Měsíční píseň

Měsíční píseň https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25302/bmid_mesicni-pisen-ASH-25302.jpg 4 1146 162

Mercedes Thompsonová série

První díl volně navazující série Mercedes Thompson. Vlkodlaci můžou být nebezpeční, když se jim připletete do cesty, ale pokud jste opatrní, nechají vás na pokoji. Umí se dobře skrývat před lidmi, ale já nejsem člověk. Když na ně narazím, poznám je a oni poznají mě – Mercy Thompsonovou. Mercy má za souseda vlkodlaka, v autodílně opravuje mikrobus patřící upírovi, její bývalý šéf je gnóm. Ale ani Mercy není úplně normální… a její pouto s tajemným světem nadpřirozena ji brzy dostane do pořádného průšvihu. Vychutnejte si pořádný nářez, který na vás v knize čeká. Není radno si zahrávat s vůdcem vlkodlačí smečky… A unést mu dceru byla osudová chyba.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Moon Called , 2006

angelbooks
28.06.2014 5 z 5

Dlouho jsem měla tuto knihu na seznamu na přečtení knih a ted toho upřímně lituji. P. Briggs píše úžasné knihy a tato není vyjímka.
Jakmile jsem si tuto přečetla co nejdřív jsem šla do knihovny a půjčila si další 3 díly.
Měsíční píseň je opravdu skvělá. Až do konce jsem nevěděla kdo to unesl Jess.
Kniha neměla ani velké chyby, a pokud ano nevšimla jsem si jich. Nevím jestli by šlo říct že příběh je originální ( vlkodlaky a upíry známe i z jiných knih ), ale pro mě bylo originální to že Mercy je kojot. Zatím jsem totiž knihu kde by byla jedna z hlavních postav kojot, nenašla.
Vřele doporučuji, nudit se nebudete :).

Lorrainee
25.06.2014 3 z 5

Tak nějak nevim... dlouho se mi do téhle série nechtělo a zas až tak hrozné jak jsem čekala to nebylo, když pominu občas zmatené a zbytečné vysvětlování. Líbí se mi svět který autorka utvořila a reálnost hlavní hrdinky která se zbytečně nikam nehrne a uvažuje někdy moc překotně a zmateně. Realističtější než aby všude litala, každého zabila a byla naorosto nad věcí ačkoliv se v takové situaci ocitla poprvé.

kleo9554
01.06.2014 4 z 5

Velmi se mi líbilo propracování světa vlkodlaků atd. Hrdinka mi je příjemná, budu číst další díly. Něco tomu schází, abych z toho byla úplně hotová. Ale přečetla jsem to celkem rychle. Tak nějak doufám, že bude spíše se Samuelem než Adamem, ale uvidíme, jak to dopadne:-)))

MisuleB
27.05.2014 5 z 5

Po přečtení série Alfy a Omegy jsem se rozhodně chtěla do této série pustit, a jsem ráda, že jsem to udělala, protože Mercy nezklamala. Autorka má skvělý styl psaní a její knihy se čtou úplně senzačně... :´) No, co víc dodat, že? :´)

renefer
24.05.2014 5 z 5

Mercy je vedle Anety Blake a Harryho Dresdena jedna z mých nejoblíbenějších postav urban fantazy.
Knížka má všechno, co mám ráda - vtip, napětí, romantiku... k tomu přidejte různé druhy para-bytostí a je radost to číst :-)

Samira
07.03.2014 4 z 5

Velice dobrý začátek série. Vyústění zápletky bylo sice trošku krkolomnější, ale hlavní postava i postavy vedlejší si mě získaly. Líbil se mi i způsob psaní. Jsem zvědavá na další díly.

Bunburistka
16.02.2014 5 z 5

Myslela jsem, že už po šílenství Twilight nebudu číst nic na téma vlkodlaci a upíři. To sem však nevěděla, že se k nim přidá ještě kožoměnec. Nevěděla jsem, po jaké knížce jsem to sáhla. A v žádném případě nelituji. Je to jedna z nejlepších knížek a knižních sérií, co jsem kdy četla. Autorčin styl psaní mi velice vyhovoval a Mercy mi padla do oka. Všem doporučuji! :)

IvcaK98
04.01.2014 5 z 5

Už jsem chtěla dát upírům a vlkodlakům sbohem, když jsem narazila na tuhle sérii. Hlavní hrdinka je více než sympatická, děj rychle odsýpá a mně najednou bylo líto, že jsem na poslední stránce :) Líbí se mi, že je Mercy silná, chytrá a odvážná, ne nějaká fňukna, za kterou všechno udělají chlapy. Tak to má být ;-)

Mergirus
16.12.2013 5 z 5

Tato kniha mě natolik dostala, že jsem si musela pořídit celou sérii domů, abych se k ní mohla čas od času vracet. Hlavní hrdinka se neschovává za mužské, ale naopak jim vzdoruje a umí se jim postavit, plus tu neschází humor.

Alee
09.12.2013 4 z 5

Na rozdíl od jiných knih pro dívky (především, pochybuju, že by to četli kluci), je příběh Mercedes jediný, který mě bavil. Pojetí nadpřirozených bytostí je působivé a celá hierarchie a společnost vlkodlaků vykreslená dokonale do detailů. Hlavní hrdinka je emancipovaná silná žena (žádná ufňukaná puberťačka), která si nebere servítky a jde do všeho po hlavě. To vážně oceňuji a i děj prvních řekněme tří dílů byl chytlavý. Pak už mě to tolik nebralo, každý díl ztrácí trochu na kvalitě.

Temný snílek
23.11.2013 4 z 5

První díl série o Mercedes Thompson, kde se sice potkáme s vlkodlaky, upíry, čarodějkami a jinými obludami, ale rozhodně se nejedná jen o další přihlouplou paranormální romanci. Tohle je trochu jiná káva - napětí, rychlý děj a nebezpečné dobrodružství, u kterého se čtenář nudit nebude.

Selket
18.11.2013 3 z 5

Ke knize jsem přistupovala s trochu jiným očekáváním. Chtěla jsem víc akce, větší odhodlání, možná i víc krve a zubů a méně vysvětlování a opakování (vždy, když se na scéně objeví někdo, kdo při prvním vysvětlování nebyl...). Zápletka mi nakonec přišla značně překombinovaná, až jsem došla k názoru, že hlavní padouch si vybral tu nejsložitější možnou cestu k cíli. Ale i přes tyhle moje lamentace musím říct, že nejsem zklamaná a s chutí se vrhám na druhý díl.

kacaaba
29.09.2013 5 z 5

Kniha se mi líbila, nebylo to nudné, žádné zbytečné popisování, prostě jasný běh událostí, docela se těším na další díl.

Anitte
17.09.2013 5 z 5

Knížku jsem si zamilovala už po pár stránkách. teď čtu celou sérii, co mám doma, podruhý:)

marapavelka
05.09.2013 4 z 5

Celkem příjemné počtení. Doufám, že další díly série nepůjdou s kvalitou dolů.

Ruxandra
23.08.2013 5 z 5

Čtivé, zajímavé a hlavně je to zase trochu jiné než vše ostatní:) Také se mi líbí, že se nejedná o žádnou teenagerovskou romantickou slátaninu, že je to už trošku jinde. Mě si Mercy získala a jdu shánět další díly:)

Nellysek
06.08.2013 5 z 5

Nejkrásnější kniha. Hlavně ten děj v ní... :)

MissBlack
04.08.2013 3 z 5

Když jsem ji před pár lety dostala, úplně mě uchvátila a nemohla jsem se odtrhnout. Hlavní hrdinka byla sympatická a celkově to byl takový jiný svět, takový temnější, rozhodně ne pro lidi.

Angie.11
28.07.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Děj krásně odsýpá, z hlavních hrdinů mi přirostli k srdci všichni a byla jsem velice spokojená :)

Peti
24.07.2013

Knihu jsem přečetla jedním vrzem, i když se hemžila upíry, vlkodlaky a kožoměnci, vůbec mi to nepřišlo přeplácané. Naopak si myslím, že všechny osoby tam patřily. Děj byl bohatý, ale ne přeplácaný, kniha měla spád a já se už těším na další díl.