Říční znamení

Říční znamení https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98822/bmid_ricni-znameni-iB0-98822.jpg 5 782 75

Mercedes Thompsonová série

Mercy Thompsonová vždy věděla, že je jiná, a nejen proto, že dokázala přinutit motor Volkswagenu poslouchat na slovo. Mercy je kožoměnec, což zdědila po dávno zesnulém otci. Ještě nikdy se nesetkala s nikým, kdo by byl jako ona. Tedy až doposud. V hlubinách řeky Columbia se k životu probudilo zlo – a někdo z lidu jejího otce by o něm mohl něco vědět. A pokud mají Mercy a její druh, alfa vlkodlak Adam, přežít, budou potřebovat pomoc…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

River Marked , 2011

Yustina
25.08.2019 5 z 5

Velmi napínavý díl :-) Těším se na další

MiraiYume
03.08.2019 4 z 5

Začátek skvělý. To s tou svatbou se mi sice zdálo takové uspěchané, ale když vezmu v potaz události předešlých knih, celkem pochopitelné. Provedení bylo dojemné a vyvolalo ty správné emoce. Romantická linka mě vůbec nevadila. Naopak. Pro mě to třeba bylo něco, na co jsem čekala pět předcházejících knih. Co mi vadilo, byla na konci už až přehnaná fantastičnost. Už to bylo zkrátka moc překombinované a nějak hůř se mi dařilo si celé scény představit, aniž bych se u toho neušklíbala. Konec to však opět spravil - tím myslím to, co se s Mercy dělo po návratu domů. Dost ji to polidštilo.

katallinka
03.03.2019 4 z 5

Příběh skvělý a dokonalý. Jsem velmi ráda, že kniha odhalila trošku více o původu hlavní hrdinky. Jediné, co bych knize vytkla je ta romantická část, místy mne hrozně štvala.

kkarmela
08.11.2018 5 z 5

krásná celá série, velmi čtivé

Ailee
25.05.2018 4 z 5

Další skvělá kniha z této série. Jakoby trochu vybočovala, hlavně tou finální bitvou, a ty scény s Kojotem! Po celou dobu jsem umírala smíchy! Jsem nadšená. Jeden by řekl, že když se mi líbí natolik, že mám chuť číst jednu knihu za druhou, dám pět hvězdiček, ale pořád je tu jedno "ale". Kniha je STRAŠNĚ dobře napsaná, STRAŠNĚ rychle se čte a STRAŠNĚ se u ní nasměju. Přesto... jako kdyby mě neuměla na 100% vtáhnout do děje tak, abych se v napínavých chvílích o hlavní hrdiny bála tak, jako to umí jiné knihy. Jediná věc, která mě na celé jinak tak úžasné sérii, ke které se nepochybně opakovaně vrátím, mrzí.

Shanib
28.01.2018 5 z 5

Bylo to trochu jiné než předchozí díly, ale proč ne. Indiánské příběhy mě moc nebraly, ale bylo dobré, že tentokrát byla smečka mimo. Konec konců Mercy jim dávala docela zabrat, a tak jen dobře, že tentokrát je problémy minuly. Navíc zde bylo více Adama - no komu by to mohlo vadit? :D

Andynka
17.01.2018 4 z 5

Prostě perfektní. Nemám už pomalu co psát, abych se stále neopakovala. I když mi tady chyběla celá smečka... hlavně Sam. Muselo to tak být, protože to jednoduše zapadá do celého příběhu!

Anna Elizabeth
12.09.2017 3 z 5

Tato se mi líbila nejméně :)

JanaBel
15.07.2017 5 z 5

"pozor...tyto knihy jsou návykové" mělo by stát tučným písmem na každé od této autorky....humorné,napínavé, prostě super...těžko se od nich odtrhává, dokud je nemáte dočtené

Jupijow
11.07.2017 3 z 5

Pro mě zatím nejslabší díl. Přiznám se, že svět vlkodlaků, upírů a fee je mi mnohem bližší než indiánské legendy. Trochu mě mátla i místy nelogičnost děje, ale jako jo, dalo se to :) Už se těším na návrat Tri-Cities.

Xena011
03.07.2017 3 z 5

Pěkný příběh, ale přišel mi takový průměrný a trošku jiný, než jsou psány ostatní - dost indiánský. Asi to bylo hlavně jiným místem, konečně jsme se dočkali pár poznatků o Merciinu původu a dozvěděli plno informací o indiánských mýtech, což bylo hodně zajímavé. Hlavní hrdinové Adam a Mercy, zbytek byly úplně nové postavy (Jen na začátku a konci jsou všechny ostatní postavy, co známe). PS: Mercy skončila zase potlučená, ale kdy ona tak neskončí, že? :D

Adriana21
09.06.2017 4 z 5

Sérii Mercedes Thompson mám hodně ráda, ale v téhle knize jsem se místy ztrácela ve jménech postav :)
Jinak celkem pohodové počteníčko.

PeťkaW.
24.03.2017 4 z 5

Briggs si předchozími díly nasadila hrozně vysokou laťku a už jenom to, že ji dokázala držet po 6 knih, svědčí o mnohém. To, že příběh v tomto díle přesunula na jiné místo, bylo logickým tahem. Tri Cities už nemělo co nabídnout. Měli jsme tu zlé vlkodlaky, zlé upíry, zlé fae, zase upíry a zase fae a tak byla změna prostředí i celé tématiky, celkem vzato chytrým řešením, kterým se autorka vyvarovala jednolitosti. Pravda, i mě chyběly v Říčním znamení některé postavy, ale myslím, že je poměrně dobře "nahradily" postavy nové a s nimi i nová kultura a historie. Poslední část knihy mi přišla trochu uspěchaná, když přihlédnu k, trochu rozvláčnějšímu, zbytku. Ale jinak jako vždy napínavé a kvalitní čtení, které člověka baví.

Fizulka71
21.03.2017 4 z 5

Tak nestvůra v tomhle díle byla vážně libová, žravá jak kyselina a stará jak peklo samo. Nejvíc mě bral ne-tatínek Kojot, s tím chlápkem byla vážně sranda. Děj opět skvělý, měl spád, indiánské mystery postavy z jiného ranku, takže žádná nuda!

paprika75
07.03.2017 4 z 5

Na jednu stranu se mi moc líbila mytologie původních obyvatel Ameriky, ale na druhou stranu mi v tomto díle něco chybí nebo přebývá ... Nevím. Asi je to něco osobního. Ubírám jednu hvězdičku, i když ostatní díly mají ode mne plný počet. 4*

evik.sv
30.12.2016 5 z 5

Svatba jupíí a ted jen být štastní , až do smrti!:) Dobrý příběh jsem ráda , že nám autorka příblížila její indiánské kořeny. Tatˇka netaťka mě moc bavil! :) Další kožoměnci a zlá příšera prostě bomba.Velmi mě pobavil konec a Mercy jako pacient, přesně tak jsem si jí představovala.Tak šup na další díl...

kuska
13.12.2016 3 z 5

Chyběl tam prostě Stefan, co víc říct. Ten konec to je strašně málo :)

JupiterFire
28.10.2016 5 z 5

Konečně jsem se dozvěděla něco o Mercyině původu. Příběhy původních obyvatel Ameriky jsou sami o sobě zajímavé a líbí se mi jak je autorka zakomponovala do své knihy. Klobouk dolů :)

alzbeta4340
30.08.2016 5 z 5

Po delší době jsem se vrátila k sérii s Mercy a opět jsem se skvěle pobavila. Zajímavě vymyšlené indiánské motivy a dějová zápletka. Příjemná romantická linka, přitom nepřeslazená. Moc pěkné, doporučuji.

Dragita
26.08.2016 5 z 5

Skvělý díl, opravdu skvělý. Mercy tohle už konečně potřebovala. A i když zdejší příšera nebyla tak děsivá, dala všem zabrat. ;)