Už zase skáču přes Merde!

Už zase skáču přes Merde! https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/574/uz-zase-skacu-pres-merde.jpg 4 283 39

Merde! série

Angličan v Paříži - po prvním roce malérů a několika kulturních šocích se Paul West stále ještě snaží naučit Francouze pít čaj o páté a hledá dál svou "osudovou lásku". Obojí se však nečekaně komplikuje a Paul začíná mít podezření, že Francouzi doopravdy pocházejí z jiné planety. A protože ve Francii se všechno točí kolem lásky, Paul se dostává do zapeklité motanice vztahů, kterou mu může pomoci rozplést jen ta opravdu nejúžasnější žena na světě... Pokračování veleúspěšné knihy Merde si získá čtenáře od první stránky svým lechtivým vtipem, ironií a nečekanými postřehy ze země, která je lákavá i pro mnoho Čechů. Stephen Clarke (1958) napsal pro legraci a pro potěšení kolegů svá bezmála skutečná dobrodružství, která zažil jako marketingový poradce v Paříži. Knihu v nákladu 200 výtisků rozeslal přátelům a sám nečekal, že se kniha stane senzací v Londýně i v Paříži a během krátké doby bestsellerem v celé Evropě. Vskutku překvapivý úspěch zaznamenala i u nás.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Albatros (ČR)

Merde Actually , 2005

Luigi1
08.11.2023 4 z 5

První díl byl podstatně lepší

Janadvorackova
15.08.2023 4 z 5

Opět mírně suše vtipné. Plné zajímavých situací (zejména v domě možné tchyně). Jako pokračování to fungovalo. Sledujete osudy, mnohdy zákeřně okořeněné nedorozuměním.

Bubulka
07.11.2021 4 z 5

Koupila jsem si jako audioknihu a za mě dobrý. Chvílemi jsem se opravdu hodně bavila, rozhodně půjdu i do dalších dílů.

Marla
25.12.2020 4 z 5

Merci a thank you, bylo to takové zábavné merde,až budu mít náladu a čas, půjčím si i další díly a zvláště i první, neboť jsem, jako už několikrát, přečetla jako první druhý díl...

vemrazik
14.12.2020 5 z 5

Příjemná a oddychová četba. První dva díly mám i v audioverzi a kolikrát se musím smát nahlas. Těším se, až si přečtu pokračování.

boxas
09.03.2020 3 z 5

Místy docela dobrý svérázný cestopis, místy mě to nudilo.

Mike99
09.03.2020 5 z 5

Druhá kniha příběhů Paula Westa se dá rozdělit do tří částí, první, jak si užíval na venkově, druhá o budování vlastního podniku - čajovny a třetí je o vztahu s Alex. Všechny mě bavily, autor umí být vtipný. Je to samozřejmě "jen" oddechové čtení, ale dle mého nám hodně říká o Francouzích jako takových. Vyprávění končilo v danou chvíli happy-endem, jsem zvědav, jak se příběh posune dál.

ijacek.007
09.12.2019 4 z 5

Druhé pokračování velmi příjemné odpočinkové četby, která Vám představí trable Angličana, který se odstěhoval do Francie za prací a láskou. Za mě velmi pohodové čtení, pokud si potřebujete odpočinout od náročnějších titulů. Pokud Vás bavil první díl pak je tento téměř nutností.

Kulhavá
02.09.2019 5 z 5

Skvělá kniha, dlouho jsem se už tak nepobavila.

RyonMathrin
20.02.2019 3 z 5

Při první kapitole jsem si říkal: Merde, tohle snad odložím... peripetie muže, který si chce vrznout se svou přítelkyní ve venkovském domě jejích rodičů a samozřejmě se nezadaří, byly zbytečně dlouho popisované. Naštěstí od chvíle, kdy se Paul vrátil do Paříže, se úroveň opět trochu zvedá. I když se stále jedná o řešení vztahů a do toho střety s francouzskými svéráznými zvyky, je to příjemná odpočinková jízda. Opět plno narážek, klasický jednoduchý přeháněcí humor, ale jako oddechovka to funguje. První díl mi však přišel lepší.

Merlinit
24.01.2019 4 z 5

Ve srovnání s jedničkou žádná změna, ale pořád ještě baví.

Niraj
21.12.2018 4 z 5

Trošku slabší než první díl (co se humoru týče), přesto je ho tam dost. Styl psaní je naprosto perfektní, tedy aspoň mně sedí náramně. 4* jsou možná nespravedlivé z mé strany v porovnání s jinými knihami, chtěl jsem ale od sebe odlišit naprosto skvělý 1. a tento 2. díl

kokosek
04.08.2018 4 z 5

Platí stejné jako u prvního dílu, komu se líbí anglický humor, tak čtěte. Kdo má rád čtení o jídle, tak čtěte. Kdo má rád čtení o zmatcích mezi muži a ženami, tak to snad raděj ani nečtěte.

MKrat
22.02.2018 5 z 5

Úsměvné vyprávění, s naprosto vystížným podtextem mentality francouzů a popisem charakteristických mist Paříže.. Žila jsem tam pár let, autor vystihl 100% naprosto vše pravdivě.. jako audio kniha skvělá /oba dva díly/ pokud se chcete smát - tak doporučuji..

Space.Junkienka
27.10.2017 3 z 5

Nelze říct, že by druhý díl byl o tolik horší než první, ale tím, jak člověk už ví, co se autorovi nelíbí a na co nejspíš bude dělat vtípky a poukazovat, tak to trochu ztrácí na originalitě.

aginecka
22.06.2017 4 z 5

Druhý díl jsem užila možná víc. Reálie už nejsou na prvním místě, víc prostoru pro ironii, sarkasmus a zvlášť pro trefná přirovnání. Lehké, nenáročné, na cestu do práce ideální.

Mabie
02.03.2017 1 z 5

Tuto knihu jsem měla rozečtenou přes dva měsíce jako elektronickou nouzovku, když jsem s sebou neměla klasickou knihu, ale nějak se nakonec potvrdilo, že to bylo opravdu jen pro případ nouze.
Po minulém dílu zklamání, tento díl je už jen recyklace napsaného. Za mne ztráta času.

ivousekk
02.08.2016 3 z 5

Přišlo mi to o dost lepší než první díl. Víc usměvavé a víc osobní. Ale na 4* to ještě něco chce. Asi abych se u toho smála nahlas, ne jen usmívala.

Jeanie
23.06.2016 5 z 5

Druhá knížka mě utvrdila v tom, že tento typ humoru prostě můžu :-) Paul West už v Paříži žije rok, ale kulturní a společenské rozdíly mezi Británií a Francií ho překvapují stále. O humorné situace není nouze a opět jsem se skvěle bavila.

hanča34
01.02.2016 4 z 5

Konec už jsem stěží dočetla, myslím, že mi Stephen Clarke stačí. Na vtipné příběhy Petera Mayleho to nemá. Raději se vrátím do Provence. Podařil se mi husarský kousek a v jednom pražském antikvariátu na mně čekal Rok v Provence!

cestopisné příběhy Francie Paříž

Stephen Clarke
britská, 1958
2007  78%Merde! Rok v Paříži
2008  76%Už zase skáču přes Merde!
2009  73%Celkem jde o Merde
2011  72%Tak pravil hlemýžď