Cinder

Cinder https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120756/bmid_mesicni-kroniky-cinder-Uw8-120756.jpg 4 2130 477

Rušné ulice Nového Pekingu se hemží lidmi a androidy. Populaci devastuje smrtící nákaza. Z vesmíru tomu přihlížejí krutí měsíční lidé, kteří čekají na správný okamžik. Nikdo netuší, že osud Země spočívá v rukou jediné dívky... Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody – mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci (roboty, vznášedla, své vlastní nefungující součástky), díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou v Novém Pekingu. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit. Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je „pocta“, kterou dosud nikdo nepřežil. Ale netrvá dlouho a vědci zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného. Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Cinder , 2012

219katka
27.08.2015 5 z 5

Opravdu nikdy bych nevěřila, že se mi bude líbit Popelka, která je napůl robotka! Opět se ukázalo, že předsudky jsou špatné a čtení jsem si nakonec maximálně užila. Knížka je velmi originální a ač může působit dost předvídatelně, je napsaná čtivě a poutavě. Vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout! Autorku moc obdivuji, jak dokázala skloubit tolik různých prvků v jeden krásný celek. Těším se na další díly!:)

seredomi
27.08.2015 5 z 5

Velmi milé dílo, které je s dalším dílem lepší a lepší... no, já jsem tomu propadla!!

smileEvca
26.08.2015 5 z 5

Wow! Po přečtení této knihy jsem byla velmi překvapená a unesená autorčinými nápady a stylem psaní. Z počátku jsem myslela, že kniha bude více podobná originálu, ale po pár stránkách jsem se začala ztrácet. Podobnost skoro úplně vymizela a zůstal pouze stejný motiv. Příběh mladé Cinder mi přišel plný naschválů, omylů a tragédie – přesně jak to většinou bývá. Zajímavou osobou pro mě byl také doktor Erland, který byl velmi tajnůstkářský. Nedokážu si představit ten pocit, když Cinder "nechala" svou nohu na schodech. To byla vážně síla! :-D Když jsem se dostala ke konci, bylo mi upřímně líto, že to končí, a spěchala jsem pro druhý díl do knihovny. :-)

Anne Leyyd
07.08.2015 5 z 5

BYLA NEBYLA... žila jednou jedna osoba a ta nechápala, jak někoho mohla napadnout taková blbost jako je napsat knihu o Popelce, udělat z ní mechaničku a ještě k tomu kyborga. Po mnoha a mnoha měsících ta osoba konečně překonala předsudky a knihu si přečetla a můžete se všichni podívat, jak to dopadlo :-) 5 ZASLOUŽENÝCH HVĚZDIČEK.

Na první pohled nesmysl, který se změnil v dílo velmi propracované, originální, dobře napsané, skvěle a rychle čtené, humorné a se sympatickými postavami a koncem, který nutí číst dál (a přesně to byl zjevně autorčin záměr, ale mě je to jedno). Dalšího dílu se nemůžu dočkat! Marissa Meyer ve své knize geniálně zkombinovala drama, romantiku, humor a detektivní příběh, který se nám zde začal teprve pomalu odvíjet - tímto mi dokázala, že je skvělou autorkou, která si zaslouží pozornost a stejně tak její série, jejíž 1. díl Cinder vám opravdu VŘELE doporučuji. Nenechte se odradit předsudky a zkuste se začíst ;-)

Nel-ly
27.07.2015 3 z 5

Mně se to líbilo. Cinder byla překvapivě sympatická hrdinka, předělávky pohádek jsem vždycky žrala, ale ten konec mi přišel divný. Chování postav i celkově jak to skončilo a díky tý popelkovosti a vůbec to bylo předvídatelný až moc, člověk prakticky od zaátku ví, co teda bude... ale skvěl se to četlo, to jo.

VenAlud
17.07.2015 4 z 5

U mě dobrý :)...jsem ráda, že se konečně objevila sci-fi kniha, ve které se na každé druhé straně neusekávají končetiny, netečou v ní hektolitry krve...a přesto dokáže zaujmout. Příběh je zajímavý, i když lehce předvídatelný...

SoniaShadow
23.06.2015 5 z 5

Zbožňuju tu knihu! Nečetla jsem si anotaci nahoře, takže to, že byla kyborg, pro mě bylo velké překvapení - ale v dobrém smyslu. Cinder jsem si hned oblíbila a to, co tam později vyšlo najevo, jsem si nějakou dobu myslela. Celkem jsem byla ráda, že mám pravdu :D Každopádně doporučuju maratón - vemte si všechny knihy, protože to potom pro vás bude smysluplnější (stejně jako u ostatních knih), zvlášť když to končí, tak jak to končí :) Podobnosti s Popelkou jsou tam hezky zakomponované a strašně se mi líbí ty malé citace! :)

Ditules
18.06.2015 4 z 5

Nádherná obálka - za tu dávám o hvězdičku navíc. Je hodně zvláštní vidět pohádkové náměty v tomhle hávu. Chvilkami jsem četla knížku bez dechu, chvilkami mi to přišlo jako mučení...Jsem zvědavá na další díly.

Ellbereth
16.06.2015 4 z 5

Příjemné oddechové čtení, i když jsem po přečtení recenzí čekala trochu víc. To bude ale asi tím, že young adult už nejsem :-D Každopádně sci-fi, fantasy a pohádky mám stále ráda. V knize jsou pěkné nápady, autorka vytvořila vcelku zajímavé prostředí. Na můj vkus zde jsou málo propracované postavy a místy je děj zbytečně zdlouhavý. Váhala jsem jestli dát 3 nebo čtyři hvězdičky. Každopádně ostatní díly si též přečtu a jako milé oddechové čtení mohu doporučit.
doplňuji po dočtení Cress....musím říct, že Cinder je jako první díl opravdu nejhorší. Takže pokud vás neuchvátila, nenechte se odradit, protože to co autorka předvedla v Cress, to už je velmi kvalitní dílko sci-fi, i když asi trochu víc zaměřené na holky. Děj už není takový jednoduchý, pěkně se střídají dějové linie. prostě mohu jen doporučit.

Liana
30.05.2015 5 z 5

Krásne a napínavé. Čítalo sa to ľahko a samo. Som veľmi zvedavá na pokračovanie.

Veltie
29.05.2015

Wau! Knížka mě překvapila a jak! Musím přiznat, že anotace ani obal mě moc nezaujal, možná že dokonce i vyděsil ( ten obal), ale když jsem si ji přečetla, chramstla jsem hned po dalším dílu. Taky se mi hrozně líbilo, jak tam autorka nenápadně zaplétá děj popelky a proto jsem ten příběh hltala snad ještě víc - no kdo by neměl rád popelku, že dámy? ;). Co dodat. Za mě určitě pět hvězdiček.

knihomolka01
26.05.2015 5 z 5

Tak z téhle knížky jsem byla na větvi.:D líbila se mi už od první věty a hltala jí až do poslední. Cinder byla neskutečně sympatická a originální, vlastně všechny postavy byly originální. Rozhodně plný počet bodů.:D

katerina3397
20.05.2015 5 z 5

Musím říct, že tohle jsem nečekala.
Sice jsem slýchala pochvaly a tak, ale nikdy jsem se nemohla začíst do knihy. Vždy jsem skončila u 30. strany a pak to na nějaký čas odložila. Jelikož jsem neměla o víkendu co číst, tak jsem prohledávala knihy, co jsem ještě nepřečetla a narazila na Cinder.
Možná to je tím, že knihu mám doma už asi rok a baví mě teď jiné věci, protože jsem se do knihy začetla hned a nepustila mě až do konce. Příběh byl velmi chytlavý a styl psaní mi opravdu sedl.
Navíc jsem čekala klišé ve všech směrech a žili spolu šťastně až do smrti. (Nechci spoilerovat:D) příjemně mě to překvapilo, i když jsem v klišé tak trochu doufala. :D ^^
Už sháním další díly a kniha se stoprocentně zapsala do mé TOP 10 nejlepších knih. :)

janka2000
15.05.2015 5 z 5

Kniha je moc hezká,těším se na pokračování.Vřele doporučuji

Nikolka001
14.05.2015 4 z 5

Cinder je velice pěkná a napínavá kniha, která se čtenáři vryje pod kůži. Rozhodně se těším na další díly a knihu doporučuji! :)

kendllajf
13.05.2015 5 z 5

Super pěkný nápad na téma. Někdy jsem necápala ty pojmy od počítačů ale super.

Attia
10.05.2015 5 z 5

Bez chybiček:) Kniha, kterou mohu jen doporučit.
Skvěle zpracovaná tradiční pohádka o Popelce ve futuristickém hávu s dokonale propracovaným prostředím věrohodné budoucnosti.
Cinder jde jen číst a číst a číst, dokud nebudete až na konci. A pak můžete litovat, že nemáte po ruce další díly. Na pokračování se moc těším :)

stepka3765
09.05.2015 5 z 5

Knížka byla vážně výborná. Nemůžu se dočkat pokračování!

laurentia
08.05.2015 5 z 5

Na knihu jsem natrefila stejně jako obvykle. V městské knihovně. Pořád jsem kroužila kolem regálu a hledala nějakou zajímavou knihu. Narazila jsem na Cinder. Nebyla to však kniha, kterou bych si vybrala hned. Moc mě tedy nezaujala obálka knihy....ale : Nesud knihu podle obalu. Nakonec jsem si to rozmyslela a řekla si, že to třeba nebude tak špatná kniha. A nebyla. Děj je opravdu poutavý. Zvláštní je pro mě styl psaní, kterým jí napsala autorka, psaný je ne v první osobě (tedy jak situace prožívá hrdinka) ,ale jako nějakého diváka opodál. To byl pro mě nejdříve nezvyk. Myslela jsem si, že mě téma nebude zajímat ale opak byl pravdou. Knihu doporučuji všem a převážně lidem, kteří už mají dost knih o upírech a podobných stvoření :D :).

Hache
07.05.2015 5 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, jestli mám tuto knihu číst. Nakonec mě recenze přesvědčili a jsem ráda. Je to úžasná kniha a už chci vědět, jak to dopadne.

roboti kouzla smrt Měsíc technika nákaza kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984