Měsíční píseň

Měsíční píseň https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25302/bmid_mesicni-pisen-ASH-25302.jpg 4 1146 162

Mercedes Thompsonová série

První díl volně navazující série Mercedes Thompson. Vlkodlaci můžou být nebezpeční, když se jim připletete do cesty, ale pokud jste opatrní, nechají vás na pokoji. Umí se dobře skrývat před lidmi, ale já nejsem člověk. Když na ně narazím, poznám je a oni poznají mě – Mercy Thompsonovou. Mercy má za souseda vlkodlaka, v autodílně opravuje mikrobus patřící upírovi, její bývalý šéf je gnóm. Ale ani Mercy není úplně normální… a její pouto s tajemným světem nadpřirozena ji brzy dostane do pořádného průšvihu. Vychutnejte si pořádný nářez, který na vás v knize čeká. Není radno si zahrávat s vůdcem vlkodlačí smečky… A unést mu dceru byla osudová chyba.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Moon Called , 2006

Suzísek
01.11.2015 5 z 5

Tato série knih je jedna z nejlepších který jsem kdy četla. Kniha mě uvedla do svého děje a já zapoměla na realitu. Díky popiskům nemohla spisovatelka nikoho uvést v mýlku. Tato série je jednoznačně úžasná. Líbí se mi že do děje zapletla i další bytosti než jen vlkodlaky a upíry. :D

Mikey
18.09.2015 3 z 5

Začátek knihy byl super, dokonce jsem se kolikrát i zasmála, ale potom, co Mercy potkala Sama, to tak nějak nebylo už ono. Nicméně jako hlavní hrdinka se mi líbila, žádná taková, co má pocit, že musí zachránit svět a že to zvládne všechno sama a ještě k tomu holýma rukama. Kdyby autorka ubrala na vysvětlování věcí, které si člověk buď domyslí, nebo se do děje momentálně vůbec nehodí, bylo by to lepší. Jsem zvědavá na druhý díl.

Nicki
06.09.2015 5 z 5

Když jsem se do knihy pustila, nebyla jsem si nějakou dobu jistá, jestli nebudu zklamána - nebyla. Kniha je psána čtivě, líbí se mi charakter hlavní hrdinky i zápletka, jejíž rozuzlení jsem neznala hned po první kapitole. Nevýhodou série je podle mě to, že se u dalších knih opakuje v podstatě stejný scénář a stejné informace o Mercedes člověk čte několikrát.

Pravda.Shin
24.08.2015

Nějak jsem se dostal až ke čtvrté knize. Bylo tam stále to očekávání, že se to zlepší, protože to mělo slibný začátek. Kniha je teda opravdu čtivá, ale hlavní hrdinka mi stále víc a víc lezla na nervy. Je to američanka, tak samozřejmě musí být hodná křesťanka, která chce každému mermomocí pomáhat. Z jejího chování to vypadalo, že je ve třiceti letech pořád panna. Feministka jako vyšitá, která si za každou cenu musí prosadit svou... i když ji to pokaždé málem zabije. Jak se něco děje, jen ona je dost chytrá, aby odhalila pravdu a přestože jsou všichni v okolí o tolik silnější, musí to být samozřejmě ona, kdo nepřítele zabije. Nejvíc mě asi štvalo, jakým je skvělým vtělením dnešních morálních zásad. Samozřejmě se do ní musí zakoukat každý sexy silný chlap z okolí. Autorka navíc ráda vysvětluje pitomosti, které jsou každému stejně jasné z kontextu. A informace, že je naše devče vychováno vlkodlaky, se opakuje skoro pořád.

Suza
06.08.2015 5 z 5

Čekání na nové vydání Kavárny šílenců se táhlo tak, že jsem musela načít další sérii.
Anita to sice není (dávám 4,5*), ale tato série vypadá nadějně. Kvůli vychvalované obálce jsem si koupila knihu v papírové podobě a s představou, že Alfu a Omegu si případně koupím elektronicky.
Ale kniha je celkovým zpracováním nádherná, takže Štvanici mám samozřejmě taky papírovou...

Shadeee
30.07.2015 3 z 5

Kniha je často srovnávána s Kate Daniels. Popravdě netuším proč, jelikož ji nesahá ani po kotníky. Děj poměrně nudný a svět, který je v knize vytvořen je na můj vkus nedotažený do konce. Hlavní hrdinka naprostá tuctovka a z chlapských postav mě nezaujal nikdo. Ale nechci jen kritizovat...
Autorka zbytečně dějovou linku nenatahuje, takže se kniha čte lehce a rychle. Série Mercy po prvním díle pro mě horší průměr, ale nerada hážu flintu do žita, takže přečtu i další díl:)

MarušXO
25.05.2015 5 z 5

Je to má nejoblíbenější série knih.Jestli máte rádi vlkodlaky, upíry,kojoty a jiné nadpřirozené bytosti, tak jako já.Určitě vám doporučuji přečíst právě tyto knihy.

Charley
04.02.2015 4 z 5

Překvapivě velmi dobré. Rychle plynoucí děj, žádné přehnané slaďárny a občas vtipné dialogy. Určitě si přečtu další díl.

Bulma
04.02.2015 5 z 5

Velmi povedená série. Briggs se stala mou nejoblíbenější autorkou v oblasti tohohle žánru. Její knihy jsou čtivé, vtipné a promyšlené. Rozhodně se mi několikrát stalo, že jsem netušila o co jde dokud se to nestalo. :) Tahle série fakt stojí za to. :D Dokonce tak, že pořád ještě poslední dva díly si šetřím protože bych je hned zhltla a pak pofňukávala, že nemám další. :D

kacaaba
23.12.2014 5 z 5

Už čtu sérii podruhé a opět mě vtáhla do děje. I když vím jak to dopadne na zábavě a napětí to nic nemění. Líbí se mi všechny knihy této autorky a doufám, že bude ještě nějaké pokračování jak u Mercedes, tak u Alfy a Omegy.

jana5962
09.12.2014 5 z 5

Miluju ty hlášky. Miluju Merciino smýšlení. Co se týče vlkodlaků přijde mi to hodně originální (v Patriciině podání). Už mám tuhle sérii přečtenou dvakrát a jestli přibude další díl (jako že přibude) zase si jí přečtu celou od začátku. Jsem moc ráda, že jsem si jí v knihovně půjčila. Stálo to za to.

moninak
26.11.2014

Zajímavá kniha hezky napsaná a zajímavý děj

Laf
21.11.2014 3 z 5

Pěkná kniha. Tohle téma mi ještě nepřijde tak obehrané, takže se při tom nedá ani nudit :)

Nelly
19.11.2014 4 z 5

Knížka se čte sama - sympatická hlavní hrdinka, napínavý děj, za mne rozhodně lepší než Anita nebo Tori. Určitě se pustím do dalších dílů.

Dorisek
07.11.2014 5 z 5

Tak jsem dočetla celou serii Mercedes Thompsonová a není si nač stěžovat prostě krasně se četlo a pár slz ukáplo no mohu doporučit

Markett
12.09.2014 4 z 5

Když jsem přemýšlela, jakou knížku si s knihovny půjčím, váhala jsem, zda mám tu správnou náladu na vlkodlaky. Upřímně řečeno, knih na téma upíři, vlkodlaci apod. je docela dost, ale u téhle knihy nelituji. Když jsem ji začala číst, říkala jsem si, o čem asi budu číst tentokrát. Některé fáze knihy mě dokonce pobavily a Mercy je jedna z nejlepších hlavních hrdinek, jaké jsem kdy v knížkách potkala. Není to žádná puberťačka, ale normální ženská, která miluje svou práci, má dobré názory a ví co chce. Chvíli jsem se tedy ztrácela v postavách a občas jsem se vracela o několik stránek dopředu, abych zjistila, co je která postava zač. Ale přesto se mi knížka líbila, nechybělo napětí a jsem zvědavá, jak se bude příběh Mercy vyvíjet dál. :)

Knihoholka:'33
17.08.2014 4 z 5

Původně jsem si myslela, že to bude taková typická kniha pro teenagery, která už mě nebude mít čím překvapit. Mýlila jsem se.
Hlavně tím, že v knize nejsou hlavními hrdiny žádní náctiletí, jak byste mohli podle tématu očekávat. Naopak jsou to dospělí lidé, kteří to mají v hlavě opravdu srovnané. Příběh mě strhl, a byl jiný, než ty ostatní příběhy o vlkodlacích a víte co myslím. Musím přiznat, že občas už jsem se ztrácela v řadě postav, a párkrát jsem nepochopila, o co tam vlastně jde a jak to s těmi vlkodlaky je. Knihu mohu jenom doporučit.

vterinka
12.08.2014 5 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem si pomyslela, že se mi kniha líbila, ale pokračování si kupovat nebudu. Později se mi to rozleželo v hlavě a koupila jsem si i zbývající díly, tenkrát jich bylo 6, a nemohla jsem je dát z ruky! Knihy jsem si zamilovala a netrpělivě čekala další díly. Takže sérii o Mercy rozhodně doporučuji! :-)

teriiisekony
10.08.2014 5 z 5

Tato kniha je prvním dílem úžasné série. Když jsem viděla obal tak sem ji v knihovně asi na 5 min odložila, no pak jsem se k ní vrátila a po přečtení popisu knihy sem jsem si rovnou vzala všechny domů. No a byly přelouskané za pár dní ! Určitě všem doporučuju celou sérii, protože s Mercy která opravuje VW se určitě nudit nebudete. :)

Shinju
04.08.2014 1 z 5

Knížka není dějově špatná, ale nemá takový spád, střídají se tam napínavé části s nudnými a ty nudné převažují. Vůbec nemám chuť číst dlouhé pokračovaní zbývajících dílů.