Dlouhé ticho

Dlouhé ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347237/bmid_dlouhe-ticho-xq2-347237.jpg 5 458 76

Mercedes Thompsonová série

V románech o Mercy Thompsonové, které se dostaly na první příčku seznamu bestsellerů New York Times, našla kojotí měňavkyně své místo ve vlkodlačí smečce. Když je však Mercyino pouto s jejím druhem a smečkou zlomeno, zjistí, co doopravdy znamená být sama… Poté, co je Mercy napadena a unesena ze svého teritoria, se ocitne ve spárech nejmocnějšího upíra na světě, který ji chce použít jako zbraň proti vlkodlačímu alfovi Adamovi a vládkyni upírů v Tri-Cities. Mercy se podaří uprchnout v kojotí podobě, ocitne se však jak bez peněz, tak bez šatů sama v srdci Evropy… Mercy, která nemůže kontaktovat Adama ani zbytek smečky, musí získat spojence a bojovat s nepřáteli a také si ujasnit, kdo je vlastně kdo. Znovu se probouzí starověké síly a Mercy musí jednat co nejchytřeji, aby nevyvolala válku jak mezi upíry a vlkodlaky, tak mezi vlkodlaky navzájem. A v srdci starodávného města Prahy se začínají zjevovat staří duchové…... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Silence Fallen , 2017

dee95
16.01.2018 5 z 5

Sérii o Mercy jsem věrná už roky a ani tato kniha pro mě nebyla ničím jiným než skvělým čtením. Spojení s Prahou pro mě bylo zvláštním, ale zajímavým zpestřením a jsem ráda, že se díky tomu alespoň trošku rozšíří povědomí o Praze - snad :)

kacaaba
22.12.2017 5 z 5

Další úžasná kniha, moc mě to bavilo. Doufám, že bude pokračovat a dozvím se víc o Zackovi a třínohém vlkovi. :D

saman001
10.11.2017 5 z 5

Potěšilo mě, že ubylo nekonečných popisů mužných vlkodlačích emocí, u kterých mi automaticky naskočí obálky harlekýnských zběsilostí. Autorčiny skvělé příběhy to fakt nepotřebují..

Misa25
06.11.2017 5 z 5

Jako vzdy byla kniha o Mercy skvela, vzdx se rada vracim ke smecce columbijskeho porici ;-)

alzbeta4340
25.10.2017 5 z 5

Přiznám se, měla jsem trochu obavy. Přeci jen kožoměnec Mercy v Praze, to na mě působilo trochu násilně. Ale opak je pravdou. Krásně to P.B. vymyslela, všechno tady perfektně sedí a zapadá. Užila jsem si americký pohled na Prahu a Čechy ve stylu fantasy a zapojení ducha golema se mi taky líbilo.

LilianaFalcon
23.10.2017 4 z 5

Uz jsem mela abstak ;-) A Praha se mi hodila, ale asi bych byla radsi za novou serii ;-)

Fenris
21.10.2017 5 z 5

Fanouškem Patricie Briggs jsem už několik let, ani tentokrát nezklamala! Byl to krásný příběh, jedna jeho část byla i zasazené v Praze *juhůů*.
Autorka sice slibovala možnou dezorientaci v příběhu, ale nic takového se, aspoň dle mého názoru, nekonalo.
Naopak, líbilo se mi, že se tam střídaly pohledy jak od Mercy, tak od Adama, dělo se tam více věci najednou, ale já se stejně těšila až zase budou spolu.

I když vím, že si ještě nějakou dobu počkáme, ale i tak se nemůžu dočkat dalšího dílu! :)

kleo9554
17.10.2017 5 z 5

Tak Praha mě krapet zklamala, ale příběh ne :-)

Finskej
09.10.2017 4 z 5

Mercedes Thompsonová nám zavítá do Prahy. Sice ne dobrovolně, ale je to snad poprvé, kdy únosci hlavní hrdinky odpouštím. Protože... je to celé neskutečná prča. Člověk autorce rád promine "americký pohled a mišmaš" na tu a té naší slovansko/středoevropsko/židovské reality i mytologie, protože se zkrátka dobře baví. Od prvních okamžiků, kdy chudák znenadání kde-jsem-se-tu-vzala-tu-jsem-se-tu-ocitla kojotice řeší, jak vůbec sehnat komunikační prostředky a eura na nějakou tu baštu, i čelí první kulturním šokům: "I trotted past closed tourist shops filled with an unlikely mix of chandeliers and alcohol and T-shirts situated next to antique shops - Good heavens, was that an absinthe shop?" ... a pak už jen dál a dál. Mé srdéčko knihomola, již načaté dojetím nad chudákem zmatenou Mercy ve zcela cizím prostředí, definitivně roztálo při potížích komplikujících spojení se vzdálenou domovinou: "Out of battery on borrowed e-reader, sorry." Myslím, že tak úsměvnou krasojízdu nám, českým čtenářům, nabídne nějaká angloamerická UF série jen málokdy :-D

Booky84
08.10.2017 5 z 5

Od knihy jsem se nemohla vubec odtrhnout a musela jsem proste vedet, jak to dopadne. Libilo se mi, ze se stridaly kapitoly z pohledu Mercy a Adama. To, ze byl dej zasazen do Prahy a byl v nem i golem je pro mne uzasna tresnicka na dortu.

*Pájuše*
04.10.2017 4 z 5

Série je jedna z nejlepších urban fantasy, které jsem četla. Každý díl má své přednosti, ale bohužel i také chyby. Tahle kniha je má také. Ač jsou to chybky, které bych dokázala odpustit, přesto se o nich musím zmínit.
V první řadě je to děj. Velkým plusem je, že se odehrává v Praze. Jsem mile překvapená, jak dokonale autorka dokázala do děje zakomponovat Českou republiku s jejími přednostmi, historií a mýty. Stejně tak, jak se náš svět nebije se světem fantasy, což velmi oceňuji. Ovšem tady to má jednu malou chybičku. Ač je děj napínavý a vy nemůžete prostě přestat číst, děj byl vleklý, táhlý, okecávací. Alespoň ty části z pohledu Mercy. Ale jelikož autorka umí psát vskutku na jedničku – čemuž dosvědčuje fakt, že už je to 10. díl a stále mě to baví – odpustila jsem jí to.
V druhé řadě je to celkový koncept knihy vyprávěný z několika úhlů pohledu. Neměla jsem v tom guláš, jak slibovali krátké, bryskní větičky u každé kapitoly. Zato jsem autorce zazlívala, že pro mě byl stále zajímavější úhel pohledu – i co se týče děje – Adama. Tedy té americké části. Je to škoda, protože moje první myšlenka, že se kniha bude odehrávat v ČR, byla: Americká autorka píše o ČR? To bude pecka! Důvodem byla také trošku zvědavost, jak se s tím autorka popere. Proto jsem mírně zklamaná, že se kniha dělila na dva tábory. Když jsem do knihy šla, měla jsem za to, že se děj bude odehrávat celý v Praze. A anotace to tak nějak slibovala.
Knize jinak nemám co vytknout. Je dokonalá a ve své podstatě pořád na stejné kvalitní úrovni, jako předchozí díly. Ty drobné chybičky se dají přehlédnout, protože je to prostě MERCY THOMPSON!

martina1199
30.09.2017 5 z 5

Zhltnuto. Další skvělý díl série, navíc se tentokrát odehrává kromě jiného v Praze :-)

witchersbitch
18.09.2017 5 z 5

parádní, bylo tam hodně adama, takže mi to bavilo :-) a praha k tomu!

denydean
17.09.2017 5 z 5

Tak tenhle díl jsem si opravdu vychutnala, jak z pohledu Mercy tak z pohledu Adama. Přečteno jedním dechem. Těším se na další díl.

Matt Smith :) ;)

Evule114
12.09.2017 5 z 5

Opět skvělé počtení :-) a knihu jsem zhltla během dne. Není co vyčíst. Těšila jsem se a překvapila mě Patricia, že změnila styl psaní, každopádně to tomu dalo zase jiný nádech a nebylo to na škodu. Jen mě mrzelo, že Mercy nebyla více s Adamem. No a kdybych tušila, že Bran tam je taky, tak bych jeho falešnému jménu věnovala více pozornosti. Jinak Patricia stále překvapuje nápady a to je dobře, ale mohlo tam být více dramatu :-) tak se snad dočkáme příště :-)

Monisek.B
10.09.2017 4 z 5

Jeden z nejlepších dílů :-) Já jsem nadmíru spokojená!

rosio94
09.09.2017

Moc skvělá kniha. Moc bych si přála aby to nebyla poslední kniha.

Scharks
08.09.2017 5 z 5

Skvělá kniha s úžasným příběhem, ostatně jako vždy!! A tentokrát to bylo navíc okořeněno o místa, které člověk zná jako své boty :)

evik.sv
06.09.2017 4 z 5

Užasný příběh , dvě dějové linie a různé časové osy kniha je napsaná v jiném stylu a musím uznat , že velmi povedeně.Konečně jsme něco zjistili o Marsilii a Stefanovi a blíže se seznámili s Pánem Noci.Adam mě mile překvapil.To že se děj odehrává z části Praze je usměvné i když bych to přesněji nazvala , že děj převážně probíhá v Josefově.Myslím , že autorka z toho mohla vytěžit daleko víc ...Ale vzhledem k tomu , že je to americká autorka to mohlo dopadnout hůř.Budme spokojeni s tím , že část čtenářů urban fantasy za velkou louží bude vědet , že Praha je v České republice a že má zlobivého Golema....Závěr knihy je velmi usměvný a překvapující.Těším se na další díl a určitě kniha stojí za přečtení.

vterinka
23.08.2017 5 z 5

Další úžasný příběh o Mercy. Za mě je to nejlepší díl z celé série. Líbí se mi, že je kniha napsaná jinak než předchozí díly a že čtenář vidí děj z Mercyina i Adamova pohledu. Rozhodně stojí za přečtení! :-)