Krevní pouto

Krevní pouto https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30739/bmid_krevni-pouto-7ej-30739.jpg 5 971 87

Mercedes Thompsonová série

Druhá kniha s Mercedes Thompsonovou v hlavní roli. V dnešní době vládne světu věda, která zakazuje upalování, topení nebo veřejné lynčování čarodějnic. A průměrný zákona dbalý občan se naopak nemusí bát příšer ve tmě. Někdy lituji, že nejsem průměrný občan…Mercy Thompsonová má přátele na hlubokých místech – a v temnotě. A teď jednomu z nich dluží laskavost a souhlasí, že pomůže příteli Stefanovi předat vzkaz jednomu z upírů.Ale tento upír není obyčejný – a stejně tak démon, který v něm přebývá…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Blood Bound , 2007

Marthas
02.12.2019 3 z 5

Na mne trochu moc velký masakr, jinak se ale knize nedá vytknout, že by nebyla čtivá nebo neměla plastické postavy.

havrmoni
27.10.2019 5 z 5

Velmi čtivé. Já jsem spokojená. Jooo, abych nezapomněla, Samuel je můj oblíbenec.

luculi
21.09.2019 5 z 5

Druhé pokračování s Mercy je opět velmi čtivé a poutavé. Tentokrát jde i hodně o akci a napětí a odhalení upírů, jejich druhu a zvyklostí. Dojde k mnoha zvratům, ale i trochu klišé, co se vztahů týče... Nicméně to stále stojí za to... :-)

MiraiYume
21.07.2019 5 z 5

Knihy z téhle série se velmi dobře čtou. Opět skvělý příběh s akcí od začátku do konce. Nechybělo ani mrazivé napětí a skoro detektivní zápletka. Takže za mě jednoznačně samé plus.

Ameeiz
13.05.2019 5 z 5

Celá serie je boží

katallinka
12.11.2018 5 z 5

Opět skvělá kniha s velmi zajímavými zvraty :)

Evka3814
23.08.2018 5 z 5

Tuto sérii si začínám víc a víc užívat,čte se sama. Můžu jen doporučit

Lethania
07.07.2018 5 z 5

Další díl mě rozhodně nezklamal. Spíš naopak. Mercy a Adam mi jsou čím dál víc sympatičtější. Knihu jsem měla přečtenou za jeden den, což samo o sobě vypovídá o skvěle napsaném příběhu.

Lenka40
08.04.2018 4 z 5

Tak další díl s Mercedes je za mnou a opět mě nezklamal. Opět příjemné oddychové čtení . Takže šup na další díl . =)

Ailee
30.03.2018 4 z 5

Jediný důvod, proč nemohu dát plný počet, je ten konec. Hlavní rozuzlení, moment, kdy čekáte gradaci a napětí, kolem vás tak nějak projde a nezanechá ve vás nijak extra rozvířené pocity. V tomhle byl první díl o něco lepší. Přesto se však kniha četla strašně rychle a to i když se některé informace, která nám autora podávala, i několikrát opakovaly. Z "poslední stránku a jdu se najíst" zbylo "sakra, ještě chvíli to vydržím", takže mě při četbě doprovázelo strašidelné kručení v žaludku.

claryssa
01.03.2018 5 z 5

Zhruba uprostřed této knihy se nachází nejlepší strašidelná scéna, jakou jsem kdy četla. Opravdu jsem se bála, a to jsem ji četla ráno, při denním světle, v autobuse na cestě do školy. Skvěle popsané, ježily se mi z toho chlupy, vážně. Autorka dokázala vytvořit záporáka, jež naháněl při pouhé zmínce strach. Nemůžu nic, než chválit až do nebe. Mercedes Thompsonová se pomalu ale jistě stává jednou z mých nejoblíbenějších ženských postav. Btw, #TeamAdam

Andynka
29.12.2017 4 z 5

Mnohem lepší než první díl. Jen nemám ráda, když se citové zápletky řeší moc dlouho, na druhou stranu... co Vás lépe navnadí na další díl série ? Tak hurá do dalšího příběhu kojota. :)

Anna Elizabeth
12.09.2017 5 z 5

Celá série je skvělá! :)

JanaBel
15.07.2017 5 z 5

"pozor...tyto knihy jsou návykové" mělo by stát tučným písmem na každé od této autorky....humorné,napínavé, prostě super...těžko se od nich odtrhává, dokud je nemáte dočtené

PeťkaW.
22.03.2017 4 z 5

Druhý díl byl o poznání lepší, než jeho předchůdce. Děj byl lépe vystavěný, autorka vybrousila svůj čtivý styl vyprávění a příběh skvěle odsýpal. Trochu mi vadilo zdlouhavé a několikanásobné opakování faktů, které čtenář zná už z prvního dílu. Zbytečně rušily, ale chápu, že Briggs chtěla, aby byl příběh srozumitelný i pro ty, co třeba jedničku nečetly. Kostra příběhu byla prvnímu dílu dost podobná, což mi obvykle vadí, ale tady jsem to nějak dobře skousla. Líbí se mi, jak autorka dokáže přesně "dávkovat" napětí, čímž probouzí čtenářovu zvědavost a nutí ho číst pořád dál a dál. Jsem zvědavá, co za zápletky vymyslí do dalších dílů.

Fizulka71
06.03.2017 4 z 5

O fous lepší než první díl, Mercyina kojotí nespoutaná povaha se prolíná s tou lidskou, je to správná nezávislá holka. Ať se vlkodlaci organizujou jak chtěj, upíři ať si politikaří, vystrkují jí na okraj své společnosti, ale ona jim ukazuje onen pomyslný vztyčený prostředníček. Protože nakonec všichni zjistí, že se bez ní se stejně neobejdou. Jen bylo moc líto Daniela, ten kluk si takový osud nezasloužil.

SimaX
20.01.2017 5 z 5

Jak už jsem psal u prvního dílu série Mercedes Thompsonové, je to moje krevní skupina.

evik.sv
30.12.2016 5 z 5

Úžasné dobrodružství s Mercy, Stefanem a smečkou!Ten zlobivý kojot je mi čím dál víc sympatičtější...:)

witchersbitch
29.12.2016 5 z 5

napínavé, pěkně napsané, líbilo se mi víc než předchozí díl - těším se na další!

Horrorstorygirl
12.11.2016 5 z 5

Skvěle kompikovaný děj, zápletité osudy postav , no prostě učebnicový román Knížka vás přenese kilometry daleko přímo k ději . Budete prožívat pocity postav a možná se snimi i sžijete . Děkuji vám Patricio Briggs za skvělý zážitek :D XD

magie vlkodlaci městská (urban) fantasy kožoměnci

Patricia Briggs
americká, 1965