Nocí zlomená

Nocí zlomená https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188488/bmid_noci-zlomena-61J-188488.jpg 5 631 64

Mercedes Thompsonová série

Nečekaný telefonát přinese Mercy zajímavou výzvu. Bývalá manželka jejího druha Adama má problémy a je na útěku před svým novým přítelem. Adam není z těch, kdo by odmítli žádost o pomoc – a Mercy to ví. Když se ale Christy usadí v Adamově domě, nedokáže se Mercy zbavit pocitu, že na celé situaci není něco v pořádku. Brzy se její podezření potvrdí, když se dozví, že Christy nemá ani zdaleka dobré úmysly. Chce Adama zpátky a je ochotná udělat pro to cokoli, dokonce i obrátit Adamovu smečku proti Mercy. Mercy se nemíní vzdát bez boje, objeví se ale mnohem větší hrozba. Christyin bývalý není jen špatný člověk – vlastně možná není vůbec člověk. A když se začnou hromadit mrtvoly, musí Mercy odsunout stranou osobní problémy a postavit se tvorovi, který může roztrhat na kusy celý její svět.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Night Broken , 2014

fifejda
06.01.2015 3 z 5

Ačkoliv jsem vynechala několik dílů ze série Mercedes, knížka se dala číst samostatně. Nadchla mě postava Garyho a naprosto jsem nepochopila jednání Christy, připadá mi jako nevyzrálý člověk a Adam chvílemi jako hlupák, který by se měl umět více zastat současné manželky. Příběh jako takový jsem si užila.

Nelly
02.12.2014 5 z 5

Skvělá celá série - jen mne mrzí, že "hůl" se nepředvedla ve své práci, tak jak bych od pozměněného artefaktu čekala - dvojčata pro některý hlavní pár místo dvojčat pro ovce... Ale tak dám autorce šanci, třeba bude ještě nějaké další pokračování - potěšilo by to jistě nejen mne...

1misa1
17.11.2014

Tenhle díl se mi moc líbil, všechny díly o Mercedes jsou skvělé, ale posledních pár dílů se mi Mercedes, líbí méně.Mám ráda tu sarkastickou Mercy, která by Christy pořádně vynadala a ne tu, která to ignoruje.Posledních pár dílů se dost změnila a mě chybí ta stará Mercy.

ElisR1
19.10.2014 4 z 5

Tenhle díl se mi líbil o hodně víc, než ten předešlý. Sice to ještě není na takové úrovni, jako první díly, ale autorka se opět dostává do formy. A už se opět těším na další díl.

MisuleB
14.09.2014 5 z 5

Super, konečně jsem se dočkala.
Myslím, že Mercy je zase čím dál lepší... Adam ♥
Zase tu byly skvělé hlášky, knížka byla hrozně čtivá a rychle utíkala.
Christy...ta by nejlepší byla, kdyby se spakovala a odjela na Mars...
Gary a Kojot... to byla dvojka...
Jednoduše řečeno: Super!

Rhona
07.09.2014 5 z 5

Celá kniha zhltnuta za jeden den - což samo o sobě dost vypovídá. Miluju Mercy. Jediné, co mi bylo líto byl docela osekaný konec, který jsem i trošku čekala, ale ani to neubralo mému nadšení a knize na čtivosti. Úplný konec mě opravdu pobavil, protože jsem s napětím čekala, co Mercy provede, už od chvíle, kdy se Adam zmínil, jak vytřela podlahu s družkou maroka.

LiLLu
06.09.2014 5 z 5

Klasika, knihu jsem si nechala hezky uležet a šetřila si ji, na tu správnou náladu....Briggsová je a bude má nej:-)

Sobotikova
30.08.2014 5 z 5

Tato série mne prostě baví, Mercy je sympaťačka a i když nemám ráda v knihách ráda postavy bohů..budiž odpouštím a rychle poprosím o další díl :)

IvcaK98
20.08.2014 3 z 5

Bohužel se výjimečně rozcházím s názorem většiny, protože toho neuvěřitelného poklesu u posledních zhruba třech dílů si nejde nevšimnout. Už při čtení anotace mi bylo jasné, že se Patricia Briggs odchýlila od té staré, sarkastické, nespoutané Mercy, kterou jsem si tolik zamilovala a místo ní nám podstrčila pouze její stín, který se kromě nového padoucha musí vypořádat i s manželovou ex. Musím přiznat, že sama bych Christy nenáviděla až do morku kostí, být na místě Mercy, ale prostě mi to do téhle série nesedí. I nad tím bych dokázala přimhouřit oko, koneckonců těch střetů mezi nimi tam něbylo až tak moc, ale proč mám pocit, že i u akční části zápletky se autorka trošku sekla? Z mého pohledu měla zůstat u vlkodlaků, upírů a fae a nesnažit se posunout nebezpečí na další úroveň. Je mi to vážně líto, že takhle kritizuji jednu ze svých nejoblíbenějších sérií, ale nemůžu si pomoct, tak to cítím.

NikinkaFantasy
05.08.2014 5 z 5

Další výborný díl. Patricia se celou sérii jen lepší a lepší. Konečně Mercy nezachraňovala ostatní, ale bylo to půl na půl. Já opravdu nechápu, jak kdo může mít rád Christy. :D Ta ženská je naprostá mrcha. Jsem ráda, že se tam objevil Ben, jelikož to je můj nejoblíbenější vlk vůbec. Auriel jsem si znelíbila ještě víc. Naopak Honey ve mně naplnila očekávání a dobře se vyklubala. Jen mi je líto, že ztratila Petera. Mercyin brácha Gary je prostě boží. Konečně má Mercy nějakýho příbuznýho, se kterým se baví. Taky mě opět pobavil Kojot. Některý scény byly dojemné, zvlášť ta, kde se Adam s Mercy loučil. Konečně jsem dostala taky nějaký odpovědi, ohledně Mercyina stárnutí. Jsem zvědavá co nám autorka nabídne příště a jestli se rozhodne pokračovat v sérii Alfa a Omega, protože Anna už mi dost chybí. Jinak skvělá kniha. :-)

Janičta
26.07.2014 5 z 5

Obsahuje spoilery

Byla radost knihu číst :-)
Nemůžu si stěžovat na nedostatek tajemna i když je to trochu jiné než dřív, jelikož fae jsou v rezervacích a upíři nemůžou obstarat všechnu zábavu sami... je potřeba vymyslet něco jiného a autorce se to celkem povedlo.
Jsem ráda, že se tam objevil i Kojot-vždycky udělá nepořádek a věci rozhýbe.
Christy byla taky hustá, mě kdyby se někdo takhle nakvartýroval do kuchyně a později se snažil zabrati i koupelnu, vykopala bych tu osobu až před barák a to nejsem vlkodlak ani kojot :-D Ale jako postava byla napsaná dobře.
Líbí se mi, že spojením Adama a Mercy příběh neztratil tolik, kolik jsem se obávala že ztratí. Pořád je čeho se bát a pořád je co zmlátit či zavraždit.
Za velké plus považuji i to, že Mercy své zneužití a všechny ty hnusárny co je jí staly jen tak neřehopkala, jak to obvykle hrdinové dělají- oklepou se a jdou prostě dál. Mercy mi díky tomu připadá lidštější a reálnější a díky bohu není z ní hysterka.

cruela
10.07.2014 5 z 5

Kniha super, jako vždy. Místy jsem se občas teda nudila, ale celkově se mi moc líbila. Celá série Mercedes je výborná, začala jsem číst celé znova, abych si připomněla některé věci. Nejlepší díly byly asi než si Adama vzala, pak to začalo trochu pokulhávat. A Adama přímo miluju. Upřímě jsem nechápala v tomto díle, že Mercy trpí Christy, já bych se na jejím místě tak dlouho nedržela:) Bohužel ale bude asi už jen jeden díl, protože autorka má kontrakt ještě na jeden, ale neví se, kdy bude vydaný, jestli už začala psát? Chystám se číst Alfu a Omegu v nejbližší době, tak se nemůžu dočkat :)

pobijecmuch
25.06.2014 odpad!

U 7. dílu jsem si říkal, no snad se ta Mercedes polepšila, ale v Noci zlomená je opět zpět ta nudná Mercedes s posledních dílů. Tímto jsem s tebou kojotko definitivně skončil a raději si počkám na další díl Alfy a Omegy.

renefer
25.06.2014 5 z 5

Trochu jsem se bála, že půjde o boj mezi Mercy a Adamovou bejvalkou, protože neschopnost některých lidí se bránit, mě dokáže vytočit. Naštěstí to nebylo jen o tom, bejvalka se chovala celkem slušně a Mercy si nenechala nic moc líbit. Dost mě teda zmátl název a obrázek na knize, jakože Mercy odchází...Ale v pohodě, jen se pustila do boje s dalším bohem :-)

Supernova
20.06.2014 5 z 5

Výborné, výborné a výborné. Patricia Briggs nám po jisté pauze naservírovala další díl. Obávala jsem se, aby se to nepodepsalo na kvalitě příběhu, což se ani omylem nestalo. Dávám palec nahoru a určitě si ji přečtu ještě jednou!

tigrislinda
17.06.2014

Opět Mercy nezklamala. Perfektní počteníčko!!!!

trynitrix
16.06.2014 5 z 5

Opět super Mercyn příběh , nemam co vytknou příběh napínaví od začátku dokonce :-)

ciniminisek
13.06.2014 4 z 5

Jedna z mála Urban fantasy, která je od první chvíle na vrcholu a místo aby padala střemhlav dolů, stále stoupá výš. Skvělá akce, napětí, láska a erotika, to vše je schované pod záštitou jména Mercedes Thompson.
Na skvělý příběh nás jako první naláká prozatímně nejlepší obálka a věřte, že tím nekončíme.
U žádné pasáže se nenudíte, nemáte na to prostě čas. Autorka má dle mého dar a to takový, že dokáže do pár stránek vložit tolik akčnosti i napětí a přesto si zachovává uvěřitelnost živých postav.
Lehce přelouskáte příběh, který je psán velmi čtivou formou a jak to u knih této autorky bývá, budete netrpělivě očekávat další díl. Ten pravý, pro Mercy typický humor vystřídá očekávání, jak tohle může dopadnout.
Jak předešlé, tak i tento díl je kvalitně propracován do poslední věty a děj je sytě nabitý scénami, které zapříčiní husí kůži na vašem těle. Přiložení dalších postav, které věrný čtenář jistě zná, je příjemné okořenění a nejen, že se z aktérů radujete, ale dostáváte odpovědi, na které jistě všichni čekáme.
Jenže odpověď střídá otázku a kdekoli jinde to čtenáři možná vadí, u Mercedes to znamená, že máme slíbený další akcí nabitý příběh. Miluji fantasii protiřečící si z přesvědčivostí postav a přesně toto mi Mercy dává. Věřím, že si tuto sérii oblíbíte také a Mercy se stane Vaší věrnou kamarádkou, ona to totiž ani jinak neumí…

Bee
12.06.2014 5 z 5

Zase tady budu velebit Patriciu Briggs, ale podle mě je to jedna z nejtalentovanějších spisovatelek tohohle žánru. S postavami zachází naprosto úžasně a jak už jsem zmiňovala u předchozích dílů, je to jedná z mála - dvou - sérií, u kterých bych vám dokázala vyjmenovat všechny postavy i s příjmením a jejich životním příběhem.
Co se děje týče, autorka opět nezklamala a nedokázala jsem se odtrhnout ani na minutu. Nemůžu se dočkat dalších dílů.

kneslova
10.06.2014 5 z 5

Nevím čím to je , ale knihy P.Briggs mám moc ráda, všechny jsou skvělé a žádnou další si nenechám ujít. Skvělé fantasy pohádky pro mně. Čtou se jedna báseň, ani chvilku se nenudíte. Jsem nadšená.