Krevní pouto

Krevní pouto https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30739/bmid_krevni-pouto-7ej-30739.jpg 5 971 87

Mercedes Thompsonová série

Druhá kniha s Mercedes Thompsonovou v hlavní roli. V dnešní době vládne světu věda, která zakazuje upalování, topení nebo veřejné lynčování čarodějnic. A průměrný zákona dbalý občan se naopak nemusí bát příšer ve tmě. Někdy lituji, že nejsem průměrný občan…Mercy Thompsonová má přátele na hlubokých místech – a v temnotě. A teď jednomu z nich dluží laskavost a souhlasí, že pomůže příteli Stefanovi předat vzkaz jednomu z upírů.Ale tento upír není obyčejný – a stejně tak démon, který v něm přebývá…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Blood Bound , 2007

Bunburistka
16.02.2014 5 z 5

Tleskám, děj plynul jako voda. Určitě si tuto knížku a celou sérii přečtu znovu. Jedna z nejlepších, doporučuji ! :)

Knihomolka.365
28.01.2014 3 z 5

Musím přiznat že serie Alfa&Omega se mi líbila víc, ale tahle taky není špatná rozhodně jí dočtu

Mergirus
16.12.2013 5 z 5

:) autorka opět nezklamala, čtivé od začátku až do konce jedním dechem, škoda knížku odkládat.

Selket
24.11.2013 4 z 5

Mnohem lepší než první díl. Místy jsem se dokonce i bála.

Peti
09.10.2013

Druh díl série o Mercy mě nezklamal, děj měl spád, aj trocha romantiky byla, hodnotím jako dobré pohodové čtení.

LiLLu
19.09.2013 5 z 5

Mě se kniha líbila. Té romantiky tam není zas tak moc jak někdo psal, a aspon to rozbourává děj boje. Byla by nuda jenom číst jak Marcy někde běhá a někoho zachraňuje ne?.....

marapavelka
05.09.2013 3 z 5

Stalo se to, čeho jsem se obával. Hlavní hrdinka spíš řeší, s kým se má vyspat, a akce ustupuje do pozadí. Také zbytečně natahovaný konec už byl dost zbytečný. Váhám, jestli mám vůbec dál v této sérii pokračovat.

Nellysek
06.08.2013 5 z 5

Nemám slov. Velice poutavá kniha! Pokud budete chtít, přidejte se sem: https://www.facebook.com/MercedesThompsonCZ
Je to jediná česká stránka o Mercy

MissBlack
04.08.2013 3 z 5

U druhé knihy mé nadšení značně ochladlo. Ne proto, že by snad byla špatně napsaná či mi nebyla sympatická obálka (líbí se mi víc, než u první knihy), ale proto, že mi to přišlo nudné, zdlouhavé. Netuším kdy, proč a jak se to stalo, ale dočetla jsem ji jen z donucení, zkrátka mě to přestalo úplně bavit.
Další knihy z této série už jsem nečetla.

Nefi
19.06.2013 4 z 5

Musím říct, že tyto knihy asi nikdy nebudou patřit mezi moje TOP. Pro mě je to spíš takové pěkné počtení. Kniha mě sice nechytla tak, že bych jí přečetla za den, ale bavila mě a krátila jsem si s ní dlouhé chvíle a to příjemně. I když je napínavá, asi nebyla pro mě správně strhující. Každopádně i tak moc dobré a kvalitní počtení.

ala.mihalikova
21.05.2013 5 z 5

Rozhodne zajimavy dil. Chvilemi nervak, napinavy ale i sem tam romantika. Mercy ma opravdu pevne nervy. Tesim se, jak se vyvine vztah s Adamem. Prijemne napsano, cte se to uplne samo.

Iworri
25.02.2013 3 z 5

Přestože jsem zatím za půlkou, musím říct, že nebýt Littleton ďábel sám, tak bych mu přála, ať ho sežehnou pekla ! Je to pěknej šmejd, a o to líp se mi to čte :D
Nejvíc mě však pobavila věta: "Pokusil se spáchat sebevraždu vlkodlačím způsobem." Nemyslela jsem na nic jiného, než jak to chtěl asi udělat ?! Prokousnout si hrdlo ? Těžko říct. :D
Co mě však těší nejvíc je, že série na sebe navazuje samostatnými příběhy a ne jedním nekonečným. Nemám díky tomu pocit, že jsem se ocitla v "Tak jde čas". Určitě hodlám pokračovat i dalšími díly :)

rusalka1
22.02.2013 5 z 5

Tak podľa mňa druhý diel ešte predčil ten prvý, príbeh Mercy Thompsonovej ma zaujíma čím ďalej viac ;)

deedulka
19.01.2013 5 z 5

Druhý díl mě nadchl stejnou měrou jakou první. Příběh mě ke knize připoutal natolik, že jsem měla během dvou dnů dočteno. Jsem ráda, že každá kniha má svůj závěr a nenechává čtenáře napjatého než se dostane k dalšímu dílu. I tak se těším na další příběh a doufám, že se konečně rozvine vztah mezi Mercedes a Adamem.

lanusinka
25.10.2012 5 z 5

Lepší než první díl, chemie mezi Mercy a Adamem je skvělá a pořád graduje.

Canney
24.07.2012 4 z 5

Druhý díl byl podle mě mnohem lepší než první. Měla jsem ho přečtený za jeden den. Je to opravdu čtivá knížka a já doufám, že se k dalšímu dílu dostanu co nejdříve.

ciniminisek
19.07.2012 5 z 5

Druhý díl se mi líbil víc než první.Mercedes co opravuje vw jsem si dost oblíbila.Hned se pouštím do třetího dílu.

Monisek.B
10.06.2012 4 z 5

Druhý díl jsem po prvním četla s odstupem jednoho roku a musím říct, že mě uchvátil natolik, že hned zítra skočím do knihovny pro díl třetí ;-) Nevím, jestli je druhý o tolik lepší než první, možná to bude jen tím, co jsem četla nedávno, ale ze série jsem teď nadšená a nemůžu se dočkat, až začnu číst další díl. Především mě zajímá, koho si Mercy vybere za druha :-D

olle3
31.05.2012 2 z 5

Já naopak musím říct, že nechápu, co na tom všechny tak bavilo. Já jsem se nenudil první a poslední dvě stránky, jinak jsem to četl spíš ze setrvačnosti. Navíc velké množství jmen a podle mě nedokreslených postav dělalo příběh jen zamotanější a spíš jsem se v něm ztrácel.

Brambu
27.05.2012 4 z 5

Ano, tak tahle série mě opravdu začíná hodně brát. Já sice momentálně upřednostňuji série o upírech, ale jak vidno svět upírů a vlkodlaků je nerozlučitelně spjat, takže ani v této sérii o tyhle krvežíznivce nepřijdeme =)
Je tu další díl, ve kterém se blíže seznámíme se světem upírů a démonů kolem nich. Mercy má za přítele jednoho z nich, upíra Stefana a jako každému příteli, který je v úzkých se mu snaží pomoci. Jenže tu se samozřejmě příběh zamotává. Navrch přidejme Adamovu smečku a Mercyino dilema mezi dvěma vlky Adamem a Samem a máme z toho výborné dílo s překrásným obalem jako bonus.

magie vlkodlaci městská (urban) fantasy kožoměnci

Patricia Briggs
americká, 1965