Cinder

Cinder https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120756/bmid_mesicni-kroniky-cinder-Uw8-120756.jpg 4 2130 477

Rušné ulice Nového Pekingu se hemží lidmi a androidy. Populaci devastuje smrtící nákaza. Z vesmíru tomu přihlížejí krutí měsíční lidé, kteří čekají na správný okamžik. Nikdo netuší, že osud Země spočívá v rukou jediné dívky... Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody – mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci (roboty, vznášedla, své vlastní nefungující součástky), díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou v Novém Pekingu. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit. Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je „pocta“, kterou dosud nikdo nepřežil. Ale netrvá dlouho a vědci zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného. Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Cinder , 2012

Ema24
26.06.2021 5 z 5

Kniha byla neskutečně čtivá a rozhodně oceňuji nápad. Jak to člověka může napadnout?
Postavy byly sympatické a těším se na další díly.
Obálka je sice trochu odstrašující, ale jak se říká. Nesuď knihu podle obalu. Tak tady to platí dvojnásob. Tuhle knihu si rozhodně přečíst musíte. Doporučuji!

misazabkova
08.06.2021 5 z 5

Naprosto úžasný příběh! Krásně napsané, úžasný děj, super postavy, moc se mi to líbilo. Jediné, co bych chtěla vytknout je obálka, která mě ze začátku odrazovala od čtení, ale jakmile jsem si přečetla začátek tak mě kniha úplně pohltila.
Trochu mě mrzí, že ve druhém díle je hlavní hrdinkou Scarlet a ne Cinder, takže ještě nevím jestli budu pokračovat ve čtení měsíčních kronik. Ale jinak je to naprostá bomba a jsem neskutečně ráda, že jsem si Cinder mohla přečíst. :)

knihomolkaMist
03.06.2021 5 z 5

Velmi zajímavý příběh. Neskutečně čtivé a ten nápad? Klobouk dolů. Neskutečně zajímavý retelling.

Ryšava
21.05.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Po dlouhé době jsem napjatá a půjdu si hned půjčit další díl. Kniha je napínavá a akční. Líbí se mi humor, který autorka používá. Je to moje první kniha tématu retelling.

ali_223
16.05.2021 5 z 5

Myslím, že vše je řečeno níže. Velká spokojenost! Kdo váhá, ať neváhá a čte! :D

SarahRoyalAss
06.05.2021 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha.
Knihou jsem měla problém se prolouskat. Buď to byla vina čtecí krize a nebo mi prostě nesedl styl, ale poslech byl úplně něco jiného a dokonalého. Hrozně ráda vynachválím čtení slečny Taberyové. Její hlas k této knize sedl neskutečným způsobem a velmi dobře se poslouchal.
K příběhu jsem přistupovala jako k jiným YA retellingům, které se mi dostaly pod ruku. Tady mě ale příjemně překvapilo, kolik nesl příběh osobité fantazie a nečekaných zvratů. Jo, ten jeden hlavní zvrat byl cítit jako řízek od sousedů i přes chodbu, ale u jiných jsem naivně čekala, že budou mít klasicky kladný/dobrý dopad, přínos... zkrátka že to dopadne dobře. Au, asi ne, což je ale jedině dobře páč to dodávalo příběhu tu správnou dávku překvapení.
Co mě na knize bavilo nejvíc... kromě hlasu slečny Taberyové, že autorka se základů originálního příběhu držela jen velmi krajně a rozvíjela svou vlastní myšlenku. Wow, tleskám jak moc se to povedlo. Příběhu také velmi dodávala šťávu Iko, každý by chtěl svou vlastní Iko. Potřebujeme víc Iko.

midone
24.04.2021 5 z 5

Nemám co vytknout. DOKONALOST! Více takových knih, prosím.

Amy05
15.04.2021 4 z 5

4,5⭐️/5⭐️
Jako první bych chtěla poděkovat xxxxxx , za to, že uspořádala společné čtení této série, protože jinak bych se k ní ještě dlouho nedostala, což by byla škoda. Postavy... hlavní hrdinka Cinder mi byla neskutečně sympatická a u většiny rozhodnutí bych se chovala stejně nebo hodně podobně. Takže Cinder jsem si moc oblíbila, ale vadila mi u ní jedna věc, za kterou teda Cinder nemůže, ale prostě mi k tomu neseděla a to teda to, že jí má být 16, nevím no... mně prostě nepřišlo, že by se chovala na 16, ale go je jenom taková drobnost. Iko byla taky strašně super a měla boží smysl pro humor a ty její hlášky...love it. Teď ale přichází jedna z nejlepších postav ze všech knížek co jsem kdy četla, dámy a pánové, představuji vám Kaie, už od první stránky jsem věděla, že tohle je láska na první přečtení. Kai je prostě okouzlující, chytrý, vtipný, starostlivý a tak bych mohla pokračovat do nekonečně, prostě strašný sympaťák, zařadil se na přední příčky mého seznamu knižních crushů. Pivoňka byla taky fajn postava a ostatní postavy jsem buď neměla ráda nebo můj názor na ně byl neutrální např. Levana a nevlastní matka Cinder, příklad té první skupiny. Děj této knížky byl pro mě dost předvídatelný, vlastně jsem odhadla všechny zápletky, které v této knížce jsou, ale vůbec mi to nevadilo, protože 1) je to retelling, takže některé prvky jsou stejné 2) je to začátek série, takže nejdřív musíme poznat svět, hlavní zápletku, hrdiny atd... Nečekala jsem, že knížka bude tak čtivá, přečetla jsem ji za 1 den. Tuhle knížku vám můžu na 100% doporučit, je to nádherný začátek jedné epické série, pokud jste ji ještě nečetli, určitě to napravte.

KnihoSny
12.04.2021 5 z 5

Cinder mě dostala hlavni hrdinka mě bavila????četlo se rychle a člověk musel čist dál a myslím si že sem nenarazila na žádnou část co by mě nebavila ????

Karolína346
11.04.2021 4 z 5

Prvních 50 stran mě moc nebavilo, ale zbytek knihy se mi líbil. Mrzí mě, jak moc to bylo předvídatelné, protože od cca 130 strany jsem odhadla jak to tak nějak dopadne a co se postav týče, tak tam jsem odhadla vše. Mimo to byla kniha super oddechovka a další díly so přečtu také.

Marsí5
06.04.2021

Knihu jsem zvolila díky tématu do čtenářské výzvy a rozhodně toho nelituji! :-D
Žánr sci-fi běžně moc nevyhledávám, protože mi příliš nesedí svět ve stylu post-apo, což zde naštěstí není.
Kniha se čte velmi dobře, ani se nenadějete a jste v půlce příběhu :-) Postavy mají různé povahy, najdete si svoje oblíbence. Postupně se dozvídáte souvislosti, ale příběh se netočí jen kolem jedné osoby.
V celé sérii je navíc každá kniha připodobněná k některé pohádce, což je zajímavé oživení, ale současně nemáte dojem, že se jedná o kopii už známého příběhu.
Sérii mám v plánu určitě dočíst a těším se i na "doplňkové díly". Můžu jedině doporučit pro mladší i zralejší čtenáře ;-)

Ivka14
06.04.2021 5 z 5

Kniha mi ležela na poličce dlouho. Sama nevím proč jsem se bála si ji přečíst. Děj a námět byl skvělý. I když jsem došla na to, jako to dopadne stejně mě konec překvapil. Nemůžu se dočkat až se vrhnu na další díl. Cinder a Kaie jsem si zamilovala.

masavole
06.04.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla strašně rychle, ihned jsem si zamilovala Cinder a především Iko. Kniha postupně odhaluje další a další tajemství. Líbí se mi, jak všechny knihy ze serie na sebe krásně navazují. Máme zde nenápadné zmínky o postavách v dalším dílu a to se i strašne líbí.

KnihoSny
04.04.2021 5 z 5

Knize jsem jsem odkládala dlouho až na mě přisla krize a pustila jsem se do ní a ted mam celou sérii ???? Kniha mě strašně překvapila četla se sama a rychle a děj je též skvělej a princ se mi strašně libil????

katkaq
29.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Lepší moderní popelka neexistuje. Spoiler: (Proč ztrácet střevíčky, když můžu ztratit celou nohu?) Předvídatelný děj, ale na druhou stranu sympatická hrdinka a skvělý nápad. Není to kniha, která vám vyrazí dech. Je to kniha, u které se můžete schoulit na křeslo a zapomenout na náročný den ve škole či práci. Prostě oddechovka

Knihomollla
23.03.2021 4 z 5

Popelka je jedna z těch pohádek, kterou jsem viděla a slyšela snad už stokrát. A tak je jasné, že mě už poslední dobou začala lehce nudit. Stále se opakující děj a skoro nic nového. Ale tento příběh mi vyrazil dech. Ze začátku mě kniha moc nezaujala, ale později jsem se do ní začetla, ani nevím jak. Nádherně přepsaná Popelka, která vám při čtení vůbec Popelku nepřipomíná. Dá se říct, že si autorka vzala základní děj, který pozměnila a nechala tam jen patrné stopy. Všem doporučuji.

dontbullshitme
11.03.2021 3 z 5

Milé a rychle ubíhající čtení, ale.. asi od poloviny - možná i dříve - je vám zápletka naprosto jasná a musíte se na konci smát, když jí teprve v předposlední kapitole odhalí jako to největší tajemství - ano, já se bohužel smála.

Karoli282
07.03.2021 5 z 5

Krásné pojetí Popelky. Tuto sérii čtu už potřetí a stále se mi líbí. Cinder s Kaiem na mě jako hlavní postavy působí velmi sympaticky. Celkový námět se mi opravdu líbí, už se těším na druhý díl.

DarkNatureHope
02.03.2021 4 z 5

Dnes dočteno. Originální příběh o popelce. Zajímavé počtení. Jsem zvědavá na další knihu ...Scarlet.

TeodoraBooks
22.02.2021

Krása, můžu doporučit

roboti kouzla smrt Měsíc technika nákaza kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984