Nocí zlomená

Nocí zlomená https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188488/bmid_noci-zlomena-61J-188488.jpg 5 631 64

Mercedes Thompsonová série

Nečekaný telefonát přinese Mercy zajímavou výzvu. Bývalá manželka jejího druha Adama má problémy a je na útěku před svým novým přítelem. Adam není z těch, kdo by odmítli žádost o pomoc – a Mercy to ví. Když se ale Christy usadí v Adamově domě, nedokáže se Mercy zbavit pocitu, že na celé situaci není něco v pořádku. Brzy se její podezření potvrdí, když se dozví, že Christy nemá ani zdaleka dobré úmysly. Chce Adama zpátky a je ochotná udělat pro to cokoli, dokonce i obrátit Adamovu smečku proti Mercy. Mercy se nemíní vzdát bez boje, objeví se ale mnohem větší hrozba. Christyin bývalý není jen špatný člověk – vlastně možná není vůbec člověk. A když se začnou hromadit mrtvoly, musí Mercy odsunout stranou osobní problémy a postavit se tvorovi, který může roztrhat na kusy celý její svět.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Night Broken , 2014

Senza Jenka
03.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Tentokrát se potíže nelepí na Mercy, ale na Adamovu bejvalku Christy. To je taková vyčítavka obětavá - ach já chudinka, já za nic nemohu.
Do boje není Mercy přizvána, ale... Nečekal nikdo, že to tak skutečně dopadne, že ne?!!
I tento díl se drží schématu: potíže na obzoru - potíže za dveřmi (+zdemolovaná nemovitost) - zoufale hledáme řešení - nečekaná pomoc - boj - zvrat - vítězství - Mercedes v nemocnici.
Ale pořád se to čte samo. Velké plus za Joela, Stefana, Tada a samozřejmě hůl :D

11191
20.10.2023 3 z 5

Tohle bylo super, zápletka s Christy dodala knížce šťávu a zase do příběhu přinesla něco nového. Těmito novotami je série stále příjemně čtivá a čtenáře nenudí. Nicméně trochu mi začíná vadit, jak si o sobě Mercy pořád myslí že je slabá a nezajímavá, a přitom vždycky všechno vyřeší a zvládne.

Hatshepsut
04.12.2022 5 z 5

Ano, tento fantazy díl měl zase to správné napětí. Ať už nečekaná návštěva exmanželky Christy, která umí Mercy slušně zabrnkat na nervy nebo hlavní zápletka, kdy se smečka snaží najít a zničit jejího nahodilého milence boha sopek. Nějak moc nechápu, že i po tom, co Mercy mnohdy "vlkům" pomohla, stále ji někteří ve smečce nechtějí. No na druhé straně, má své kouzlo, že to není hrdinka, která je ve všem nejlepší a nejoblíbenější.

Lacie
29.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Tak tenhle díl je super a zároveň peklo. Super čtivý pro mě, peklo pro Mercy. Velmi lehce se dokážu vžít do jejích pocitů souvisejících se situací kolem Christy. Trpíme spolu snad půl knihy, než se konečně situace otočí a Christy se i v očích ostatních projeví jako slepice, Mercy boduje.
+ další nová linka, tentokrát příbuzenská, na scéně se objeví Gary Laughingdog a rozhodně nezapadne
++ další nový přírůstek do smečky, jakkoliv se kojot potýká mezi vlkodlaky s potížemi, od tohoto dílu už nebude nejpřekvapivějším členem společnosti, Mercyino řešení neodvratné katastrofy je prostě geniální
– Tad nedobrovolně projevil něco ze svých schopností a byl odvolán za taťkou, situace v rezervaci není dobrá a hrozí, že by si Mercy pro své přátele musela dojít?

Elea
28.09.2022 4 z 5

Sice je celá série knih psaná podle jednoho scénáře a hodně mi připomíná knihy o Kate Daniels, ale stále mě to ještě baví.

hana4834
18.09.2022 4 z 5

Zase výborně čtení doporučuji

Anie.M
21.10.2021 5 z 5

opět výborné.
u čtení knížek s Mercy si dávám vždy nějaký čas pauzu než se vrhnu na další díl a teď jsem se přistihla, že vlastně vím jen opravdu hrubé obrysy toho, co se dělo v předchozích dílech, ale zároveň, když čtu jakýkoliv díl, nemůžu se odtrhnou...
linka Christy a Mercy se mi v tomto díle velmi líbila, bylo to takové vtipné zpestření. Mency mi jako hlavní postava přirostla k srdci, nejvíc asi proto, že ze sebe nedělá superhrdinku a umí dát najevo, že má strach. to že vždy přežije je kvůli tomu, že má kolem sebe lidi, kteří jí umřít nenechají a ty má kolem sebe proto, že ona sama se stará o ostatní, proto je to top hrdinka :)

Charmedka
19.09.2021 5 z 5

Musím říct, že Nocí zlomenou považuji za jeden z top dílů, já si ho maximálně vychutnala. Obrovská špetka humoru díky Christy, velmi silný nepřítel a spousta akce, kde šlo doslova o život a jooo, hůl, nesmím zapomenout na magickou hůl. Za mě vážně pecka a těším se, až se opět do světa Mercy ponořím.

Luigi1
01.05.2021 5 z 5

Jsem nadšen,pěknou a napínavou četbou.

Pain
07.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Tento díl se mi moc líbil. Sice knížky jsou podle jedné šablony. Ale která série ne?
Velmi oceňuji minimum milostných scén. Ty, které se v knihách nachází, jsou popsány decentně.

Raději upozorňuji na možné spoilery!
Jako vždy je tu superhrdinka Mercy. Ta musí vyrovnat s tím, že smečka ji moc neakceptuje. Do toho hází vidle potvora Christy. Která, dle mého názoru, zkoušela urvat Adama zpět. Na místě Mery bych Christy vynesla v zubech. Ale rozumím tomu, že ve světě, kde žije Mercy, se svým křehkým postavením nevlkodlaka, jako obyčejný kojotí měňavec a druhá ve smečce vlkodlaků není jen tak. Adam ji sice podrží, ale své postavení si musí udržet a upevnit sama. Aby dokázala, že je opravdovou družkou Alfy. Skorotatík Kojot se na první pohled chová zlomyslně a lehkomyslně. Nicméně nakonec se zachoval skvěle.
Stefan je boží. Výjimka mezi upíry. Evidentně Mercy miluje. Mám jej velmi ráda.
Loučení mezi Mercy a Adamem bylo velmi dojemné.
Auriel udělala pokrok.
Jsem zvědavá, zda bude v dalších dílech Joell. Co bude s Tadem. Hůl! Jak bude reagovat Šedý pán?
Hurá na další díl.

kolacky
16.11.2020 5 z 5

Dost drastické a několik nevinných obětí, ale ve výsledku jedna velká parádní jízda. Kojot je nevypočitatelná hvězda celého cyklu!

Catyna
25.03.2020 5 z 5

Super série

Kacennnka
03.11.2019 4 z 5

Po těch pár dílech, které se trochu odkláněly od toho, na co jsme byli na začátku zvyklí, se to zase začíná stáčet zpátky k problematice smečky. Za mě jedno velký dobrý.

chemik88
02.11.2019

Tato kniha je špatně k sehnání... ale 6.11. 2019 by měl vyjít dotisk.. to už je za dveřmi. Vkládám sem tuto informaci pro všechny, kteří se knihu marně snaží sehnat. :)

havrmoni
01.11.2019 5 z 5

K tomu není co říci.

Yustina
13.09.2019 5 z 5

Velmi povedený díl, doporučuji přečíst :-)

katallinka
31.03.2019 4 z 5

Kniha se mi opět moc líbila. Jen ty konce mi připadají čím dal víc neuvěřitelné a Mercy je jak Superman....

kkarmela
08.11.2018 5 z 5

krásná celá série, velmi čtivé

Ailee
22.06.2018 4 z 5

Něco tomu pořád trochu chybělo. Nebylo to tak hrozné, jako předchozí díl, ale nebylo to ani tak dobré jako první díly. Ten konec mě trochu zklamal. Vůbec se mě nedotkl:-(

Andynka
27.01.2018 4 z 5

Wow! Tenhle díl se táhnul, ale nakonci jsem usoudila, že to tak má být, aby vše zapadlo kam má. Ale hodně mi tedy chybí v knížkách Samuel a jeho humor... Uvidime , kam nas zavede další díl. :-)