Říční znamení

Říční znamení https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98822/bmid_ricni-znameni-iB0-98822.jpg 5 782 75

Mercedes Thompsonová série

Mercy Thompsonová vždy věděla, že je jiná, a nejen proto, že dokázala přinutit motor Volkswagenu poslouchat na slovo. Mercy je kožoměnec, což zdědila po dávno zesnulém otci. Ještě nikdy se nesetkala s nikým, kdo by byl jako ona. Tedy až doposud. V hlubinách řeky Columbia se k životu probudilo zlo – a někdo z lidu jejího otce by o něm mohl něco vědět. A pokud mají Mercy a její druh, alfa vlkodlak Adam, přežít, budou potřebovat pomoc…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

River Marked , 2011

Janičta
04.07.2013 4 z 5

Tento díl je trochu slabší. Možná je to dáno tím, že většina oblíbenců je mimo a z těch známých je tam jen Mercy a Adam. Ale děj je dobrý a nemůžu říct, že bych se nudila. Navíc se konečně dozvídám něco o Mercyině původu jakož to měňavce. A zjistíme že opravdu není jediná a setkání z "otcem" je zajímavé svou rozpačitostí. Protože Kojot je a zároveň není jejím otcem...
PS: Tohle určitě není poslední díl v sérii Mercy Thompson ;-)

NikinkaFantasy
30.06.2013 4 z 5

I když to byl poslední díl série Mercy Thompson, tak mi připadal jeden z nejslabších. Autorka má za mě ale bod, že se děj udával v jiném prostředí. Jsem ale ráda, že vše dopadlo dobře, a že se s Adamem vzali.

Safienka
19.06.2013 5 z 5

Tak moc jsem se na tento díl těšila :-) Možná to bylo taky tím, že jsem se do příběhů o Mercy a do "její" tlupy kamarádů (vlkodlaci, upíři, fae a jiné příšery) zamilovala.
Tento díl jsem stihla zhltnout za nějakých 6h, z čehož bych usuzovala, že se dílo Patrii opět povedlo. Maličko mi vadilo, že celý koncept hlavního děje byl zasazen do jiného prostředí než bylo doposavaď, ale vyrovnalo to, že jsem se mohla dozvědět něco víc o Mercyině původu. Každopádně svatba tam byla, ohrožení hlavních hrdinů taky, skoro nezabitelná příšera taky a happyend samosebou. Takže co víc si přát? Ze stránek P. Briggs jsem se úplnou náhodou dozvěděla, že se možná bude chystat i další díl...což je teda nečekaně opět plné čekání...takže uvidíme co bude :-)

ala.mihalikova
27.05.2013 4 z 5

Ne ze by se mi to nelibilo to naopak, cast se svatbou byla uzasna. Ale kdyz to porovnam s predchozimi dily, tak to bylo hodne slaby. Predesle mely naboj, akci, zamilovala jsem si vsechny postavy, byly napinave a odehravalo se tam toho tolik - tady teda rozhodne ne. Tesila jsem se na to, jak se budou vyvijet hlavni postavy, co bude dal. Chtela jsem vedet jak pokracuje Samuel a jeho vztah a dalsi podrobnosti. A tohle bych teda necekala - bylo to takove hezke a mile. Kdybych necetla predesle dily, bylo by to skvely, ale takhle to bylo slaby.

saphe
19.02.2013 5 z 5

Patricia Briggs mě opět nezklamala :-) jedny z nejlepších knih co jsem četla :)

Pouli
09.01.2013 5 z 5

Lepší než předchozí díl. Věc s Mercyiným otcem/Kojotem už byla moc. Mercy je neobyčejná sama o sobě, nemusí k tomu mít kdovíjak zvláštní a super původ. Líbí se mi další vývoj vztahu Mercy/Adam. A co je nejzvláštnější, vůbec mi nechyběla smečka.

lanusinka
25.10.2012 5 z 5

Moc se mi líbilo zapojení indiánských motivů, to se moc často nevídá...

ciniminisek
28.07.2012 5 z 5

Tenhle díl mi přišel nejslabší,to ale nemění nic na tom,že jsem ho docela zhltla za pár dní.Moc se těším na další díl.Jsem zvědavá co Mercy zase provede.

Brambu
24.06.2012 3 z 5

Nevím proč, ale asi jsem od tohoto dílu této série čekala trošku víc. Chybělo mi tu dráždění smečky, Stefanova zajímavost, Zeeho moudrost zkrátka vše to, co nás okouzlovalo v minulých dílech. I mezi Adamem a Mercy už to tak nejiskří jako dřív a nějak celkově to velké napětí předchozích dílů ochablo. Nejvíc mě ovšem mrzelo, že děj se odehrává mimo všech přátel a známých někde v Maryhillu mimo Tri-Cities. Každopádně i tak byl díl moc povedený. Mrzí mě, že se musíme na nějaký čas s Mercy rozloučit…

Denaille
10.06.2012 5 z 5

Tenhel díl se mi mimořádně líbil, protože konečně se dozvídáme, kdo vlastně Mercedes je. A Indiání mě vždycky fascinovali svou vírou. Je to jedno z nejzajímavějších nábožestvích. Jejich vztah k přírodě je záviděnihodný. Briggs tyhle informace skvěle využila a jenom tím celý příběh pozdvihla. Dokonce se teď naskytl i prostor pro trochu přemýšlení, protože se tam objevily i zajímavé myšlenky a to je pro dobrý příběh velmi důležité.
Doufám, že další její knihy ponesou stejného ducha.

Lea
13.04.2012 3 z 5

Nejslabší díl, čtení mi neutíkalo, zápletka byla jasná od začátku, konec dopadl přesně jak se dalo čekat. Oproti předchozím dílům dle mě slabší chvilka autorky :) Dávám tři a půl hvězdy a těším se čím překvapí příště.

trynitrix
15.03.2012 4 z 5

Knížka se mi jako vždy líbila ale co se týče příběhu trochu nezáživné spíš na takové pohodové líné čtení myslím že byli už lepší příběhy než byl tento. Ale konec ten jako vždy stojí za to jsem byla napnutá jak kšandy jak to dopadne :-D Takže kdo má rád příběh Mercy a Adama tak to stojí za přečtení. A četla jsem na nějakém fóru že by měl být další díl ale až za rok teď vychází jiná nová serie od Patricie taky o vlcích prvním dílem je Štvanice. :-)

Bee
29.02.2012 5 z 5

Už dlouho jsem nenarazila na takhle povedenou sérii. Briggs píše skvěle, každým dílem líp a líp, zápletky nejsou jednotvárné, ba naopak skvěle propojené. Prostě to nemá chybu. Dalšího dílu se snad nedočkám! :)

fionKa
24.01.2012 5 z 5

Kniha byla zahlcena informacemi i když jsem ji stejně jako Nebraska přečetla jedním dechem. Nechyběl zde humor ani láska ani dobrodružství byla opravdu krásná a zas o stupeň lepší. Ale obávám se že jsme se s Mercy touto knihou jaksi rozloučily-i když kdo ví?-protože Fantom Print zamýšlí vydat od Briggs sérii Alfa a Omega. Možná je to z úplně jiného soudku a nebo jen z jiného pohledu na Adamovu smečku. Každopádně doufám že jsem se spletla a Mercy bude pokračovat i kdybych na další díly měla čekat třeba v řádu let. ( Mimochodem jak říká Nebraska; "Miluju knížky se sladěnými šňůrkami"- já zase miluju nejvíce hnědou barvu XD

Nebraska
20.12.2011 5 z 5

Jedním dechem. U každého dílu téhle série si říkám, že Briggs je zase o kus lepší. Na další si budu muset pěkně dlouho počkat, ale jsem si jistá, že za rok a půl se z další Mercy zase posadím na zadek.
A jak je u FantomPrintu zvykem, překlad i provedení jsou na jedničku s hvězdičkou. Miluju knížky se sladěnými šňurkami! :-)