Cinder

Cinder https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120756/bmid_mesicni-kroniky-cinder-Uw8-120756.jpg 4 2124 477

Rušné ulice Nového Pekingu se hemží lidmi a androidy. Populaci devastuje smrtící nákaza. Z vesmíru tomu přihlížejí krutí měsíční lidé, kteří čekají na správný okamžik. Nikdo netuší, že osud Země spočívá v rukou jediné dívky... Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody – mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci (roboty, vznášedla, své vlastní nefungující součástky), díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou v Novém Pekingu. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit. Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je „pocta“, kterou dosud nikdo nepřežil. Ale netrvá dlouho a vědci zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného. Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Jedním slovem WOW

CHESS
CHESS
27.05.2016 3 z 5

Kniha je čtivá a příběh napínavý. Z počátku jsem vůbec nechtěla číst, kvůli některým komentářům, ale nakonec jsem se odhodlala a nelituji :)

81evama
81evama
12.05.2016 5 z 5

Po prectenych komentarich jsem se pustila do cteni a od knizky se jednoduse nemohla odtrhnout. Kdo ma rad fantasy, tak urcite nebude zklamanej. Je to zase neco uplne jineho nez jsem doposud cetla. Jednoduse pecka.

maca1245
maca1245
02.05.2016 5 z 5

Jednoduše miluju předělávky klasických pohádek. Některé jsou bombové jiné dobré a ty další nestojí ani za řeč. Tato kniha patří mezi ty bombové. :D Tato kniha si se čtenářem pěkně hraje. Ve čtvrtce knihy jsem si už říkal jak to je (Nechci spoilerovat:D) a najednou to zase bylo jinak a pak zase jinak. Jednoduše 5* Těším se na další díl do kterého se vrhnu s chutí ještě dnes. :)

aginecka
aginecka
27.04.2016 4 z 5

Četla jsem kvůli čtenářské výzvě. Nic moc jsem od toho nečekala, ale musím přiznat, že mě scifi Popelka bavila. Svět kolem Nového Pekingu je sice jednoduchý, ale je ucelený a dobře vykreslený. V rámci žánru literatury pro mladší čtenáře hodnotím kladně. Jsem zvědavá, jak bude fungovat propojení s dalšími pohádkami...

elis0383
elis0383
26.04.2016 5 z 5

Moc hezké zpracování klasické pohádky... za mě 5 hvězdiček

Barbra06
Barbra06
23.04.2016 3 z 5

Trvalo mi dlouho, než jsem se začetla a když už se to konečně podařilo, tak byl konec. Určitě zajímavé a originální zpracování, ale asi ne pro mě.

simi28
simi28
20.04.2016 5 z 5

Úžasná knížka. Už od první stránky se mi četla dobře a i když jsem ten zvrat na konci očekávala, tak to bylo super. Všem doporučuji.

Thackery14
Thackery14
06.04.2016 5 z 5

Báječná knížka, četla se jak po másle. :)

nikol2178
nikol2178
04.04.2016 5 z 5

Nádherná kniha, příběh mě úplně pohltil, hrozně moc jsem věřila v Cinder a její osud, mám tuto hrdinku a celou knihu jako nejoblíbenější, těším se na další díl, který si přečtu :-)

mekkejla
mekkejla
30.03.2016 3 z 5

Moc milá oddechovka.

KiyomiAsuka
KiyomiAsuka
28.03.2016 5 z 5

Kniha mě překvapila svým nápadem. Krom Cinder jsem si oblíbila Iko.

Paixan
Paixan
27.03.2016 5 z 5

Měsíční kroniky jsou NEJLEPŠÍ na světě!!!

Damonka18
Damonka18
25.03.2016 5 z 5

Úžasná knížka, ale hrozně předvídatelná. Věděla jsem že čtu "Pohádku o Popelce", ale taková verze byla vážně hustá. Hlavně ten konec byl hodně z Popelky. Ale je mi líto Pivoňky, ale co by to byla za knížku kdyby tam nebyl nějaký zvrat že? Měla jsem ji ráda. Už se těším nakonec.

Narissa
Narissa
20.03.2016 4 z 5

Je to zvláštní, ale člověku vůbec nevadí, že čte pohádku o Popelce. Ví to od začátku, a tak s tím počítá. A je to o to lepší, že pohádka nekončí... OSobně se mi hodně líbil vyprávěcí styl, nemám pocit, že by tu byly zbytečné scény nebo něco nudného. Trochu mě zklamal ples, který byl až moc přitažený za vlasy, ale zas - ještě nikdy jsem nečetla o Popelce, která je i na plese špinavá :) A vážně se mi líbí celý poválečný svět s jeho pravidly i uspořádáním a tak dále. Tak proč jen 4 hvězdičky a ne 5...? no... uvidíme, co nabídnou další díly.

juli2
juli2
01.03.2016 4 z 5

Kniha je snadno předvídatelná, námět je patrný už z názvu a vlastně i celá zápletka je, i méně pozornému čtenáři, jasná od první - druhé kapitoly. Ovšem to ničemu nebrání k napsání další krásné pohádkové knížky. Líbí se mi téma kyborků, mimozemské civilizace a androidů v tak známém příběhu. Knížka je velmi čtivá a jako odpočinkové čtení je naprosto vyhovující.
Jednu hvězdičku odebírám za konec, který mi nějak nesedl. Rozhodně to nemění nic na věci, že se okamžitě pouštím do pokračování.

Julia_pt
Julia_pt
28.02.2016 5 z 5

Něco s takhle podobným námětem jsem ještě nečetla. Moc se mi líbilo, jak to má spojitost s popelkou, ale zároveň je to úplně jiné. Opravdu originální nápad (podle mě) !!
DOPORUČUJI !! :)

Xena011
Xena011
21.02.2016 4 z 5

Taková pohádka plná přístrojů, součástek a moderní doby, která žije elektronikou. Příběh mě příliš nenadchl, ale to se může a doufám že i změní následujícími díly. Tento díl mi zatím přišel jako úvod do děje a obeznámení o světě, v nímž se čtenář najednou ocitl. Ale stejně obrý námě na moderní a netradiční Popelku.

Dee.Grusova
Dee.Grusova
20.02.2016 4 z 5

Zajímavý nápad na knihu, byla jsem mile překvapená. :)))

Chytuš
Chytuš
02.02.2016 4 z 5

Oddychovka a jednohubka, ale nebudete se moct od ní odtrhnout :) Kombinace sci-fi a pohádek je opravdu neodolatelná, zvlášť pokud máte oba žánry rádi (nebo spíš rády :) Jen ten konec mi moc nesedl, ale asi to nevadí, protože jsem se dočetla, že i v následujících dílech se příběh Cinder odvíjí dál... Takže přecházím na Scarlet :)

roboti kouzla smrt Měsíc technika nákaza kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984