Spálená mrazem

Spálená mrazem https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176658/bmid_spalena-mrazem-x4b-176658.jpg 5 676 71

Mercedes Thompsonová série

Život Mercy Thompsonové prošel zásadní změnou. Když se stala družkou Adama Hauptmana – charismatického alfy místní vlkodlačí smečky –, stala se zároveň i nevlastní matkou jeho dcery Jesse. Tento vztah vnáší do Mercyina života požehnané okamžiky normálnosti. Ale na okraji lidskosti se může drobný incident za úplně normálního dne proměnit v něco mnohem většího. Po dopravní nehodě v rušném provozu se Mercy a Jesse nemůžou spojit s Adamem – vlastně s nikým ze smečky. Všichni byli uneseni. Skrze jejich pouto Mercy ví, že Adam je rozzlobený a trpí. Vlkodlaci bojují politickou bitvu za akceptaci veřejností a Mercy se obává, že s ní Adamovo zmizení může nějak souviset – a že on i celá smečka jsou ve velkém nebezpečí. Mercy čelí mnohem mocnějšímu protivníkovi a je na něj sama – možná bude nucena přijmout pomoc od jakéhokoli spojence, a to bez ohledu na to jak nepravděpodobný je.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Frost Burned , 2013

angelbooks
16.01.2015 4 z 5

Sedmý díl nebyl lepší než předchozí díl a dokonce mě i trochu nudil. Nudila mě asi první polovina knihy, ta druhá už byla lepší ( myslím, že mi vadilo, že Mercy nebyla s Adamem od začátku skoro až do tý poloviny ).
A i když byl konec pěkný musím dát jen 4*.
Snad bude 8.díl lepší :).

jana5962
09.12.2014

Opět povedené a opět jiné. Od doby co jsou Adam a Mercy spolu se změnil i Patriciin styl vyprávění děje a naštěstí to sérii neuškodilo. Máme tu vyprávění z pohledu Adama. Podivné chování spojení mezí jí, Adamem a smečkou atd... Prostě zase super díl.

hatuli
29.10.2014 5 z 5

Oblíbená série o Mercy,nezklamala :-)

MisuleB
05.07.2014 5 z 5

Ůplně úžasná. Kromě prvního dílu je tento asi další v řadě "nejlepší ze série". Někdo zase unesl Adama, ale nejen jeho ale dokonce celou smečku. Jsem ráda, že se tam trochu víc objevovala Jesse s Gabrielem, ale úplně nejlepší bylo, že tam bylo hodně Adama a dokce 2 kapitoly z jeho pohledu. Super, těším se na další díl. :´¨)

renefer
20.06.2014 5 z 5

Tak jo, nejsem krvelačná, ale když Mercy stála pod oknem a řešila, jak nezabít darebáky, kteří mlátili Keila, opravdu mě brali všichni čerti. Kdyby někdo tloukl mého kamaráda a já měla po ruce Stephana, určitě bych nezaváhala ani chvilku. Na druhou stranu to vynahradil Adam, který se s tím nepáral a kompletně všechny nepřátele zlikvidoval. Tak aspoň něco...

Scharks
10.06.2014 5 z 5

Kniha nezklamala - je odpovídajícím akčním a vtipným pokračováním celé série :)

Danduli
09.05.2014 5 z 5

Po přečtený předchozího dílu jsem se docela bála, že autorce dochází nápady a další díl nebude nic moc, ale jsem ráda, že jsem se mýlila. Vždycky, když nevím co číst se vrácím k Mercy, protože se u knih dobře pobavím a moc dobře se mi čtou, hlavně kvůli napínavému ději.

Monicay
05.05.2014 4 z 5

Díly téhle série jsem četla tak dlouho po sobě, že už si nikdy nepamatuji, o čem byl ten předchozí. Přesto se k ní pořád vracím, protože Mercy a smečka vlkodlaků se mi líbí. U knih z této série se vždycky pobavím, upíři, a chování Mercedes k nim, mě baví a magické předměty fae přijdou v každém díle s něčím kouzelným.

kacaaba
02.05.2014 5 z 5

Tenhle díl mi přišel nejnapínavější. Pořád se něco dělo. Jsem zvědavá, jaká tajemství ještě Mercedes odhalí.

sisulisa
24.04.2014 5 z 5

Kniha sa mi veľmi páčila, prečítala som ju ale veľmi skoro. :-)

ElisR1
13.04.2014 4 z 5

Stojím si za tím, že tato spisovatelka je jedním z nejlepších autorů píšící fantasy, ale nemůžu si pomoct, tenhle díl mi přišel slabší, než ty předešlé. Ne, že by byl vyloženě blbý, ale už to není to, co bývalo.
Ten únos Adamovy smečky mi připadal poněkud zbytečný, působil na mě dojmem, že tato část je pouze na zaplnění stránek. Vlastně jediné s čím jsem byla docela spokojená byl konec a Mercy samotná.

marushrn
08.04.2014 5 z 5

Mám moc ráda , tuto spisovatelku. Super čtení.

IvcaK98
06.04.2014 4 z 5

Budu se opakovat, Briggsové opravdu dochází dech a klesá jí forma, protože i když mě její knížky pořád baví, laťku nastavila u prvních dílů příliš vysoko. Děj byl propracovanější, napětí mezi Mercy a Adamem vystupňovanější a celkově byly její knihy záhadnější a na vyšší úrovni. Možná by si mohla autorka vzít na chvíli dovolenou, místo toho, aby sypala z rukávu jeden díl za druhým. Nemyslím to zle, ale klidně bych si počkala, kdyby se úroveň její tvorby vrátila na začátek ;-)

ThePetinka
22.03.2014 5 z 5

Po delší době jsem se opět dočkala pokračování své oblíbené série o automechaničce Mercy. Musím přiznat, že na knihy od Patricie Briggsové jsem tak zatížená, že i kdyby kniha stála za prd, byla bych z ní nejspíš stejně nadšená. Nemusíte ale mít strach, protože za prd tedy opravdu nestála. Byla výborná, ostatně jako všechny předchozí díly.
Knihou nás provází naše stará známá Mercy, nicméně v několika případech tu také nově narážíme na to, že příběh vypráví její manžel Adam. Autorka s velkou precizností vykreslila Mercyinu povahu už v předchozích dílech, takže nyní sledujeme, jak se mění pod vlivem svých nových rolí - manželka, družka alfy vlkodlaka, nevlastní matka. Na druhou stranu však Mercy zůstává stále stejně odhodlanou ženou, silnou a schopnou bránit se veškerému příkoří, které jí život přináší, což je nesmírně sympatické.
Na pozadí příběhu se zároveň odehrává docela jiná a mnohem větší hra - veřejnost musí přijmout fakt, že vlkodlaci nejsou jen postavy z fantasy příběhů a je celkem nasnadě, že se to mnohým nelíbí. Zároveň zjišťujeme, že Fae, kteří vystoupili na veřejnost už v předchozích letech, tento boj prozatím vzdávají a téměř všichni mizí v obrovských rezervacích (které mizí s nimi). Mercy tak zdánlivě přijde o svého učitele a přítele, železného faeho Zeeho.
Příběh je jako vždy plný akce a je zamotaný až do poslední chvíle. Rozuzlení zápletky mě poměrně překvapilo, protože nic nenaznačovalo tomu, že směřuje právě k takovému závěru. Přiznávám, že mě docela potěšilo, jak málo průhledný děj byl.
Kniha se mi četla dobře, nicméně, stejně jako u předchozích dílů, jsem měla místy pocit, že je špatně přeložená (nebo prostě nepracuje s češtinou tak, jak by měla). Několikrát jsem se zarazila nad tím, jak se ve větách opakují tatáž slovesa apod. Na zážitku mi to ale nikterak neubralo, protože až na tento drobný detail jsem si příběh vychutnala. Pochválit musím i krásnou obálku.
Všem fanouškům moderní městské fantasy musím tuto knihu určitě doporučit. Mezi hlavní výsady autorky totiž patří i fakt, že všechny její příběhy, byť na sebe časově navazují, mají vždy uzavřený děj. Můžete tedy začít číst klidně od posledního dílu a o nic nepřijdete

Bunburistka
21.03.2014 5 z 5

Další díl mě opět nezklamal. Byla jsem opravdu mile překvapená, kolik akce se vejde na tak málo stránek. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout, protože jakmile skončila jedna napínavá část, ihned začala další. Opravdu skvělé čtení, všem vřele doporučuji! :)

Janičta
21.02.2014 5 z 5

Jsem ráda, že i když už jsou Adam s Mercy definitivně spolu, děj tím nijak neupadá, jak se to často stává.
Autorka má zatím v zásobě dost příšer, které jim hází klacky pod nohy a tak je pořád na co se těšit :)
Hodně se mi líbily kapitolky z pohledu Adama a Asail se mi líbil už v serii Alfa a Omega a teď ho mám ještě radši i když tam nemá zas takové slovo.

Bee
21.01.2014 5 z 5

Mercy Thompson je opravdu moje nejoblíbenější série a patrně jediná po Harry Potterovi, kde dokážu vyjmenovat všechny postavy jménem i příjmením, včetně jejich životního příběhu a pamětihodných hlášek.
Sedmého dílu jsme se nemohla dočkat, a to hlavně kvůli konci spin-offu, byla jsem zvědavá, jak autorka zvládne situaci s fae. Místo toho jsem dostala tak trochu něco jiného, i tak mě to chytilo a nepustilo, zasmála jsem se, byla napnnutá jak guma od trenek a užila jsem si to, jak se patří. Takových knih bych si přála víc.

LiLLu
11.01.2014 4 z 5

Briggsová patří mezi mé velmi oblíbené autorky, ale tady mne bohužel trošku zklamala. Jak už tu někdo psal, její knihy jsou opravdu podle stejného scénáře, a to knihám dost ubírá. Možná jsem spálenou mrazem čtela po opravdu dobré knize a ještě ve mě doznívala a tak mi Brigfsová přišla trošku nudná a předvídatelná:-(, i když jindy se mi její knihy dost líbí. (koho zajímá co jsem četla tak čas čarodějnic 1díl a stín noci 2díl ). Možná by to Briggsová neměla ze sebe tolik sypat jak z továrny a měla by si víc pohrát s dějem a trošku zkomplikovat zašmodrchat děj...říční znamení bylo surp, ale tohle pro mne slabší díl. Dálší knížku si určitě koupím na spisovatelku jsem nezanevřela:-)

Nel-ly
03.01.2014 4 z 5

Po Říčním znamení jsem se trochu bála, ale... ach ano! :D
Série Alfa a Omega se mi líbila víc než Mercedes a konec Dvojí spravedlnosti svědčil o tom, že ve světě Mercedes Thompson nastanou změny a nastaly... k lepšímu, Briggs je zpět v plné polní a navazuje na konec spin-off série s předpokladem, že fanoušek prostě ví, co se stalo (a je tam Asil :)) a pomalu směřuje skoro až k dystopickému světu. To čekání mě zabije.

Arianne
30.12.2013 5 z 5

Po slabším Říčním znamení se autorka vrací v plné síle a opět to stojí za to... Jediná chyba na knihách Patricie Briggs je, že je člověk přelouská za den a pak se rok a půl těší na další.