Mentalista

Mentalista https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177637/bmid_mentalista-ufn-177637.jpg 4 64 22

Alex King série

Během jediného týdne jsou ve Stockholmu zavražděni dva obchodníci. Než byli chladnokrevně na veřejnosti popraveni vrahem, který odvedl naprosto bezchybnou práci, byli oba vydíráni. Odborník na lidské chování Alex King je přizván jako svědek, brzy se ale zapojí do vyšetřování. Společně s kriminálním komisařem Gabrielem Hellmarkem a inspektorkou Ninou Manderovou se snaží na základě nepatrných stop sestavit obrázek vraha. Všechno nasvědčuje tomu, že za vydíráním a vraždami stojí dosud neznámá osoba švédského podsvětí. Gabrielův bratr, novinář Fredric Hellmark, mezitím pracuje na zvláštní zakázce, která se mu čím dál víc vymyká z rukou. Nic není takové, jak se zdá, a anonymní zadavatel neváhá udělat cokoli, aby byla jeho biografie hotová včas. Tváří v tvář blížícímu se termínu bojuje Fredric za život svůj i své rodiny.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Brána

Bländverk , 2011

Adlinkaa
01.10.2020 5 z 5

Nic moc jsem si od této knihy neslibovala, přece jen jsem po ní sáhla jen proto, že už jsem neměla co číst. Ale takhle příjemně mě snad žádná kniha ještě nepřekvapila. Na začátku jsem si sice musela trochu udělat pořádek v hlavě, abych všemu rozuměla, ale hned po té mě děj naprosto pohltil. Skvělá kniha, které nemám naprosto co vytknout.

Jack Bauer
19.07.2020 3 z 5

Vždy když sáhnu po nějaké severské detektivce tak jsem zklamán. Zpívat seveřani umí, plodí samé světové skupiny co song to pecka, ale psát neumí. Ze začátku mě kniha docela navnadila, ale pak až do konce to bylo takové víceméně nudné a ani sem tam něco z řečí těla mě nějak nezaujalo. Červení, modří ,žlutí, zelení...konec takový urychlený, pokračovat v této sérii s Alexem Kingem nebudu. Napětí vůbec žádné, zápletka s biografií mě také moc nezaujala. 50%

Allena24
07.10.2019 5 z 5

První díl ze série thrillerů o Alexi Kingovi, odborníkovi na lidské chování si mě získal.
"Je to velmi jednoduché," řekl a nechal slova dopadnout mezi posluchače. "To, co se kontroluje, se taky udělá." ..."Dostanete to, po čem se budete ptát."

sarkaditt
04.02.2019 5 z 5

Konečně kniha, která mě od začátku bavila a ani ma vteřinu jsem se nenudila. Konec byl tak trochu "wow", takže za mě rozhodně pecka. Šáhnu po dalších knihách autora.

Terie
25.01.2019 3 z 5

No já nevím. Podle popisu to vypadalo na skvělou věc, námět byl zajímavý, ale provedení už horší. Kniha se strašně vlekla, občas se stalo něco zajímavého. Konec se snad ani nedá označit za konec, takový nedodělaný. A o množství chyb v interpunkci ani nemluvím. Do dalších dílů už nepůjdu.

Stanas513
12.09.2018 4 z 5

Trochu těžší čtení, zdálo se mi to, nebo tam skutečně trochu koliduje časová osa? Ve chvíli, kdy už detektiv hledá svého bratra novináře, on je s rodinou stále ještě doma...

Hopulka
12.07.2018 4 z 5

Kniha mě velmi rychle vtáhla do děje. Zajímavý námět, okénko do psychologie se mi moc líbilo. Hvězdičku odebírám kvůli konci. Ten mě moc nenadchl a přišel mi tak nějak odfláknutý. Kniha ale za přečtení i tak určitě stojí.

madja
08.02.2018 3 z 5

Dobrá detektivka, která má spád a nenudí.

Laf
28.10.2017 4 z 5

Výborně napsaná kniha. Neustále nějaká zápletka a zvrat. Konec mě překvapil, protože za vším byla i postava, kterou bych rozhodně netipovala. Zároveň mě překvapil i ten otevřený konec, který tam zůstal.

RSR
21.02.2017 4 z 5

Knížka se mi líbila, četla se dobře. Nápad s odborníkem na chování je dobrý, zápletka propracovaná, ale na 5* mi tam něco chybělo.

martina.tim
23.09.2016 5 z 5

Velice zajímavé! Kniha mě zaujala námětem a nezklamala mě. Velice čtivá a zamotaná. Alex King byl pro mě velký sympaťák takže nezbývá než DOPORUČUJI!!!!! :)

motolka
17.04.2016 4 z 5

Napínavá a zajímavá detektivka. Zvlášť hledání pachatele podle barev. Dobře se četla. Ubírám ale jednu hvězdičku, protože jsem od knížky nějak čekala víc, než byla schopná nabídnout.

tess.de.veles
14.09.2015 3 z 5

...chybí mi asi sto stránek do konce...a je to takový lehce nudný....Ale třeba není chyba v knize, ale v čtenáři.....:)

kreyson
30.07.2015 3 z 5

Knížka se čte velmi dobře, má hodně silné pasáže, zajímavý je i výlet do psychlogie. Ovšem celý pozitivní dojem zabil konec. Přišlo mi, že autor potřeboval knížku najednou odevzdat do druhého dne, nebo mu došel papír, nebo paměť v PC, tak to vzal hopem. Velká škoda, že si s ním trošku nepohrál.

Rade
01.03.2015 5 z 5

Nadprůměrná detektivka a tak trochu jiná... Konec hodně překvapivý, v pozitivním smyslu. Možná bližší skutečnosti, než jak bývá napsáno v knížkách.

katka_sin
09.08.2014 5 z 5

Nikdy by mě nenapadlo, že mě bude kniha bavit, ale povedlo se. Vše bylo dokonale promyšlené a zapadalo do sebe. Jen musím pořád uvažovat nad zvláštním koncem...

tandula
30.06.2014 5 z 5

Protože se mi kniha četla úplně sama, a za dva dny jsem měla přečteno, uvědomila jsem si úplnou banalitu a to, že když píšete knihu, nestačí jenom umět psát, ale hlavně zkonstruovat příběh, který čtenáře bude zajímat. To jsem si uvědomila právě v souvislosti s tím, že je to autorova první kniha, a dle mého názoru ji zvládl nadprůměrně. Nemám co vytknout, určitě si ráda přečtu i další knihy. Jen ten konec mě zklamal.

kaptn Jan
24.06.2014 4 z 5

Případ postupného přechodu mafiánských struktur do světa byznysu. Šéf vybudované zločinecké struktury musí být vysoce erudovaný inteligentní jedinec aby tuto strukturu dokázal přeměnit v respektovanou obchodní společnost. Neváhá při tom používat vědecké metody odborníků na lidské chování představované v knize Alexem Kingem, právě tak, jako neváhá, zbavit se typických zločineckých jedinců. Děti nebo vnuci již nebudou mít ani zdání, že byznys jejich rodiny má zločinné kořeny. Říkávalo se, že podobný vzestup prodělala i miliardářská rodina Morganů v Americe. Dnes jsou to vážené opory společnosti.

Katy007
10.06.2014 4 z 5

No musím říct, že jsem měla trochu předsudky a nepřeháněla jsem svá očekávání. Zbytečně. Je to opravdu skvělá knížka, kterou je radost číst. Je pravda hodně obsáhlá, ale mně osobně to nedělalo žádný problém - přečteno jedním dechem během tří dnů... Jen bych ocenila víc Alexe Kinga - což je postava, na které to celé stojí. Přijde mi, že mu autor mohl dát víc prostoru. Každopádně moc doporučuji, snad se dočkáme nějakého pokračování.

Kloki
06.05.2014 5 z 5

Na prvotinu skvělá knížka. Jsem zvědavá, jestli se objeví další díl. Autor nechává čtenáře nahlédnout do podsvětí z trochu jiného úhlu, než bývá obvyklé, je tu pár zajímavých překvapení a ano, konec může na někoho působit jako zklamání - ale ne proto, že by byl nerealistický, ale naopak. Člověk tuší, že velké případy a kauzy leckdy končí jinak, než jak je tomu ve většině detektivních románů. Možná končí právě tak jako v Mentalistovi.