomiAsuka
09.04.2016 5 z 5

Výborná kniha, stejně jako ostatní Měsíční kroniky, co jsem četla. Ale tohle byl díl, u kterého jsem chvilkama i vybuchovala smíchy a to se stane u málo které :)... zajímá mě o čem bude Winter a jak se Cinder bude vést na Měsíci. Za mě plný počet hvězdiček a spokojenost! :)

Damonka18
07.04.2016 5 z 5

Bombastická knížka. Neodtrhla jsem od té knížky ruky a oči ani na vteřinku(i když učitelka prudí ať tu knížku odložím, šup a pod lavicou).Děj se krásně prolínal s předešlými díly. Také že každá kapitola je z jiného pohledu je příjemný číst. Doufám že Winter (a jsem zvědavá o kom to bude)brzo výjde a bude tak skvělá jako Cress.

Xena011
27.03.2016 5 z 5

Tento díl byl velmi krásný plný napětí a romantiky a hodně čtivý. Na odpočinek úžasné. První díl na motivy Popelka byl dobrý, ještě lepší má oblíbená Červená Karkulka, ale Locika...tak to mě hodně potěšilo, protože ten kreslený film moc zbožňuju. Sice jsem hned nepoznala, že se bude jednat o Lociku (měla jsem jen takové tušení), ale nápověd bylo dostatek...co třeba dlouhé vlasy :D . Krásně se tam vše odehrálo a už se těším na pokračování a završení děje následující knihou (tipuji, že už bude jen jedna? :D).

roboti kouzla Měsíc romance kyborgové

Marissa Meyer