Spálená mrazem

Spálená mrazem https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176658/bmid_spalena-mrazem-x4b-176658.jpg 5 676 71

Mercedes Thompsonová série

Život Mercy Thompsonové prošel zásadní změnou. Když se stala družkou Adama Hauptmana – charismatického alfy místní vlkodlačí smečky –, stala se zároveň i nevlastní matkou jeho dcery Jesse. Tento vztah vnáší do Mercyina života požehnané okamžiky normálnosti. Ale na okraji lidskosti se může drobný incident za úplně normálního dne proměnit v něco mnohem většího. Po dopravní nehodě v rušném provozu se Mercy a Jesse nemůžou spojit s Adamem – vlastně s nikým ze smečky. Všichni byli uneseni. Skrze jejich pouto Mercy ví, že Adam je rozzlobený a trpí. Vlkodlaci bojují politickou bitvu za akceptaci veřejností a Mercy se obává, že s ní Adamovo zmizení může nějak souviset – a že on i celá smečka jsou ve velkém nebezpečí. Mercy čelí mnohem mocnějšímu protivníkovi a je na něj sama – možná bude nucena přijmout pomoc od jakéhokoli spojence, a to bez ohledu na to jak nepravděpodobný je.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Frost Burned , 2013

Ailee
31.05.2018 3 z 5

Už Říční znamení bylo jiné a dějově slabší, než předchozí díly, ale díky nadbytku humoru jsem byla ochotná tu změnu autorce snadno odpustit. Tento díl byl však až na pár výjimek na humor dost suchý, děj byl podivný a celkově slabý. Tři hvězdičky dávám většinou ještě o něco horším knihám, ale protože se s předešlými díly nemůže rovnat, nemám na vybranou. Doufám, že se to zase zlepší. Něco prostě musí být vždycky nejhorší. I tak je série ale zatím jedna z mých nejoblíbenějších.

Andynka
22.01.2018 5 z 5

Další skvělý díl. Celou dobu jsem i věřila, že jde o politiku, proč by ne. V jejich světě chápu, proč lidi bojují proti nadpřirozeným věcem. I když ja bych samozřejmě stála na straně nadpřirozena. No, ale zase jsem se spletla. Jsem ráda, že mě spisovatelka stále dokáže překvapit. :-)

Jupijow
18.09.2017 3 z 5

Zatím nejslabší díl...

Anna Elizabeth
12.09.2017 5 z 5

Celá série je skvělá! :)

Xena011
04.08.2017 3 z 5

Tento díl mě bohužel ničím nepřekvapil, nicméně se mi líbilo, jak "ve snu" Mercy pomohla Adamovi a jeho smečce se stříbrem a na konci celkem pěkná potyčka. Málo napětí a tajemna...škoda, snad se to zlepší v dalším díle.

JanaBel
15.07.2017 5 z 5

"pozor...tyto knihy jsou návykové" mělo by stát tučným písmem na každé od této autorky....humorné,napínavé, prostě super...těžko se od nich odtrhává, dokud je nemáte dočtené

Fizulka71
21.03.2017 4 z 5

Ze začátku se to moc netvářilo, únos, jako dobrý, Petera střelili, to mě dostalo, ale něco tomu scházelo. A najednou zvrat, upíři do toho, Vilda Mrazík to rozčís'. Nakonec bitka jak má být, špatňáci to odnesli, hurá! Jen ten Peter už se nám nevrátí...

paprika75
07.03.2017 5 z 5

SUPER. 5*

VerkaKauf
10.12.2016 3 z 5

Série celkem dobrá ale znovu uz si ji nepřečtu jako jine série.

JupiterFire
28.10.2016 5 z 5

V tomto díle je krásně popsáno, že šmejdi nemusejí být vždy jiného druhu. I mezi lidmi se najdou černé ovce. Trošku mě rozčiluje ta politika, ale možná je to právě to co mě ke knize tak připoutalo. Mercy jako vždy nezklamala :)

alzbeta4340
30.08.2016 5 z 5

Kniha mě krásně vtáhla do děje, děj neměl slabá místa. Snad ten souboj na závěr byl až příliš podrobně vylíčený, to už je věc čtenářského vkusu. Jinak Mercy opět skvělá.

Raven11
08.08.2016 5 z 5

Tento díl byl od začátku nabitý akcí, což mi vyhovovalo. Nově tu byl Adamův pohled a jsem ráda, že sebe a smečku dokázal osvobodit sám, kdyby čekali na Mercy, asi by mě to docela zklamalo... Kvůli fae jsem přemýšlela, zda mi něco neuteklo, když jsou najednou všichni v tahu? No třeba mi to objasní příští díl, nechme se překvapit :)

Evule114
11.05.2016 5 z 5

Každopádně tato série je celkově velice vydařená, jsem ráda, že se tam zas objevil Stefan :-) No a pro naši smůlu musela autorka zabít nějakého klaďase, aby to nebylo jen o záporácích, tak to jsem byla naštvaná, ale bohužel to k tomu patří, ale každopádně další povedený kousek, jsem zvědavá na další díl...

Zebraz
10.05.2016 5 z 5

Další skvělej díl, jen konečné části jsou pomíchané a tak trochu kazí konečný požitek z knihy. Těším se na další díl, už na mě čeká, stačí jen ho otevřít. Přeji Vám skvělé počtení ;-)

Laf
25.01.2016 5 z 5

Tento díl se hodně povedl. Lepší než některé předešlé díly. Zajímavý od začátku do konce, hodně akce a hodně Mercy a jejích kousků.

moira2912
26.09.2015 4 z 5

Líbilo se mi to!! Briggs sérii zase zvedla nahoru. :)
(můj vánoční dárek, btw. :))

deedulka
14.04.2015 4 z 5

Příběhy o Mercedes mám prostě ráda a neomrzí :) Další povedený a napínavý díl.

Knihoholka:'33
12.04.2015 5 z 5

Mercy me prostě nikdy neomrzi, jelikož příběhy o ní jsou neskutečně vtipné a promyšlené.

saphe
09.03.2015 4 z 5

Oproti prvním dílům, je to - no jakoby to psala úplně jiná autorka. Děj, no nevím jestli je to jen můj problém, ale přijde mi to už.....moc??? :D Teda, je to skvělá knížka na odreagování, nemusíte u toho přemýšlet, pokud se donutíte máte to přečtené do necelých dvou dnů.... Jsem celkově zvědavá na další díl- přijde mi, že Patricie už tak nějak neví o čem to má být- nebo aspoň mám pocit, že Mercy už zažila všechno... :D

Monisek.B
03.03.2015 3 z 5

Buď stárnu, zraju a nebo se mi prostě jen mění vkus.... ale tahle kniha mě prostě moc nebavila. Do čtení jsem se pomalu musela nutit. Ve výsledku to ale zas až tak zlé nebylo, takže hodnotím prostě průměrně. Další díl už také mám, ale zatím ho asi odložím a vrátím se k němu někdy později. Až zamrzne peklo nebo tak :)