Kouřový démon

Kouřový démon https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445837/bmid_kourovy-demon-Qlp-445837.jpg 5 269 48

Mercedes Thompsonová série

Pozor na zajíce! Není ušák jako ušák. Někteří, zvláště ti démoničtí, koušou a dokážou zotročit vaši mysl tak, že byste vztáhli ruku i na své nejbližší. Bolestně se o tom přesvědčí kojotí automechanička Mercedes Thompson. Patricia Briggs už mnohokrát dokázala svým fanouškům, že má pro ně v autorském šupleti vždy něco nového. Tentokrát se nevypravíme do nevyzpytatelné říše Pod Kopcem, naopak. Pod Kopcem v podobě malé umouněné holčičky si postaví dveře do své říše přímo na Mercyině pozemku. Srážka s fae končívá málokdy šťastně, ale nyní bylo na svět vypuštěno něco, s čím si nikdo neví rady a co se postará, aby Mercy potkávala ve svém domku o ducha navíc. Jako by nestačilo, že se kolem plíží vražedný kouřový démon a Mercyin poťouchlý upíří šmírák. Navíc se ještě něco děje s jejím Adamem a jejich manželství začíná z nepochopitelných důvodů skřípat…... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Smoke Bitten , 2020

lordes7975
29.11.2020 2 z 5

Kniha je jako vždy skvěle řemeslně napsaná, čte se jedním dechem.
Jako příjemný (a nečekaný) bonus překladatelka zjistila, že se osoby mohou též ušklíbat, uculovat, hryzat si tváře a vůbec provádět s obličejem různorodější grimasy než je věčně ubíjející „křenění“. A když se k tomu přidá i praktická absence „ hejkání“, kterým v předcházejících dílech uváděla své dialogy většina postav, čtenářovo srdce (a oko) plesá.

Stejně mi ale přijde, že série s Mercedes začíná silně kulhat. Série, která jako by nabrala druhý dech kolem Ohnivého doteku, jako by teď už zase sklouzávala výlučně k publikaci metráže a výplňových dílů, které jen velice zdlouhavě budují atmosféru a nabírají dech k něčemu zajímavému. Je fakt, že napínat čtenáře k prasknutí jako P. Rothfuss nebo R.R.Martin nemůže každý spisovatel, možná bych si ale doopravdy radši počkala na další díl déle, pokud by to znamenalo návrat více dějových linií a hlubší práci s tématem...

Andynka
25.11.2020 5 z 5

Další super díl.
Je to tak skvěle napsané, že se to čte prostě samo. A baví mě každá věta, která je v knize napsaná.
Nejde nezbožnovat celou vlčí smečku. A fandit Mercedes a Adamovi.
Každou knihou jsem překvapená, že přijde něco nového, něco nápaditého. A hlavně ( co já mám ráda ) vždy něco trochu pohádkového.
Je tedy už trošku ohrané, že v každé knize skončí Mercedes naprosto dobitá a přesto v pořádku. Ale chlácholím se, že víc by mi vadilo, kdyby byla bez zranění.
A co je u mě velké plus u knih, že i když jste čtetli předešlé díly před hodně dlouhou dobou. Tak kniha vás ihned vrátí do děje, kde jste skončili.

jessica0583
17.09.2020 5 z 5

Zdravím lidičky možná se to sem nehodí ale založila jsem skupinu na fb kde se můžete podělit o své zážitky s Mercy. Ráda Vás tam uvidim. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10208207601343424&id=1703836563

Arlienen
26.08.2020 5 z 5

Kniha Kouřový démon byla naprosto vynikající. Stejně jako každý díl s Mercedes. Byla plná napětí, humoru a silných emocí mezi Mercy a Adamem.
Vychutnávala jsem si tu část, kde byl Bran. Škoda, že neměl v knize více prostoru. Bran je pro mě top postava a chci víc knih o něm.

Jana65
24.08.2020 5 z 5

Jako vždy plný počet hvězdiček. Knihy této spisovatelky jsou naprosto boží. Doufám, že budou další a další.

havrmoni
13.08.2020 5 z 5

Tady není co dodat. Asi začnu znovu a druhou sérii k tomu.

saez
10.08.2020 4 z 5

Právě jsem dočetla celou sérii. Tedy, spíš sežrala na posezení. Je to čtivý, docela vtipný a napínavý a skvěle se u toho vypíná hlava. Jen bych ještě potřebovala pár dalších knih.... :-)

Safienka
09.08.2020 4 z 5

Tak já si z toho na zadek zase tolik nesedla... Nějak mě už ty problémy s fae nebaví. Radši bych víc něco o členech smečky. Tak snad se dočkám příště.

Erlif
05.08.2020 4 z 5

Kniha hodně navazuje na díl předchozí, jsem ráda, že jsem je četla opravdu hned po sobě. Drobet navazuje ještě i na čarodějnice, které byly v předchozím díle. Kouřový démon byl takový prazvláštní, možná by se z něj dalo vytěžit daleko víc... Autorka se v knize spíše zaměřila na vztah Mercy a Adama a omlouvám se, tady mi jejich chování přišlo krapet nelogické a snad poprvé mimo mísu... Vždycky si vše říkali, měli otevřený vztah a najednou Adam uzavře pouto a nemluví o tom... ? Věta "vyhoď ho do povětří" mě opravdu rozesmála a nebyla jediná, autorka píše opravdu vtipně. Takže doufám, že jeslti autorka procházela nějakou krizí, tak už je pryč a další knížka už bude opět ve stylu tak jak to máme rádi :)

denydean
03.08.2020 5 z 5

Další skvělé pokračování. Tahle série je moje srdcovka :*

Ailee
29.07.2020 4 z 5

Další skvělá Mercy, u níž se nepřestanete smát. Ano, ty konce vždy tak nějak... vyprchají, ale i tak je to skvělá série. Mercyin humor stojí za to. A hlavně je to s každým dílem něco nového. Nějaký nový nepřítel, nové tajemství a intriky.

regiiiii
29.07.2020 5 z 5

Chtěla bych v tomhle světě zůstat na pořád. Je mi vždy smutno když dočtu Mercy. Jako by mi na dlouho odjel nejlepší přítel.

neheria
26.07.2020 4 z 5

Za mě opět paráda. Knížka měla vše, co mít měla, a rozhodně jsem se u ní skvěle bavila.

Foxxx3
22.07.2020 5 z 5

Jako vždy skvělý zážitek. Mám radost, že hůl is back on the menu bois.

3345
18.07.2020 5 z 5

Zbožňuju příběh o Mercy, její rozvíjející se schopnosti, neustále novinky, a její vztah s Adamem ani po svatbě není nudný, ale velmi nevšední a i zde je spoustu napětí a překvapení. Konec, jako vždy, vygradoval naprosto skvěle! Málo kdy se mi stane, že od autora přečtu tolik knih a pořád mě překvapuje, za to jo zbožňuju ještě víc ????!

jesterka.as
11.07.2020 5 z 5

Tentokrát se v knize nehromadí tolik mrtvol a netečou potoky krve. Není v ní tolik velkých akcí, ale přesto je to Mercy. Tentokrát je to více o vztahu s Adamem, ale i to do knih patří. Nemusí pokaždé bojovat o to, jestli její tělo zůstane pohromadě nebo ho někdo roztrhá na kusy. I když další jizvy si do sbírky samozřejmě Mercy přidala ;). Kniha se opět dobře čte. Já jsem spokojená.

vterinka
08.07.2020 5 z 5

Úžasné pokračování série o Mercy.
Knihy s Mercy jsou jako setkání se starými přáteli.
Těším se na každý díl, protože nebyl jediný, který by mě zklamal.
Ani zde není nouze o dobrou zápletku, o napětí, strach, lásku, naději a víru, že vše bude zase v pořádku.
Kouřový démon nesmí chybět v knihovně žádného fanouška Mercy a jejich přátel.

kneslova
06.07.2020 5 z 5

Má oblíbená spisovatelka a série

Denisar92
30.06.2020 5 z 5

Jeden z lepších dílu z této série.

MiraiYume
29.06.2020 5 z 5

S odstupem musím říct, že autorka píše podle jedné a té stejné šablony. Už pár dílů se děje v podstatě totéž, jen s jinými padouchy a na konci jí vždy přibude nová jizva (nebo zlomenina. Nebo kombinace obojího). Ale víte co? Ono to funguje. Ono to vážně, vážně funguje. Příběhy Mercy mě moc baví. Ačkoliv, občas mi už leze na nervy to věčné omílání, jak je Adam zatraceně sexy a ona zas tak moc ne. Jak ona vždy skončí dobitá a Adam je rytíř v lesknoucí se zbroji. Na druhou stranu, každá bychom občas potřebovala takového Adama. A která říká, že ne, tak lže ;-) Kniha má jako obvykle napětí, švih, špetku humoru, něco romantiky a prázdných vzdechů... Má vše, co se od série s Mercedes Thompsonovou (pardon, Hauptmanovou) dá očekávat. A Mercy nikdy nezklame. Skvělé čtení na vlahé letní večery. Skvělé čtení na kdykoliv :-)