Mesiáš

Mesiáš https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105093/bmid_mesias-105093.jpg 5 551 122

Tento nervy drásající příběh je všeobecně považován za nejlepší thriller od Mlčení jehňátek – a je napsán tak, že se před usnutím budete ujišťovat, jestli vám nehrozí žádné nezbezpečí. Čtenáři i kritika v zahraničí se shodují, že Mesiáš se brzy zařadí mezi klasiku tohoto žánru, a objevil se dokonce názor, že jde o jeden z pěti nejlepších thrillerů všech dob! První oběť byla nalezena oběšená na provaze. Druhá ubitá k smrti v kaluži krve. Třetí chyběla hlava. Jejich minulost i zázemí se lišily stejně výrazně jako metoda, jakou je bestiální vrah sprovodil ze světa. Všechny tři zločiny spojoval pouze jeden hrůzyplný detail, který ovšem policisty dovedl ke znepokojivému závěru, že se stávají nedobrovolnými svědky přeměny člověka v sériového vraha… Nálezy dalších zmasakrovaných mrtvol jen potvrzují, že se nemýlili. Detektiv Red Metcalfe si získal reputaci díky svému kriminalistickému talentu a neomylné intuici. Odhalil již spoustu vrahů, umí se vcítit do jejich myšlení. Vyslýchal jich už celou řadu a až doposud vždy věděl, co je žene vpřed. Ale tentokrát je Red v koncích. Motivy a metody tohoto vraha jsou tak neuchopitelné a zároveň tak geniální, že je Red nucen probádat nejtemnější hlubiny své vlastní duše, aby poznal pravdu. Život, který tím zachrání, je totiž život jeho samého…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Domino

Messiah , 1999

VěrčaŘ.
01.03.2013 5 z 5

Jedna z knih, na které se nezapomíná.

Petulik13
28.02.2013 4 z 5

Začátek knihy v některých pasážích lehce nezáživný, ale jinak se mi kniha líbila a dobře se četla.

exa
19.02.2013 5 z 5

Skvělá detektivka, velmi doporučuji.

martousek
12.02.2013 4 z 5

Doufám, že "Mesiáši" moc neukřivdím, když ho ohodnotím čtyřmi hvězdami. V této době, kdy je konkurence detektivek opravdu velká jsem četla lepší díla. Navíc jsem měla pocit, že dokud nepřijde tým vyšetřovatelů na systém, podle kterého si vrah vybírá svoje oběti, chybí knize trochu spád (což je prvních 200stránek, cca). A to je trochu dlouhé čtení.

Hella
21.01.2013 5 z 5

Absolutní bomba thriller s překvapivým koncem. Postupně jsem přečetla všechny autorovy u nás vydané knihy a s výjimkou Bouře už mě žádný tolik nezaujal.

antonio13
21.01.2013

Parádně se četla...dobrý detektivní thriller.Doporučuji přečíst, člověk se nebude nudit.

pavdoh
21.01.2013 5 z 5

Krásně se u konce bálo.....

dalfy
07.01.2013 5 z 5

Pro mě patří k jedné z nejlepších krimi kníh. Četla jsem jí s pauzama za dva dny. Mesiáše jsem začala tušil od závodu. Ale naprosto mě překvapilo rozuzlení vzniku mesiáše. Po přečtení knihy jsem ještě dlouho přemýšlela o Redovi a jeho těžkém životním rozhodnutí a ostatních okolnostech. Tohle je moje první knížka od Starlinga a sáhnu po další. Jinak díky ta komentáře jsou pro mě inspirací na čtení.

Pitva
25.11.2012 4 z 5

Starling nám předkládá drsný detektivní thriller, ve kterém zjistíte, že nikdo nedokáže utíkat před svým skutečným JÁ, a to ani když ho pohřbí bůh ví jak hluboko. Nedokázal to ani Red i přesto, že se o to snažil celý svůj život ...Jinak knížka se čte skvěle, závěr je překvapivý tak, jak by to mělo být, a ne že už od poloviny knížky tušíte, jak to dopadne a nebýt několika zbytečných pasáží, které dle mého jen zbytečně zpomalily děj, hodnotil bych klidně i za 5*.

peklo
10.10.2012 3 z 5

Zklamání, to je asi slovo, které vystihuje mé pocity při čtení tohoto vychvalovaného románu. Celý první díl jsem se potýkal s tím, abych se do toho vůbec začetl, za celou dobu jsem se v knize neztotožnil z hlavním hrdinou, ani jsem s ním nezačal sympatizovat a nedělalo mě vůbec problém knihu odložit a vrátit se k ní klidně za týden. Zápletka a závěrečné rozuzlení je výborné, budované napětí bohužel zůstalo pouze u snahy. Kniha mě prostě nechytla.

ValKing
28.07.2012 5 z 5

Opravdu perfektní, tajemný pachatel, místy pořádné nechuťárny a místy scény a zjištění, ze kterých vás mrazí. Já s tím názorem, že je to nejlepší thriller od dob Mlčení jehňátek, zcela souhlasím. :)

LWALKER
17.03.2012 3 z 5

Pod vlivem skvělého hodnocení a komentářů jsem se natěšen vrhnul do této lahůdky...ale bohužel bylo to težko stravitelné sousto...které jsem téměř vyvrhnul zpět:-(....pro mne težké zklamání...dostal jsem jen stěží průměrnou detektivku,..

Luca287
04.03.2012 5 z 5

Vynikající kniha... místy drsná....perfektní... mohu přirovnat ke Slaughterové a Jacksonové.... doporučuji všem....

scully
03.03.2012 5 z 5

Super knížka, jeden z nejlepších thrillerů co jsem četla s opravdu neočekávaným koncem. Doporučuji všem co mají rádi napětí

Mikiem
09.02.2012 5 z 5

Dobrá strhující a mrazící kniha,klidně bych si ji přečetla ještě jednou:o)

jiri77
17.10.2011 5 z 5

Skvělá kniha,jeden z nejlepších thrillerů jaké jsem četl.

dalimoni
26.06.2011 5 z 5

Napínavé, strhující detektivní thriller, propracované, skvělé čtení, asi se pustím do dalších knih tohoto autora, protože tato mě úplně nadchla. A opravdu originální závěr, který čtenář v žádném případě nečeká :-)

Vocina
20.06.2011

Nejlepší kniha,kterou jsem kdy četla!!!

vranystepan
10.02.2011 5 z 5

Jedna z nejlepších knih novodobé literatury, kterou jsem četl. Neříkám, že mi z pohledu čtenáře přijde bezchybná, ale vzhledem k propracovanosti hlavní dějové linie mohu všechny chyby autorovi odpustit. Určitě si od Borise Starlinga přečtu i další romány.

Ze začátku jsem prostě nemohl přijít na chuť stylu, kterým je napsaný příběh, ovšem po pár vraždách mě kniha doslova pohltila a nemohl jsem jí přestat číst, dokud jsem jí na stůl nepoložil se slovy 'přečteno'. Konec příběhu mě trochu zamrzel, ale vzhledem k psychologickému stavu hlavního hrdiny je tento fakt přijatelný a já tak mohu poznamenat pouze: "hodně zdraví, Rede Metcalfe. Byl jsi dobrý policista. Byl."

aluskaS
30.11.-0001 5 z 5

skvela knizka.. :-D cetla jsem ji 2x a klidne bych si ji precetla znovu

zfilmováno thrillery sérioví vrazi masové vraždy

Boris Starling
britská, 1969