Merde Impossible

Merde Impossible https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33347/merde-impossible-33347.jpg 4 157 20

Merde! série

Paul West tentokrát dostane nabídku, která se neodmítá – dva slunečné týdny all-inclusive, navíc s krásnou blondýnkou, která se ocitla na jihu Francie, aby zjistila, jak se to tam má s pašováním kaviáru – ale brzy je nad slunce jasné, že se zajímá o mnohem větší rybu, než je jeseter, a Paul se začne cítit jako James Bond v akci... A trochu jako Mata Hari. Mezitím si Paulova kamarádka Elodie bere francouzského aristokrata a Paul je pověřen organizováním hostiny. Vařit pro francouzskou smetánku je vskutku riskantní úkol, ovšem Paul se ujišťuje, že se nic nemůže pokazit. Nebo může? Stephen Clarke (1958) je britský novinář a spisovatel píšící pro francouzskou mediální skupinu v Paříži. Po jeho bestsellerech Merde! Rok v Paříži, Už zase skáču přes Merde! a Celkem jde o Merde nyní vychází čtvrté volné pokračování příběhů plných pravého britsko-francouzského humoru.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Plus

Dial M for Merde , 2008

Luigi1
08.11.2023 3 z 5

Sice mě to pobavilo ale to bylo včechno

majakmp3
04.10.2023 3 z 5

(SPOILER) Stephen West (Angličan žijící ve Francii) se tentokrát ocitá v roli Jamese Bonda, a jak je pro Clarka v této sérii typické, agent 007 West není ve službách Jejího veličenstva, ale pracuje pro francouzskou policii.
O hlavního hrdinu se pochopitelně přetahují nejhezčí kočky z okolí. Přítelkyně oceánoložka, která zachraňuje jesetery a také chystá vraždu prezidenta, sličná velitelka policie, která se jí v tom snaží zabránit a využívá k tomuto účelu právě Westa a navíc je tu Westova kamarádka Elodie, která se hodlá přivdat do rodiny snobských aristokratů de Bonnepoirů, ale k tomu bude potřebovat notnou dávku štěstí a vydatnou pomoc kámoše Westa. Náš agent to vše musí vyřešit rychle, neboť čas je neúprosný.
Autor sice ještě občas sáhne po humoru, který způsobuje Angličan komolící francouzský jazyk, ale líčení těchto rádoby vtipných situací rapidně ubylo, takže se to dá vydržet - palec nahoru Mr. Clarke!
Kniha se mi líbila o moc víc, než první díl série (Merde! Rok v Paříži) ta byla plná humoru, který byl buď trapný anebo v lepším případě nebyl vtipný.
Merde Impossible je svižné oddechové čtení, které se nebere vážně, je často infantilní, ale občas jsem se zasmál a sám jsem byl zvědaví, co ten blbec hlavní hrdina zase vyvede a jak se to nakonec obrátí v jeho prospěch.
Hodnotím 70%.

pujec
14.09.2023 4 z 5

Čtvrtý díl je výrazně lepší než díl předchozí, řekla bych. Má větší šmrnc, Mata Hari mód Paulovi svědčí. Trable s rodinou de Bonnepoirů jsou více než zábavné. Navíc v knize není tolik tragikomických nehod, které začaly být spíše otravné.

Janadvorackova
20.08.2023 3 z 5

Další díl má špionážní šmrnc. Paul má novou holku, se kterou cestuje po jihu Francie. Každý má navíc svůj vlastní program... Pokud se každému zdaří, co plánuje, může to způsobit jak radost, tak katastrofu. A příběh celou dobu balancuje mezi oběma.
Není to nejhorší, i když kapku utahané.

pablito
26.02.2023 3 z 5

Čekal jsem pobavení typu Pana Kamplana nebo seriálu Allo, Allo! ... ale toho jsem se nedočkal. Možná to bylo tím, že francouzštinou nevládnu ... což na druhou stranu ale u Allo, Allo! nevydilo. A nebo jsem zrovna nebyl na tuto knížku správně naledný :))

Ulala
04.12.2022 3 z 5

Nečetla jsem předchozí díly, proto nemohu hodnotit, zda tento byl lepší nebo horší. Celek mi však připadal trochu překombinovaný a nemělo to jiskru a pro mně trochu zdlouhavé.

NeferNeferNefe
05.08.2022 2 z 5

Oddechovka, ale příliš mě nezaujala. Od autora jsem četla ještě knihu Faktor Merde, která mě bavila více.

ferda16
17.12.2021 3 z 5

No, dovedu si představit, že čtu tuto knížku někde na dovolené. Jednoduché, snad i trochu k pobavení, ale mě osobně knížka moc nenadchla.

LucieT
11.05.2021 3 z 5

Odpočinkové čtení, které sice pobavilo, ale nic moc hlubšího ve mě nezanechalo.

tereza1198
18.12.2020 3 z 5

Už to nemá tu šťávu prvních dílů. Strašně jsem se smála u scén na pláži a policejním zásahu. Pak už to nebylo ono. Příběh překombinovaný a neuvěřitelný. Víc se mi Paul líbil, když bojoval s francouzskou byrokracií a povahou.

Ales.BD
21.05.2019 4 z 5

I ve čtvrtém dílu se daří zaujmout a pobavit. Hodně tomu pomáhá skvělá práce překladatele. Prodírat se těmi jazykovými hříčkami a nedorozuměními musí být peklo.

MKrat
13.03.2019 5 z 5

Zábavné počteníčko.. relax.. s díkem autorovi

fiona007
15.08.2014 4 z 5

No klobouk dolů, tenhle díl oproti posledním dvěma, stál za to.
Byla tu i akce nezvyklá na angličana Paula Westa, hodně mě bavila příprava svatby a konečné rozuzlení.

Lenka.Vílka
04.06.2014 5 z 5

Uz se tesim, az si britanie a francie vyhlasi valku (znovu, ale ted kvuli podstatnemu duvodu)...to si prectu rada...ale i tenhle dil vic nez potesil...

Cher
22.11.2013 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Oddechové vtipné čtení.

proton
13.11.2013 3 z 5

Předchozí díly jsem nečetla, tak nemohu srovnávat. Tato kniha trochu komplikovaná, poblázněná a nadsazená.

wamplady
15.08.2013 4 z 5

Oddechové čtení, ale bylo zná, že už není takové jako 1. a 2. díl. přesto velmi čtivé a vtipné

Donatello
13.06.2013 3 z 5

Souhlasím s předchozím komentářem, autor musel v každé kapitole alespoň jednou napsat, že se "Mata Hari" a Paul spolu vyspali, jinak by to asi nebylo zajímavé, předchozí díly byly prostě lepší...

Evus
24.02.2013 3 z 5

V porovnání se zbytkem série tedy žádná sláva, ale stejně jsem se celkem bavila... Jen je vidět, že autorovi docházejí nápady

orson
21.02.2013 3 z 5

Ale jo, docela příjemná oddechovka to byla. Buď měl děj trochu lepší spád než předchozí díl a nebo jsem měl náladu zrovna na takovou oddechovku. Ale jinak už to bylo krapet přehnané a nereálné. První díly série mi zpětně připadají mnohem lepší.