Mentální trénink v individuálních sportech

Mentální trénink v individuálních sportech https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418502/bmid_mentalni-trenink-v-individualnich-s-2BS-418502.jpg 5 3 2

Cílem mentálního tréninku je získání mentálních hodnot, jako je schopnost kontrolovat své myšlenky, stanovit si cíle, schopnost vizualizace, aktivní regulace (pomocí uvolňovacích technik) a použití rutiny. Kniha nizozemského sportovního psychologa ukazuje, jak základní mentální vlastnosti trénovat a rozvíjet a tím zlepšit svůj mentální výkon a dosáhnout vysněných sportovních výsledků. Sportovcům i trenérům kniha pomůže naučit se, jak se psychicky připravit na soutěž a udržet si potřebnou koncentraci. Navíc na základě praktických úkolů mohou sportovci sami provádět cvičení mentálních schopností, kterými se naučí ovládat svoji mysl.... celý text

muchomurka
05.02.2022 4 z 5

Knížka, která mi hodně dala a ukázala, jak pracovat na mentální stránce na tréninku a turnajích. Sice konec byl už takový, že se hodně opakovalo, ale opakování matka moudrosti.
Jediné, co bych vytkla, je, že v knize chybí poznámkový aparát - nejsou zde uvedeny zdroje, ze kterých autoři čerpali. Takže když si chci něco dohledat pro prohloubení znalostí, mám smůlu, nemám se od čeho odrazit.

Archšermířka
07.08.2020

Kniha mě nadchla, již delší dobu se věnuji tréninku dětí a i sama jsem "vrcholový" sportovec. Kniha mě uvedla do psychologie a určitě se tomuto tématu budu věnovat více.

Autoři knihy

Jan Pavel
česká

Kniha Mentální trénink v individuálních sportech je v